QUOTE(lina-kameja @ 2008 11 26, 15:20)
sveikos mamytes
mums jau 2 men. ir mes vakar jau susidurėm su skiepais. sesute kuri skiepijo sake kad reakcijos tikimybe po skiepo gan maza.
bet vis delto ji buvo. ačiū dievui temperatura nebuvo didele, bet sokinejo visa nakti dar ir db truputi uzkyla. klyke ne savo balsu (sake gali buti truputi nerami

)...
tad man db idomu ar kitais kartais irgi bus reakcija
Jeigu Jūsų kūdikis po skiepo verkė nenuraminamu verksmu, o Jūs rašote, klykė, tai reiškia, kad reakcija po skiepo nebuvo normali. Apie nenuraminamą verksmą/klyksmą jau ne kartą buvo kalbėta kitose temose. Rašoma, kad nenumaldomas klyksmas trunka ne trumpiau negu 3 val.. Ką reiškia trumpiau trunkantis klyksmas, neradau info. Jei Jūsų kūdikėlis neverkė
nenuraminamu verksmu, tai tuomet, gal ir ne tokia sunki reakcija buvo.
,,ŠALUTINĖS REAKCIJOS Į SKIEPUS
Vakcina, kaip ir kiekvienas medikamentas, kartais gali sukelti alerginę ar kitokią organizmo reakciją.
Vaikas turėtų būti stebimas ir fiksuojama neįprasta jo elgsena 72 val po paskiepijimo, o po tymų, raudonukės, kiaulytės, vėjaraupių skiepų ir ilgiau. Daugumai paskiepytų žmonių rimtų reakcijų nebūna, o vidutinio sunkumo ir sunkios reakcijos į skiepus šiuo metu yra ypatingai retos. Be to, vakcinacijos privalumai (vaikai neserga sunkiomis užkrečiamomis ligomis) daug didesni už vakcinacijos riziką.
Įprastinės reakcijos į vakciną gali būti:
- skausminga , paraudusi injekcijos vieta, dirglumas, apetito praradimas, nuovargis, subfebrilus ar vidutinis karščiavimas, po 1-1,5 savaitės nuo vėjaraupių, tymų ar raudonukės vakcinacijos atsiradęs negausus bėrimas.
Esant šioms reakcijoms, žmonėms nereikia skubios medicininės pagalbos. Pasitarę su gydančiuoju gydytoju, galite savo vaikui duoti acetaminofeno (paracetamolio) suspensijos, lašų arba minėtųjų preparatų žvakutę įkišti į tiesiąją žarną. Šie medikamentai gali būti vartojami visą pirmą parą po skiepų. Šiuos medikamentus būtina skirti, jei vaikui yra buvę traukuliai.
Vidutiniškai sunkios reakcijos pasitaiko ypač retai:
po difterijos, kokliušo ir stabligės vakcinos (DTP) suleidimo stebėtas nenutildomas verksmas 3 ir daugiau valandų, karščiavimas daugiau nei 40,5 C, traukuliai, vaiko išblyškimas ar suglebimas pasitaiko 6 iš 10 000 vaikų. Šios reakcijos yra ypač retos vartojant DTaP (išgrynintąją) vakciną;
stiprus skausmas ir raumens silpnumas injekcijos vietoje, suleidus Td vakciną.Šie simptomai gali pasireikšti iškart suleidus vakciną ir trukti nuo 2 dienų iki 4 savaičių.
Esant vidutiniškai sunkioms reakcijoms, žmonėms reikia medicininės pagalbos. Patariama kreiptis į savo gydantįjį gydytoją.
Sunkios reakcijos:
sunkios alerginės reakcijos, tarp jų ir anafilaksinė reakcija (pasunkėjęs kvėpavimas, užkimimas ar švokščiantis alsavimas, dilgėlinė, išblyškimas, silpnumas, padažnėję širdies susitraukimai, galvos svaigimas).
Sunkios alerginės reakcijos paprastai atsiranda tuoj po injekcijos ar praėjus kelioms valandoms. Tuo atveju reikia skubios medicininės pagalbos.
Esant sunkiai ar vidutinio sunkumo reakcijai į skiepus, gydytojas privalo užpildyti pranešimo formą savo gydymo įstaigoje. Apie skiepus ir reakcijas į juos išsamią informaciją suteiks konsultaciniai centrai. Rizikingais atvejais sudaroma galimybė skiepytis stacionare, paskiepijus visą parą prižiūri medikai."