Įkraunama...
Įkraunama...

Vardų kirčiavimas

QUOTE(Cikadelė @ 2007 04 28, 19:47)
drinks_cheers.gif aš esu baigusi humanitarinius mokslus ir už tai, ką dabar pasakysiu, man tokia dėstytuvė (baisi arši ji yra ir buvo blink.gif galvą nurautų, bet aš manau, kad taisyklės yra sukurtos tam, kad būtų taisyklėmis, tačiau jei tėvai duoda vaikui vardą ir apsisprendžia jį taip kirčiuoti, tai taip ir turi būti ir nė motais jokios taisyklės rolleyes.gif čia mano asmeninė nuomonė.... suprantu, kad kartais tėvai net nežino apie kirčiouotes, taisyklingą kirčiavimą, bet kartais tie taisyklingai sukirčiuoti vardai skamba baisiai blink.gif taip greitai pakolkas nesugalvoju nė vieno, bet... tas pats paminėtasis LolitA blink.gif man skamba baisiai- niekas manęs nepriverstų taip pasakyti, man LolIta 4u.gif skamba puikiai  4u.gif bet čia tik mano nuostatos, kurios aišku gali nesutapti rolleyes.gif


na o man labai gražu kai žmogus taisyklingai kalba, taisyklingai kirčiuoja. tiesiog ausį glosto biggrin.gif . gaila, kad pati to nesugebu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 04 28, 21:36)
na o man labai gražu kai žmogus taisyklingai kalba, taisyklingai kirčiuoja. tiesiog ausį glosto biggrin.gif . gaila, kad pati to nesugebu  verysad.gif
man asmeniškai taisyklinga kalba ausį rėžia, o paprastas kasdienis kalbėjimas nė kiek ax.gif aišku nekalbu apie keiksmažodžius, baisų slengą ir pan...o pvz kaip tau dėl pavardžių? jų yra n, visų taisyklingai neištarsi, tuo labiau labai sunku atsekti iš kur ta pavardė kilusi ir kaip reiktų ją kirčiuoti... pamenu kaip nuostabą sukėlė komentatorius Kunigėlis, pasakęs krepšininko pavardą SlAnina, o visada kirčiuodavo SlanIna arb SlaninA 4u.gif paskui jis pats prisipažino, kad pats krepšininkas pasakė, kaip jam gražiau skamba ir kaip jį nuo gimimo vadina...tai ir aš manau, jei vaiką nuo gimimo vadina, MarIja, o ne MarijA. taip ir reikia sakyti...bet čia tik mano nuomonė....pvz mano mergautinę pavardę visaip kirčiuodavo ir aš nė kiek nesigėdijau pataisyti žmones, nors mano variantas netaisyklingas, bet jis mano nuo gimimo, taip mane vadino, taip ir norėjau, kad būtų, nesvarbu, kad ne pagal taisykles mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2007 04 28, 20:46)
man asmeniškai taisyklinga kalba ausį rėžia, o paprastas kasdienis kalbėjimas nė kiek ax.gif aišku nekalbu apie keiksmažodžius, baisų slengą ir pan...o pvz kaip tau dėl pavardžių? jų yra n, visų taisyklingai neištarsi, tuo labiau labai sunku atsekti iš kur ta pavardė kilusi ir kaip reiktų ją kirčiuoti... pamenu kaip nuostabą sukėlė komentatorius Kunigėlis, pasakęs krepšininko pavardą SlAnina, o visada kirčiuodavo SlanIna arb SlaninA 4u.gif paskui jis pats prisipažino, kad pats krepšininkas pasakė, kaip jam gražiau skamba ir kaip jį nuo gimimo vadina...tai ir aš manau, jei vaiką nuo gimimo vadina, MarIja, o ne MarijA. taip ir reikia sakyti...bet čia tik mano nuomonė....pvz mano mergautinę pavardę visaip kirčiuodavo ir aš nė kiek nesigėdijau pataisyti žmones, nors mano variantas netaisyklingas, bet jis mano nuo gimimo, taip mane vadino, taip ir norėjau, kad būtų, nesvarbu, kad ne pagal taisykles mirksiukas.gif

