Įkraunama...
Įkraunama...

Stambulas

QUOTE(Įdomi @ 2014 09 24, 10:50)
Ech, grįžom sekmadienį iš Stambulo wub.gif Nei viena baimė nepasitvirtino, viskas buvo liuks bigsmile.gif Stambulas nuostabus wub.gif Jis buvo mano svajonių miestu, tokiu ir liko. Norėsiu dar grįžt ax.gif


Ką spėjot pamatyti? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jofky @ 2014 09 24, 11:00)
Ką spėjot pamatyti?  4u.gif


Pagrindinius lankytinus objektus: Mėlynają mečetę ir Sofiją (šitomis iš lauko kasdien po kelis kartus gėrėjausi, nes gyvenom 2 minutės kelio nuo jų smile.gif ), Hipodromą, Topkapi, Cisterną baziliką, Galatą bokštą, Taksim skverą ir Istiklal gatvę, Didįjį ir prieskonių turgus. Šiaip pašliaužiojom įvairiomis gatvelėmis, įkišdavom nosį į kokią bažnyčią ar mečetę pakeliui smile.gif Mini Turkijoj buvom, Pierre Loti kavinėje kavą gėrėm (nuo mini Turkijos iki kavinės pėsčiomis ėjom, nekentė vaikas manęs tą valandą lotuliukas.gif ). O vieną dieną plaukėm į salas. Dieną praleidom Biukadoj, kitomis tik iš laivo pasigrožėjom smile.gif
Pritrūko laiko, oi pritrūko, dar tikrai bus ko grįžt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Įdomi @ 2014 09 24, 11:11)
Pagrindinius lankytinus objektus: Mėlynają mečetę ir Sofiją (šitomis iš lauko kasdien po kelis kartus gėrėjausi, nes gyvenom 2 minutės kelio nuo jų smile.gif ), Hipodromą, Topkapi, Cisterną baziliką, Galatą bokštą, Taksim skverą ir Istiklal gatvę, Didįjį ir prieskonių turgus. Šiaip pašliaužiojom įvairiomis gatvelėmis, įkišdavom nosį į kokią bažnyčią ar mečetę pakeliui smile.gif Mini Turkijoj buvom, Pierre Loti kavinėje kavą gėrėm (nuo mini Turkijos iki kavinės pėsčiomis ėjom, nekentė vaikas manęs tą valandą lotuliukas.gif ). O vieną dieną plaukėm į salas. Dieną praleidom Biukadoj, kitomis tik iš laivo pasigrožėjom smile.gif
Pritrūko laiko, oi pritrūko, dar tikrai bus ko grįžt smile.gif


Sakyčiau gana daug matėt, laikas turiningai praleistas thumbup.gif
Tik kaip nuo Mini Turkijos iki Pierre Loti nueiti, jos juk skirtinguose krantuose? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jofky @ 2014 09 24, 11:21)
Tik kaip nuo Mini Turkijos iki Pierre Loti nueiti, jos juk skirtinguose krantuose?  g.gif


Ėjom iki artimiausio tilto (kuris, aišku, nearti lotuliukas.gif ), kad į kitą pusę pereit smile.gif Buvo minčių persikelt laiveliu, bet ilgai laukt būtų tekę, greičiau nuėjom. Ir nekainavo lirų, tik nervų, nes barėmės eidami lotuliukas.gif
Atsakyti
Kelias dienas praleidot Stambule?


Kažin ar sausio mėn. skristi į Stambulą gera mintis, ar nelabai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Sesupe @ 2014 09 24, 13:07)
Kelias dienas praleidot Stambule?


Turėjom pilnas 4 dienas ir 5 naktis biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Įdomi @ 2014 09 24, 11:11)
Pierre Loti kavinėje kavą gėrėm (nuo mini Turkijos iki kavinės pėsčiomis ėjom, nekentė vaikas manęs tą valandą lotuliukas.gif ).

Kiek laiko ėjot? Paskui su funikulierium kilot? O kaip iš jos grįžot? Kiek būtų persikelt kainavę? Prašom apie viską plačiau, man visoks buitiakas įdomu, kainos, viešasis transportas, ar pirkot Stambulo kortą ir pan.

Dar man įdomu, gal kas žinot, kaip į Kariye nusigaut ir ar verta paskui pėsčiom pareiti (bent iki tramvajaus), ar būtų ką pakeliui žiūrėti Fatih rajone? Arba tiesiog kažkas aplink, jei jau iki ten nuvažiuosim? Ir kaip ten atrasti etninius žydų ir graikų kvartalus Balat ir Fener, turbūt viskas susimaišę?

Ir ką Eyupe, be garsiosios mečetės ir Lotti kavinės, galima aplankyti?



Atsakyti
QUOTE(bananžuvė @ 2014 09 24, 14:05)
Kiek laiko ėjot? Paskui su funikulierium kilot? O kaip iš jos grįžot? Kiek būtų persikelt kainavę? Prašom apie viską plačiau, man visoks buitiakas įdomu, kainos, viešasis transportas, ar pirkot Stambulo kortą ir pan.


