po hepatito B menesio skiepo mazius jau trecia diena neramokas, irzlus. Dar ant pilvuko paguldytas uzsnusta ilgesniam laikui. siaip 10-15 min ir zirzia jau.
kam ta vaika per prievarta sargdinti?
Skiepai siejami su alergiju atsiradimu. ir tikrai, jei jie slopina imunine sistema. tiksliau gyvsidabris, esantis vakcinose, keicia limfocitu (atsakingu uz musu imunine) veikla. O juk limfocitai ir atsakingi uz alergines reakcijas. as ne medike, bet pamenu, kad alergines reakcijos lygtais kyla del to, kad limfocitai puola musu organizmus, nenormaliai reaguodami i "alergenus".
pasvarscius, kodel mes, vyresni neturime tiek visokiu alerginiu reakciju? anksciau tiek daug neskiepijo vaiku. tik kelis pagrindinius skiepus.
puikiai pamenu, kad skiepa nuo TBC gavau jau mokykloje. gaila, nezinau apie kitus skiepus.
o kokie dar skiepijimai nuo vejaraupiu? nesamone. uzsieny vaikus specialiai veda pas sergancius, kad uzsirkestu persirgtu ir igytu imuniteta visam gyvenimui. skiepai veiksmingi tik tt laika
suaugusiam reikes vel skiepytis nuo vejaraupiu. o is kur esi garantuotas, kiek laiko tiksliai bus veiksminga vakcina? gal jos veikimo susilpnejimo metu budamas suauges uzsikresi? visi puikiai zinome, kad suauge serga su komplikacijomis. tad ar ne geriau mazam persirgti? tuo labiau, kad komplikacijos labai retos.
http://www.mercola.c...suppression.htm
Papildyta:
QUOTE(JurgaSim @ 2009 03 05, 11:55)
Dirbti galbut ir neleistu, taciau kostincius lankytojus tikrai ileidzia. Cia jokios kontroles tikrai nera...
pasvarstymui:
Dažniausiai ją sukelia bakterija Mycobacterium tuberculosis (kitos: M. bovis, M.africanum, M.avium), 1882 m. pirmą kartą atrastos R.Kocho. Natūraliai sukėlėjai yra labai atsparūs ir plačiai paplitę aplinkoje. Mikrobakterijos ypač jautrios tiesioginiams Saulės spinduliams. Liga galima užsikrėsti tik nuo žmogaus, sergančio aktyvia jos forma. Manoma, kad vienas sergantysis atvira tuberkuliozės forma per metus gali užkrėsti iki 25 sveikų asmenų. Jei sergantysis laikosi asmens higienos, užkrėstųjų skaičius sumažėja per pusę.
Tuberkulioze suserga imlus (jautrus) bakterijai žmogus. Didžiausia rizikos zona yra besivystančios pasaulio šalys, kur nėra tinkamų sanitarinių sąlygų, didelė drėgmė. Padidėjusią riziką užsikrėsti taip pat turi sveikatos apsaugos darbuotojai, dirbantys su užkrėstais pacientais, asmenys, vartojantys intraveninius narkotikus, emigrantų, kurių šalyse paplitusi tuberkuliozė, tankiai gyvenamos teritorijos, neturtingai gyvenanti, negaunanti pakankamos medicininės pagalbos, visuomenės dalis. Toks gyvenimo būdas lemia sumažėjusį organizmo atsparumą ir padidėjusį imlumą tuberkuliozės sukėlėjui; tuberkuliozei yra būdingas labai ryškus socialinis pobūdis.
Patekusi į organizmą bakterija sukelia pirminę tuberkuliozę save apribojantį, santykinai nesunkų plaučių susirgimą, kuris paprastai pasireiškia be simptomų. Žmogaus organizmas indukuoją efektyvų imuninį atsaką, pažeidimo židinys yra apribojamas jungiamuoju audiniu (formuojasi vadinamoji granuloma) ir kalcifikuojasi. Pasiekiama pusiausvyra tarp sukėlėjo ir organizmo. Apie 50 proc. atvėjų infekcija toliau progresuoja ir pasireiškia aktyvia ligos forma per pirmuosius 2 metus, kitiems 50 proc. aktyvi ligos forma gali pasireikšti kažkada vėliau. Kartais aktyvi ligos forma gali pasireikšti pakartotinai užsikrėtus tuberkulioze.
Europoje nuo devintojo XX a. dešimtmečio stebimas tuberkuliozės padažnėjimas dėl pasikeitusių ekonominių ir socialinių sąlygų, padidėjusios imigracijos.
Tikimybė užsikrėsti priklauso nuo kelių veiksnių:
ligos stadijos,
aplinkos,
laiko, praleisto prie užsikrėtusiojo.
[taisyti] Vaikų tuberkuliozė
Tuberkulioze užsikrėtę jaunesni nei 12 mėn. vaikai turi 43 proc. aktyvios ligos progresijos riziką; užsikrėtę 15 metų turi 24 proc. riziką; vyresni 15 proc. riziką.
Lietuvoje iki 90 proc. suaugusiųjų yra užsikrėtę tuberkulioze, tačiau tik apie 5-15 proc. infekuotų asmenų vystosi aktyvioji tuberkuliozė. Liga užsikrėtę yra apie trečdalis visų žmonių pasaulyje.
[taisyti] Gydymas ir profilaktika
Pagrindinės veiksmingos profilaktikos priemonės yra gerų ekonominių ir socialinių sąlygų užsitikrinimas, pilnavertė mityba. Problemą reikia spręsti kompleksiškai.
Gydymui svarbi savalaikė diagnozė ir griežtas standartizuoto gydymo taikymas. Profilaktinis vaikų skiepijimas BCG vakcina (bacillus Calmette-Guérin) nėra absoliuti apsauga nuo užsikrėtimo. Didelės apimties meta-analizės tyrimai parodė, kad BCG vakcina efektyvi apie 50 proc., apsaugant vaikus nuo sunkių tuberkuliozės formų. BCG vakcinos įtaka įvairių klinikinių vaikų tuberkuliozės formų išvengimui yra nevienoda.
BCG vakcinos skiepijimo politika įvairiose pasaulio šalyse labai skiriasi: nuo visiško šios vakcinos atsisakymo (pvz., Danija, Belgija, Italija), tik rizikos grupių skiepijimo (pvz., Jungtinė Karalystė, Austrija, JAV, Nyderlandai, Švedija) iki visuotinio visų naujagimių skiepijimo (Rusija, Lietuva). Šalys, niekada nenaudojusios BCG vakcinacijos programose, turi panašių ligos paplitimą, kaip ir šalys, skiepijančios tik rizikos grupes. BCG vakcina iki šiol labai prieštaringai vertinama.
Papildyta:
taigi, issivysciusios ir sena medicinine netarybine patirti turincios salys arba visai atsisakiusios TBC skiepo, arba skeipija tik rizikos grupes !!!!!
o paskutinis sakinys isvis !!!
Šalys, niekada nenaudojusios BCG vakcinacijos programose, turi panašių ligos paplitimą, kaip ir šalys, skiepijančios tik rizikos grupes.
Papildyta:
taigi, is principo patalpu kvarcavimas padetu geriau, nei skiepas, kurio efektyvumas 50proc...