Gal nesupyksit, bet va čia panašioje temelėje radau tokia nebloga info. Manau, kad bus į tema
Kaip numesti svorį po gimdymo?
Jūsų rankose spurda pirmagimis. Negalite atsigėrėti: kaip žaviai žiovauja, kokios gražios jo rankytės, putlūs žandukai
Tačiau į save nelabai smagu pažvelgti - 12, 15, 20 papildomų kilogramų
Kur juos dėti, kaip atsikratyti? Ar įmanoma vėl tapti liekna ir guvia kaip kadaise?
Populiarios taisyklės, kurių NEREIKIA laikytis nėščiajai ir žindyvei
1. Valgyk visko, ko norisi. Visada reikia galvoti, ką valgai. Jei šlamšite viską iš eilės, nesistebėkite, kai pagimdžius kūdikį svarstyklės rodys 15 ar 20 kg. daugiau. Nėščiajai labai svarbu maitintis racionaliai - gauti daug baltymų (pagrindinės statybinės medžiagos), vitaminų ir mikroelementų, ypač kalcio ir geležies. Jei kirsite "tuščius" saldumynus, ne tik nieko vertingo negausite, bet ir auginsite svorį.
2. Valgyk už du. Visiška netiesa. Valgysite už du, svorio priaugsite už tris. Jau rašėme, jog pastojus maitintis reikia ne du kartus daugiau, o du kartus protingiau.
3. Valgyk daug, kad būtų pieno. Laktacijos valgiu nepaspartinsi. Ją reguliuoja kiti organizmo "mechanizmai". Jei valgysite daug ir dar riebaus maisto, augs svoris, o pieno liks, kiek buvę.
4. Kol maitini, svoris nekris. Kris, jei apribosite kalorijų skaičių. Maitinančiai motinai, žinoma, jų reikia daugiau. Pamėginkite per dieną suvartoti maždaug du tūkstančius.
5. Maitinant negalima laikytis jokių dietų. Galima, bet protingų. Žinoma, nevalia badauti. Apribokite suvartojamų kalorijų kiekį, ir svoris ims laipsniškai mažėti.
Nuo ko pradėti
Svarbiausia - noras ir pasiryžimas. Jei tvirtai apsispręsite atsikratyti nereikalingų kilogramų - tikrai pasiseks. Endokrinologai tvirtina, jog pradėti mesti svorį galima iškart po gimdymo. Tik, žinoma, protingai. Paprasčiausia skaičiuoti kalorijas ir stebėti, kaip kinta kūno svoris. Žindančiai motinai per parą reikia suvartoti maždaug 2600 kilokalorijų. Tada svoris nei kris, nei augs. Jei pabandysite šį skaičių bent kiek sumažinti, svoris laipsniškai mažės. Iš pradžių galite sumažinti iki 2300, 2100 ar 2000 kilokalorijų per parą.
Nepatogumai žindyvei
Žinoma, žindančiai motinai daug sunkiau laikytis dietos. Ji būna ne tokia judri, dar neatsigavusi po gimdymo, ją nuolat troškina, yra labai pririšta prie kūdikio. Be to, organizmas kartais pats reikalauja riebesnio maisto ar saldumynų. Todėl geriausiai svorį mesti nustojus žindyti kūdikį. Bus geriau, jei žindymo laikotarpiu svorio bent jau nepriaugsite.
Kokie produktai ir patiekalai geriausiai tinka laikantis dietos
Rinkdamosis produktus visada atkreipkite dėmesį į jų energinę vertę. Ji dabar nurodyta ant visų fasuotų produktų. Rinkitės kuo liesesnius. Riebūs patiekalai ir produktai patys kaloringiausi. Štai, pavyzdžiui, riebi (22 proc.) ir liesa varškė kalorijų skaičiumi skiriasi net šešetą kartų. Iš pradžių gali atrodyti, jog liesi produktai (varškė, sūris, mišrainės be majonezo) - neskanu. Bet kai įprasite, ims patikti. Mažiausiai kalorijų turi žalios (arba virtos) daržovės be krakmolo, nesaldūs vaisiai. Gana kaloringi miltų produktai- duona, batonas, pyragai ir sausainiai. Jeigu labai jų norite, valgykite, bet po nedaug. Panašiai ir su šokoladu bei kitais gardėsiais. Užkrimskite, kai labai įsigeisite "ko nors saldaus". Jei dėl to kankinsitės, gerai nebus. Geriau per dieną suvalgyti po vieną šokoladinį saldainį (apie 50 kcal) ir numalšinti saldumynų alkį, nei sušveisti pusę kilogramo torto, kai pristigs kantrybės. Laikydamasi dietos stenkitės maistą gaminti pati. Mėsą, daržoves geriau troškinti ar virti. Kepto riebaluose patiekalo (pavyzdžiui, karbonado, kotletų) energinė vertė padidėja maždaug 100 kalorijų.
Sudarykite valgiaraštį pagal savo skonį
Turėdamos po ranka kalorijų lenteles, galėsite kurti savus valgiaraščius. Įtraukite į juos mėgiamiausius produktus, valgykite jų į sveikatą, tik - po nedaug. Jei per dieną suvartosite ne daugiau kaip 1000 kcal, numesite maždaug 300 g. Taigi per 3 dienas - kilogramą.
Rašykite svorio "metimo"dienoraštį
Jame turėtų būti tokios skiltys: mėnesio ir savaitės diena, per dieną suvartotų kalorijų kiekis, kiek gramų nukrito. Bus smagu stebėti, kaip kasdien nukrenta 100, 200 ar 300 gr. Po mėnesio sversite jau keletu kilogramų mažiau. Matyti, kaip krenta svoris - puikus stimulas neprisivalgyti. Kai tik pradėsite laikytis dietos, svoris kris greičiau. Per dieną galite numesti apie pusę kilogramo ar net daugiau. Vėliau svoris nebekris taip greitai. Tačiau vis tiek mažės. Nenuleiskite rankų ir nepraraskite vilties bei kantrybės. Užsispyrusios tikrai pasieksite, ko norite.
Kodėl neveiksmingos radikalios dietos
Todėl, kad po jų svoris labai greitai atauga. Ypač žalinga badauti. Paprastas pavyzdys: jei visą dieną nieko nevalgysite, tik gersite mineralinį vandenį, numesite 1 - 1,5 kg. Bet! Jei kitą dieną kad ir lengvai užkandžiausite, vėl atgausite visą svorį.
Gerieji pagalbininkai
Svarstyklės
Tiksliausios - elektroninės. Svorį jos rodo maždaug 100 gramų tikslumu. Taigi galėsite stebėti, kiek maisto suvalgius kiek svorio nukrenta. Sverkitės kiekvieną rytą tuo pačiu metu, dar nevalgiusi ir neapsirengusi.
Kalorijų lentelės
Knygynuose rasite bent keletą knygelių, kuriose nurodyta produktų ir patiekalų energinė vertė kalorijomis. Turėkite tokią virtuvėje ir prieš gamindamos valgyti žvilgtelėkite. Greitai daug ką žinosite mintinai.
© "Mažylis"