QUOTE(mamse @ 2007 01 12, 10:08)
Nesuprantu kaip ji gali spręsti kada gimti žmogui. Pikta buvau. Suprantu dėl patoligijų ir rizikų, žinoma, bet kai viskas gerai?!
Gali spręsti, nes ji yra gydytoja ir turi tam reikalingų žinių, bent jau turi turėti. Kaip ir bet kuris kitas gydytojas. Esu girdėjus n atvejų kai atrodo viskas gerai, o gimdymą pasirodo jau seniai reikėjo skatinti. Šiuo atveju aš savimi pasitikiu mažiau nei gydytoja - jei ji mano kad reikia skatinti, paklausiu kodėl, ir jei atsakymas mane tenkina, aš pritariu. Svarbu klaust.
QUOTE(Eima @ 2007 01 15, 12:05)
1. Visą nėštumą gydytojai kartojau, kad nenoriu gimdyti be nuskausminamųjų. Ji truputį net pasipiktino kokios nepasiruošusios gimdyvės šiais laikais

Ji visada man sakė, jei viskas klostosi sėkmingai kam reik papildomų vaistų
2. Viso gimdymo metu buvo šalta ir rami. Bet manau tokie gydytojai ir turi būti - į viską ramiai ir šaltakraujiškai reaguoti. Kaip gi kitaip
1. Lygiai tas pats buvo ir man - lankiausi pas ją viso nėštumo metu nuo pat pirmo mėnesio. Nuolat kartojau kad nenoriu jokio epidūro, ir ji sakė mane palaikanti - jei mama nenori, ji visada labai pritaria tokiam pasirinkimui. Klausiau apie kitas galimybes nusiskausminti, jei pasidarytų per "saldu" - man išsamiai papasakojo apie visus kitus būdus: intraveninį, šokinėjimą ant kamuolio, masažavimą, baseinus (ir apgeilestavo kad AK tokios galimybės nėra). Beje, gimdymas vyko labai sklandžiai, pagimdžiau per 3,5 val po vandenų nuleidimo. Maudimą pradėjau jausti praėjus valandai, o tikrą saldų skausmą - likus 45 minutėms iki stūmimo. Be abejo, tuo metu jau maldavau kad kažką darytų ir "duotų man kažko". Netgi tada ji man patarė pasinaudoti ne visa, o tik puse dozės intraveninių nuskausminamųjų, ir esu labai dėkinga už tokį pasiūlymą. Juk būtų taip paprasta daug negalvot, kišt visą poką į lašelinę ir tiek žinių. Vistiek jaučiau didelį skausmą, bet manau jis nebuvo taip baisiai žudantis. Gydytoja visą laiką, kaip ir akušerė nesėdėjo gimdykloje su mumis, bet aš tuo labai džiaugiuosi - manau nuolatinis jos buvimas mane būtų kiek varžęs. Nes keletą kartų per pačius stipriausius sąrėmius ir keikiaus

, ir vyrą bariau, ir keturpėsčia su trumpais naktinukais aišku be kelnaičių po lovą ropinėjau... Užeidavo pažiūrėt laikas nuo laiko, bet kai jaučiaus rami, antrą gimdymo valandą su mumis sėdėjo ir kalbėjo - apie politiką, vaikus, maisto ruošimą, orą, knygas, keliones, bet ką. Buvo tikrai miela. Ir dar vienas dalykas - ruošiantis gimdymui jos klausiau ar yra galimybė gimdyti ne gulomis kaip dabar įprasta, o atsitūpus (domėjaus ir girdėjau labai daug nuomonių kad taip lengviau stumti kūdikį, nes veikia žemės trauka. Man tai buvo aktualu, nes abi dukros gimė dručkės). Ji pasidžiaugė, kad noriu padėti vaikeliui ateiti ir patikino, kad gimdyklos lovos transformuojasi, tad joje galima gimdyti pusiau tupint. Taip pat patarė apsilankyti AK, apsižiūrėti.
