Įkraunama...
Įkraunama...

Darželis ar ugdymasis namuose?

QUOTE(Limcamca @ 2007 04 30, 00:32)
Širdis, deja, sako, dar palaukti ir nevesti  unsure.gif bet kažkaip susiduriu su priešišku visuomenės požiūriu...

Ta visuomenė dažnai elgiasi kaip avys- jei pirma peršoko vartus, tai nors paskui juos atidarysi, vistiek visos šoks per viršų hihihi.gif Ir ko jau tokio stebuklingo auklėtoja, kuri prižiūri 20 vaikų išmokys tavo mažylį, ko negalėtum tu pati? Ar jis po metų, dviejų jau nebespės to paties išmokti, tik per daug trumpesnį laiką ir su daug mažiau pastangų. Būdamas su tavimi jis tikrai patirs daug mažiau streso, mažiau sirgs, susiformuos daug stipresnis ryšys tarp jūsų, kuris gali labai praversti paauglystėje. Namie augę vaikai daug originalesni, neturi bandos jausmo (to "laaabaaa dieenaaa"), bando išeitį rasti patys, o ne mėgdžioti auklėtojos pagirtą vaiką. Kažkada buvau labai nustebus, kai pradinukų mokytoja pareiškė, kad ji nemėgsta darželinukų, ir, jei gali rinktis, ima naminukus. Idomu, ar dabar jos nuomonė nepasikeitė, kai programos pasunkėjo. Bet kuriuo atveju, prieš mokyklą vaikui tikrai gerai priprast prie kolektyvo, išmokt laikytis bendrų taisyklių, galų gale pasėdėt ramiai nustatytą laiką.Tik ar ne todėl dabar net pradinukai nebenori eiti į mokyklą, kad mes baisiai anksti skubam juos visko išmokyt. Aš už džiaugsmingą vaikystę su mama. clap.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 04 12, 14:49)
Iškilo tokia problema: vyresnėliui pavasarį trys metukai, kaip ir laikas būtų eiti į darželį. Bet yra jaunėlis, kuriam tik rudenį bus metukai. O aš su juo žadu būti bent jau iki dvejų metukų. Tai vat, nežinau ką daryti: ar apsimoka vesti vyresnėlį į darželį, kai aš pati namie. Pirmiausia aišku bijau ligų. Galvoju, jeigu mes savarankiškai kokią mokyklėlę palankytume, gal tas atstotų darželio lavinimą.  g.gif
Ar mokykloje jaučiasi skirtumas tarp vaikų, kurie prieš tai lankė darželį ir ne?
Laukiami visi patarimai ir pasiūlymai.