Sunku pasakyt, kiek laiko ėjom, nes nepriėję tikslo sugalvojom papietaut, tai pasiblaškėm, kol kavinukę išsirinkom, po to kol ženklų ir paveiksliukų pagalba užsisakėm maistą lotuliukas.gif Manyčiau, nestojant pietaut, maždaug valanda ėjimo iki funikulieriaus ax.gif Funikulieriumi bandėm kilt, nes apačioj stovint labai aukštai atrodė ta kavinė ir vaikas griežtai atsisakė eit savom kojom doh.gif Eilė buvo kilometrinė, prastovėjom 45 minutes ir dingo elektra doh.gif lotuliukas.gif Kadangi tai buvo mamos (t.y. mano) svajonė būnant Stambule išgert kavos būtent toj vietoj, vaikelis nusileido ir lipom viršun savom kojytėm smile.gif Turbūt nė 10 minučių neužtrukom, nieko ten neaukštai doh.gif Vos užlipom, pradėjo veikt funikulierius lotuliukas.gif

Funikulieriui tinka tie patys žetonai kaip ir metro bei tramvajui. Vieno kaina 4 liros. Jokių kortų nepirkom ax.gif Teko važiuot autobusu iki mini Turkijos tai šiaip ne taip išsiaiškinom ir nusipirkom pas kažkokį diedzioką prie autobuso tokias vienkartines korteles. Jose gali būti 1 bilietas, gali būti 2, 4. Gal ir daugiau, nežinau smile.gif Tai už dvigubą sumokėjau 6 liras. Nepagalvojau, kad atgal teks važiuot, tai gerai, kad pasitaikė kažkoks kioskas grįžtant, radom ten tų kortelių smile.gif Tik kažkodėl dvigubas bilietas jame kainavo 7 liras lotuliukas.gif Matematika ten pas juos aukštoji, mums nesuprast lotuliukas.gif lotuliukas.gif Tai taip ir pardardėjom iki Galata tilto autobusu. 99 berods smile.gif
Šiaip mažai teko naudotis viešuoju transportu smile.gif Važiavom su tramvajumi iki Galata bokšto ir atgal, kitą dieną iki Kabataş ir atgal, na ir autobusu paskutinę dieną.
Į Princų salas plaukti irgi žetonai. Yra žetonmatai prie terminalo, kaina 5 liros.
Atsakyti
QUOTE(Įdomi @ 2014 09 24, 14:38)

4u.gif

Valanda tai ne taip ir ilgai, dar jei pakeliui yra kur prisėst pasistiprint. Jei mūsų keltas nenorės plukdyti, tai irgi išbandysim šitą variantą ax.gif

Aš tai planuoju pirkt kortą, paskaičiavau, kad po 4 važiavimų atsiperka, be to, tinka ir autobusams, ir keltams, ir net nostalginiam tramvajui. Dar ir dėl muziejaus kortos svarstau.
Atsakyti
QUOTE(bananžuvė @ 2014 09 24, 14:05)
Kiek laiko ėjot? Paskui su funikulierium kilot? O kaip iš jos grįžot? Kiek būtų persikelt kainavę? Prašom apie viską plačiau, man visoks buitiakas įdomu, kainos, viešasis transportas, ar pirkot Stambulo kortą ir pan.

Dar man įdomu, gal kas žinot, kaip į Kariye nusigaut ir ar verta paskui pėsčiom pareiti (bent iki tramvajaus), ar būtų ką pakeliui žiūrėti Fatih rajone? Arba tiesiog kažkas aplink, jei jau iki ten nuvažiuosim? Ir kaip ten atrasti etninius žydų ir graikų kvartalus Balat ir Fener, turbūt viskas susimaišę?

Ir ką Eyupe, be garsiosios mečetės ir Lotti kavinės, galima aplankyti?

Kariye - tai cia del mozaiku muziejaus? As tai pesciom ejau, bet negaliu pasakyt ar verta, nes buvo uzdarytas. Balat ir Fener - orientuotis galima ir pagal zemelapi, bet man ten tiesiog grazu vaikscioti. Ir jei nuspresit eiti pesciom link Eminonu/Galatos tilto palei Golden Horn ilanka - apziurekit gelezine
Saint Stephen Bulgarian Orthodox baznycia. Dar Fatih yra Ortodoksu patriarchatas -ispudingas raudonu plutu pastatas, matomas nuo pakrantes. Jei megejai vaikscioti - tikrai pamatysite ka idomaus.

Kazkaip permeciau paskutinius irasus, ir pastebejau, kad i salas rekomenduojama plaukt nuo Kabatas. Man tas senovinis letai plaukiantis keltas labai patinka, bet norintiems spartesnio transporto siulau pereiti Galatos tiltu i Karakoy ir ten kairej pusej nuo tilto surasti Tur Yol prieplauka - ten greitesni laiveliai i salas (taip pat i Uzskudar, Kadikoy ir Haydarpasha)
Atsakyti
QUOTE(BN @ 2014 10 01, 13:11)
Kariye - tai cia del mozaiku muziejaus? As tai pesciom ejau, bet negaliu pasakyt ar verta, nes buvo uzdarytas.

Net negalvokit praleisti Chora bažnyčios (Karyie) smile.gif. Tai viena įspūdingiausių patirčių Stambule jei kalbėt apie meninį palikimą. Be to, tam rajone pilna keramikos parduotuvėlių ir ten ji pigesnė nei kitur. Tai bent bliūdų gražių prisipirksit jei mozaikos nepriblokš smile.gif.
Atsakyti
Gal kas nors parekomenduotų fotografą Stambule? 4u.gif
Atsakyti