Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas vandenyje

Traukia lauk verysad.gif ?? Kuo toliau tuo labiau man susidaro įspūdis, kad gimdymas ant stalo - yra patogiausia gimdymo poza Lietuvos gydytojams g.gif . Kiek skaičiau užsienio literatūros, tai ten apskritai labai liberali nuomonė dėl gimdymo pozos. Pasitikima pačia gimdyve ir jos poreikiu būti vienaip ar kitaip.
Kiek suprantu, tai tada tai nesiskaito gimdymu vandenyje, jei ištraukia stūmimui ant stalo?
Atsakyti
Siaip tai ant stalo niekas netraukia is vandens, nebent gresia kazkokios komplikacijos. Gimdymas vandenyje tuo ir yra ypatingas, kad saremiu metu galima buti ir ant stalo, ar ant kamuolio, o pries pat uzgimstant vaikui procesas persikelia i vandeni. Be abejo, jei medikams pasirodo, kad kazkas negerai, jei gali viska vel perkelti ant stalo.
Man atrodo, kad gimdymas vandenyje turi tik viena minusa - po gimdymo kraujavimas kiek ilgiau uzsitesia, nors pati esu ne medike ir tvirtint to tikrai negaleciau.
Is tikruju, tai is savo gimdymo geriausiai prisimenu ta momenta, kai man dukryte padave i rankas - tokia grazute, svaria, nemaciau jokio kraujo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(zib@liux @ 2005 02 22, 15:37)
Siaip tai ant stalo niekas netraukia is vandens, nebent gresia kazkokios komplikacijos. Gimdymas vandenyje tuo ir yra ypatingas, kad saremiu metu galima buti ir ant stalo, ar ant kamuolio, o pries pat uzgimstant vaikui procesas persikelia i vandeni. Be abejo, jei medikams pasirodo, kad kazkas negerai, jei gali viska vel perkelti ant stalo.
Man atrodo, kad gimdymas vandenyje turi tik viena minusa - po gimdymo kraujavimas kiek ilgiau uzsitesia, nors pati esu ne medike ir tvirtint to tikrai negaleciau.
Is tikruju, tai is savo gimdymo geriausiai prisimenu ta momenta, kai man dukryte padave i rankas - tokia grazute, svaria, nemaciau jokio kraujo biggrin.gif

o tai kaip atrodo vanduo kuriame guli blink.gif
Atsakyti
QUOTE(zib@liux @ 2005 02 22, 15:37)
Siaip tai ant stalo niekas netraukia is vandens, nebent gresia kazkokios komplikacijos. Gimdymas vandenyje tuo ir yra ypatingas, kad saremiu metu galima buti ir ant stalo, ar ant kamuolio, o pries pat uzgimstant vaikui procesas persikelia i vandeni. Be abejo, jei medikams pasirodo, kad kazkas negerai, jei gali viska vel perkelti ant stalo.
Man atrodo, kad gimdymas vandenyje turi tik viena minusa - po gimdymo kraujavimas kiek ilgiau uzsitesia, nors pati esu ne medike ir tvirtint to tikrai negaleciau.
Is tikruju, tai is savo gimdymo geriausiai prisimenu ta momenta, kai man dukryte padave i rankas - tokia grazute, svaria, nemaciau jokio kraujo biggrin.gif



turejau omeny, kad per stumima istraukia i sausumo, gal nebutinai ant stalo, bet pagimdyti I VANDENI tai gydytojai nelabai kazkaip ....
Atsakyti
QUOTE(Kaja @ 2005 02 22, 15:04)
Traukia lauk  verysad.gif ?? Kuo toliau tuo labiau man susidaro įspūdis, kad gimdymas ant stalo - yra patogiausia gimdymo poza Lietuvos gydytojams  g.gif .  Kiek skaičiau užsienio literatūros, tai ten apskritai labai liberali nuomonė dėl gimdymo pozos. Pasitikima pačia gimdyve ir jos poreikiu būti vienaip ar kitaip.
Kiek suprantu, tai tada tai nesiskaito gimdymu vandenyje, jei ištraukia stūmimui ant stalo?


