Įkraunama...
Įkraunama...

Žaidžiame virtuvę su Glacee- 3

QUOTE(peledziuke @ 2007 06 02, 17:48)
o as kepiau sokoladini-vysnini torta ir patyriau nesekme:kazkaip itartinai pasirode man biskvitas be miltu, bet...kepiau ir biskvitas man visas sutrupejo. verysad.gif Apie perpjovima net nekalbu.
Bet sulipdziau is gabalu, ant virsau sukreciau krema, vysnias, glaju.Suvalgem, sveciai sake, kad buvo labai skanu. tongue.gif Tik labai jau mane domina, ar tikrai jis turi buti be miltu g.gif


Gal kakava miltu vaidmeni vaidina? blink.gif Bet cia tik is pamastymu serijos doh.gif
Atsakyti
Varškės tortas su braškėmis ir bananais
Šitą tortą sugalvojau tada, kai Lietuvoje tik pradėjo masiškai atsirasti bananų - gal prieš penkiolika metų, o gal truputį daugiau. Asmeniškai man jis yra susijęs su labai maloniais prisiminimais ir kiekvienais metais, kai ateina braškių sezonas aš visuomet jį gaminu smile.gif Bananų ir braškių derinys - mniam smile.gif

user posted image

Biskvitas
6 kiaušiniai
1 st. cukraus
100 g miltų
50 g krakmolo
Orkaitė 180 C. Skardą 30x40 cm iškloti kepimo popieriumi. Kepsime tris biskvito lakštus - kiekvienam po du kiaušinius ir proporcingai kitų produktų.
Pirmąjį biskvitą kepame iš keturių kiaušinių ir per visą skardą.
Kiaušinių baltymus išplakti, palaipsniui pilant cukrų. Kai baltymai išsiplaks, pridėti trynius, išmaišyti ir įberti persijotus miltus, labai atsargiai išmaišyti. Kepti apie 10 min. bet reikia žiūrėti - biskvito viršus turi sausas ir lengvai "spyruokliuoti". Išimti biskvitą, nuimti popierių. Kepame kitą dalį (tai bus pusytė)

Kremas
600 g švelniosios varškės
2/3 sutirštinto pieno skardinės
vanilinio cukraus
150 g sviesto
2 labai prinokę ir kvepiantys bananai
300-350 g prinokusių braškių

Sviestą išplakti su pienu, palaipsniui pridedant varškę. Aromatizuoti vaniliniu cukrumi.

biskvitus sutepti kremu, sluoksniuoti supjaustytais bananais ir braškėmis. Aš šio torto nešlakstau sirupu, bet tai nereiškia, kad jūs negalite to daryti smile.gif
šonus ir viršų patepti kremu, galima pabarstyti biskvito trupiniais.

Boružės
Kiaušinių lukštus atsargiai perpjauti į dvi dalis, apiplikyti verdančiu vandeniu.
1 pakelis raudonos spalvos žele (skirto 0,5 l vandens)
300 ml vandens.
Žele gaminame, kaip parašyta, tik mažiname vandens kiekį.
Lukštų puseles pripildyti žele tirpalo, puseles pastatyti padekle, pripildytame cukraus. Palikti, kol sustings. Tada lengvai apspausti prie kraštų ir sekundėlei įdėti lukštus į karštą vandenį. Po to galima išstumti drebučius iš lukštų. Taškelius nupiešti šokoladu, uselius irgi smile.gif
Atsakyti
Comma, Elemire, editam, Monikutė, tavi, Portuke, vilytte, maumokas, buzhiukas, Anakondaaz ir visos-visos-visos smile.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
Turiu labai jūsų visų atsiprašyti, bet užbėgau tik trumpam.... ir iki liepos vidurio pokyčių nenusimato sad.gif((((((( bandysiu pasirodyti, bet kaip išeis - net nežinau sad.gif Jeigu labai striokas ar kokios konsultacijos staigiai reikia, tai gal dar padubliuokite žinutę į až, gerai? smile.gif 4u.gif

Comma, nu tu fainuolė smile.gif))) tikiuosi, kai grįši į LT, duosi žinią smile.gif

peledziuke, šitam tortui tikrai nereikia miltų. Pagal viską atrodo, kad tu jį perkepei. Šiaip jis yra trapus, bet normaliai pasiduoda visokiausiom egzekucijom... smile.gif

Daivve
gal žemoje t-roje pirmiausiai apkepei trapųjį sluoksnį?


