Įkraunama...
Įkraunama...

Insultas

Ta va,buvau nuvykusi pas tevuka i santariskes,tai galiu pasakyti,kad vaizdelis ne koks sad.gif .Tetis atsigaves tiek,kad pazista zmones(kai mane pamate pradejo verkti is susijaudinimo),pats pavalgo kairiaja ranka(o valgo labai daug ir pasigardziuodamas).Ir kai paprasai pakartoti zodi - pakartoja.Paprasai skaiciuoti - skaiciuoja iki 20.Daugiau nebepriprasysi skaiciuoti.Dabar ji perveze i reabilitacijos skyriu,kur laikys ji iki Naujuju metu.Ten su juo dirba kinezeterapeutai,logopedai.Bet dar viena beda istiko - labai sukilo temperatura net iki 39 laipsniu ir rado slapimo takuose uzdegima.Zodziu,viena beda - ne beda.Ir dar liudnas reikalas del tustinimosi ir slapinimosi.Visiskai jis nei tustinasi,nei slapinasi - tiesiog ji nuolat kateterizuoja ir klizmuoja.Labai gaila mamos,kuri jau 3 savaites diena - nakti prie jo.Galima butu ja pakeisti,bet nera kam.Vakar ji kalbejo su manimi tokiu prislegtu balsu,is nevilties net pradejo verkti.Zodziu,labai liudnos dienos man siuo metu,kad negaliu buti prie tevuko,mat auginu savo 4 men.suneli ir niekaip ilgiau nei 1 dienai negaliu isvaziuoti.
Sauluke,kaip supratau Renax nurodyto straipsnio autore esi pati.Ar teisingai supratau?Tad jei turesiu klausimu,butinai parasysiu i az wink.gif .
Atsakyti
Mano mama išgyveno jau 8nis insultus: 7ni suparalyžuodavo dešiniąją pusę, tai po visų atsikeldavo ant kojų po reabilitacijos. Paskutinysis sutraukė kairiąją pusę ir ji jau 11 guli metų patale. Dėl tuštinimosi ir šlapinimosi...tai amžina ir pati didžiausia mums problema, bet per tiek metų radome visokių vaistų ir būdų...
Stiprybės jums ir sveikatos tavo tėveliui...
Atsakyti
Insultas buvo ištikęs ir mano, ir sesers uošvius. Abiem atvejais gydytojai iš pradžių vilčių neteikė, liepė būti pasiruošusiems viskam sad.gif . Kai ištiko insultas sesers uošviui, tai jis tuo metu buvo su kitu žmogum ir iš karto buvo išvežtas į ligoninę. Na, iš pradžių negalėjo vaikščioti, beveik nieko nekalbėjo, jam visiškai nebuvo galima judėti, nes taip galėjo labai sau pakenkti. Na, o mano uošvį rado po paros žiemą, gulintį jau atšalusioj kaimo troboj. Visi stebėjosi, koks stiprus organizmas, juk galėjo dar ir plaučių uždegimu susirgti ir... Viena kūno pusė buvo suparalyžuota, vos vos pajudindavo koją, ranką. Daktarai nieko paguodžiančio negalėjo pasakyti... Na, bet diena po dienos ir sveikata ėmė gėrėti. Dabar ir mano, ir sesers vyrų tėvukai jaučiasi gerai-atrodo visiškai sveiki smile.gif
Aišku yra pasekmių - tai koją paskauda, pašlubčioja, spaudimą mažinančių vaistų gerti reikia, atmintis šiek tiek susilpnėjusi.
Atsakyti
Mano diedukas po insulto išgyveno 2 metus, bet deja, likimas jam buvo skirtas toks ir ne kitoks. Baisu buvo žiūrėti,kaip kažkada laaabai protingas, apsiskaitęs žmogus skaito knygą pasiėmęs aukštyn kojomis...O štai mūsų kaimynas, ištiktas insulto atsigavo, su lazdele pasiremdamas vaikštinėja kiekvieną dieną kieme, protingai kalba, nors iš pradžių buvo blogai kaip ir mūsų diedukui...Dievo keliai nežinomi.
