Įkraunama...
Įkraunama...

VARDAS: lietuviški prieš tarptautinius

QUOTE(mamytedaiva @ 2009 05 27, 18:47)
turbūt yra daugybė tautų, kurios savo vaikus vadina savais vardais nepataikaudamos niekam ir nesuka sau dėl to galvos...
o mes čia turim įrodinėti, kad savas lietuviškas vardas yra gerai, gražu, sveika, normalu, ar ne absurdas???  g.gif

drinks_cheers.gif

Tokia jau tema unsure.gif
Atsakyti
paskaičiau straipsnio http://www.lrytas.lt...savo-vaikus.htm lietrytyje komentarus, tai nei čia juoktis nei čia verkt.
lietuviai labai mėgsta kitus auklėt ir gėdint, bet kaip vaikus vadina pačioj Lietuvoj tai be žodžių doh.gif
Atsakyti
Na jei mano vyras ne lietuvis, tai as tarptautiniu vadinciau. Nes i jo teviske kai nuvaziuosi, tai nieks ne negirdejes bus lietuvisku vardu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Nasturcija @ 2009 05 27, 22:59)
Na jei mano vyras ne lietuvis, tai as tarptautiniu vadinciau. Nes i jo teviske kai nuvaziuosi, tai nieks ne negirdejes bus lietuvisku vardu ax.gif


Nu ir ką? Kaip tikra lietuvė jausi kompleksą ir tau bus gėda, jei vaiką pavadinsi lietuvišku vardu? Tai ir savo vardą turėsi pakeisti, jei jis lietuviškas. Nes vyro tėviškėj tokio dar negirdėjo.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2009 05 31, 14:21)
Nu ir ką? Kaip tikra lietuvė jausi kompleksą ir tau bus gėda, jei vaiką pavadinsi lietuvišku vardu? Tai ir savo vardą turėsi pakeisti, jei jis lietuviškas. Nes vyro tėviškėj tokio dar negirdėjo.



hihihi.gif

arba jeigu gyvenime su šeima planuoji pagyventi indijoj, meksikoj, sibiro platybese ir kambodžoj tai duot gal kokius 5 vardus iš karto, kad ten pagal situaciją išsirinktų tie vietiniai hihihi.gif


Atsakyti
QUOTE(mamytedaiva @ 2009 05 31, 14:31)
hihihi.gif

arba jeigu gyvenime su šeima planuoji pagyventi indijoj, meksikoj, sibiro platybese ir kambodžoj tai duot gal kokius 5 vardus iš karto, kad ten pagal situaciją išsirinktų tie vietiniai  hihihi.gif


drinks_cheers.gif jei ir neplanuoji - niekada negali žinoti hihihi.gif tik bėda - pagal LR CK du vardus tegalima registruoti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2009 05 31, 16:13)
drinks_cheers.gif jei ir neplanuoji - niekada negali žinoti hihihi.gif tik bėda - pagal LR CK du vardus tegalima registruoti  biggrin.gif


bigsmile.gif ne bėda. Iš dviejų vardų padarai sudurtinį, iš kitų dviejų dar vieną ir užregistruoji. O po to atsirenki pagal situaciją.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2009 06 01, 22:58)
bigsmile.gif ne bėda. Iš dviejų vardų padarai sudurtinį, iš kitų dviejų dar vieną ir užregistruoji. O po to atsirenki pagal situaciją.



hihihi.gif
eikit sau, čia jau nerimta...
aš visai pritariu kai mišri šeimyna pasirenka vieno iš tėvų tautybės vardą... bet kai lietuviai, gyvendami Lt ir neplanuodami išemigruoti lauk, pavadina vaiką Džordžu tik todėl, kad užsieniečiui būtų lengviau ištarti... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(mamytedaiva @ 2009 06 02, 12:07)
hihihi.gif
eikit sau, čia jau nerimta...
aš visai pritariu kai mišri šeimyna pasirenka vieno iš tėvų tautybės vardą... bet kai lietuviai, gyvendami Lt ir neplanuodami išemigruoti lauk, pavadina vaiką Džordžu tik todėl, kad užsieniečiui būtų lengviau ištarti...  schmoll.gif


Na tai ir aš nieko prieš, kai mišrioje šeimoje tėvai renkasi vardą pagal vieną kurią nors tautybę arba tarptautinį. Bet motyvai - "gal išvyks į komadiruotę užsienyje", "gal vyro giminės nebus tokio girdėję", man mažų mažiausiai juokingi.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2009 06 02, 13:44)
Na tai ir aš nieko prieš, kai mišrioje šeimoje tėvai renkasi vardą pagal vieną kurią nors tautybę arba tarptautinį. Bet motyvai - "gal išvyks į komadiruotę užsienyje", "gal vyro giminės nebus tokio girdėję", man mažų mažiausiai juokingi.


drinks_cheers.gif ypač kai užsienį supranta kaip angliakalbes šalis ir visai nesirūpina nei Kaukazo, nei Azijos šalimis, nei Afrikos ir Amazonijos tautelėmis schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2009 06 02, 15:00)
drinks_cheers.gif ypač kai užsienį supranta kaip angliakalbes šalis ir visai nesirūpina nei Kaukazo, nei Azijos šalimis, nei Afrikos ir Amazonijos tautelėmis  schmoll.gif


drinks_cheers.gif . Bet dar vis tik rūpinasi Lotynų Amerika blink.gif
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2009 06 05, 10:39)
drinks_cheers.gif . Bet dar vis tik rūpinasi Lotynų Amerika  blink.gif


tai Lotynų Amerika kaip ir Ispanija, ja rūpinasi biggrin.gif o senieji Amerikos gyventojai - nusjriausti verysad.gif
Atsakyti