2. Daktarė gimdymo metu buvo rami, šaltakraujiška bet neabejinga. Kaip tik tai, ko man reikėjo.
Gulint pogimdyviniame skyriuje daktarė mus lankė kasdien, po vieną kartą, trumpai apžiūrėdavo mano krūtinę, pilvą, patarė dėl nuskausminamųjų (man labai skausmingai susitraukdavo gimda maitinant), taip pat dalyvavo gydytojų vizitacijoje apžiūrint mažylę. Šiuo atveju esu irgi dėkinga, kad jos vizitai buvo trumpi, ne per dažni, ir labai konkretūs, nes pogimdyvinis skyrius yra tikras "prochodnoi dvor" - koridoriais žmonės vaikšto šniūrais: lankytojai, daktarai, seselės, valytojos, maistą išduodančios moterytės, įvairiausią produkciją reklamuojančios agentės, ne į tą skyrių užklydusios pasimetusios personos... durų varstymo ir triukšmo koridoriuj tiek, kad buvau dėkinga kiekvienam, kuris kiek galima labiau apribojo savo buvimą mūsų palatoje.
Ką dar reikėtų pasakyt. Mokėjome mes mažiau nei dauguma kitų aukščiau parašiusių mamų, jei gerai pamenu 300 lt. Gydytojai nieko neminėjome kad mokėsime, nepaisant to ji mums skyrė daug dėmesio. Na, nebent ji tikėjosi kad mes "skolingi neliksime". Manau, kaip ir bet kuris kitas gydytojas.
Apžiūros jos kabinete būdavo ne per ilgos, tačiau tikrai netruko 10 ar 15 minučių. Tyrimus atlikdavo seselė (ir tai manau tikrai normalu, kiekvienas daro savo darbą), pasvedavo, surinkdavo duomenis. Daktarė juos analizuodavo, patardavo, klausdavo apie savijautą, mitybą ir kitus dalykus. Visada klausdavau kas neaišku, kad ir pačių absurdiškiausių klausimų, ir visada gaudavau į juos atsakymus. Jei nebūčiau pati nieko klausus, apžiūra gal ir truktų 15 minučių. Bet man atrodo, kad specialistui, dirbančiam toj srity daug metų, galbūt į galvą neateina kad mama nežino kad pvz laukiantis būtina valgyti pusryčius, stengtis nekilnoti aukštai rankų ar važinėtis dviračiu (beje, pastarasis draudimas man buvo labai keistas, kai laukiausi pirmosios dukros, ir jei nebūčiau prasitarusi mane tuo metu prižiūrėjusiam gydytojui kad turiu planą pasivažinėti dviračiu, jis nebūtų apstulbęs man aiškinęs kad aštuntam mėnesy girežtai to daryti negalima). Ką noriu pasakyti - reikia klausti, ir atsakymų į klausimus sulauksite.
Ir dar dėl žmogiškojo faktoriaus. Na, šis aspektas neginčytinas - visi mes skirtingi, ir kas tinka vienam, netinka kitam. Jei pasakysiu kad jūs nusišnekat, ir gydytoja Arlauskienė yra tikrai malonus žmogus, būsiu labai neteisi, nes toks buvo mūsų santykis. Daktaras irgi žmogus su savo charakteriu, tad beprasmiška ginčytis apie tai.
Pritariu tik tam, kad priežiūra nėštumo metu yra gana nepigi. Tačiau aš tam iš anksto buvau pasiruošusi, planuodama nėštumą ir rinkdamasi gydytoją suplanavau ir sumą, kurią žadu skirti priežiūrai. Jei žinočiau, kad nemokama priežiūra poliklinikoje man užtikrins tokias pat sąlygas ir kokybę kurią gavau pas doc. arlauskienę, nedvejodama rinkčiausi pirmąjį variantą. Deja, mano patirtis su poliklininkų ginekologais yra siaubinga, ir nevienkartinė, kiek teko girdėti ne mano vienos patirtis. Tad savo pasirinkimu esu patenkinta.
Rekomenduoti šią gydytoją kitiems galiu, tik pabrėžiu kad ne visiems tiks jos "profesionalo distancija", išlaikoma bendraujant su pacientu.
Ir nuoširdžiai užjaučiu visas mamas, kurių patirtis lankantis pas Arlauskienę buvo ne tokia maloni ar net labai nesėkminga. Klaidų pasitaiko visiems gydytojams, o kartais kentėdami dėl likimo mums siųstų smūgių esame linkę ieškoti kaltų, ir tai labai žmogiška. Tokiu atveju noriu palinkėti sėkmės mamoms, pasiryžusioms pabandyti dar kartą, ir gydytojai, kuri esu tikra, klaidų nedaro tyčia.
I'm on my way, from misery to happiness today