Įkraunama...
Įkraunama...

Moterų nesolidarumas

QUOTE(erborista @ 2007 05 22, 19:19)
Tarp moterų konkurencija yra daug didesnė. Moterys sureikšmina tuos dalykus, kuriems vyrai neskira tiek daug reikšmės - išvaizda, kurios rūbai gražesni... Sakyčiau kažkaip pasiduodam biologiniams instinktams - gaunasi vos ne konkurencija kuri patinui patiks labiau... Ai, nežinau, kažkaip visad su vyrais geriau sutariau  rolleyes.gif


Nesakyk, vyrams irgi konkurencija būdinga, tik gal "žaidžia" kitam lygyje: kurio mašina krūtesnė, kuris daugiau uždirba, ir t.t. Dėl moterų irgi pakonkuruoja. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(alter ego @ 2007 05 22, 18:36)
Nesakyk, vyrams irgi konkurencija būdinga, tik gal "žaidžia" kitam lygyje: kurio mašina krūtesnė, kuris daugiau uždirba, ir t.t. Dėl moterų irgi pakonkuruoja.  rolleyes.gif


konkurencija yra, bet ne iki to kad "tu dūchas kad pas tave du vaikai"
Atsakyti
nu matai,Dios, ta netolerancija manau, atsiranda iš kraštutinumų...tarp mamyčiuų,auginančių vaikiukus ir tarp pačių feminsčių yra kraštutinumų mirksiukas.gif ir va būtent tos ir "kariauja". Naminės mamytės pavyzdžio nežinau,bet va,pagal mane, radikali feministė -Aušrinė Povilionienė...va tokia moteris man labai nemaloni
Atsakyti
QUOTE(erborista @ 2007 05 22, 19:19)
Tarp moterų konkurencija yra daug didesnė. Moterys sureikšmina tuos dalykus, kuriems vyrai neskira tiek daug reikšmės - išvaizda, kurios rūbai gražesni... Sakyčiau kažkaip pasiduodam biologiniams instinktams - gaunasi vos ne konkurencija kuri patinui patiks labiau... Ai, nežinau, kažkaip visad su vyrais geriau sutariau  rolleyes.gif


Įdomu, kokiais kriterijais remiesi, teigdama, kad tarp moterų konkurencija didesnė. Manau, kad tai stereotipas ir tiek...Manau, jog ir tarp vyrų yra konkurencija dėl gražesnės patelės, tik jinai kaip ir savaime suprantama, nes tai juk vyrai.


QUOTE(alter ego @ 2007 05 22, 19:36)
Nesakyk, vyrams irgi konkurencija būdinga, tik gal "žaidžia" kitam lygyje: kurio mašina krūtesnė, kuris daugiau uždirba, ir t.t. Dėl moterų irgi pakonkuruoja.  rolleyes.gif


Sutinku su alter ego: apskritai žmonėms, tiek vyrams, tiek ir moterims konkurencija ir pavydas būdingi. Taigi kalbėčiau apie konkurenciją kaip apie žmogiškosios egzistencijos pamatą, o nevaryčiau į vienus, šiuo atveju,moterų vartus. Aš nelinkusi apibendrinti, greičiau jau linkusi vertinti konkrečią situaciją ir konkretų žmogų, bei jo poelgius. O sakyti, jog vyrai, ar moterys labiau konkuruoja neturint konkrečių faktų, manau, iš piršto laužti paistalai ir tiek. Maždaug, o viena bobutė sakė... mirksiukas.gif
Atsakyti
teke yra matyti kaip vyrai ne ka blogiau, pasleptom uznuodytom mintim apsimeto, tik jie del kitu dalyku pagrinde kas susije su pinigais ir galia
Atsakyti
Aš tai nesuprantu, ko gali pavydėti mama, mylinti savo šeimą ir turinti vaikų (gal net daug) karjeristei.. kiekvienam savo. nežinau, gal visai neteisingai galvoju, bet man panašu, kad šitą kovą karjeristės pradėjo, niekindamos šeimos moteris. o priežastis - pavydas? ar neigiamas visuomenės požiūris į jas? o gal suvokimas, kad jos turėtų gyventi kitaip?..
Atsakyti
aciu dios, uz idomia tema, jau senaokai norejosi apie lietuviskaji feminizmo supratima padiskutuoti. cia, JAV, irgi vyksta diskusijos, tik kiek kitokia tema, kokia yra feminizmo samprata jaunojoje kartoje, nebeliko radikaliojo feminizmo, jis yra, bet toli grazu nedominuoja. is diskusiju vykstanciu cia suprantu, kad siuolaikinem jaunom moterims radikalumas jau yra praeityje, ju mamu karta, daug ka pasieke ir iskovojo, sios kartos uzduotis is naujo apibrezti feminizmo savoka, man labai noretusi, kad tai butu moteriskumo ir moterisko solidarumo apibreztas judejimas. pastebejau, is lt diskusiju, kad feminizmas priimamas vienareiksmiskai ir negatyviai, nepagalvojus kame saknys. butu puiku, jei kiekviena, cia pasisakanti pasidometu feminizmo istorija, gal tuomet maziau butu tokiu pasakymu "kad feminizma sugalvojo karjeristes"/. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(sokoladuke @ 2007 05 23, 00:48)
Aš tai nesuprantu, ko gali pavydėti mama, mylinti savo šeimą ir turinti vaikų (gal net daug) karjeristei.. kiekvienam savo.

g.gif pavydėti galima daug ko. išsilavinimo, pasiekimų, mėgstamo darbo, nepriklausomybės, galų gale atlyginimo. turinti nuostabią šeimą gal ir nepavydės. bet koks procentas šeimų tokios jau nuostabios?

