Įkraunama...
Įkraunama...

Gliukozės tolerancijos testas:

QUOTE(linciuke5 @ 2008 09 12, 13:24)
Si karta as atsisakiau sio tyrimo.Zinoma,pries tai pasitarusi su savo gydytoja.Per pirmaji nestuma mane tas tyrimas taip doh.gif istase,kad nenoreciau jo pakartot.


kaip pikta dėl tokio žmonių kvailumo doh.gif Atsisakei, nes tas tyrimas ištasė? Ar bent suvoki, kad nekontroliuojamas gestacinis diabetas gali labai pakenkti tavo mažyliui! mažyliai, kurių mamos serga GD dažniausiai gimsta su hipoglikemija (per mažu cukraus kiekiu), per kelias valandas nesuteikus pagalbos, nesulašinus gliukozės gali vaikutis turėti sunkių pasėkmių sveikatai!!!!!!!!!!!!!!!!! ne apie save galvok dabar, o apie mažylį....
Papildyta:
QUOTE(waidoshele @ 2008 11 14, 10:13)
nebuvo niekad man. ir siaip viskas gerai, jauciausi puikiai. butu net nedare to testo, bet mano gine sirgo nuejau pas kita ir ta sako pasidaryk. nu bus matyt ka tiksliau sakys, nes pirmadieni i klinikas eisiu.

tau nedelsiant reikėtų pas endokrinologą, patarčiau šiandien lekti į klinikas ir nelaukti pirmadienio, vien dėl to, jog prieš tyrimą tavo cukrus buvo labai aukštas...
Atsakyti
QUOTE(waidoshele @ 2008 11 14, 09:13)
nebuvo niekad man. ir siaip viskas gerai, jauciausi puikiai. butu net nedare to testo, bet mano gine sirgo nuejau pas kita ir ta sako pasidaryk. nu bus matyt ka tiksliau sakys, nes pirmadieni i klinikas eisiu.


Gal kartais supainiojo rezultatus, ar ką nors ne taip padarė? g.gif Diabetas tai toks dalykas kad jau pajustum simptomus, bloga valgant saldžiai, labai norisi gerti, na ir panašiai. g.gif

Jeigu abejonių yra dar ką galima pasidaryti - nusipirkti buitinį cukraus testą arba būna kai kuriose vaistinėse kad tiria. Na ir aišku tos dietos pasilaikyti, nes nuo jos tikrai blogiau nebus, o vistiek jeigu diabetas nedidelis, dieta yra pagrindinis vaistas.
Atsakyti
QUOTE(Elemire @ 2008 11 14, 12:57)

Jeigu abejonių yra dar ką galima pasidaryti - nusipirkti buitinį cukraus testą arba būna kai kuriose vaistinėse kad tiria. Na ir aišku tos dietos pasilaikyti, nes nuo jos tikrai blogiau nebus, o vistiek jeigu diabetas nedidelis, dieta yra pagrindinis vaistas.


Aparatėliuose visada būna paklaida, tad jei norima tikslaus tyrimo vistiek geriau tai padaryti poliklinikoje. Cukrinio diabeto nėra didelio ar nedidelio, yra I tipas ir II tipas.
Atsakyti
tai kad as uzisregistravau pirmadieniui. jau tiek islaukiau, tai iki pirmadienio palauksiu dar. o siaip as tai laikausi dietos, sake daugmaz ko nevalgyt. tik nelabai tiksliai zinau tuos produktus.
Atsakyti
QUOTE(waidoshele @ 2008 11 14, 14:18)
tai kad as uzisregistravau pirmadieniui. jau tiek islaukiau, tai iki pirmadienio palauksiu dar. o siaip as tai laikausi dietos, sake daugmaz ko nevalgyt. tik nelabai tiksliai zinau tuos produktus.


