Įkraunama...
Įkraunama...

Rentgenas nėštumo metu

O tai cia mes dvi tokios nelaimes mirksiukas.gif Nu gal viskas abiems bus gerai. Mama mane vis ramina, kad ne po tokiu kataklizmu zmones sveikus vaikucius gimdydavo ir nieko. O galu gale prie tu rentgenu zmones dreba, nu nera gi jis mirtinai pavojingas,
ir dar guodziu kad buvo pati pati pradzia nu gal 2-3 dieneles, tai gal dar nieko sakau wink.gif
Tikekimes geriausio smile.gif Nervuotis negalima ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Lapyna @ 2006 10 06, 12:21)
drinks_cheers.gif
Aš irgi dariausi rentgeno nuotrauką (kelio sąnario), dar nežinodama, kad esu nėščia. Maždaug 10-ą dieną po pastojimo. Tai vis neramu truputį.
Pirmadienį eisiu echoskopijos, tikiuosi, mane nuramins.



QUOTE(zlatavlaska @ 2006 10 06, 17:57)
ir dar guodziu kad buvo pati pati pradzia nu gal 2-3 dieneles, tai gal dar nieko sakau wink.gif
Tikekimes geriausio  smile.gif Nervuotis negalima ax.gif


Jums abiems rentgeninis tyrimas darytas iki 2 sav. nestumo, taigi jei spinduliai butu pakenke, nestumas nebutu vystesis. Iki 2 sav galioja taisykle, kad jei ivyksta koks pakenkimas, apvaisintas kiausinelis nesiimplantuoja gimdoje ir nestumas nesivysto, o jei vystosi, reiskia pakenkimo nebuvo. Jei jums kas gali buti negerai, tai tik ne del rentgeno.
Sekmes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sirana @ 2006 04 26, 09:35)
Man reikia irgi daryti danties nuotrauka, tai gydytojas paskyres laika, kai bus apie 20 savaiciu.

man liepe ateit kai pagimdysiu, nes dantiste neisdriso man danties tvarkyt, kadangi reikejo nuotraukele padaryt.
Atsakyti
kiek zinau tai nestumo metu tai rentgenas tikrai nepatariamas, bet jei tik koja... g.gif nu nzn... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tiger_babe @ 2006 10 09, 11:48)
kiek zinau tai nestumo metu tai rentgenas tikrai nepatariamas, bet jei tik koja... g.gif nu nzn... smile.gif

Nu aš tai supratimo žalio neturėjau, kad galiu būti nėščia...

Dėl dantų rentgeno: ten radiacijos dozės žymiai mažesnės, negu didelių kaulų rentgene. Nebent darotės panoraminę visos galvos... rolleyes.gif
Žinoma, jei nėra skubaus reikalo, geriau atidėti. Bet juk būna ir skubių bėdų - manau, simbolinis kiekis radiacijos geriau už potencialų uždegimo šaltinį.

Beje, šiandien jau pasidariau echoskopiją. Nieko įtartino nerado. thumbup.gif Panašu, kad mano nelemtas rentgenas praėjo be ypatingų pasekmių, ir mano žmogiukas auga puikiai. wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lapyna: 09 spalio 2006 - 23:19
Nu va, vakar pasikonsultavau su daktare, sakė pirmas rentgenas tikrai nepakenkė, o antras jei nepersileisiu, tai taip pat viskas bus gerai. o kadangi aš Tikiu, kad viskas gerai, reiškia viskas bus gerai . rolleyes.gif
Atsakyti
Man dare kojos rentgena pries pora dienu (nestumas 9.5 savaites). Gydytojas sake, kad tikrai nekenks: nes spinduliai sukoncentruoti i koja, o ir mane abdangste spec. uztiesalais smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Pacific @ 2006 10 08, 14:11)
man liepe ateit kai pagimdysiu, nes dantiste neisdriso man danties tvarkyt, kadangi reikejo nuotraukele padaryt.


