Įkraunama...
Įkraunama...

Tu ar Jūs tėvams?

Mano aplinkoje kazkaip nuo senu laiku buvo iprasta tevus vadinti "jus". Savaime ir manieji taip i mus su vyru kreipiasi. Tik dukra papasakojo, kad jos drauges mokykloje isgirde musu pokalbi telefonu nustebo del tokio kreipinio. Visi tevus "tujina". Paklausiau ar dukra turi del to kokiu nepatogumu. Atsake, kad ne, nes ji klaseje ir taip gerbiama, nelabai kas ten ja kritikuotu, o paciai labiau patinka dabartinis variantas.
O kaip kreipiasi i jus?
Atsakyti
niekada nevadinau tevu "jus", ir is sono keistai klausosi kai kas taip sako, sakydami "jus" atrodo susvetimeja vieni kitiem, o juk seimoj turi but artumas smile.gif nors cia kiekvieno reikalas 4u.gif
Atsakyti
aš į tėvus kreipiuosi tu, noriu,kad į mane sūnus taip pat kreiptųsi tu. Jūs labai oficialu. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dowilia @ 2006 07 22, 13:45)
aš į tėvus kreipiuosi tu, noriu,kad į mane sūnus taip pat kreiptųsi tu. Jūs labai oficialu. mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif ir aš drinks_cheers.gif O vyras į savo mamą kreipiasi jūs ax.gif
Atsakyti
Negalėčiau, o ir tėvai tikriausiai supyktų, jei vadinčiau juos jūs. Pagalvotų, kad pykstu schmoll.gif
Atsakyti
Mano vyras savo tėvams sako "Jūs", bet visai nenori kad į jį taip kreiptųsi sūnus.
Atsakyti
man "Jūs" kažkaip nepriimtina blink.gif
Atsakyti
Mane nuo mamos kreipinys ''Jūs'' iškart atskirtų 3 metrų aukščio aklina siena. Asmeniškai man tai kvepia viduramžiais. Taip ir įsivaizduoju, kaip kreipiuosi į Ją: ,,Didžiai Gerbiama Mama, leiskite Jums pranešti, kad Jūsų anūkai sveiki ir gyvena gerai. To paties linkiu ir Jums...." Tik jei toks kreipinys vartojamas nuo pat mažų dienų, greičiausiai jis turi tokią pat reikšmę kaip ir ''Tu'' ir nedaro jokios įtakos bendravimui. Taigi, jei visiems priimtina, kodėl gi nevadinti tėvų ''Jūs''?
Atsakyti
tikrai niekada nenoreciau,kad mano vaikas i mane kada nors kreiptusi ''jus'',nors pas mus giminej tai iprasta,bet is sono paklausius atrodo,kad svetimi zmones sneketu schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(dowilia @ 2006 07 22, 13:45)
aš į tėvus kreipiuosi tu, noriu,kad į mane sūnus taip pat kreiptųsi tu. Jūs labai oficialu. mirksiukas.gif



QUOTE(tarataika @ 2006 07 30, 18:43)
tikrai niekada nenoreciau,kad mano vaikas i mane kada nors kreiptusi ''jus'',nors pas mus giminej tai iprasta,bet is sono paklausius atrodo,kad svetimi zmones sneketu schmoll.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif tikrai nenorėčiau kad mane vadintų jūs schmoll.gif schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(kliopa @ 2006 07 30, 13:29)
Mane nuo mamos kreipinys ''Jūs'' iškart atskirtų 3 metrų aukščio aklina siena.



QUOTE(tarataika @ 2006 07 30, 17:43)
tikrai niekada nenoreciau,kad mano vaikas i mane kada nors kreiptusi ''jus'',nors pas mus giminej tai iprasta,bet is sono paklausius atrodo,kad svetimi zmones sneketu schmoll.gif


Maniskes mums sako "tu", bet nematyciau jokios problemos jei pavadintu "jus", nes musu santykiai pakankamai artimi, kad
kazkoks kreipinys inestu saltumo
ir man visai vienodai, ka apie musu santykius galvoja svetimi zmones.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo #Mia#: 30 liepos 2006 - 19:03
Aš taip pat nenorėčiau, kad vaikai mane vadintų "JŪS" schmoll.gif Nes atrodo, kad svetimi žmonės bendrautų.
Atsakyti