Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštukė ir baseinas

QUOTE(viti @ 2007 01 16, 14:51)
aš lankiau paskutinius tris mėnesius. Tai ligi šiol prisimenu kaifuodama. Komplekse dirbanti trenerė sakė, kad paskutines dvi savaites ar savaitę jau nebesiūloma vaikščioti. Nebepamenu kodėl: ar kad mankšta vandenyje gali pagreitinti gimdymą, ar dar dėl kažko smile.gif


Gimdymo mankšta vandenyje tikrai neturėtų pagreitinti. Greičiau jau atvirkščiai - raumenys vandenyje atsipalaiduoja. Tačiau reikia žinoti, kad išėjus gleivių kamščiui (paskutinėmis nėštumo savaitėmis), didesnė galimybė infekcijai patekti į gimdą ir gimdymo kanalus. Rizika tam dar padidėtų vandenyje. Bet jei viskas OK, tai plaukit ir iki pat gimdymo.
Atsakyti
Prieš lankydamos baseiną, būtinai paklauskite savo gydytojos ar galima. Net jei viskas gerai. Nes turiu keletą pavyzdžių (save tame tarpe), kai gydytoja uždraudė. Priežastys buvo įvairios: dėl infekcijų, dėl peršalimo pavojaus, dėl gimdos spazmų ar pan. Taigi ramybės vardan pasitikslinkit su gydytoja pirmiausia smile.gif
Beje, sako, gan rami aplinka yra Sugiharos g. Grožio terapijos centre (ar kaip jis ten dabar vadinasi), nes kiek girdėjau apie visus Impulsus, tai kad nėščiosioms yra skiriamas vienas takelis baseine, o visuose kituose plaukioja kiti lankytojai. Čia svarbu toms, kurios verčiau norėtumėt išvengti minios smile.gif
Atsakyti
Sveikute 4u.gif O gal besilankancios gali pasakyti nuo kurio menesio pradejote lankytis? g.gif As kaip ir dabar noreciau, bet dar mazai laiko, bet nori aktyvumo, judejimo kazkokio blush2.gif Kazkur vaikscioti nelabai turiu jegu, o vandenukas, baseinai man labai patinka thumbup.gif
Atsakyti
Sveika Laizanika,

Rekomenduojama nuo II arba III trimestro pradeti lankyti. Bet manau tau gydytoja geriausiai pasakys smile.gif
Atsakyti
as pradejau nuo 8 sav. man tai labai patinka, toks sveikas atsipalaidavimas. vienintelis minusas, tai kad iseini i lauka su slapia galva, nebent turi kantrybes ishsidziovinti baseine. tai va dabar guliu su uzgulta tekancia nosim ir priesiekiu , kad daugiau taip nedarysiu tongue.gif
Atsakyti
O as kadangi plaukdavau iki niestumo labai daug ir kai reikejo pradzioj visai neplaukioti,tai buvo trauma.Taciau kitas gydytojas pasake plaukiot kaip iki siol galiu,tik tempa pamazint.Nes be sporto galiu iseiti is proto.
Man baseinas,atgaiva,manau musu maziui taip pat.
Gaila,kad laikas netinka i niesciuju manksta.
Atsakyti
Lankiau baseiną abu kartus, kai laukiausi. Tiko, patiko. Pradėjau, kai buvo daugiau nei 12 savaičių. Pirmą kartą Mažylio GN, antrą - Linijoje (ten labiau patiko pati mankšta-intensyvesnė).
Nesportavau tik, kai buvo pablogėjusi sveikata - dėl gresiančio priešlaikinio gimdymo.
Atsakyti
Tikrai nerekomenduoju lankyti baseino nėštumo metu schmoll.gif . Mano giminaitė dirba Visuomenės sveikatos centre, kur nuolat tiria baseinų vandenį (tame tarpe ir mokyklų, darželių, ne tik sporto klubų ar grožio centrų). Tai kai ji man pripasakojo, kiek ten visko randa (praktiškai kiekviename baseine, išskyrus labai retas išikmtis), man plaukai pasišiaušė doh.gif . Aš net ir ne nėščia būdama nustojau ten lankytis. Ir beje, netgi didelė koncentracija chloro neišnaikina parazitų (t.y. kirminų), tie bjaurybės jam yra stebėtinai atsparūs. Baseinų vanduo turi būti keičiamas labai dažnai, bet savaime aišku, taupumo sumetimais tas nėra daroma
Atsakyti
Oho, sakot reikia leidimo is gydytojos?? blink.gif Nezinojau, buciau nuejusi i baseina be jokios pazymos. Nu reiks tada apsilankyt pas gydytoja. As jau seniai ruosiuos eit i baseina, bet vis sveikata suslubuodavo. Viena kart buvau Druskininku vandens pramogu centre, tai labai patiko thumbup.gif Zinoma, as ten tik plaukiojau baseine, i atrakcionus nejau schmoll.gif Dabar irgi galvoju eit i baseinuka cia moksleiviu rumuose, i nestukiu uzsiemimus smile.gif Bet is pradziu reik tos pazymos...
Atsakyti
sveikos mamytės, na mane jau ir kamuoja dilema ar lankyti baseina ar ne. nors iki nėštumo ir vaikščiojau bet pastojus gydytoja liepe nutraukti siuos vaikščiojimus. nes vis del to baseino vanduo nera tinkamas besilaukiančioms mamytems. pats plaukiojimas manau tikrai gerai bet va kur rasti toki svaru vandeni. kai paskaitau atrodo dauguma vaiksto ir nieko. bet kai pati krimtau medicinos mokslus suprantu kad tai tikrai didele tikimybe uzsikresti nepageidaujamomis ligomis. verysad.gif
tai norėciau suzinoti kas panevėzyje vaiskto i kokius nors baseinus ir uzsiemimus nestukems ir kokia ju nuomone.
Atsakyti
vaikstau i baseina jau keli mesesiai ir nematau problemu schmoll.gif tik oda isauseja nuo chloruoto vandens tai tenka kremukais pasitepti. o siaip tai musu leliukai yra apsaugoti gleiviu kamsciu nuo visu bacilu esanciu vandenyje bei chloro. tik nereik gerti to vandens. o po pasiplaukiojimu juk nusiprausiame duse.
Atsakyti
as tik uz sporta vandenyje nestumo metu 4u.gif atsipalaiduoji, kartu stiprini raumenukus.
Atsakyti