Įkraunama...
Įkraunama...

Žaidžiame virtuvę su Glacee- 3

QUOTE(Glacee @ 2007 05 02, 15:46)
Arabiškas tortas "KODRYT-KODYR"


O karamelė viršuj turėjo gautis traški? Man kažkodėl gavosi skysta ir visai nesiteikė sustingti (nors iš pradžių susitingo kol tik ją vieną supyliau, o paskui ištirpo, pusė išbėgo, kita pusė susigėrė į kremą doh.gif ). Ką dariau ne taip? g.gif
Beje man gavosi per mažai saldus, nors cukraus dėjau tiek, kiek parašyta lotuliukas.gif
Atsakyti
Šokoladinis aksominis - mano tortas wub.gif wub.gif wub.gif Vakar gaminau, tai ka-kas nerealaus
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2007 05 08, 10:18)
O karamelė viršuj turėjo gautis traški? Man kažkodėl gavosi skysta ir visai nesiteikė sustingti (nors iš pradžių susitingo kol tik ją vieną supyliau, o paskui ištirpo, pusė išbėgo, kita pusė susigėrė į kremą  doh.gif ). Ką dariau ne taip?  g.gif
Beje man gavosi per mažai saldus, nors cukraus dėjau tiek, kiek parašyta  lotuliukas.gif


Ir aš ką tik išbandžiau šį arabišką desertą ....tai leisiu sau įsiterpti, nors klausimas ne man ax.gif
Perskaičius Manjanos komentarą mintyse jai padėkojau ir keksinę įsukau į foliją - kad krem briule ruošinys neišbėgtų ir kad kekso dalis nesušlaptų nuo vandens. Deja, nepakankamai sandariai susukau..... rezultatas - vandenyje virta kiaušinienė lotuliukas.gif , puse šlapio kekso ir ant jo 1/2 cm storio krem briule sluoksnis doh.gif Karamelės dalis ištirpo matyt ir išbėgo, kita dalis liko ant keksinės dugno......
Išvada: reikalinga nauja, apvali, sandari metalinė keksinė bigsmile.gif

P.S. Comma, Glacee - sugėdinot net nuraudau....aš baisi tinginė, tai tortus puošiu minimaliai ir labai elementariai....... Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 08 gegužės 2007 - 12:38
Nusiteikiau tą arabišką Kodyr kepti ir še tau - kokie komentarai. Užsukau paskaityt gal prigyrė jį kokia mamytė išbandžiusi, o dabar... Turbūt vitiek bandysiu.
Atsakyti
Glacee, gal žinai, kaip daromas skystas tortinis glajus? g.gif
Vat kaip čia... internete niekur nerandu jo recepto unsure.gif
user posted image
Dar mane domina, kur galėčiau surasti maistinių dažų g.gif Akropolio Maximoj neradau, ieškojau prie visokių pabarstukų ir etc. Jei reikėtų važiuoti į kokią spec parduotuvę, tai gal žinai kokį adresiuką Vilniuj? ax.gif

Beje, tortas Vyšnia girtuoklė labai skani, idėją pasiskolinau iš tavęs, bet daug ką dariau savaip tongue.gif
Ačiū mirksiukas.gif
Atsakyti
Kepiau keksą „Šokoladinė svajonė“alfa.lt
[attachmentid=97420]
QUOTE
Keksas „Šokoladinė svajonė“

Patiekalui reikės:
200 g juodojo šokolado
70 g sviesto
4 kiaušinių
70 g cukraus
50 g miltų

22–24 cm skersmens kepimo formą iškloti kepimo popieriumi.
Šokoladą susmulkinti ir ištirpinti kartu su sviestu. Ataušinti. Kiaušinius plakti su cukrumi, kol pabals (maždaug 5 min.). Į išplaktus kiaušinius įmaišyti šokolado ir sviesto masę, ant viršaus persijoti miltus ir atsargiai išmaišyti. Tešlą išpilti į formą ir kepti apie 15 minučių 220 С temperatūroje. Patikrinti mediniu pagaliuku. 5 min. palikti formoje, po to keksą išimti. Patiekti dar šiltą su vaniliniais ledais.


Sesuo paskambino iš Panerių (sekmadienis, ne pikas smile.gif))) ), kad atvažiuoja. Kai atvažiavo iki Naujamiesčio keksas jau buvo išimtas iš orkaitės smile.gif Labai švelnus, lengvai pagaminamas, patiekiau su vyšnių padažu... mniam smile.gif thumbup.gif Manau, puikiausiai tiks tortų pusgaminiams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 08 gegužės 2007 - 15:00
QUOTE(vilytte @ 2007 05 08, 15:20)
Nusiteikiau tą arabišką Kodyr kepti ir še tau - kokie komentarai. Užsukau paskaityt gal prigyrė jį kokia mamytė išbandžiusi, o dabar... Turbūt vitiek bandysiu.