QUOTE
nežinau, gal visai neteisingai galvoju, bet man panašu, kad šitą kovą karjeristės pradėjo, niekindamos šeimos moteris. o priežastis - pavydas? ar neigiamas visuomenės požiūris į jas? o gal suvokimas, kad jos turėtų gyventi kitaip?..

dėl ko visuomenės požiūris toks neigiamas? dėl ko yra tas įsitikinimas kad jos turėtų gyventi kitaip? ar turėti šeimą/vaikų yra privaloma? o kas ką niekina, irgi klausimas... ar nedažnas toks požiūris, kad moteris, pasirinkusi gyvenimą be šeimos, jau ne moteris?
Atsakyti
na va ir vel atas pats... ax.gif karjera ir seima...painiojami du skirtingi dalykai,turiu galvoje feminizma ir saves kaip seimos ar darbo zmogaus suvokima...
isvis,feminizmas mano supratimu issivyste iki tokio lygio del to,kad vyrai bobeja,o moterys vyriskeja...
man gerai buti moterim ir tokia, kokia esu
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 05 23, 07:04)
dėl ko visuomenės požiūris toks neigiamas? dėl ko yra tas įsitikinimas kad jos turėtų gyventi kitaip? ar turėti šeimą/vaikų yra privaloma? o kas ką niekina, irgi klausimas... ar nedažnas toks požiūris, kad moteris, pasirinkusi gyvenimą be šeimos, jau ne moteris?


Manau, čia bendras šalies požiūris. Žiūrėk, nuvažiuosi į Airiją ir nenustebinsi pasakydamas, kad tavo -iolikmetė laukiasi, o Lietuvoje tai bus biški skandalas.

Mums per daug svarbi aplinkinių nuomonė, o kadangi aplinkiniai mėgsta kaišioti savo nosį į ne savo reikalus, klausimais "kada tuoksitės, kada turėsit vaikų" tai taip ir gaunasi, kad vienoks ar kitoks moters pasirinkimas yra negeras.

Asmeniškai aš, gėda, bet prisipažinsiu, kai matau, kad moteris daro puikią karjerą ir sakosi nenorinti turėti vaikų, pirmiausia pagalvoju apie tai, kad ji turbūt negali turėti vaikų blush2.gif blush2.gif blush2.gif Nes žinau, kokį džiaugsmą vaikai suteikia ir keista girdėti, kaip moteris to džiaugsmo atsisako, tuo labiau, kad pas kiekvieną yra biologinis laikrodis. Jei pati neturėčiau vaikų, ko gero galvočiau, kad moteris TIKRAI karjeros moteris.
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 05 23, 06:40)
Asmeniškai aš, gėda, bet prisipažinsiu, kai matau, kad moteris daro puikią karjerą ir sakosi nenorinti turėti vaikų, pirmiausia pagalvoju apie tai, kad ji turbūt negali turėti vaikų  blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif Nes žinau, kokį džiaugsmą vaikai suteikia ir keista girdėti, kaip moteris to džiaugsmo atsisako, tuo labiau, kad pas kiekvieną yra biologinis laikrodis.


irgi dažnas požiūris. bet gal tiesiog žmogus nejaučia šiltų jausmų vaikams? nes tau vaikai džiaugsmas, o kitą gal tiesiog nervina? viena mano draugė baisiai susierzina, jeigu kavinėje ar viešajame transporte tenka sėdėti šalia mamos su klykiančiu mažu vaiku. ir dar sako, kad pasižiūrėjus tokį vaizdą, baisu ir vyrą prisileist, kad va tokio rezultato nebūtų. todėl tikrai nemanau, kad visos moterys sutvertos motinystei. kitoms gal meilė vaikams tiesiog ateina vėliau, arba tik kai atsiranda savi vaikai.
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 05 23, 08:06)
irgi dažnas požiūris. bet gal tiesiog žmogus nejaučia šiltų jausmų vaikams? nes tau vaikai džiaugsmas, o kitą gal tiesiog nervina? viena mano draugė baisiai susierzina, jeigu kavinėje ar viešajame transporte tenka sėdėti šalia mamos su klykiančiu mažu vaiku. ir dar sako, kad pasižiūrėjus tokį vaizdą, baisu ir vyrą prisileist, kad va tokio rezultato nebūtų. todėl tikrai nemanau, kad visos moterys sutvertos motinystei. kitoms gal meilė vaikams tiesiog ateina vėliau, arba tik kai atsiranda savi vaikai.


Pritariu tavo draugei. Aš irgi nemyliu svetimų vaikų blush2.gif Man neįdomu žiūrėti jų nuotraukas. Jei su draugėmis kalbėčiau tik apie mūsų vaikus, - ojeiii kaip būtų nuobodu.
Bet, saviškius myliu labai thumbup.gif

Žmonės kurie ypatingai myli visus vaikus renkasi tokias profesijas, kaip dirbti vaikų darželyje ir pan. (darbas su vaikais), aš, asmeniškai išprotėčiau, jei mane uždarytų su minimum dešimt vaikų.

Man įdomu: nepritariu, kad darbe moteris vertesnė mažiau nei vyras. Ar esate kada nors patyrę, jog vien dėl to, kad esate moteris gavote mažesnę algą, blogesnes pareigas ir pan.?
Atsakyti