cukrų labai kelia beabejo saldumynai, bandelės, vynuogės, bananai, bulvės (būtent krakmolas), dažniau valgyk košes, netokius saldžius vaisius, daržoves, maistą reikia riboti, svarbu skaičiuoti anglevandenius, tik jokių būdu negalima visiškai jų atsisakyti. Jei lauksi iki pirmadienio, patarčiau visdėlto nuvažiuoti į vaistinę nusipirkti juostelių su aparatėliu, eurovaistinėj anksčiau buvo akcija jei perki pakuoę juostelių (50vnt) aparatėlis už 1cnt, man rodos ir kitose vaistinėse būna akcijų.Bent žinosi, koks apytiksliai tavo cukrus. Beje cukrų reikia tikrinti 2val po valgio ir ryte nevalgius. Sveiko žmogaus norma ryte yra nuo 3,3 iki 5,5 mmol/l
Atsakyti
QUOTE(Asciuke @ 2008 11 14, 16:03)
cukrų labai kelia beabejo saldumynai, bandelės, vynuogės, bananai, bulvės (būtent krakmolas), dažniau valgyk košes, netokius saldžius vaisius, daržoves, maistą reikia riboti,  svarbu skaičiuoti anglevandenius, tik jokių būdu negalima visiškai jų atsisakyti. Jei lauksi iki pirmadienio, patarčiau visdėlto nuvažiuoti į vaistinę nusipirkti juostelių su aparatėliu, eurovaistinėj anksčiau buvo akcija jei perki pakuoę juostelių (50vnt) aparatėlis už 1cnt, man rodos ir kitose vaistinėse būna akcijų.Bent žinosi, koks apytiksliai tavo cukrus. Beje cukrų reikia tikrinti 2val po valgio ir ryte nevalgius. Sveiko žmogaus norma ryte yra nuo 3,3 iki 5,5 mmol/l



aciu uz patarimus 4u.gif
Atsakyti
Laba. Man taippats sia savaite nustate GD ir galiu pasakyti, kad asa jokiu simptomu nejauciau, geriau kaip visada, sokoladukus ir ledus kapojau ir t.t. As dar pas gydytojus nebuvau, bet jau dabar domejausi ko negalima valgyti ir kelias dienas jau savarankiskai kooriaguoju mityba, nezinau ka sakis daktare klinikose.
Galiu pasakyti tik tiek, kad man visos dietos juokingos pries mano mazylio sveikata! mirksiukas.gif
Aisku nera malonu, kai suzinai, kad tau kazkas ne taip, gali buti kokiu nors komplikaciju, bet juk mes stiprioji lytis mirksiukas.gif ir viska galima istverti! thumbup.gif
Atsakyti
Susimasciau...
Kai kur radau parasyti, kad jeinori teisingai atlikti gliukozes toleravimo testa, tai reikia 3 dienas pries tai normaliai maitintis, vengti saldumynu. O kitur skaiciau, kad rekia butent neriboti angliavandeniu, kad parodytu teisingai! blink.gif Tai kur cia tiesa???
As pries si testa buvau kaime, pas vyro tevus, tai penktadieni buvo ir ledu ir sokoladu, sestadieni gimtadienis, tai irgi toeto, saldainiu, sausainiu, vynuogiu, saldziu gerimu, sekmadieni po gimtadienio vis dar kapojau sausainiu, geriau saldzios gaivos daug... Be abejo kur dar riebus, bulviniai patiekalai ir t.t.
Tyrimo metu ryte rezultatai buvo 4.6, o po gliukozes 8.2. Ar gali buti, jog tokie auksti skaiciai del savaitgalio saldumo. g.gif
manau gydytojai klinikose tai paminesiu, gal geriau pakartoti tyrima?
Papildyta:
QUOTE(waidoshele @ 2008 11 13, 18:00)
mano pries gliukozes vartojima buvo 8.6, o po 2 val 9.2  doh.gif  pasiskaicius zinutes supratau kad cia daug, nors daktare sake kad nelabai daug. bet israse siuntima i klinikas ir neleido valgyt saldumynu, bulviu, baltos duonos, vynuogiu.  blink.gif  nesuprantu, kam jos sako kad cia nieko tokio, jei is tikro yra negerai...