Oi kaip aš sutinku su tavim ir pritariu tavo pasisakymui. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Elemire @ 2007 04 27, 22:10)
Na taip yra daugiausia dėl tautų tarpusavio bendravimo istorijos, dažniausiai tai lemia su kuria gentimi kaimyninė gentis pirmiausiai kontaktavo. wink.gif
Na mokykloje mus to mokė, vienok universitete moko ir ko kito: šnekamoji kalba pvz. cituojamuose respondentų tekstuose turėtų būti vartojama taip, kaip jie šneka, jos iškraipyti ir taisyti nedera, tai neetiška. wink.gif


taigi pati sakai, kad tekstuose. o tekstai turi būti parašyti, kad juos taisyti galėtum mirksiukas.gif jeigu respondentas blogai kirčiuoja, mes tokių klaidų tikrai negalime palikti. tik kaip tą kalbos srautą pataisysi? tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2007 04 28, 19:47)
:tas pats paminėtasis LolitA blink.gif man skamba baisiai- niekas manęs nepriverstų taip pasakyti, man LolIta 4u.gif skamba puikiai  4u.gif bet čia tik mano nuostatos, kurios aišku gali nesutapti rolleyes.gif



schmoll.gif o man kaip 100-procentinei LolItai , gimusiai LolItos vardo dieną, patinka, jei apie mane kalbėdami sako LolitA, o kreipdamiesi - LolIta tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo muminukas: 02 gegužės 2007 - 14:58
QUOTE(muminukas @ 2007 05 02, 15:57)
schmoll.gif o man kaip 100-procentinei LolItai , gimusiai LolItos vardo dieną, patinka, jei apie mane kalbėdami  sako LolitA, o kreipdamiesi - LolIta  tongue.gif

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 05 02, 15:57)
schmoll.gif o man kaip 100-procentinei LolItai , gimusiai LolItos vardo dieną, patinka, jei apie mane kalbėdami  sako LolitA, o kreipdamiesi - LolIta  tongue.gif

tai tamstą būtent taip ir vadinčiau thumbup.gif nes taip pati paprašėt, pasakėt... aš esu už tai, kad pats žmogus pasisakytų, kaip nori, kad jį vadintų mirksiukas.gif nes kaip minėjau, pvz mano pavardę kirčiavo taisyklingai, tiksliau dėl metrikacijos darbuotojos klaidos, pavardė baigėsi -iutė, nors turėjo būti -iūtė bigsmile.gif ir mane baisiai nervindavo, kai pabrėždavo tą ū ilgąją, aš pataisydavau taip, kaip man patiko, kaip buvo nuo gimimo- -iutė unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2007 05 02, 19:27)
tai tamstą būtent taip ir vadinčiau thumbup.gif nes taip pati paprašėt, pasakėt... aš esu už tai, kad pats žmogus pasisakytų, kaip nori, kad jį vadintų mirksiukas.gif nes kaip minėjau, pvz mano pavardę kirčiavo taisyklingai, tiksliau dėl metrikacijos darbuotojos klaidos, pavardė baigėsi -iutė, nors turėjo būti -iūtė bigsmile.gif ir mane baisiai nervindavo, kai pabrėždavo tą ū ilgąją, aš pataisydavau taip, kaip man patiko, kaip buvo nuo gimimo- -iutė unsure.gif

Visiškai pritariu drinks_cheers.gif Nes išties, kai kalbant apie mane sako anA tai net nesuprantų, apie ką čia šneka, ar apie mane, ar apie kažkokią ten aną mergą... sad.gif verysad.gif Juk mane vadino nelietuvisšku vardu, gal žinodami, kad teks Lietuvoj gyvent ir vardas taip skambėtų, tai juo ir nevadintų (bent jau aš nepavadinčiau, jeigu žinočiau, kad taip kirčiuojasi. Yra daug vardų, kurių neduočiau vien dėl kirčiavimo... ;( ) Na, bet kokiu atveju mane pavadino būtent Ana, na tiesą sakant Anna, bet vėl gi: kai gavau pasą man neleido įrašyt nn, motyvuodami tuo, kad lietuvių kalboje tai neįmanoma (nors išties čia vissiška nesąmonė... doh.gif ) tad gana kraipyti mano vardą lotuliukas.gif smile.gif Aš ne aną mergiotė, o Ana smile.gif
Papildyta:
QUOTE(muminukas @ 2007 05 02, 15:57)
schmoll.gif o man kaip 100-procentinei LolItai , gimusiai LolItos vardo dieną, patinka, jei apie mane kalbėdami  sako LolitA, o kreipdamiesi - LolIta  tongue.gif

Čia juk skonio reikalas mirksiukas.gif LolitA ir man skamba gražiai, bet yra vardų, kurie nuo kirčio tam tikroje vietoj taip subjaurėja...
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2007 05 02, 19:27)
aš esu už tai, kad pats žmogus pasisakytų, kaip nori, kad jį vadintų mirksiukas.gif nes kaip minėjau, pvz mano pavardę kirčiavo taisyklingai, tiksliau dėl metrikacijos darbuotojos klaidos, pavardė baigėsi -iutė, nors turėjo būti -iūtė bigsmile.gif ir mane baisiai nervindavo, kai pabrėždavo tą ū ilgąją, aš pataisydavau taip, kaip man patiko, kaip buvo nuo gimimo- -iutė unsure.gif


na, vardas ir pavardė yra skirtingi dalykai. be to, turėjau grupiokę -utę, ne -ūtę. ji buvo iš Žemaitijos, sakė, kad Žemaitijoje -utė būdingesnė negu -ūtė.
Papildyta:
QUOTE(Ana_21 @ 2007 05 02, 20:22)

Čia juk skonio reikalas  mirksiukas.gif  LolitA ir man skamba gražiai, bet yra vardų, kurie nuo kirčio tam tikroje vietoj taip subjaurėja...


