Įkraunama...
Įkraunama...

Insultas

Pamirsau paklausti - ar tavo seneles busena pagerejo ?
Atsakyti
QUOTE(maxi @ 2005 12 04, 16:44)
Pamirsau paklausti - ar tavo seneles busena pagerejo ?

Sunku pasakyti ar pagerejo musu akimis ji lyg tokia ir geriau atrodo nors sake sia nakty labai sunkiai miegojo vis muistydavosi gal kasko nerimavo, mes visi meldziam dievo stebuklo nes gydytojai jau tokie vilties ir nesuteikikia vis kartoja kad bet kada laukti blogiausio tai visi drebam ir bijom ja prarasti pamainom kas gali pastoviai prie jos budi nepalieka nei minutei nors ji jau trys dienos kaip komoi, ir gydytojai sako kad ji siuo metu sunkiausias pacijentas ligoninei, tai be galo skaudu girdeti.
Labai apgailestauju del tavo tevelio pas tave zaizda dar visai zviezia visalaika mylima zmogu siaubingai sunku isleisti anapilin negaliu net pagalvoti kaip tureciau be jos gyventi, ji mane globojo nuo 3metuku ji man yra ir tevas ir motinair brolis ir sesuo ir drauge viename asmeny gyvenimas be jos butu siaubingai tuscias.
O kaip tu isilaikai tevely praradus? jug tai yvyko visai nesenei.
Atsakyti
" kaip tu isilaikai tevely praradus? jug tai yvyko visai nesenei."


Kaip bebutu skaudu, bet gyventi juk reikia toliau ...
Tuo, kas ivyko negalejau patiketi nei as, nei mano sesuo su broliu, nei mama, apskritai, niekas... Nes visa gyvenima tetis buvo stiprus, sveikata nesiskundziantis vyras ... Man taip pat buvo viskas - mylintis bei mylimas tetis, geras, rupestingas, grieztas , kai to reikejo, be galo siltas zmogus ... Jam tebuvo 56 m.
Sekmadieni ji istiko koma, antradieni mes jo netekome ... Sias dvi ir visas laidotuviu dienas atsimenu kaip per ruka ... Samone dar ir dabar to nesugeba priimti ...
O raminu save tik tuo, kad jis nekentejo ... Nes mano mylima mociute, dar siu metu sausi, iskeliavo Anapilin labai skausmingai . Zarnyno vezys. Paskutines valandas nepadejo ir morfijus ...
Tad galbut mums ir labai skaudu, bet dar skaudziau matyti kaip skauda, ir netureti galimybiu padeti ...

Gal tavo senele atsigavo is komos?
Lingiu tau stiprybes... Jos reikes ... Bet kuriuo atveju ...
Pasimelsiu uz tave ...
Atsakyti
QUOTE(maxi @ 2005 12 07, 21:48)
" kaip tu isilaikai tevely praradus? jug tai yvyko visai nesenei."
Kaip bebutu skaudu, bet gyventi juk reikia toliau ...
Tuo, kas ivyko negalejau patiketi nei as, nei mano sesuo su broliu, nei mama, apskritai, niekas... Nes visa gyvenima tetis buvo stiprus, sveikata nesiskundziantis vyras ... Man taip pat buvo viskas - mylintis bei mylimas tetis, geras, rupestingas, grieztas , kai to reikejo, be galo siltas zmogus ... Jam tebuvo 56 m.
Sekmadieni ji istiko koma, antradieni mes jo netekome ... Sias dvi ir visas laidotuviu dienas atsimenu kaip per ruka ... Samone dar ir dabar to nesugeba priimti ...
O raminu save tik tuo, kad jis nekentejo ... Nes mano mylima mociute, dar siu metu sausi, iskeliavo Anapilin labai skausmingai . Zarnyno vezys. Paskutines valandas nepadejo ir morfijus ...
Tad galbut mums ir labai skaudu, bet dar skaudziau matyti kaip skauda, ir netureti galimybiu padeti ...

Gal tavo senele atsigavo is komos?
Lingiu tau stiprybes... Jos reikes ... Bet kuriuo atveju ...
Pasimelsiu uz tave ...

