Įkraunama...
Įkraunama...

Išskyros

Išskyros nėštumo metu yra normalus dalykas, jų kiekis didėjant nėštumui irgi didėja, todėl kartais moterys baiminasi, kad laša vaisiaus vandenys ir pan. Jei kyla abejoniu unsure.gif - geriau pasikonsultuoti su prižiūrinčia gydytoja. Įklotėlius nešioti taip pat daugelis vengia, nes nenori susirgti pienlige... Išskyros dar nereiškia, kad sergama pienlige ar grybeliu. (Beje, mano ginė minėjo, kad apie 40 proc. nėščiųjų seraga grybeliu verysad.gif )

Papildyta:
QUOTE(jusiukai @ 2007 03 14, 12:23)
Tai va kad nesciai negali nieko padaryti tik zvakutes skirti,man jos ir nieko nepadejo,kartojasi ir tiek ir jau nervai ima,tas niezulys.Gydytoja sako kad na dar norma tu bakteriju,bet jauciuos kraupiai.Beje dar niekaip nesuprantu kuo skiriasi vaginozė,grybelis ar pienligė.Ar cia tas pats ar tik pavadinimu daug,kiek skaiciau tai požymiai tie patys  g.gif


grybelis = pienligė bet tai ne tas pats, kas bakterinė vaginozė...
/www.imunitetas.lt/
PIENLIGĖ (KANDIDA)
-Sukėlėjas.
Grybelis, vadinamas kandida, aptinkamas daugumos žmonių odoje bei žarnyne. Jis taip pat aptinkamas makštyje. Dažnai grybelis nesukelia jokių problemų, bet kartais jis pradeda daugintis ir sukelia infekciją. Staigaus grybelio padaugėjimo priežastimi gali būti susidariusi palanki aplinka makštyje, pavyzdžiui, po gydymo antibiotikais, nėštumo metu, dėl diabeto, hormoninių preparatų naudojimo arba dėl perdėtos higienos. Tačiau dažniausiai priežastis taip ir liks neišaiškinta.
Informacija apie šį sukėlėją čia atsidūrė todėl, kad nors grybeliu galima apsikrėsti visiškai ir ne per lytinį kontaktą, tačiau lytinis kontaktas yra vienas iš galimų užsikrėtimo būdų.
-Paplitimas.
Grybelis labai dažnas. Labai reta moteris savo gyvenime nėra sirgusi.
-Požymiai.
Moterims:
• tirštos, baltos išskyros iš makšties;
• galimas vulvos patinimas (oda apie makštį);
• jautrumas ir skausmas šlapinantis;
• niežėjimas apie lyties organus ir tiesiąją žarną;
• makšties gleivinė gali būti sudirginta, gali atsirasti negausūs kraujavimai.
Vyrams:
• varpos galvutės ir/ar apyvarpės uždegimas.
-Mėginio paėmimas tyrimui.
Grybelių sukeltas uždegimas paprastai yra toks būdingas, kad jį galima nustatyti paprasto ginekologinio patikrinimo metu. Esant mažiausiam neaiškumui galima čia pat pasitikrinti mikroskopuojant arba pasiunčiant bandinį grybelio auginimui.
-Gydymas.
Dažniausiai liga nesunkiai pagydoma.

BAKTERINĖ VAGINOZĖ (Makšties disbakteriozė)
-Sukėlėjas.
Tai nėra susirgimas, sukeltas kurio nors vieno mikroorganizmo. Tai yra būklė, kai dėl sutrikimų makšties ekologinėje aplinkoje pakinta makšties rūgštingumas ir mikroorganizmų tarpusavio pusiausvyra. Moterų, sergančių bakterine vaginoze, makštyje dažniausiai aptinkamos gardnerelos, mobilunkai, mikoplazmos ir kitos bakterijos. Tuo pat metu normalūs makšties mikroorganizmai, t.y. laktobacilos (sveikatingumo rodiklis), yra išnykusios arba pasilikusios tik pavienės.
-Paplitimas.
Nėra gerai žinomas. Nors sergamumas bakterine veginoze yra susijęs su lytiniu aktyvumu, tai nėra “tikra” LPL. Tikri rizikos faktoriai nežinomi.
-Požymiai.
Liga gali būti savaime išnykstanti, pasikartojanti ir lėtinė. Jai būdinga:
• nemalonus “žuvies” kvapas iš lyties organų;
• “žuvies” kvapas gali dar sustiprėti ir būti jaučiamas po lyties santykių;
• atsiradę pilkšvos vienalytės išskyros.
-Mėginio paėmimas tyrimui.
Gydytojas gali nustatyti diagnozę mikroskopu, ištyręs makšties tepinėlį dar pacientei neišėjus iš kabineto.
-Gydymas.
Gydoma antibiotikais. Būtinai pasisakykite gydytojui jei esate nėščia, nes kai kurie vaistai gali pakenkti Jūsų kūdikiui.
-Partnerio kontrolė.
Partnerių kontrolė nepraktikuojama.
-Pasekmės.
Yra duomenų, kad jeigu bakterinė vaginozė negydoma nėštumo metu, gali sukelti priešlaikinį vaisiaus apdangalų plyšimą, priešlaikinį gimdymą, vaisiaus vandenų infekciją ir kt.
Atsakyti
QUOTE(ingutera @ 2007 03 20, 09:46)
ir mane tos išskyros kamuoja, tokios kaip vandenukas, erzina labai, nes nemalonu šlapiai vaikščiot... doh.gif


