Įkraunama...
Įkraunama...

Vardų kirčiavimas

QUOTE(Cikadelė @ 2007 05 03, 11:50)

esu baigusi aukštuosius humanitarinius mokslus, dirbusi daug su visokiais kirčiavimais, redagavimais ir pan...galiu pasakyti, kad labai dažnai su tokiais dalykais perlenkiama lazda.....yra pasaulyje šimtai milijonų taisyklių ir aš nesu prieš jų laužymą, tačiau jeigu jos laužomos dėl pateisinamų priežasčių, tai čia nieko blogo nematau...o mūsų kalbininkai dažnai išeina iš krašto per tą savo didelį raštą unsure.gif



tad dar labiau nesuprantu tavo nuomonės schmoll.gif pateisinamų priežasčių laužyti kirčiavimo sistemą, nes gale kirčiuojamas vns. vard. negražiai skamba, tikrai nematau, jų nėra. ad absurdum doh.gif kas šiandien negražu ar gražu, rytoj bus juokinga.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 05 03, 07:42)
na, vardas ir pavardė yra skirtingi dalykai. be to, turėjau grupiokę -utę, ne -ūtę. ji buvo iš Žemaitijos, sakė, kad Žemaitijoje -utė būdingesnė negu -ūtė.
Papildyta:
žinokit, pykit nepykit, bet jūsų tokios kalbos labai vaikiškai skamba. yra ir daugiau etiketo ir pan. taisyklių, kurių gyvenime laikomės. na, kodėl dauguma laikrodį ant kairės rankos segime?

be to, tas kirčiavimo taisykles ne kalbininkai sukūrė, jie tik atsekė dėsningumą ir tą dėsningumą aprašėme. turėtume didžiuotis savo kalba, kad turime visokių įdomių dalykų, o ne iš nemokšiškumo užsispyrę kaip vaikai trepsėtume  doh.gif


Tai esmė ir tame, kad mano kalba mano vardas yra toks, kokį jį man suteikė tėvai, o lietuvių kalba - skamba visiškai kitaip, todėl ir manau, kad turėtų būti taikomos išimtys, pvz. galimybė dvejopai kirčiuoti, kitokios kilmies vardams. Juk kai kurie vardai gali būti kirčiuojami dvejopai... Kalbant apie kalbininkus, yra nemažai dalykų, dėl kurių jie patys nesutaria.
Atsakyti
QUOTE(Ana_21 @ 2007 05 08, 07:05)
Tai esmė ir tame, kad mano kalba mano vardas yra toks, kokį jį man suteikė tėvai, o lietuvių kalba - skamba visiškai kitaip, todėl ir manau, kad turėtų būti taikomos išimtys, pvz. galimybė dvejopai kirčiuoti, kitokios kilmies vardams. Juk kai kurie vardai gali būti kirčiuojami dvejopai...


taip, tavo gimtąja kalba kirčiuojamas vienaip, o lietuvių - kitaip mirksiukas.gif jeigu pradėsime tiek visokių išimčių taikyti, liks vien išimtys. lenkai kažkada iš Vytauto nesukdami galvos padarė Vitoldą, kodėl lietuvių kalba turėtų kitoms keliaklupščiauti? schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 05 08, 07:47)
taip, tavo gimtąja kalba kirčiuojamas vienaip, o lietuvių - kitaip  mirksiukas.gif jeigu pradėsime tiek visokių išimčių taikyti, liks vien išimtys. lenkai kažkada iš Vytauto nesukdami galvos padarė Vitoldą, kodėl lietuvių kalba turėtų kitoms keliaklupščiauti?  schmoll.gif