Aciu uz be galo siltus ir palaikancius zodzius, labai nuosirdziai uzjauciu del tecio ir seneles netekties.
Mano senele yra man viskas ir tetis ir mama ir brolis ir sesuo buvau tik viena pas ja, jaigu dievas visdelto nusprestu pasiimti ja pasaulis apsiverstu netekciau iskart visko ji yra viskas ir drauge ir parama sunkia minute, dar dabar taip keista ir tuscia namuose telefonas neskamba niekam nerupi kaip as laikausi kaip miegojau ka valgiau.
Senelei mano gydytojai vilciu neteikia ji vis dar komoi jau ir akiu nebeatmerkia vos sujudina ranka vyzdziai jau nebereaguoja i sviesa, baisu pagalvoti gad galima jos netekti visi patyliukais ruosiasi laidotuvem, o sendien po nakties jos kvepavimas pasunkejo, net nezinau as tik tikiuosi kad ji nekencia jog jai nieko neskauda.
Ji vis sakydavo kaip ji bijanti mirti. Sake kad tiek darbu liktu nenudirbta tiek neuzbaigta... tikiuosi kad ta baime mirti jai neleis numirti ir ji dar sugrys...
Atsakyti
Puikiai Tave suprantu ... Ir, tiesa sakant, zinau, kad nera zodziu kurie Tave nuramintu ...
Bet ... Bukime atviros ... Ir as norejau, ir Tu nori, kad artimas zmogus atsibustu... Bet juk mes abi puikiai zinome kokie gali buti insulto padariniai ... Gal but butu dar sunkiau ...
Laikykis ... Ir stenkis galvoti apie tai - kaip Tau yra gera, kad TOKS ZMOGUS yra ? buvo ? tavo gyvenime ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo maxi: 08 gruodžio 2005 - 19:18
QUOTE(maxi @ 2005 12 08, 19:51)
Puikiai Tave suprantu ... Ir, tiesa sakant, zinau, kad nera zodziu kurie Tave nuramintu ...
Bet ... Bukime atviros ... Ir as norejau, ir Tu nori, kad artimas zmogus atsibustu... Bet juk mes abi puikiai zinome kokie gali buti insulto padariniai ... Gal but butu dar sunkiau ...
Laikykis ... Ir stenkis galvoti apie tai - kaip Tau yra gera, kad TOKS ZMOGUS yra ? buvo ? tavo gyvenime ...

Kad ir kaip butu sunku susitaikyti su tokia tiesa bet tu esi visiskai teisi, nors taip noretusi to stebuklo, taip noretusi kad tai butu tik kaskoks blogas sapnas is kurio galima butu pabusti...
Atsakyti
Tai jau taip ... Galetu tokiu blogu sapnu is viso nebuti musu gyvenime ... Bet kazkodel jie laikas nuo laiko aplanko ...
As ir dabar dar negaliu ramiai galvoti apie tai kas ivyko... Tik raminu save - kad jam tikrai neskaudejo ... Kai mama ji rado - tetis jau buvo gilioje komoje ... Taip ir nebeatsimerke daugiau jo akys ... Norejosi ir tikejau gydytojais, kurie sake, kad jis tikrai nieko nejaucia ...
Vat ir apsiasarojau eilini karta...
Ir dar labai gerai atsimenu, kad tos 2 laukimo paros vare is proto, tikra to zodzio prasme ... Giliai sirdyje tiki stebuklu, bet realiai supranti, kad jau viskas ...

Jurga, Tu tikrai tai isgyvensi ... Juk gyventi turi del savo mazulio, kuris labai zavus yra ... ax.gif Siomis dienomis as Tave visur prisimenu, ir vis pagalvoju, kaip ? ...
Atsakyti
QUOTE(maxi @ 2005 12 08, 21:04)
Tai jau taip ... Galetu tokiu blogu sapnu is viso nebuti musu gyvenime ... Bet kazkodel jie laikas nuo laiko aplanko ...
As ir dabar dar negaliu ramiai galvoti apie tai kas ivyko... Tik raminu save - kad jam tikrai neskaudejo ...  Kai mama ji rado - tetis jau buvo gilioje komoje ... Taip ir nebeatsimerke daugiau jo akys ... Norejosi ir tikejau gydytojais, kurie sake, kad jis tikrai nieko nejaucia ...
Vat ir apsiasarojau eilini karta...
Ir dar labai gerai atsimenu, kad tos 2 laukimo paros vare is proto, tikra to zodzio prasme ... Giliai sirdyje tiki stebuklu, bet realiai supranti, kad jau viskas ...

Jurga, Tu tikrai tai isgyvensi ... Juk gyventi turi del savo mazulio, kuris labai zavus yra ...  ax.gif  Siomis dienomis as Tave visur prisimenu, ir vis pagalvoju, kaip ? ...