Kaja, gimdymas ant stalo patogiausias ne tik Lietuvos, bet ir uzsienio gydytojams. O be to ir ant stalo galima kazkiek keisti gimdymo poza. Pvz. as gimdymo metu buvau uzsinorejusi gimdyti guledama ant sono. Ir akuseres sake, kad jei jau man taip patogiau, tai galima. Bet artejant pabaigai, pati uzsinorejau apsiversti ant nugaros - kazkaip nebepatogu ant sono pasidare. O gimdziau ant stalo pusiau sededama.
Atsakyti
Negaliu prisiminti doh.gif , kuri čia mamytė pasakojo, kad berods Anglijoje rinkdamasi gimdymo namus, nematė gimdymo stalų. O poto, ji pati be jų ir pagimdė.
Atsakyti
Dabar daug kur yra gimdyklos su vonia. Akušerės čiulba, kaip ji nuima skausmus. Kiek pamenu pirmojo gimdymo sąrėmius man norėjosi tik suakmenėti, ir į jokią vonią manęs neįkištų, nors ji buvo šalia.
Tačiau dabar galvoju atvažiuosiu gimdyti, ir tarkim galėsiu rinktis - eiti į gimdyklą kur yra vonia, ar kur nėra. Tai gal be reikalo užimsiu tą kur yra vonia, ir ja nesinaudosiu...
Taigi norėjau paklausti tų, kurios naudojosi vonia - ar visoms taip jau patiko, ar vis tik buvo atvejų - kad įlipot ir iškart išlipot nes nepatiko/netiko? g.gif
Atsakyti
aš naudojausi vonia. bet kadangi tuo laiku buvo tik dideli sąrėmiai be skausmo, tai ir mirkau vonioj - stūmiau laiką. o va kažin jei būtų buvę sąrėmiai su skausmu g.gif kažin ar padėtų?
Atsakyti
o mane tai i vonia patupde, kai atsidarinejo paskutiniai cm., kai saremiai buvo patys intensyviausi.Tai istikruju labai padejo,labai greit atsidare kaklelis, kazkaip atsipalaidavau, o tai svarbiausia, nes isitempimas tik padidina skausmus.Antra karta gimdant irgi labai noreciau baburbuliuot vonioje. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Alambra @ 2005 03 29, 08:08)
Dabar daug kur yra gimdyklos su vonia. Akušerės čiulba, kaip ji nuima skausmus. Kiek pamenu pirmojo gimdymo sąrėmius man norėjosi tik suakmenėti, ir į jokią vonią manęs neįkištų, nors ji buvo šalia.
Tačiau dabar galvoju atvažiuosiu gimdyti, ir tarkim galėsiu rinktis - eiti į gimdyklą kur yra vonia, ar kur nėra. Tai gal be reikalo užimsiu tą kur yra vonia, ir ja nesinaudosiu...
Taigi norėjau paklausti tų, kurios naudojosi vonia - ar visoms taip jau patiko, ar vis tik buvo atvejų - kad įlipot ir iškart išlipot nes nepatiko/netiko? g.gif

Visai sviezutele mano patirtis smile.gif Pirma karta vonia nepasinaudojau, o si syki teko. Ir visai nesigailiu, kaip tik labai dziaugiuosi. Kaklelis pas mane atsidarinejo ganetinai letai ir skausmingai, gydytoja pasiule vonia. Tiesa, pirmas jos klausimas buvo, ar namie megstu vonioj pagulet, ar man tai teikia malonuma. Siaip namie maudausi tik po dusu, nes tikrai nesu vonios megeja, bet tada sugalvojau surizikuot. Kai tik ilipau i vonia su kazkur 4 cm atsidariusiu kakleliu, saremiu skausmas tapo kazkoks kitoks, lengviau pakeliamas. Pragulejau besivartydama vonioj gera valanda. Akusere net man neislipusiai is vonios paziurejo kakleli ir konstatavo, kad man vonia nelabai tepadeda, tik 5 cm..... Tada jau man ta vonia kazkodel pradejo labai nebepatikti, karsta, sokau lauk ir vis tik pareikalavau nuskausminimo. Gydytoja paziureko kakleli sausumoj ir ka? - nuosprendis - jokiu nuskausminimu, 8 cm. Taip ir nesupratau, ar akusere blogai mane vandenyje apciupinejo (kas visai logiska, nes as ten muisciausi kaip reikiant), ar per pora minuciu, kol nusisluosciau, kaklelis 3 cm atsidare (kas visai nelogiska). Nuo to momento, kai islipau is vonios, iki pilno kaklelio atsidarymo ir vaiko gimimo viskas praejo zaibisku greiciu - 20 minuciu.
Zodziu, rekomenduoju pasinaudot vonia, jei yra noro ir galimybiu. Galutinis rezultatas zinoma kiekvienai individualus, bet kaip suprantu is gydytoju ir akuseriu kalbu, daugumai buna teigiamas poveikis.
Atsakyti
Na mano nuomone jei gimdykloj yra vonia tai is tiesu puiku, pati ta savo kailiu patyriau. Kai man buvo ziauriai skausmingi saremiai, tai sausumoj net pertrauku nejauciau, o tik ilipusi i vonia galejau atsipusti nors keletui minuciu ax.gif Ir gimdos kaklelis kazkaip greiciau atsivere, nors ir siaip viskas ivyko gan greitai biggrin.gif
Atsakyti
Na as irgi pasisakysiu uz pagulėjimą vonioje. Pati gimdžiau be nuskausminamųjų. Ir šiaip mėgstu pagulėti vonioje, tai kai gydytoja pasiūlė gult į vonią neatsisakiau. Ir tikrai sąrėmius vonioje buvo lengviau kentėti.
Atsakyti