sveikutes, pas mane irgi isskyros nubega kelis kartus per diena doh.gif ne visai vandenukas, tokios baltos daugiau, bet ne tirstos, nes net jauciu kaip nubega...ir be iklotu jau tragiskai jauciuosi, tikrai atrodo slapiu klynu vaikscioju, fuj unsure.gif o iklotu irgi nesinori naudot del to grybelio...kol kas nei jo nei pienliges neturiu, tai nesinoretu pasigauti...

kas keisciausia, kad isskyros kaip ir normalu skaitosi nestumo metu, bet ligonineje man dave zvakuciu macmiror, nors ir tepinelis ir paselis geri buvo unsure.gif tai taip ir likau nesupratusi...bet po 5 dienu kurso tikrai pagerejo, o atsinaujino tas "begimas" po smileysex.gif ... unsure.gif
Atsakyti
O kaip buna su isskyrom, kai tik pastojama, nestumo pradzioje? ar jos visiskai dingsta. Kokios jos turi buti ir ar is viso ju turi buti? ar atejus menesiniu laikui, turetu truputi teplioti krauju? ar nieko neturi buti?
Atsakyti
QUOTE(Marija_d @ 2007 05 08, 10:46)
O kaip buna su isskyrom, kai tik pastojama, nestumo pradzioje? ar jos visiskai dingsta. Kokios jos turi buti ir ar is viso ju turi buti? ar atejus menesiniu laikui, turetu truputi teplioti krauju? ar nieko neturi buti?


siaip turi buti baltos isskyros, ne gelsvos, ne dar kazkokios, o baltos. Ir tepliojimu krauju siaip neturi buti, bet sako visokiu isimciu pasitaiko unsure.gif
Atsakyti
Pas mane taip pat padaugėjo tų baltų išskyrų, ir dabar žiūriu kuo nestuke.gif didesnis, tuo jų labiau daugėja, tai ydomu kas pabaigoj bus blink.gif Nes nelabai malonu, o ypač, kai dabar nebenaudoju įklotų ax.gif
Atsakyti
As 29sav nestuke.gif pas mane irgi labai daug tu isskyru, ir ko toliau to labiau daugeja. g.gif mano ginekologe sake kad tai normalu, bet man atrodo kad taip tikrai neturi but. naudojau zvakutes, bet jos nepadejo. be to skauda pilvo apacia, gal kam irgi tai yra? verysad.gif
Atsakyti
Man jau antra karta po trumpo reikalo tualete blush2.gif nusivalius popieriumi buvo kazkokia drebutine persvieciama mase iskyru. Daugiau jos nepasikartoja. Gal kuriai irgi taip buvo g.gif I pienlige nepanasu, nes daugiau jokios isskyros nekamuoja g.gif
Atsakyti
Sveikos, busimos mamytės smile.gif noriu paklausti apie tokį dalyką...
Man 7-8 savaitės, prasidėjo tepliojimas. Ginekologė padarė echoskopiją, sakė, kad į gręsinantį napanašu, paskui padarė gleivių tyrimą ir paaiškino, kad ten ne kraujas, o bakterijos - kokai - kurios nudažo gleves blink.gif Sakė, jų nedaug, tai nekenksmingos...
kam taip buvo, kas daugiau žino, kas čia per bakterijos tokios???

Liepė vis dėlto pasisaugoti, daugiau gulėti... o kaip gulėsi, jei mano pirmąsis dar visai mažiukas? verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
Tai vat kai isskyros tai gal ir normalu,bet vat tas niezejimas,kaip pasakau gydytojai paima tepineli ir liepia naudot zvakutes.,bet per nestuma jau gal 3 ar 4kartus naudojau.,bijau kad nepakenktu mazyliui verysad.gif
Atsakyti
Mane tai ziauriai vargino tos bakterijos nestumo metu, pastoviai zvakuciu naudojimas, pagimdzius viskas nusibaige ir neiko nera. bet per nestuma tai ziauriai vargino
Atsakyti
SVEIKOS MAMOS...esu nescia 8sav..bet jau nuo nestumo pradzios mane kamuoja grybas,nes isskyros kaip varskes gabakiukai,niestejimas ir spalva kazkokia neaiski, kartais atrodo kaip kokia sviesiai zalsva.gyvenu nelietuvoje..ar tas grybas gali pakenkti mano mazyliui?
Atsakyti
Tau reik buinai pasikonsultuot,nes ''ta gryba'' o t.y ko gero pienlige visos beveik nescios turi tik reik zvakuciu.su tom zvakutem ir isigydysi,tik nedelsk , o jau gydykis blink.gif
Atsakyti