Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvystės įforminimas

As irgi prasau Jusu pagalbos bigsmile.gif .Dabar laukiuosi,esu netekejusi,leliuko tetis yra uzsienietis.Taciau pagimdziusi nezinosiu ka cia daryti(is tecio puses nera jokios paramos),tai nezinau ,tikriausiai man jo net ne verta rasyti g.gif ,arba man ji irasius ,po to prireikus kokiu dokumentu nesugebesiu is jo ju isgauti g.gif Gal galit ka nors pasiulyti?Arba gal kas tureje panasiu situaciju ax.gif ? verysad.gif
Atsakyti
gal galite pasakyti, ko reikia norint pakeisti vaiko gimimo liudijimą. Taip išėjo, kad tėtis jame neįrašytas, nes buvo išvykęs ir nenuėjome pas notarą, o gimimo liudijimo prireikė darbovietėje. Taigi jame nėra jokio tėčio. Ar reikės kreiptis į teismą, ar irgi užteks notaro? Tėtis neprieštarauja, kad būtų įrašytas.Mes nesusituokę
Atsakyti
cia taip pat kaip ir tik gimus kudikiui reik pas notara parasyti pareiskima ir tada i CMS
Atsakyti
QUOTE(sayonara2 @ 2007 07 07, 09:41)
As irgi prasau Jusu pagalbos bigsmile.gif .Dabar laukiuosi,esu netekejusi,leliuko tetis yra uzsienietis.Taciau pagimdziusi nezinosiu ka cia daryti(is tecio puses nera jokios paramos),tai nezinau ,tikriausiai man jo net ne verta rasyti g.gif ,arba man  ji irasius ,po to prireikus kokiu dokumentu nesugebesiu is jo ju isgauti  g.gif Gal galit ka nors pasiulyti?Arba gal kas tureje panasiu situaciju ax.gif ? verysad.gif

o kur tu jį nori įrašyt? biggrin.gif juk jei jūs nesusituokę,tai tu neturi jokios teisės jo įrašinėti į gimimo liudijimą be notariškai patvirtino tėvo pripažinimo tėvystę ax.gif ir turi pats tėvas irgi dalyvauti, ne tik tu,tai jei tu su būsimo vaikelio tėvu nebendrauji,jis gyvena ne Lt ir nepripažįsta savo tėvystės,tai vietoj tėvo bus brūkšnelis padėtas gimimo liudijime.
Atsakyti
QUOTE(zinulė @ 2007 10 12, 09:20)
gal galite pasakyti, ko reikia norint pakeisti vaiko gimimo liudijimą. Taip išėjo, kad tėtis jame neįrašytas, nes buvo išvykęs ir nenuėjome pas notarą, o gimimo liudijimo prireikė darbovietėje. Taigi jame nėra jokio tėčio. Ar reikės kreiptis į teismą, ar irgi užteks notaro? Tėtis neprieštarauja, kad būtų įrašytas.Mes nesusituokę

Reikes kartu nueiti pas notara jus abudu turite duoti sutikima : tu kad sutinki kad tavo vaikas nesiotu tevo pavarde, jis kad sutinka ja duoti ir paskui i metrikacija
Atsakyti
QUOTE(zinulė @ 2007 10 12, 09:20)
gal galite pasakyti, ko reikia norint pakeisti vaiko gimimo liudijimą. Taip išėjo, kad tėtis jame neįrašytas, nes buvo išvykęs ir nenuėjome pas notarą, o gimimo liudijimo prireikė darbovietėje. Taigi jame nėra jokio tėčio. Ar reikės kreiptis į teismą, ar irgi užteks notaro? Tėtis neprieštarauja, kad būtų įrašytas.Mes nesusituokę



Užteks tik norato.

3.141 straipsnis. Tėvystės pripažinimo sąlygos
1. Kai vaiko gimimo įraše nėra duomenų apie tėvą, tėvystė gali būti pripažįstama pagal asmens, laikančio save vaiko tėvu, pareiškimą.

3.142 straipsnis. Tėvystės pripažinimo tvarka
1. Vyras, laikantis save tėvu, turi teisę kartu su vaiko motina paduoti civilinės metrikacijos įstaigai nustatytos formos notaro patvirtintą pareiškimą dėl tėvystės pripažinimo.


