Įkraunama...
Įkraunama...

Darželis ar ugdymasis namuose?

Iškilo tokia problema: vyresnėliui pavasarį trys metukai, kaip ir laikas būtų eiti į darželį. Bet yra jaunėlis, kuriam tik rudenį bus metukai. O aš su juo žadu būti bent jau iki dvejų metukų. Tai vat, nežinau ką daryti: ar apsimoka vesti vyresnėlį į darželį, kai aš pati namie. Pirmiausia aišku bijau ligų. Galvoju, jeigu mes savarankiškai kokią mokyklėlę palankytume, gal tas atstotų darželio lavinimą. g.gif
Ar mokykloje jaučiasi skirtumas tarp vaikų, kurie prieš tai lankė darželį ir ne?
Laukiami visi patarimai ir pasiūlymai.
Atsakyti
Niekas neturi jokio patarimo g.gif
Atsakyti
Aš tikrai vesčiau, vaikai labai daug išmoksta darželyje, o ir tau lengviau būtų su vienu o ne su dviem namie 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vaida L @ 2007 04 16, 08:42)
Aš tikrai vesčiau, vaikai labai daug išmoksta darželyje, o ir tau lengviau būtų su vienu o ne su dviem namie  4u.gif


Dėl lengvumo tai ne tame problema. Mano vaikai - mano problemos.
O, galvoju, jeigu aš jį pavedžiočiau į kokią privačią mokyklėlę, tai gal atpirktų tą patį ką ir darželyje išmoktų. g.gif
Atsakyti
visom keturiom balsuoju už darželį ,nors aplinkybes jaunėlį privertė palikti tan 2m
darželio +atsakomybė/keltis ,ruoštis tuo pačiu metu ir pan.
savarankiškumas
motorinis ugdymas
protinis lavinimas/daugybe užduotėlių,šokių ir pan.
draugystės-simpatijos/antipatijos ir mokėjimas parodyti save
ypatingai subalansuota,pilnavertė mityba
tvarkos ir pareigų isisavinimas
daugeliu atveju- išplėstas žodynas
darželio -
virusai
netinkama,nesimpatinga auklė
ilgalaikis stresas be tėvų,be namų/bet retai kuriam vaikui būna
labai daug reikia rūbų doh.gif o man tokie juk 3 ,dėl rūbų man visada sunkiausia
mirksiukas.gif sėkmės jums ir kantrybės.nes mama namuose dar ne geriausias pavizdys-reikia bendraamžių,pakeisti aplinka,lavintis ir tobulėti
Atsakyti
Oi, ačiū už tokį konkretų atsakymą.
Bet, galvoju, jei mes kasdien eitume į mokyklėlę, tai visa tai galėtų ir ten išmokti. Tik nebūtų maitinimo g.gif
Atsakyti
QUOTE(SUPER HERA @ 2007 04 17, 23:13)
visom keturiom balsuoju už darželį ,nors aplinkybes jaunėlį privertė palikti tan 2m
.........

drinks_cheers.gif
ar jums reikia vyresnėlio regreso, kai būdamas 4m paskui brolį šliaužios, norės tokio pat brolio buteliuko, sėdėti brolio vežime ir žaisti su barškučiais..? mirksiukas.gif
nuo visko namie neapsaugosit doh.gif O ir mamos, brolio, namų labiau išsiilgs, jei ir trumpam lavinsis darželyje ar mokyklėlėjė. Nepatiks, vaikui netiks, ugdykitės namie. Pabandyti verta, niekas per galvą neduos. Tik taip išsiaiškinsit ko vaikui ištikrųjų reikia.
Linkiu jums suderinti mamos norus, šeimos galimybes, gyvenimo realijas ir svarbiausia vaiko interesus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(-rasa- @ 2007 04 21, 09:02)
drinks_cheers.gif
ar jums reikia vyresnėlio regreso, kai būdamas 4m paskui brolį šliaužios, norės tokio pat brolio buteliuko, sėdėti brolio vežime ir žaisti su barškučiais..? mirksiukas.gif nuo visko namie neapsaugosit doh.gif O ir mamos, brolio, namų labiau išsiilgs, jei ir trumpam lavinsis darželyje ar mokyklėlėjė. Nepatiks, vaikui netiks, ugdykitės namie. Pabandyti verta, niekas per galvą neduos. Tik taip išsiaiškinsit ko vaikui ištikrųjų reikia.
Linkiu jums suderinti mamos norus, šeimos galimybes, gyvenimo realijas ir svarbiausia vaiko interesus 4u.gif


niu, kad jis tokių dalykų nenori g.gif
ačiū už nuomonę 4u.gif
Atsakyti
Pritariu šsakytoms nuomonėms. Aš irgi dar būnu namuose, bet dukra eina į darželį. darželis labai daug vaikui duoda pliusų, jau vardino mamos. mokyklėlių nebus kiekvieną dieną ir ten kitoks bendravimas. geriausiu atveju du kartus per savaitę.
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 04 12, 13:49)
Iškilo tokia problema: vyresnėliui pavasarį trys metukai, kaip ir laikas būtų eiti į darželį. Bet yra jaunėlis, kuriam tik rudenį bus metukai. O aš su juo žadu būti bent jau iki dvejų metukų. Tai vat, nežinau ką daryti: ar apsimoka vesti vyresnėlį į darželį, kai aš pati namie. Pirmiausia aišku bijau ligų. Galvoju, jeigu mes savarankiškai kokią mokyklėlę palankytume, gal tas atstotų darželio lavinimą.  g.gif
Ar mokykloje jaučiasi skirtumas tarp vaikų, kurie prieš tai lankė darželį ir ne?
Laukiami visi patarimai ir pasiūlymai.

