Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdinės staigmenos ir dovanos

QUOTE(titomama @ 2005 11 13, 20:14)
Per kalėdas mažajam bus tik 9 mėnesiai, patarkit ką tokiam padovanot. Ką dovanojot per pirmas kalėdas? Galvojau kokį žaislą, bet visokių turi, o ir tokiem mažiem pasirinkimas tragiškas. Patarkit ką nors.

Zaislu nebuna per daug blush2.gif Juk tai kaledos ir vaikai laukia to,kas suteiks dideli dziaugsma...Mums,tevams atrodo labai svarbu prasmingos dovanos bet...prisiminkit kiekvienas save - ko laukdavot is kaledu senelio drinks_cheers.gif 4u.gif
Atsakyti
Jumi, sutinku su tavim....Mums praeitą kartą "Kalėdų senelis" padovanojo fotosesiją.Tai vaikas net ir nesuprato, kam jam to reikia.Šiemet norėčiau , kad dukrai Kalėdų senis padovanotų didelę vaikišką(su paveiksliukais) Bibliją.O dukrą sako, kad prašys tik žaislų.Nori kažkokio šuniuko kur per TV reklamuoja, "kuris geria ir siusiuoja". g.gif doh.gif
Atsakyti
Pritariu, kad geriausia vaikučiui žaisliukas, o dar tokiam mažuliui, jam gi pats tas amžius kai įdomu viskas. 4u.gif Maniškė (vyresnėlė) pernai darželyje gavo saldainių krepšelį (tėvai nutarė, kad labai patikti turėtų), tai net nesuprato kodėl tas senis nieko daugiau nedavė. biggrin.gif
Atsakyti
Siulau uzsukti i www.goldenmoments.lt. Toje svetaineje rasite ivairiu pramogu nuo skrydzio oro balionu iki robinzoniskojo savaitgalio negyvenamoje saloje. Moletu raj. Visada laikiausi tos nuomones,kad geriau padovanoti nepamirstamas akimirkas,nei daikta.Turime paruose bilietus-dovanas,kuriuos pristatome i pageidaujama vieta.
Atsakyti
as jau su vyru paruoseme kalendoriu, jau rasome vienas kitam pasizadejimus.
manau bus smagu laukti kaledu. smile.gif
Atsakyti
Labai grazios Advento tradicijos Norvegijoje.

Advento kalendoriai cia labai paplite. Mano draugas ir jo sesuo turi dar mamos vaikysteje tevu jiems pagamintus advento kalendorius. Tai tokie stori audiniai, kuriuose kryzeliu issiuvineti nykstukai, eglutes ir kt. Kaledu atributai. Ta mamos siuvineta darbeli tetis virsuje yra pritvirtines prie plonos lakuotos medines lentutes ir padares kabliuka, kad kalendoriu butu galima ant sienos pasikabinti. Prie kiekvienos is 24 dienu, prisiutos tokios dailios metalines kilputes, ant kuriu kabinamos/risamos dovaneles. Graziausia, kad siuos tevu pagamintus kalendorius mano draugas su seserim naudoja iki siol. Pasakojo, kad, kai buvo vaikai, Advento metu tik issoke is lovos pirmiausia begdavo kiekvienas prie savo kalendoriaus. Gali buti ir vienas kalendorius visiems seimos nariams. Tada ant tokio kabliuko kabo dovaneles visiems.

Kita grazi, Lietuvoje, manau, dar nepaplitusi tradicija, yra namu puosimas pirmaji Advento sekmadieni ir, svarbiausia, keturiu zvakiu deginimas. Ta sekmadieni pradedami Kaledoms puosti namai: lange pakabinama sviecianti Kaledu zvaigzde, kuri turi degti diena nakti iki Kaledu ir rodyti kelia karaliams, kur Kristus gime. Kitame lange pastatomos 7 elektrines zvakutes, kurios irgi dega diena nakti. Ta vakara visi langai Norvegijoje nusvinta zvaigzdemis ir zvakemis. Ta vakara puosiama ir eglute (sis sekmadienis yra oficiali egluciu puosimo diena). Idealu, jei ant eglutes dega Kirstaus 33 metus simbolizuojancios (elektrines) zvakes. Bet, svarbiausia, reikia tureti zvakide 4 zvakems. Pirmaji Advento sekmadieni visa seima susirenka prie stalo ir uzdega pirmaja zvake. Per telika irgi rodoma, kaip degama pirmoji zvake oficiliai. Idomu, oficiali zvakiu spalva yra tamsiai violetine. Bet zmones degina ir raudonas, ir melynas, ir kt. zvakes. Ta pirmoji zvake kiek padeginama, gal kokia valanda ar pan. Turi buti ilgo degimo zvakes. Tada uzpuciama. Kita sekmadieni dalyvaujant visai seimai ritualas kartojamas: uzdegama pirmoji zvake ir dar viena zvake. Trecia sekmadieni uzdegamos jau trys zvakes. Kaledu vakara, kuris Norvegijoje yra 24 diena, uzdegamos ir iki galo sudeginamos visos 4 zvakes. Taip sukuriamas Kaledu laukimo jausmas namie jau gruodzio 1 diena.