Aš šiaip esu už darželį visom keturiom UŽ, bet kadangi turi namie kitą mažiuką... Kai prisimenu, kaip iki tol nesirgusi draugės dukrytė pradėjo sirgti nuolat tik pradėjusi lankyti darželį, iškart pagalvoju, ar tau tikrai verta vaiką leisti į darželį, jei namie esi su kitu vaikeliu. Juk ir tavo mažiuką vyresnėlsi gali užkrėsti taip pat. Taigi džiaukis, kad su vaiku gali namie pabūti dar. O mintis apei mokyklėles šauni. Tų mokyklėlių ikimokyklinukams yra visur ir įvairių. Ten su vaikais pabendraus ir kažko pramoks.
Atsakyti
Mes dar nespėjom pradėti eiti į darželį, o va. Vyresnėlis kaime susirgo, jam iš paskos ir jaunėlis. Ojojoi... lai palaukia dar mūsų darželis, niekur nepabėgs.
Atsakyti
Man tai sazine neleido vesti dukros i darzeli, kai gime broliukas ir as sedejau namie. Manau, kad mama gali duoti vaikui daugiau nei darzelis. Aisku, jei vaikas vyresnis, tarkim 5-6 metu, tai gal jam ir reikia bendravimo su vaikais, tada gal ir vesciau. Bet trimetes vesti nemaciau jokios prasmes. Be to, kam tas ligas i namus nesti.
Atsakyti
Man atrodo kad cia priklauso ir nuo vaiko. Jei jis labai judrus, nenustygstantis vietoje, tai kodėl nepabandzius ir darzeliko lankyti. Bet ir vel bet...... ligu greiciausiai i namus parnes. Nes viena pazystama atsisake vyresniajam savo berniukui darzelio del ligu, kuriom uzkresdavo ir mazaji. O siaip, jeigu vyresnysis gerai jauciasi namie, tai tegu sau ir sedi su mamyte namie. Jeigu tu turi kas tau padeda ir rasi laiko kada nuvesti vaika i mokyklele ....... tai thumbup.gif . Nors as savo 2,4 jau vesiu i lopseli pusei dienos, nors pati ir nedirbu, nes mums namie tik ant sienu karstytis ir betruko.
Atsakyti
Aš, asmeniškai, ir už ir prieš:
Pirmiausia už - darželis labai daug duoda vaiko asmenybės vystymuisi. Bent jau kiek iš mano patirties, net ir uždariausias vaikas tampa labiau komunikabilus. Palengva, tačiau siena pramušama. Taip pat išmoksta bendravimo, bent jau kažkiek dingsta egocentriškumas (labai dažnas mažų vaikų draugas nepriklausomai nuo to, ar jis vienas auga šeimoje, ar keletas), išmoksta dalintis, draugauti, kartais nusileisti, jei reikia, atsiprašyti ir t.t. Aš nesakau, kad to negalima išmokti šeimoje. Tačiau jis būna didesnėje žmonių grupėje, ne šeimyninėje aplinkoje, kur mama, net ir bardama, pagailės vaikutį. Ten visi lygūs (bent jau taip turėtų būti). Kiekvienas yra atsakingas už savo poelgius ir t.t. ir t.t. Daug vaiko psichologinių savybių susiformuoja darželyje. Netgi mokėjimas 'pastovėti už save' - tai yra apginti save. Nebūtinai fiziškai (juk dažnai susipeša dėl konors:)), bet ir psichologiškai. Mokėjimas apginti savo nuomonę. Taip pat - vaikai susiranda draugų. Juk brolis ar sesė nusibosta. O juk Jūsų atveju jis mažesnis. Reiškias, vyresnėlis turi nusileisti iki jo lygio g.gif O ir Jūs, automatiškai, būdama su abiejais vaikais namuose bei norėdama, tarkim, apsitvarkyti, prašytumėte vyresnėlio:"pabūk su broliu'', "pažaisk su juo" ir t.t. Gal visgi vyreniam jau norėtusi žaisti su savo amžiaus vaikais? Jie atranda daug naujų žaidimų, prisigalvoja visokių nesąmonių ko, netgi eidamas į mokyklėje, Jūsų vaikutis negalės daryti unsure.gif
Na, o prieš darželį - LIGOS! Tačiau ypatingai tai yra aktualu vaikams, kurie yra bžvedami į lopšelį - darželį. Vaikai sulaukę trijų metų įgyja tam tikrą imunitetą. Taip pat yra vaikų kurie aplamai negali būti vaikų darželyje/ kolektyve, nes pastoviai serga.
Aš Jūsų vietoj nuvesčiau ir pažiūrėčiau kas bus. Jei vaikas pradės dažnokai sirgti - nebeveskite. Juk dar nereiškia, kad, jei Jūsų mažasis susirgo ir didysis iš paskos, visa tai kartosis darželyje. Gal tai buvo virusas, kuris lengvai persiduoda, todėl abu ir užsikrėtė? Gal taip nebenutiks...Juk vaikutis kiekvieną dieną įgyja imunitetą susidurdamas su aplinka bei jos bakterijomis. Tik vieni atsparesni, kiti mažiau, treti - išvis neatsparūs..
Vienaip ar kitaip - SĖKMĖS mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Bagdoncikas @ 2007 06 08, 09:53)
Aš, asmeniškai, ir už ir prieš:
Pirmiausia už - darželis labai daug duoda vaiko asmenybės vystymuisi. Bent jau kiek iš mano patirties, net ir uždariausias vaikas tampa labiau komunikabilus. Palengva, tačiau siena pramušama. Taip pat išmoksta bendravimo, bent jau kažkiek dingsta egocentriškumas (labai dažnas mažų vaikų draugas nepriklausomai nuo to, ar jis vienas auga šeimoje, ar keletas), išmoksta dalintis, draugauti, kartais nusileisti, jei reikia, atsiprašyti ir t.t. Aš nesakau, kad to negalima išmokti šeimoje. Tačiau jis būna didesnėje žmonių grupėje, ne šeimyninėje aplinkoje, kur mama, net ir bardama, pagailės vaikutį. Ten visi lygūs (bent jau taip turėtų būti). Kiekvienas yra atsakingas už savo poelgius ir t.t. ir t.t. Daug vaiko psichologinių savybių susiformuoja darželyje. Netgi mokėjimas 'pastovėti už save' - tai yra apginti save. Nebūtinai fiziškai (juk dažnai susipeša dėl konors:)), bet ir psichologiškai. Mokėjimas apginti savo nuomonę. Taip pat - vaikai susiranda draugų. Juk brolis ar sesė nusibosta. O juk Jūsų atveju jis mažesnis. Reiškias, vyresnėlis turi nusileisti iki jo lygio g.gif O ir Jūs, automatiškai, būdama su abiejais vaikais namuose bei norėdama, tarkim, apsitvarkyti, prašytumėte vyresnėlio:"pabūk su broliu'', "pažaisk su juo" ir t.t. Gal visgi vyreniam jau norėtusi žaisti su savo amžiaus vaikais? Jie atranda daug naujų žaidimų, prisigalvoja visokių nesąmonių ko, netgi eidamas į mokyklėje, Jūsų vaikutis negalės daryti unsure.gif
Na, o prieš darželį - LIGOS! Tačiau ypatingai tai yra aktualu vaikams, kurie yra bžvedami į lopšelį - darželį. Vaikai sulaukę trijų metų įgyja tam tikrą imunitetą. Taip pat yra vaikų kurie aplamai negali būti vaikų darželyje/ kolektyve, nes pastoviai serga.
Aš Jūsų vietoj nuvesčiau ir pažiūrėčiau kas bus. Jei vaikas pradės dažnokai sirgti - nebeveskite. Juk dar nereiškia, kad, jei Jūsų mažasis susirgo ir didysis iš paskos, visa tai kartosis darželyje. Gal tai buvo virusas, kuris lengvai persiduoda,  todėl abu ir užsikrėtė? Gal taip nebenutiks...Juk vaikutis kiekvieną dieną įgyja imunitetą susidurdamas su aplinka bei jos bakterijomis. Tik vieni atsparesni, kiti mažiau, treti - išvis neatsparūs..
Vienaip ar kitaip - SĖKMĖS mirksiukas.gif