Man taip pat atsisakė dantistė nuotrauką daryt, sakė vaikiukui bet kokia, kad ir maža spindulių dozė, negerai....

QUOTE(Tiger_babe @ 2006 10 09, 12:48)
kiek zinau tai nestumo metu tai rentgenas tikrai nepatariamas, bet jei tik koja... g.gif nu nzn... smile.gif


Na kai aš vedžiau savo vaiką nosies rentgeno nuotrauką daryt, manęs gyd. net į priimamąjį neleido, liepė koridoriuj laukt ir net prie atviro lango.... O paklausiai dėl įdomumo, jei nestuke.gif reikia nuotauką daryt, tai sakė daro tik esant būtinumui ir su didele apsauga pilvo ir kitų organų .

QUOTE(Titia @ 2006 10 10, 20:52)
Man dare kojos rentgena pries pora dienu (nestumas 9.5 savaites). Gydytojas sake, kad tikrai nekenks: nes spinduliai sukoncentruoti i koja, o ir mane abdangste spec. uztiesalais smile.gif

Atsakyti
Radau viename is savo puslapiu. smile.gif

Question: Is it safe to get an X-ray?

Answer: It depends on the type of X-ray you need and exactly how much radiation you're going to be exposed to. The greater your exposure to radiation, the greater the risk to your baby. Most diagnostic X-rays (dental X-rays, for example) do not expose the fetus to high enough levels of radiation to cause a problem. While fetal exposure over 10 rads (the unit of measurement for absorbed radiation) has been shown to increase the risks for mental retardation and eye abnormalities, you needn't worry.
It's rare for a diagnostic X-ray to exceed 5 rads.

For example, the amount of radiation that a baby gets from a mother's dental X-ray is only 0.01 millirad. Since a rad is equal to 1,000 millirads, one would have to have 100,000 dental X-rays for the baby to receive just one rad. Other estimated fetal doses are 60 millirads for a chest X-ray, 290 millirads for an abdominal X-ray, and 800 millirads for a computerized tomographic (CT) scan. For perspective, during the normal course of pregnancy your baby is exposed to about 100 millirads of natural radiation from the sun and earth.

Although the risk from diagnostic X-rays is low, experts often recommend that women postpone getting unnecessary X-rays until after giving birth. However, if your doctor feels X-rays are needed for your particular medical situation, it may ease your mind to know that the amount of radiation your baby will receive will most likely be well within the safe range. The day of the test make sure the X-ray technician knows that you are pregnant so she can properly shield you.
Atsakyti
Jei darete, tai savrbiausia nesinervinti... smile.gif
Bet siaip labai nepatartina rentgenas, jei laukiesi ax.gif
Atsakyti
Nu nzn., man isluzo dantis, kokioj 18 savaitejj. Nuejau pas savo stomotologe, tariausi, ka daryti, gi rentgeno negalima. Sake, grizusi is naujausios konferncijos tuo klausimu. Jei rentgenas nukreiptas ne i plva ar jo organus, pavojaus nera. O laukti, kol pagimdysiu, o paskui maitinsiu, tikrai nepatare, nes dantenos uzaugtu, protezuoti neimanioma butu, o ir su vaiku laiko netureciau. Pas ja aparatura naujausia, padare nuotrauka danties, kad paziuret, ar kanalai sveiki, ar galima protezuoti.
Kitaip ispresti nebuvo galima, kadangi nulauzto danties saknies pradzioje kaupesi maistosi atsargos, netoli ir iki infekcijos. Nzn., bet ji mane labai nuramino, o ir pati vaikuti turi..... g.gif
Atsakyti
Siaip medikai nepataria. Buvau susilauzius kojos pirsta, tai del sventos ramybes nesidariau rentg. leidausi apciupinejama doh.gif Paskaudejo ir praejo, o rizikuoti del mazo pirstelio schmoll.gif Net gipso tokiem luziam nededa!
Atsakyti