Dar viena tradicija. Mamos pagamina dekla kalediniam pastui. Velgi mano draugas turi toki mamos pasiuta ir siuvineta medziagini dekla, kuris kabinamas ant sienos. Jame kaupiami gauti Kalediniai sveikinimai, kurie kartu su seima skaitomi Kaledu vakara.
Atsakyti
Norėčiau nudžiuginti mielą žmogutį ir padovanoti jam mini Zen sodą. Žinau, kad tokių turėtų būti čia http://www_rodiklis_...title=interjero, bet Kaune parduotuvėje nėra tikrai. Gal kas nors kur nors matėt?
Atsakyti
QUOTE(picolo @ 2004 12 09, 17:53)
O as kepu pyragelius is Mantingos teslos smile.gif ..I juos idedu palinkejimus, kuriuos ivynioju i folija ir vietoj idaro pyragelin idedu smile.gif Kai valgoma Kaledu pirmaja diena, grazus palinkejimas, ir nuotaika iskarto pakyla ir smagu, nes siurprizas natiketas viduje :)Gal cia daugiau suaugusiems.. wink.gif 
Gal kas sugalvos ka nors idomesnio rolleyes.gif vietoj palinkejimu!



Mergaites padekite man sugalvoti palinkejimu verysad.gif Noriu iskepti tu pyrageliu ir i vidu po palinkejima ideti..Bet kad mano fantazija del palinkejimu issesko... mirksiukas.gif Reiketu gal 15-20 trumpu palinkejimu ax.gif

Kur ieskoti? Gal kas atsimenate bent po viena koki g.gif

Is anksto dekoju smile.gif
Atsakyti
Pernai internete buvau daug radus. Tik stai nepamenu nuorodos. Visokiausiu sveikinimu ten buvo pilna. Kalediniu taip pat.

Ir dar. Kaledu belaukiant. Norvegijoje nereta seima susisede vakare prie stalo patys daro kaledines puosmenas eglutei. Tiesiog is spalvoto popieriaus. Sedi visi kartu prie stalo, karpo, klijuoja. Grazi tradicija.
Atsakyti
QUOTE(Nikota @ 2005 12 13, 16:23)
Mergaites padekite man sugalvoti palinkejimu  verysad.gif  Noriu iskepti tu pyrageliu ir i vidu po palinkejima ideti..Bet kad mano fantazija del palinkejimu issesko... mirksiukas.gif  Reiketu gal 15-20 trumpu palinkejimu  ax.gif

Kur ieskoti? Gal kas atsimenate bent po viena koki  g.gif

Is anksto dekoju  smile.gif

Pabandyk pasiieškoti internete per google paiešką! mirksiukas.gif Va čia pirmos trys nuorodos:
http://mintys.lt/kal...sveikinimai.php
http://studentas.com...mai/kaledos.htm
http://www.vtv.lt/co...ategory/45/119/
Gražių Kalėdų! drinks_cheers.gif
Atsakyti
Ir dar www.cards.lt, ten pasiieškot reikia sveikinimų Kalėdinių mirksiukas.gif (tik dabar kažko neveikia). drinks_cheers.gif
Atsakyti
Mano ex-mokykloje yra labai graži Advento tradicija - "angelavimas". O taisyklės labai paprastos - ištrauki žmogučio vardą ir tampi anonimišku jo angelu, kuris visą laiką stengiasi savo globotinį nudžiuginti maža dovanėle, smagiu rašteliu, maža staigmenėle. Šią praktiką lengva pritaikyti ir namuose. Žinoma, šeimoje "anonimiškumą" sunku išsaugoti, bet kažkam "angelauti" - labai malonu 4u.gif
Atsakyti