Mano gydytoja sake, kad riba po gliukozes gerimo jau 7.8, mano 8.2, tai jau kaip ir teigiamas atsakymas. Tai Tavo dar labiau.
Atsakyti
QUOTE(Aurosoma @ 2008 11 14, 16:04)
Susimasciau...
Kai kur radau parasyti, kad jeinori teisingai atlikti gliukozes toleravimo testa, tai reikia 3 dienas pries tai normaliai maitintis, vengti saldumynu. O kitur skaiciau, kad rekia butent neriboti angliavandeniu, kad parodytu teisingai!  blink.gif Tai kur cia tiesa???
As pries si testa buvau kaime, pas vyro tevus, tai penktadieni buvo ir ledu ir sokoladu, sestadieni gimtadienis, tai irgi toeto, saldainiu, sausainiu, vynuogiu, saldziu gerimu, sekmadieni po gimtadienio vis dar kapojau sausainiu, geriau saldzios gaivos daug... Be abejo kur dar riebus, bulviniai patiekalai ir t.t.
Tyrimo metu ryte rezultatai buvo 4.6, o po gliukozes 8.2. Ar gali buti, jog tokie auksti skaiciai del savaitgalio saldumo.  g.gif
manau gydytojai klinikose tai paminesiu, gal geriau pakartoti tyrima?

valgyti iki tyrimo turi taip, kaip esi įpratus, tik vakare negalima prisivalgyti, nes tai turės įtakos rytiniam cukrui. Tavo rytinis cukrus geras, todėl savaitgalio pasigardžiavimas gliukozės tyrimui įtakos neturėjo. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Asciuke @ 2008 11 14, 16:32)
valgyti iki tyrimo turi taip, kaip esi įpratus, tik vakare negalima prisivalgyti, nes tai turės įtakos rytiniam cukrui.  Tavo rytinis cukrus geras, todėl savaitgalio pasigardžiavimas gliukozės tyrimui įtakos neturėjo.  mirksiukas.gif


Vakare suvalgiau puodele geriamo jogurto ir banana, ir tai gana anksti apie 18val paskutini karta valgiau.
Gal pati save apgaudinejau, norejau, kad tie duomenys nebutu tiesa blush2.gif , nenoriu as tu badymu ir nuolatiniu tyrimu. studijuoju, tai itampa jauciasi, visur lakstau o jau septintas menuo, sunkoka, o dar tie nuolatiniai laktymai pas gydytojus... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Aurosoma @ 2008 11 14, 16:37)
Vakare suvalgiau puodele geriamo jogurto ir banana, ir tai gana anksti apie 18val paskutini karta valgiau.
Gal pati save apgaudinejau, norejau, kad tie duomenys nebutu tiesa  blush2.gif , nenoriu as tu badymu ir nuolatiniu tyrimu. studijuoju, tai itampa jauciasi, visur lakstau o jau septintas menuo, sunkoka, o dar tie nuolatiniai laktymai pas gydytojus...  verysad.gif


tokia vakarienė abejoju ar turėjo įtakos. Tikrintis teks, nėra ten taip baisu, tos adatėlės mažos, o ir kraujo tiem paratėliam reikia vos vos, tai ne poliklinikos dūriai, kur skauda dar puse dienos mirksiukas.gif Juk dabar svarbiausia mažylis nestuke.gif
Atsakyti
Supratau.
Na tikiuosi viskas bus gerai, daugiau ziniu turesiu pirmadieni, tada gal bus ramiau. Dar neesu tikra ko negalima valgyti, tai susirinkau visa informacija kuria radau ir stengiuosi grieztai laikytis, nenoriu, kad vaikiukui ar man kas nors blogo nutiktu, bet to bijau, kad vaikiukas bus didelis jei neteisingai maitinsiuosi, kam tas sunkus gimdymas schmoll.gif
Papildyta:
Beja nezinau ar as cia teisingai maitinuosi:
Nevalgau visu vaisiu, riebios mesos, jokiu pyrago gaminiu, baltos duonos, bulviu tik i sriubyte dedu, nevalgau ryziu, sviesto, grietines, cukraus, riebiu pieno produktu, kepto aliejuje (tik ant groteliu ar virta garuose), fermentinio surio, visko kur yra cukraus, negeriu sulciu.
Nezinau ar nieko neuzmirsau. g.gif
Idomu, o kaip tie trapuciai, duoniukai, visoki rugiu paploteliai. ar blogai...
Atsakyti