žinokit, pykit nepykit, bet jūsų tokios kalbos labai vaikiškai skamba. yra ir daugiau etiketo ir pan. taisyklių, kurių gyvenime laikomės. na, kodėl dauguma laikrodį ant kairės rankos segime?

be to, tas kirčiavimo taisykles ne kalbininkai sukūrė, jie tik atsekė dėsningumą ir tą dėsningumą aprašėme. turėtume didžiuotis savo kalba, kad turime visokių įdomių dalykų, o ne iš nemokšiškumo užsispyrę kaip vaikai trepsėtume doh.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 05 03, 07:42)
na, vardas ir pavardė yra skirtingi dalykai. be to, turėjau grupiokę -utę, ne -ūtę. ji buvo iš Žemaitijos, sakė, kad Žemaitijoje -utė būdingesnė negu -ūtė.
jeigu vyriška pavardę yra su minkš.ženkl, tai būtinai turi būti -iūtė, jei vyriška baigiasi be minkšt.ženkl, tai -utė 4u.gif o dėl tavo grupiokės pasakymo nežinau, nesu girdėjusi, o kad Žemaitijoje būdingesnė vyriška galūnė -is, tai tikrai...iš čia ir poros Lukauskas- Lukauskis, Petrauskas- Petrauskis ir pan., ta -is labai populiari Žemaitijoje (pati tai aš žemaitė thumbup.gif wub.gif
QUOTE(muminukas @ 2007 05 03, 07:42)
žinokit, pykit nepykit, bet jūsų tokios kalbos labai vaikiškai skamba. yra ir daugiau etiketo ir pan. taisyklių, kurių gyvenime laikomės. na, kodėl dauguma laikrodį ant kairės rankos segime?

segamės taip, kaip patogiau, turiu kairiarankę draugę, tai ji sekasi ant dešinės (nes viską daro atvirkščiai, su kita ranka, tai automatiškai ir laikrodį segi kitoje pusėje)...o dėl vaikiškumo.... rolleyes.gif tiesiog tokia mūsų nuomonė, prašom ją priimt, kaip ir mes tamstos ir kitų priimame mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2007 05 03, 11:29)
o dėl vaikiškumo.... rolleyes.gif tiesiog tokia mūsų nuomonė, prašom ją priimt, kaip ir mes tamstos ir kitų priimame mirksiukas.gif


tai va, mano nuomonė, kad vaikiški tokie pasakymai mirksiukas.gif nerimtai skamba tokie pasakymai, kad LolIta gražu, o LolitA jau siaubas. nerimta, gerbiamosios, labai nerimta mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 05 03, 11:34)
tai va, mano nuomonė, kad vaikiški tokie pasakymai  mirksiukas.gif nerimtai skamba tokie pasakymai, kad LolIta gražu, o LolitA jau siaubas. nerimta, gerbiamosios, labai nerimta  mirksiukas.gif
biggrin.gif aij, ką čia ginčysimės 4u.gif aš lieku prie savo nuomonės tongue.gif kodėl gražu ar negražu, aiškinau rolleyes.gif

esu baigusi aukštuosius humanitarinius mokslus, dirbusi daug su visokiais kirčiavimais, redagavimais ir pan...galiu pasakyti, kad labai dažnai su tokiais dalykais perlenkiama lazda.....yra pasaulyje šimtai milijonų taisyklių ir aš nesu prieš jų laužymą, tačiau jeigu jos laužomos dėl pateisinamų priežasčių, tai čia nieko blogo nematau...o mūsų kalbininkai dažnai išeina iš krašto per tą savo didelį raštą unsure.gif

Ir dar...jeigu žmogui nepatinka, kad jo vardą kirčiuoja vienaip ar kitaip (nesvarbu, kad ir taisyklingai), niekada neversiu jo jaustis nesmagiai, kad ir taisyklingai sukirčiuodama...Man svarbiau žmogus, ne koks riestinis, dešininis ar kairinis kirčio ženklas... ir tai sakau grynai iš savo patirties unsure.gif man būdavo nesmagu, kai mano pavardę neiteisingai pasakydavo, arba bandė kitaip perdirbti vardą...visada pataisydavau, taip, kaip man patikdavo rolleyes.gif

Čia mano nuomonė tongue.gif
Atsakyti