3.293 straipsnis. Tėvystės pripažinimo registravimas

1. Tėvystės pripažinimas registruojamas vaiko motinos gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaigoje remiantis motinos ir tėvo prašymais dėl tėvystės pripažinimo. Jeigu tėvystė pripažįstama po to, kai vaiko gimimas buvo įregistruotas, tėvystės pripažinimas registruojamas vaiko gimimą įregistravusioje civilinės metrikacijos įstaigoje.

3.295 straipsnis. Duomenų apie tėvą įrašas vaiko gimimo įraše
Civilinės metrikacijos įstaiga, remdamasi prašymu dėl tėvystės pripažinimo arba teismo sprendimu nustatyti tėvystę, įrašo į vaiko gimimo įrašą duomenis apie tėvą ir išduoda naują gimimo liudijimą.



Atsakyti
o kaip jei vaiko gimimo liudijime tevas nera nustatytas.o vaiko tevas reikalauja nustatyti tevyste ir as ja sutikciau nustatyti be teismo.o kokia tada butu vaiko pavarde?dabar vaiko pavarde yra kaip mano.nes tevas nera irasytas.o kai bus irasytas tevas ar vaiko pavarde keisis ar liks tokia pati kaip mamos? g.gif
Atsakyti
kokiu dokumentu reikia vaikui uzregistruoti CMR?

Mano gyvenamoji vieta deklaruota ne Klaipėdoje? Ar turiu ir vaika deklaruoti ten, kur ir as esu deklaravusi???
Atsakyti
QUOTE(Gintarasa @ 2004 12 11, 23:28)
Jei abu tevai nera kitose santuokose, tai gimus vaikeliui, jie teturi nueiti pas notara, sis parasys tevystes pripazinimo pareiskima, o tada tiesiai i CMS, ten vaikeliui i gimimo liudijima bus irasyta ir tevas, ir motina. Nereikia jokiu ivaikinimu.
Va, jei geranoriskai tevas nepripazysta, tai mama tada turi kreiptis i teisma.
O jei mama issituokusi ar nasle, ir nuo istuokos ar vyro mirties nera praeje 300 dienu, tai vaikelis bus uzrasomas buvusio vyro pavarde (buvusio sutuoktinio ar mirusio). Tada belieka tik kreiptis i teisma, kad sis nugincytu tevyste, ir gimimo irase daromas papildymas, kai irasomas tikrasis tevas. Tai - ilga procedura, tad geriau tokiu atveju susituokti. Neliks jokiu kliuciu.

Mane su buvusiu vyr oficialiai isskyre labai neseniai ir vaikutis gims daug greiciau nei 300 d. Bet jei dabartinis gyv. draugas pripazysta tevyste ar neuztenka nueiti pas notara? Gal kuri zinote kaip tokioje situacijoje elgtis (isskyrus santuoka) g.gif
Atsakyti
QUOTE(bjolla @ 2008 07 14, 12:31)
kokiu dokumentu reikia vaikui uzregistruoti CMR?

Mano gyvenamoji vieta deklaruota ne Klaipėdoje? Ar turiu ir vaika deklaruoti ten, kur ir as esu deklaravusi???

vaikas prirašomas tik prie vieno iš tėvų.
Atsakyti
Mūsų situacija tokia: gyvenom, susipykom , oficialiai išsiskyrėm, pagyvenom atskirai pusmetį ir susitaikėm.Taip sugrįžę viens pas kitą gyvenam jau septyneri metai, per tą laiką nematėm reikalo antrą kartą susituokt. Bet dabar laukiam pagranduko ir iškilo klausimai:

blush2.gif ar "tuoktis iš reikalo" biggrin.gif (nors ši mintis tik dabar atėjo, nelabai norėčiau šiuo metu )

blush2.gif ar bus galima registruojant vaikiuką pasinaudoti vien tik šiuo straipsniu:
3.141 straipsnis. Tėvystės pripažinimo sąlygos
1. Kai vaiko gimimo įraše nėra duomenų apie tėvą, tėvystė gali būti pripažįstama pagal asmens, laikančio save vaiko tėvu, pareiškimą.

Kaip suprantu tėtis nueina paimti gimimo liudijimo ir tuo pačiu parašo tą pareiškimą ar visvien reikia eiti mums pas notarą .
Atsakyti
kiek pamenu, mano draugė nėjo pas notarą.
Keliavo tiesiai į metrikacijos sk ir ten susitvarkė dokumentus.
Atsakyti