Būtinai bandyk, tik pasitikrink, kad forma būtų sandari mirksiukas.gif
Atsakyti
tavi
Man irgi su paprastomis citrinomis daugiau patinka smile.gif žaliųjų citrinų iš viso nemėgstu - per aitrus skonis. Dėl biskvito - žinok, aš visus biskvitus kepu pagal šį receptą, man gaunasi normalūs, lygūs smile.gif dar tokį "fokusą" pasakysiu - kai išimu iš orkaitės, tai iš karto formą apverčiu ir aušinu apverstą smile.gif

manjana
pas mane buvo skystai-tąsios karamėlės sluoksnis, bet nestoras - matosi nuotraukoje. Aišku, norėjosi storesnio, kai padariau storesnį, tai kaip ir tau prilipo prie formos, tad likau prie tiek, kiek priklauso smile.gif

Monikutė
wub.gif

Portukė
ooooo.... nuotykiai.... šiaip iš karto pasakysiu, kad aš asmeniškai labai nepritariu visokiausiems formų vyniojimams, taip pat nemėgstu silikoninių formų. Tokia jau... senamadiška smile.gif))))) Išvada tu pati padarei smile.gif Aš turiu iš senų laikų tokią keksinę, aliumininę su skyle. Forma yra vientįsa, jokių sujungimų, tad viskas lieka viduje smile.gif thumbup.gif
Šiaip aš pati lieku prie nuomonės, kad šitas tortas yra vertas "grieko" smile.gif bandysiu daryti citininį variantą smile.gif

vilytte
gal tiesiog padaryk iš pusės normos?

Pigalica
nelabai įsivaizduoju iš ko daromas toks glajus. Pirmas, kas ateina į galvą - tortengusas, smarkiai užcitrinintas. Bet įtariu, kad konditeriniai cechai tiesiog gauna didelius tokių įvairių glajų kiekius ir naudoja, o specialiai niekas nedaro. Lygiai taip pat, kaip yra gaunama karamėlė (niekas tiesiog nesivargina su ja darydamas), įvairūs padažai, sultiniai
Šaunuolė! Man labai smagu, kai naudojamos idėjos ir kuriami nauji dalykai smile.gif

Portukė
4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 08 gegužės 2007 - 15:42
Kodyr-ą vis dėl to iškepiau. Lyg ir gavosi iškepti jį gan normaliai. Bet skonis man nelabai, kažkodėl labai stiprus kiaušinių kvapas tame krem briule pas mane jaučiasi, nors pyragas jau pilnai ataušęs. Kai kepiau toks gražus buvo ir kvepėjo, o dabar tie kiaušai viską pramuša. Žiurėsim ką vyras grįžęs pasakys.

Jaučiu reiktų vieno to krem briule pabandyti ir įtariu, kad jis man nepatiktų. Pirmas įspūdis apie šį krem briule: panašu į manų košę su daug kiaušinių.

Nepyk Glacee, bet čia tikrai ne kažkokie priekaištai, bet tiesiog visi mes turim savo skonį, ir pasirinkdama ką gaminti aš dažnai naudojuos kitų merginų atsiliepimais. Tai gal ir manieji kažkam pravers.

Net pačiai juokinga pasidarė - kokį įspūdį tas kodyras padarė. Nėra neskanu, bet labai labai labai savotiškas. Eisiu dar ragaut, o gal prisipratinsiu...

Gaila, kad jį prieš mane bandžiusios merginos, apie skonį nieko taip ir neparašė. Būtų įdomu palyginti.

Žodžiu ačiū už kulinarinį eksperimentą, nes galų gale vis tiek tobulėjam...
Atsakyti
vilytte
viskas gerai smile.gif Yra labai naudinga išgirsti ir tokią nuomonę, tam mes čia ir susirinkom. Ačiū tau 4u.gif Tai yra arabiškas saldumynas, todėl labai savotiškas. O mes juk tuo ir įdomūs, kad mėgstame skirtingus dalykus smile.gif (Aš, pavyzdžiui, nekenčių cepelinų ir visų virtų bulvių tarkių ... brrrr.... atrodo, labai populiarūs dalykai, bet ne, nepraeina smile.gif )
Atsakyti
Jis man jau kepant kraterį padaro. Iškyla gražiai ir po kiek laiko įdumba. doh.gif Bet iškepiau du biskvitus ir iš jų padariau gražų tortą. Šiandien gavau darbe tiek pagyrimų blush2.gif
Atsakyti
Kadangi mano tėtis labai mėgsta grietiniečius, susigundžiau forumiečių komentarais ir pabandžiau iškepti, norėdama padaryti staigmeną...
Be komentarų- 100 balų! thumbup.gif Parduotuviniai jiems nė per nago juodymą neprilygsta! bigsmile.gif
Ačiū, Glacee už puikų receptą! 4u.gif

Štai kaip jie atrodė... ax.gif

user posted image
Atsakyti