Na va ir suneliui reikia demesio, o as pastaraja savaite, leisgyve vaikstau, laukimas baigia pribaigti nezinai ko laukti ko tiketis, vaikelis tikisi is manes ir zaidimu ir linksmybiu ir dainu o as tiesiog neturiu jegu jam visa tai duoti siuo metu, pasidare irzlus blogai miega matomai truksta mano demesio stengiuosi jam duoti viska kiek turiu jegu , bet tiesiog neturiu is ko ju pasisemti, nes zmogus kury taip myliu ir kuris vis suteikdavo jegu ir stiprybes , dabar yra mirties patale ir toks bejegis....o as negaliu nieko padaryti... zinau kad ir kas nutikru reikes gyventi toliau, bet tik nezinau kaip.
Jug tokiose situacijose kitiems kai mirsta senele , yra daugybe milimu zmoniu tevas motina brolis ar sesuo kurie palaikys sunkia akimirka pades, o as tokia vienisa tik keturios sienos, laukimas ir nezinia kuri zudo, o viso to vydury mano mazas sunelis kuriam taip reikia mano meiles ir demesio ir kuris viso to kolkas negali suprasti...
Atsakyti
Labas, Jurga,

Kaip laikaisi ? Kaip tavo senele ? Visa savaitgali neturejau galimybes prisijungti, bet laikas nuo laiko pagalvodavau apie tave ... Gal ivyko kas nors gero tavo gyvenime ? Kaip jautiesi ? ...
Atsakyti
QUOTE(maxi @ 2005 12 11, 20:23)
Labas, Jurga,

Kaip laikaisi ? Kaip tavo senele ? Visa savaitgali neturejau galimybes prisijungti, bet laikas nuo laiko pagalvodavau apie tave ... Gal ivyko kas nors gero tavo gyvenime ? Kaip jautiesi ? ...

Nieko naujo su mano mociute ja sendiena kaipo turetu israsytis is ligonines nes valstybe ilgiau kaip 12 dienu neapmoka bet kaip bus kai ji komos busenoi ir insultas labai komplikuotas , nesuprantu kaip ja gali israsyti tokiam stovy.... o dar gydytojai sake kad jos namu salygomis laikyti negalima nes namai nera pritaikyti tokio tipo ligoniams slaugyti prie jos turi buti pajungta deguojis ir laselene ir namuose to padaryti neymanoma. Tai nesuprantu kaip bus dabar. Pasiskambinom i slaugos namus o ten sake kad vieta atsiras tik po naujuju o ka iki to laiko daryti ir kur ja deti ...
Tai ir niekas nesuprantam kaip tokios bukles ligony gali israsyti tiesiog i gatve...
Atsakyti
Mano teva sia vasara netiketai istiko insultas. Buvo sokas visiems pazistamiems, artimiems, net gydytojams - visa gyvenima aktyviai sportavo, pakeldavo didelius fizinius kruvius, dar net 60 m. nera, ir bac - insultas. Gulejo pora savaiciu KMU, budejom su mama diena nakti pasikeisdamos -negalejom palikt, nes protelis neveike normaliai. Paralyzuota kaire puse buvo, dirbo su juo kinezoterapeutai, masazistai, po savaites jau vaiksciojo su lazda. Po to seke du menesniai reabilitacijos birstone. Beje, jei kazka is jusu pazistamu siuncia i sanatorijas po insulto, patarciau labai pasidometi, kokius vaistus ten girdo - mano teciui neskyre efektyviu vaistu, girde elementariausiu aspirinu, seimos gydytoja nustebusi labai buvo.
Is tikruju mums su mama prireike daug laiko, jegu ir nervu, kad susitaikyti su tuo, kas ivyko. Praejus keliems menesiams po insulto, galiu pasakyti, kad tecio charakteris pasikeite 180 laipsniais - is griezto, kieto charakterio zmogaus pasidare minkstas, verksmingas zmogelis, paralyzuota puse atsistate, bet koja velka, ranka nestipri, veidas kazkiek liko sustinges. Kadangi jam buvo paveikta didele smegenu dalis, tai turejo itakos ir psichinei buklei - jis daznai kazkur kazko nesusigaudo, net elementariose situacijose, greitai susinervina, susierzina.
Tikrai galeciau daug prirasyti, bet jei kas domina apie pokycius po insulto ir pan., teisiog klauskit ar rasykit i a.z.
Atsakyti
Va ir į mūsų šeimą atėjo tokia nelaimė . Niekada gyvenime ne buvau pagalvojus kad mano tėvui ištiks insultas . Pas ji visada buvo idealus spaudimas , buvo kitokiu problemu su sveikata : tai skrandis , tai širdis .
O liepos 3 jam įvyko insultas , gulint lovoje , žiurint televizorį , pasakojant linksma istoriją . JIs jau po 15 min. buvo reanimacijoje , jam iškart paraližavo dešinę pusę ,ir nekalbėjo .
Jis mirė liepos 8 diena . Rytoj bus savaitė . kai jo nėra . Niekaip negaliu priprasti ir akyse stovi jo žvilgsnis , kaip jis į mane žiurėjo paskutinį karta .Ir vis klausinėju save ar pakankamai jo pasirupinome , ar galima išvengti buvo šito nelaimingo insulto
Atsakyti