Atsakyti
Nu va ir skaitau jusu surasytas bedeles kaip skaudu kada mylimiems zmonems nutinka tokie dalykai. Vat ir mano senelei vakar nutiko insultas mano tevukas ja surado troboi gulincia be samones ir vartancia akis iskviete greitaja nuveze i ligonine vakar ji dar kiek lyg ir atsimerkusi buvo vis vedziojo akimis bet buvo sunku pasakyti ar ji mato ar ji supranta beto jai suparalyzavo desine puse koja ir ranka nejuda tik desine puse retkarciais paliesdavo sau galva gal juto skausma vis iskisdavo koja is po koldros o sendien po nakties ji jau nebeatsimerke gydytojai sako kad jai koma bet lygtais sako kad ji gali siek tiek girdeti ir suprasti aplinkinius. Jai 75m sako kad insultas labai komplikuotas ir nieko paguodziancio gydytojai nesako. Kaip gaila kad neturiu galimybes pas ja nuvaziuoti tik ir kabu ant telefono tai ligonine tai giminaiciai kurie ja aplanko vis skambinu ir klausiu kaip ji visi vis sako ta paty kad prognozes ne kokios bet vis pasiskaiciau cia tokiu straipsniu kad ir pagyvenusio amziaus zmones ir po keliu insultu atsigauna ir gan neblogai jauciasi, isverkiau visas asaras vakar ir sendien namuose mazyliui mano reike demesio negaliu palusti del jo nes reikia juo rupintis, kaip gaila kad tokia akimirka negaliu buti su savo senele o ji man yra viskas
Atsakyti
labai uzjauciu visus...Kam insultas tapo tikrai baisiu dalyku...
Mano tetis turejo insulta....na nzn, bet kazkaip jis pakankamai gerai dar laikosi...na tik visadfa nutirpekairios rankos pirstai ir siaip kartais dar pajaucia kad nori nutirpti ir kitos kuno dalys...Bet siaip vaiksto ir kalba normaliai...O is pradziu buvo nekas...Dar mano tetis yra turejes du infarktus... visas siu ligu rinkinelis visgi psichologiniu pasekmiu paliko daug... verysad.gif
Atsakyti
[COLOR=blue][SIZE=7]Kaip skaudu kada mylimiems zmonems nutinka tokie dalykai. Vat ir mano senelei uzvakar nutiko insultas mano tevukas ja surado troboi gulincia be samones ir vartancia akis iskviete greitaja nuveze i ligonine vakar ji dar kiek lyg ir atsimerkusi buvo vis vedziojo akimis bet buvo sunku pasakyti ar ji mato ar ji supranta beto jai suparalyzavo desine puse koja ir ranka nejuda tik desine puse retkarciais paliesdavo sau galva gal juto skausma vis iskisdavo koja is po koldros o sendien po nakties ji jau nebeatsimerke gydytojai sako kad jai koma bet lygtais sako kad ji gali siek tiek girdeti ir suprasti aplinkinius. Jai 75m sako kad insultas labai komplikuotas ir nieko paguodziancio gydytojai nesako. Kaip gaila kad neturiu galimybes pas ja nuvaziuoti tik ir kabu ant telefono tai ligonine tai giminaiciai kurie ja aplanko vis skambinu ir klausiu kaip ji visi vis sako ta paty kad prognozes ne kokios bet vis pasiskaiciau cia tokiu straipsniu kad ir pagyvenusio amziaus zmones ir po keliu insultu atsigauna ir gan neblogai jauciasi, isverkiau visas asaras vakar ir sendien namuose mazyliui mano reike demesio negaliu palusti del jo nes reikia juo rupintis, kaip gaila kad tokia akimirka negaliu buti su savo senele o ji man yra viskas
Atsakyti
Linkiu tau stiprybės.
Labai dar sunku ką nors sakyti,bet, situacija,matomai, tikrai ne iš lengvųjų.Kuo galėčiau paguosti-stebuklų kartais būna.Beje,namiškų slauga turi be galo didelę įtaką ligoniui(mačiau tikrai daug sergančiųjų insultu).Kad ligoniai komos būsenoj girdi,pasakojo man viena ligonė,pati sirgusi insultu.Tad bendraukit kaip ir su sveiku žmogumi,neverkit prie jo,ir t.t.