Labai faina, išsami nuomonė.
Ačiū thumbup.gif
Atsakyti
Aš už darželį nuo kokių penkerių ar ketverių metukų. Reikia bendraamžių vaikui, o ir parengimo mokyklai. Darželyje auklėtojos tuo klausimu jau ranką atmušusios, mama taip neparuoš mokyklai. O ir režimas, visos veiklos sustygavimui reikalingas darželis. Juk ten užsiėmimai ir t.t vienas po kito sukasi, įpranta vaikas nejučiom laiką planuoti. O ir save apginti, kaip aš sakau aklūnėm kelią skintis mokosi. Reikia mokėti už save pastovėti, nes mokykloje sueina klasėn vienos darželio grupės vaikai, tai naminukui reikia pastangų prie jų prisiklijuoti ir pritapti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo light blue: 23 birželio 2007 - 09:19
Yra + ir -, bet bendrai reikia vaikui palankyti darzeli, nes vaikui bus lengviau mokykloje.
Jeigu teveliai turi galimybe ir noro buti su vaikuciu kuo ilgiau, tai labai saunu. biggrin.gif 4u.gif Bet atvesdami vaikus tik i priesmokykline grupe, tai labai didele klaida. Reiktu nors du metus iki mokyklos. Jeigu nenorite, tai nors rytinem valandom, kol vyksta pagrindines veiklos ir uzsiemimai.
Atsakyti
Vesčiau į darželį blush2.gif Gi neprivalėtum ir visą dieną laikyt mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(litavkasam @ 2007 07 07, 21:16)
Vesčiau į darželį blush2.gif Gi neprivalėtum ir visą dieną laikyt mirksiukas.gif


Pritariu drinks_cheers.gif Balsuoju bent už pusdienį biggrin.gif Darželyje išmoks "gyvenimo" daugiau nei mokyklėlėje ............ o ligų tikimybė darželyje ar mokyklėlėje vienoda smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Voverė: 15 liepos 2007 - 15:47
Uzkabino tema, nes maniau kad tai aukles ar darzelio klausimas.... o cia mamos ar darzelio... jei jautiesi nepervargus ir pakanka dziaugsmo ir isradingumo visai dienai tikrai niekur dar neskubekit (manau kad as taip daryciau). Svarbu, kaip tu pati jautiesi ir ar jam yra poreikis bendraamziams... Nieko neprarastumet jei metelius (ar du) ir nelankytumet (gal svarbiau 5 m. - t.y. pries mokykla). kita vertus, jei nuspresi - gali leisti tik rytiniam pusdieniui, kai visa veikla, o atvesus orams ir prasidejus ligu sezonui vel buti kartu namuose... (jei tik nesiilges vaiku...) Kartais mamytes, kurios buna namuose, patiria dar viena problema - nenora eiti, nes truksta motyvacijos... Zodziu tavo teise rinktis, sekmes....
Atsakyti