Keliaklupščiauti ir daryti išimtis nėra tas pats mirksiukas.gif O kas dėl Vytauto ir Vitoldo tai manau, kad čia visiška nesąmonė, juk negalima šitaip elgtis su vardu... Man tai išvis net skamba kaip du skirtingi vardai doh.gif Jei aš būčiau Vytautas tai ko gero negalėčiau susitaikyti, jeigu staiga mane imtų vadint Vitoldu, juk tai visai be ryšio doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ana_21: 08 gegužės 2007 - 22:21
mamos, matot kiek triukšmo bigsmile.gif
Todėl savo vaikams rinkim patogius tarti bent jau jiems vardukus 4u.gif
Atsakyti
Mane taip pat erzina lietuvių kalbos taisyklės. Vardų kirčiavimui galbūt galėtų būti kokių išlygų. Dabar mums kaip tik tas metas, kai renkame savo mažyliui (-ei) vardą. O tai tikrai nėra lengva, ypač kai turi atkreipti dėmesį į tokius dalykus, kaip bjaurus kirčiavimas ... Daug gražių vardų mano manymu yra darkomi perkeliant kirtį. Autorės vardas - geriausias pavyzdys. Mano vardas irgi yra iš tokių, kurie negražiai skamba taisyklingai kirčiuojami, tačiau tai ir skonio bei pripratimo reikalas. Jei mane nuo pat vaikystės būtų vadinę taisyklingai, tai tikriausiai taip ir prisistatinėčiau, o dabar ... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(rytoj @ 2007 04 19, 13:27)
drinks_cheers.gif: Ta pati problema ir su -tautėm.
Visi kirčiuoja - tautė, bet labiausiai per kepenis mušantis variantas yra tautė. su tuo pirmuoju jau baigiu susigyventi, nes atsibodo kovoti doh.gif Ir jau nebepastebiu sito kirciavimo. Bet va išgirdus antrąjį nugara pagaugais nueina.


Aš taip pat -tautė. Ir ko gero rankų pirštų užtektų suskaičiuot, kurie mano vardą kirčiuoja taisyklingai doh.gif Nors pačiai liežuvis neapsiverstų sukirčiuot kitaip. Visada prisistatau taisyklingai, nors vėliau prasivardžiuoja kaip kam išeina... Juk nepulsi kiekvienam aiškint: "aš ne tautė" ar "aš ne tautė". Nors kartais pasikabinėju, kodėl sakant mažybinį vardą -tutė ar -tautėlė, išeina teisingai sukirčiuot g.gif Reiškia nėra visiškai beviltiški lotuliukas.gif
Jau apsipratau su visokiais mano gražaus lietuviško vardo iškraipymais, net kartais džiaugiuosi, kad pirmą skiemenį išgirsta teisingai. O kai išgirstu taisyklingai sukirčiuotą savo vardą, visada maloniai nustembu bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo scorpuke: 09 rugsėjo 2009 - 21:47
Merginos, o kaip kirčiuojamas vardas Liudvika? Radau kitam skyrely, prisiminiau, kad tokiu vardu turiu kaimynę, nors nelabai vardu kreipiuosi, bet žinoti būtų gerai. Negi ir jos vardas kirčiuojamas galūnėje, kaip ten aiškino??? schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(nutė @ 2009 10 02, 11:22)
Merginos, o kaip kirčiuojamas vardas Liudvika? Radau kitam skyrely, prisiminiau, kad tokiu vardu turiu kaimynę, nors nelabai vardu kreipiuosi, bet žinoti būtų gerai. Negi ir jos vardas kirčiuojamas galūnėje, kaip ten aiškino???  schmoll.gif

Liudvika. Bet - Liuda.
Atsakyti
QUOTE(Ūla @ 2009 10 02, 13:50)
Liudvika. Bet - Liuda.

Liuda - eik tu sau, kaip nenormaliai doh.gif
mano mama Liuda - tai ji buvo Liuda ir liks man tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arvena: 02 spalio 2009 - 13:39
QUOTE(Arvena @ 2009 10 02, 13:38)
Liuda - eik tu sau,  kaip nenormaliai  doh.gif
mano mama Liuda - tai ji buvo Liuda ir liks man  tongue.gif

jo, šitas keistai. Nors visada sakau Jurgita, Loreta, Rūta, bet Liuda kirčiuoju.
Atsakyti
Norėčiau pasiteirauti kaip kirčiuotumėte vardą Dovilas? Ar taip kaip Povilas riestiniu ant o, ar kairiniu ant i? Man įdomi ir kaip teisingai ir kaip dauguma kirčiuotų smile.gif
Atsakyti