4u.gif O as visom keturiom uz vaiko buvima su mama, jei yra tokios palankios salygos. Juk pripras tas vaikutis prie visu darzelio teikiamu pliusu ir nuejes po metu, kai eis ir jaunelis brolis. Jau nekalbant, kad is darzelio ligu parsines ne tik sau, bet ir mazesniam vaikui. O jei dar ir i mokyklele eisite, tai tikrai tas vaikutis bus laimingesnis namuose su jumis. Tokia mano nuomone ir isitikinimas. Sekmes pasirinkime. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Alvydė @ 2007 04 23, 00:45)
Pritariu šsakytoms nuomonėms. Aš irgi dar būnu namuose, bet dukra eina į darželį. darželis labai daug vaikui duoda pliusų, jau vardino mamos. mokyklėlių nebus kiekvieną dieną ir ten kitoks bendravimas. geriausiu atveju du kartus per savaitę.

Pritariu, nes jusu dukrai jau 6 metai. Bet, kai vaikui dar vos tik 3, ir po metu bus dar tik 4, tikrai matau daugiau privalumu jam likti su mama, kuri dar ir pati daug gali vaikui duoti to specialiai net nedarydama. Labai jau mamos siais laikais nenori namie su savo vaikais ilgiau uzsibuti.
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 04 12, 14:49)
Iškilo tokia problema: vyresnėliui pavasarį trys metukai, kaip ir laikas būtų eiti į darželį. Bet yra jaunėlis, kuriam tik rudenį bus metukai. O aš su juo žadu būti bent jau iki dvejų metukų. Tai vat, nežinau ką daryti: ar apsimoka vesti vyresnėlį į darželį, kai aš pati namie.

Manau, darželis labai reikalingas vienturčiams (kad įgytų bendravimo su kitais vaikais patirties) ir vaikams nuo penkerių, šešerių metų, nes su tokiais jau reikia rimčiau užsiimti, kitaip jie nuobodžiauja, arba sėdi prie kompo ar TV. O trimetukas tikrai dar daug gali išmokti iš mamos, kad ir mažojo globos, gali kartu "gaminti" valgį, "tvarkyti" namus, o jei dar padainuosit abu, pasakėlių paskaitysit, papiešit- nieko neprarasit ir be darželio. Dabar labai mistifikuojamas ankstyvasis ugdymas, bet mažai kreipiama dėmesio į stabilią vaikų nervų sistemą. Juk natūralios vaiko raidos neaplenksi, spės jis dar gauti tą "išsilavinimą". Teko pastebėti, kad dažnai vaikučiai, kurių mažieji broliukai lieka su mama, labai priešinasi vedimui į darželį, lyg jaustų nuoskaudą. Žinoma, yra tokių patrakėlių, kuriems namie siaubingai nuobodu, ir jie mielai lanko darželį nuo pusantrų metelių. Siūlau įsiklausyti, ką tau sako širdis. soske.gif
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2007 04 29, 22:02)
Manau, darželis labai reikalingas vienturčiams (kad įgytų bendravimo su kitais vaikais patirties) ir vaikams nuo penkerių, šešerių metų, nes su tokiais jau reikia rimčiau užsiimti, kitaip jie nuobodžiauja, arba sėdi prie kompo ar TV. O trimetukas tikrai dar daug gali išmokti iš mamos, kad ir mažojo globos, gali kartu "gaminti" valgį, "tvarkyti" namus, o jei dar padainuosit abu, pasakėlių paskaitysit, papiešit- nieko neprarasit ir be darželio. Dabar labai mistifikuojamas ankstyvasis ugdymas, bet mažai kreipiama dėmesio į stabilią vaikų nervų sistemą. Juk natūralios vaiko raidos neaplenksi, spės jis dar gauti tą "išsilavinimą". Teko pastebėti, kad dažnai vaikučiai, kurių mažieji broliukai lieka su mama, labai priešinasi vedimui į darželį, lyg jaustų nuoskaudą. Žinoma, yra tokių patrakėlių, kuriems namie siaubingai nuobodu, ir jie mielai lanko darželį nuo pusantrų metelių. Siūlau įsiklausyti, ką tau sako širdis.  soske.gif


Širdis, deja, sako, dar palaukti ir nevesti unsure.gif bet kažkaip susiduriu su priešišku visuomenės požiūriu...
Atsakyti