Įkraunama...
Įkraunama...

Skanaus! - 7

Mama_Tania, o nebandei tešlą subadyti šakute, uždengti folija ir apkepti pripylus pilną formą pupelių? g.gif Štai taip:

user posted image

arba taip ax.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Mama_Tania @ 2007 01 18, 11:55)
thumbup.gif aš lygiai tokias turiu - irgi nesigailiu, kad įsigijau thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif
į temą:  help.gif  help.gif  help.gif  help.gif  help.gif  help.gif 3 kartus gaminau Cukinijų pyragą su tunu, ir visi 3 kartai tešlos šonai nukrito, ir teko išimt ir gelbėti. Antrą kartą net gerai užšaldžiau, kad sunku buvo iškočioti (labai). Trečia tik gerai užšaldžiau, biški lengviau buvo iškočioti, bet vistiek doh.gif po pirmos minutės kraštai susilygino su dugnu, ir kas minutę, reikėjo traukt iš orkaitės ir kelti kraštus, gal kokias 5-7 min. kas minutę doh.gif - KAIPGI REIKIA TĄ TEŠLĄ KEPT?


Man nieko panašaus nebuvo įvykę (pyragą kepiau ne vieną kartą).
Atsakyti
user posted image

Balta duona su pyne

4 puodeliai miltų
3 a. š. sausų mielių
80 g ištirpinto ir praaušinto sviesto ar margarino
1 kiaušinis
2,5 puodelio pieno
2 v. š. cukraus
1,5 a. š. druskos

1 kiaušinio trynys + 1 v. š. pieno viršui aptepti

Mieles išmaišyti šiltame piene su cukrumi. Suberti miltus, druską, dėti sviestą ir kiaušinį. Minkyti tešlą ~ 15 min. Tešla turi gauti minkšta, bet beveik visiškai nelipti prie rankų. Tešlą pridengti plėvele ir šiltai kildinti, kol padvigubės (~ 1 val.). Išminkyti. Atskirti nedidelį gabaliuką tešlos. Iš didesniojo tešlos gabalo suformuoti pailgą kepalą ir dėti į stačiakampę riebalais pateptą formą. Likusį tešlos gabaliuką padalinti į tris dalis. Kiekvieną iškočioti į ploną virvelę, iš jų supinti pynę. Pynę atsargiai uždėti ant tešlos vidurio per visą ilgį. Formą pridengti ir dar šiltai kildinti 30 – 40 min.
Orkaitę įkaitinti iki 190º C. Trynį sumaišyti su pienu ir aptepti pakilusios duonos viršų. Galima pabarstyti aguonomis, sezamo sėklomis ir pan.
Kepti 30 – 35 min.

P. S. puodelis - 236 ml. Kaip jau rašiau šiandien, tešla gavosi neįtikėtinai skysta... Gal dėl to, kad recepte reikia taip vadinamų miltų duonai (bread flour), o pas mus nieko panašaus nėra... Beje, mielių įdėjau 1 pakelį (7 g), nors tai ir buvo tik maždaug 2 su trupučiu a. š. Be to, dar bandžiau užmaišyti duonkepėje, bet buvo akivaizdžiai per daug produktų, ir duonkepė tiesiog nebepavežė... doh.gif Tad išdrėbiau tešlą ant stalo ir bėriau papildomai miltų (ir gana nemažai), kol gavosi normali minkšta ir vos vos limpanti tešla... Pakilo nerealiai... Todėl dar papildomai siūlau formą iškloti kepimo popieriumi suformuojant paaukštintus kraštus (arba imti didesnę formą tongue.gif )... O skonis – fantastiškas (sakyčiau, kaip kokios pagerintos pynutės)... rolleyes.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
Nu jau bulkikės gražumas thumbup.gif

nu tai as irgi pasieškosiu tų svarstyklių senukuosna, tai jau nenukrypsiu i sali:)) siaip gamindama visus kitus patiekalus nei aš nei draugas nesveriam niekada, bet va visokiams saldėsiams to tikrai reikia:))
Atsakyti
Man vakar visiskas pravalas su kepenelem ir keksu su kriausem (nors jau trys kart dariau pagal recepta, vakar kazkokia nesamone gavosi) Matyt menulis doh.gif
Atsakyti
daffni, ačiū 4u.gif

Uliuliuska, o kas nutiko??? blink.gif
Atsakyti
jo vakar matyt buvo ne maisto ruosimo diena, nes ziuriu ne man vienai pravalai buvo. o sindien kepiau vel italiska duona , nu tai tesla super gavosi, ir viska ka daru liuks. bigsmile.gif
Atsakyti
Na, pagaliau aš išsiruošiau padaryti plikytos tešlos pyragėlius ax.gif
Ale buvau visai tundra, galvojau prasikrapštysiu visą dieną doh.gif Ištikrųjų labai lengvai ir greitai gaminamas patiekalas... tik man įdaras riebokas... manau kitą kartą sviestą pakeisiu plakta grietinėle, sumaišyta su želatina...
user posted image
Atsakyti
O kaip idara idet i tas plykitas bandeles? As neturiu konditerinio svirksto (reiks parsivezt is LT, nes baba kelis turi), tai tada man jas ipjaut kaip nors ir su saukstu det, ar idara isdejus i maiseli bandyt pristumti???
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2007 01 18, 10:23)
Martyna 4u.gif

Už ką man balionas? ax.gif Turbūt už tai, kad vakar pagaliau išbandžiau kinietiškus paplotėlius biggrin.gif Seniai jau seilę varvinau, bet vyrui tokie patiekalai nepatinka, tai nebuvo kaip kept, bet vakar sesė atvažiavo ir išbandėm mirksiukas.gif Nugi thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Dabar sakė dažniau atvažiuos ir visada kepsim juos lotuliukas.gif
user posted image

Dar dariau tortą "Marsas", tik pas mane jis "Manijus" gavosi, nes prie namų parduotuvėse nebuvo "Mars" šokoladukų, tai pirkau "Maniją" biggrin.gif Šiaip nieko toks, tik man norėtųsi kokių vaisių tame kreme vietoj šokoladukų, pvz. šviežių braškių wub.gif Bet sesė sakė, kad nesąmonė, su šokoladukais daug skaniau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2007 01 18, 16:38)
O kaip idara idet i tas plykitas bandeles? As neturiu konditerinio svirksto (reiks parsivezt is LT, nes baba kelis turi), tai tada man jas ipjaut kaip nors ir su saukstu det, ar idara isdejus i maiseli bandyt pristumti???

panaudok paprasciausia maiseli, prakirpk kamputi ir viskas, arba is kepimo popieriaus tutele susuk.
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2007 01 18, 16:38)
O kaip idara idet i tas plykitas bandeles? As neturiu konditerinio svirksto (reiks parsivezt is LT, nes baba kelis turi), tai tada man jas ipjaut kaip nors ir su saukstu det, ar idara isdejus i maiseli bandyt pristumti???

Manau, galima trūputį prapjauti ir atsargiai įdarą dėti... ašku daug patogiau su švirkštu rolleyes.gif
Atsakyti