Papildyta:
Ir dar salotų, kad linksmiau būtų smile.gif
user posted imageuser posted image

Šaltinis http://www.alfa.lt/straipsnis/138730
QUOTE
Braškių salotos su grūdėta varške
Patiekalui reikės:
400 g braškių,
200 g grūdėtos varškės,
150 ml natūralaus jogurto,
žiupsnelio druskos ir žiupsnelio šviežiai maltų juodųjų pipirų,
4 salotų lapų.

Braškes supjaustyti ketvirtadaliais arba puselėmis (priklauso nuo dydžio), varškę nuvarvinti. Jogurtą sumaišyti su druska ir pipirais. Ant salotų lapų išdėlioti braškes, varškę ir pašlakstyti jogurto padažu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 02 birželio 2007 - 23:28
Ačiū!
man irgi braškių ir bananų derinys thumbup.gif
kai tik atsiras braškių, darysiu.
nesijaudink, kad negali skirti daugiau laiko mums, pabaigsi darbus, tada ramiai ir prisėsi. mes ir taip tau dėkingos esame, kad nepamiršti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2007 06 02, 23:27)
peledziuke, šitam tortui tikrai nereikia miltų. Pagal viską atrodo, kad tu jį perkepei. Šiaip jis yra trapus, bet normaliai pasiduoda visokiausiom egzekucijom... smile.gif

aisku, vadinasi persistengiau 4u.gif
Atsakyti
Varškės tortas su braškėmis ir bananais
Galvoju, o gal varškę galima kuo nors pakeisti? Taip aš jos nemėgstu... Merginos gal padėsit, norisi išbandyti, o varškės tai visa šeimyna nemėgsta?..
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 06 04, 18:41)
Varškės tortas su braškėmis ir bananais
Galvoju, o gal varškę galima kuo nors pakeisti? Taip aš jos nemėgstu... Merginos gal padėsit, norisi išbandyti, o varškės tai visa šeimyna nemėgsta?..

tai gal tada kita torta pasirink... biggrin.gif
arba keisk i Ricota suri ar pan...
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 06 04, 18:41)
Varškės tortas su braškėmis ir bananais
Galvoju, o gal varškę galima kuo nors pakeisti? Taip aš jos nemėgstu... Merginos gal padėsit, norisi išbandyti, o varškės tai visa šeimyna nemėgsta?..

Keisk maskarponės sūriu arba rikotos.
Atsakyti
Dar turbūt galima pakeisti plakta grietinėle, bet tada želatinos reiktų dėti.
Atsakyti
QUOTE(Elemire @ 2007 06 06, 15:18)
Dar turbūt galima pakeisti plakta grietinėle, bet tada želatinos reiktų dėti.


Aš apie tai irgi galvojau, man kažkaip atrodo gana ten jau to skonio, gi braškės ir bananai dominuoja, bet nesu tikra. Gal su želatina ir gerai būtų. Jaučiu bandysiu, gimtadienis ant dienų, švęsim tik su šeima, nes vaikiukui vėjaraupiai verysad.gif , tai nebaisu, jei kas ir netaip.
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 06 06, 13:43)
Aš apie tai irgi galvojau, man kažkaip atrodo gana ten jau to skonio, gi braškės ir bananai dominuoja, bet nesu tikra. Gal su želatina ir gerai būtų. Jaučiu bandysiu, gimtadienis ant dienų, švęsim tik su šeima, nes vaikiukui vėjaraupiai verysad.gif , tai nebaisu, jei kas ir netaip.


Želatina tai ne dėl skonio dedama, bet kad tas sluoksnis laikytų, neištežtų. Nors gal jei grietinėlė bus gerai išplakta, su tuom kondensuotu pienu tai gal ir laikys.
Atsakyti
QUOTE(Elemire @ 2007 06 06, 16:20)
Želatina tai ne dėl skonio dedama,


Prajuokinai... Daugumą Glacee pyragų esu išbandžiusi, ir su želatina šiek tiek esu susipažinusi. Bet ačiukas, nes tau patarus grietinėlę, kažkaip ir mano pačios mintis apie grietinėlę ne tokia kvaila pasirodė. Tuoj bea mus pratrins ir bus mums (būtų gerai ir bea atskirą temą turėti - jos receptukai irgi labai super) mirksiukas.gif .
Atsakyti