Tačiau insulto baigtis tikrai labai sunkiai prognozuojama.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ostra: 03 gruodžio 2005 - 22:22
Aciu uz gera zody. Tikrai neapsakomai sunku kada negaliu siuo metu buti salia jos, bet ji turi daug ja mylinciu zmoniu kurie salia jos lovos budi diena ir nakty pamainom kartais pasakoja jai kokias kasdieniskas raminancias istorijas stengiasi prie jos buti ramus ir tvardyti asaras nors tai labai sudetynga . Nors ir neteko man buti salia bet teko telefonu girdeti jos kvepavima tiesiog sirdis plyso vis dar negaliu patiketi kad kalbejau su ja tik praeita savaite buvo tokios geros sveikatos juokesi telefonu ir se tau kad nori. O gydytojai nieko gero nezada sako kad atvejis labai komplikuotas ir galima tiketis blogiausio, sako kad jie gydytojai daro viska kas ju jegose o visa kita dievo rankose, nors sendien ryte jau buvo isvkviete kuniga, buvo skaudu tai girdeti kad to kunigo isvis prireike, bet gal tai kuom pades, lygtai po kunigo vizito sako kad ji pasidare kiek ramesne sprendziant pagal jos kvepavima ir judesius, nors cia tik artimuju nuomone gydytojai vis dar niekuom neguodzia.
Atsakyti
Jurga23, tikekis geriausio, pasimelsk uz ja...
Mano senelis, jau dabar amzina jam atilsi, turejo insulta, buvo labai sunki padetis, panasiai turbut kaip tavo mociutei, reikejo budeti prie jo pastoviai, nieko nepazino, neprisimine, nekalbejo, i nieka nereagavo, tetis buvo ir kuniga atvezes...Bet, sakyciau po kunigo vizito, pradejo labai labai po truputi taisytis...Zingsnis po zingsnio pradejo galeti daugiau. Prireike ilgos reabilitacijos, taciau atsigavo. Nebuvo toks, koks iki ligos, bet ir vaiksciojo, ir maste, ir viskas buvo OK.
Tad neprarask vilties...
Suprantu, kad sunkiausia, kai esi toli ir niekuo negali padeti...


QUOTE(Jurga23 Oslas @ 2005 12 03, 22:44)
Aciu uz gera zody. Tikrai neapsakomai sunku kada negaliu siuo metu buti salia jos, bet ji turi daug ja mylinciu zmoniu kurie salia jos lovos budi diena ir nakty pamainom kartais pasakoja jai kokias kasdieniskas raminancias istorijas stengiasi prie jos buti ramus ir tvardyti asaras nors tai labai sudetynga . Nors ir neteko man buti salia bet teko telefonu girdeti jos kvepavima tiesiog sirdis plyso vis dar negaliu patiketi kad kalbejau su ja tik praeita savaite buvo tokios geros sveikatos juokesi telefonu ir se tau kad nori. O gydytojai nieko gero nezada sako kad atvejis labai komplikuotas ir galima tiketis blogiausio, sako kad jie gydytojai daro viska kas ju jegose o visa kita dievo rankose, nors sendien ryte jau buvo isvkviete kuniga, buvo skaudu tai girdeti kad to kunigo isvis prireike, bet gal tai kuom pades, lygtai po kunigo vizito sako kad ji pasidare kiek ramesne sprendziant pagal jos kvepavima ir judesius, nors cia tik artimuju nuomone gydytojai vis dar niekuom neguodzia.

Atsakyti
Kate25 tkrai aciu uz palaikyma, kaskaip dar egzistuoju bet tas laikas slenka tragiskai letai o ir gydytojai vis mikcioja ir nieko gero nepasako. Kaip malonu kad yra zmoniu kurie uzjaucia mano skausma ir palinki stiprybes nes kitaip butu sunku tiesiog nera su kuo pasidalinti skausmu namie tylu nera kam paguosti ar tiesiog be zodziu uz rankos suimti ir dvasiskai palaikyti tik mazylis laksto kuriuo reikia rupintis kuriam reikia zaidimu ir linksmybes bet pastarosiomis dienomis ir jis irzlus pasidare tikriausei jaucia mano nerima.
Atsakyti
Jurga, patikek, labai puikiai tave suprantu ... Pries pora savaiciu nuo insulto mire mano tetis ... Gydytojai mums is karto pasake, kad is 3 komos stadijos jau niekas neatsibunda ... Bet mes vis dar laukeme stebuklo ...
Kaip as suprantu tavo seneles siek tiek geresne situacija ... Labai labai linkiu, kad ji pasveiku ir , Tau, buti stipriai ...
Atsakyti