Įkraunama...
Įkraunama...

Vardų kirčiavimas

QUOTE(noriupakalbėti @ 2009 10 22, 16:53)
Norėčiau pasiteirauti kaip kirčiuotumėte vardą Dovilas? Ar taip kaip Povilas riestiniu ant o, ar kairiniu ant i? Man įdomi ir kaip teisingai ir kaip dauguma kirčiuotų smile.gif

aš KIRČIUOČIAU kairiniu ant i ax.gif
Atsakyti
As tai Dovilas kaip Dobilas ax.gif
Atsakyti
Radau nebloga iranki, kuris automatiskai kirciuoja ivesta teksta: www.kirciavimas.lt, galvoju kad mano mokyklos laikais butu taip viskas paprasta smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Horoskopai: 25 sausio 2011 - 13:00
Bandau atgaivinti tema. Dauguma vardu turi nusistovejusias taisykles, taciau kodel kai kuriuos vardus net tv isgirstame netaisyklingai kirciuojant:

Gòda vietoj Godà
Gãbija vietoj Gabijà
Deimañtė vietoj Deïmantė
Nèringa vietoj Nëringa, Neringà
Robèrta vietoj Ròberta

Pavadinom dukra Ieva, esame kile is zematijos, ir tikrai dauguma vardu musu kraste zmones kirciuoja perkeldami kirti i prieki.
Kad ir kaip stengtumemes, vistiek gaunasi Iëva, o ne Ievà. Ir del nelemto kirciavimo taisykliu, perguvenu, kad dukra ismoks netaisyklingai kirciuoti.

Paprasta kalbeti suvalkietiems ir toms, kurios arčiau aukstaitijos gyvenat, Jums savaime gaunasi taisyklingas kirciavimas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo werda: 24 vasario 2020 - 23:23
QUOTE(werda @ 2020 02 25, 00:19)
. Ir del nelemto kirciavimo taisykliu, perguvenu, kad dukra ismoks netaisyklingai kirciuoti.



nesukit sau galvos. Didzioji dauguma zmoniu daugiau ar maziau kirciuoja zodzius netaisyklingai. Taisyklingai kalba gal tik tie, kas lietuviu kalba studijavo. O kiti kalba taip, kaip aplinkoj girdi, o aplinka ne vien namai, o ir mokykla, kiemas, parduotuve...
As pati is Dzukijos ir mes netgi kai kuriuos zodzius visai kitaip istariam (tartum vietoj tarytum ir pan). Ir ka? Supranta zmones. Aisku, mokykloj kiek sunkiau, bet kirciavimo pamoku nera tiek jau daug, kad pazymiai sugadintu metini ivertinima.
Atsakyti
Kaip taisyklingai kirčiuojamas vardas Rasa? smile.gif
Atsakyti

Rasà

Atsakyti

Rasà

Atsakyti