Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie atostogas:

QUOTE(Giedrushka @ 2006 06 07, 12:04)
Jei yra gauta tarnybinė nuobauda- papeikimas ar griežtas papeikimas, ar gali neišleisti kasmetiniu atostogu kurios bus uz poros menesiu?

kas gali but dar blogai nuo to jog yra gautas papeikimas. Kaip tai itakoja tolesni darba.
Darbas valstybinis.


Tai kad darbas valstybis tai visų prima, koks tas valstybinis:
Jeigu esi paprastas valstybės darbuotojas - tavo darbo santykius reguliuoja Darbo kodeksas
Jeigu esi valstybės tarnautojas - Valstybės tarnybos įstatymas.
O jeigu esi statutinis valstybės tarnautojas (pareigūnas) - tai statutai

Tai juose gali būti "truputį" skirtingai aprašomos tarnybinės nuobaudos. Bet pagrinde principas yra vienas - Tai jeigu "prasikaltai" darbe tai už tai gali gauti tik vieną tarnybinę nuobaudą - papiekimą, įspėjimą ar pan. Jeigu gavai, viskas esi nubaustas ir daugiau "jokių bausmių" negali būti taikoma. Parastai nuobauda galioja vienus metus. Pasekmės - gali negauti premijos (nebūti skatinamas), jeigu gausi du greižtus papiekimus per metus - gali būti atleistas iš pareigų.

Dėl atostogų tai Darbo kodeksas teigia,
174 straipsnis. Kasmetinių atostogų perkėlimas ir pratęsimas
1. Perkelti kasmetines atostogas leidžiama tik darbuotojo prašymu arba sutikimu.
Taip pat atostogas galima perkelti kitas DK 174 str. numatytais atvejais.
Atsakyti
Dar geriau tai nuo liepos 10 d.,nes sutaupysi atostogų dienų: liepos 6 raudona, 7 nedarbo, nes dirbama liepos 1 d. ir plius šeštadienis, sekmadienis, nebent tau penktadienis būtų darbo diena, priklauso nuo to, koks tavo darbas smile.gif
Atsakyti
Laba diena,
norėčiau pasiteirauti tokiu klausimu:

Dirbu valstybinėje įmonėje, kai tik įsidarbinau buvo sudarinėjami atostogų grafikai. Aš dar spėjau įrašyti pageidaujamą atostogų laiką nuo rugpjūčio galo, nes tada sueis 6 mėnesiai darbo šioje įstaigoje.
Man davė 17 d. nes viena auginu vaiką iki 14 metų, ir man priklauso 35 d. kasmetinių atostogų, o šiuo momentu esu nėščia, nors pažymos dar darbdaviuio nepristačiau. (ar reikia ją pristatyti? Nuo kurio nėštumo laiko?)
Mano kolegė ir vedėjos „gąsdina“ jog aš negausiu savo atostogų, nes tuo pat metu jas yra užsirašiusi mano kolegė, ir tą padarė šiek tiek ankščiau už mane. Mūsų įmonėje būna, jog tame pačiame skyriuje dirbantiems ir ypač jei yra darbo atostogų gali ir neišleisti.
Ar aš galiu remtis kodekse parašytais punktais jog atostogų laiką turi teisę pasirinkti vieni iki keturiolikos metų auginantys vaiką, neščios moterys ir t.t.? Mano kolegė nei į vieną šią kategoriją nepapuola.
Kada ankščiausiai galiu darbdaviui pristatyti pažymą dėl nėštumo?
Kokios lengvatos dar priklauso besilaukiančiai ir taip pat vienai auginančiai vaiką iki 14 m. (pastaba: aš susituokiau vieną kartą, bet personale paaiškino, kadangi dabartinis sutuoktinis mano vaiko neįsivaikino ir gaunu alimentus iš buvusio sutuoktinio, statusas „viena auginanti vaiką iki 14 m.“ lieka. Todėl paliko ir 17 d. kasmetinių atostogų.

Bučiau labai dėkinga už atsakymą,
Atsakyti
Manua galite pasinaudoti šiais darbo kodkeso straipsniai ir apginti savo teisę į atostogas:
DK 169 straipsnis. Kasmetinių atostogų suteikimo tvarka
(...)
4. Teisę pasirinkti kasmetinių atostogų laiką po šešių mėnesių nepertraukiamojo darbo įmonėje turi:
1) asmenys iki aštuoniolikos metų;
2) nėščios moterys ir darbuotojai, vieni auginantys vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų

be to
174 straipsnis. Kasmetinių atostogų perkėlimas ir pratęsimas
1. Perkelti kasmetines atostogas leidžiama tik darbuotojo prašymu arba sutikimu.

Dėl papildomų lengvatų nėščiai moteriai taigalite pasinaudoti šia lengvata numatyta DK:
146 straipsnis. Ne visas darbo laikas
1. Ne visas darbo dienos arba darbo savaitės darbo laikas nustatomas:
1) darbuotojo ir darbdavio susitarimu;
2) darbuotojo reikalavimu dėl jo sveikatos būklės pagal sveikatos įstaigos išvadą;
3) pareikalavus nėščiai moteriai, neseniai pagimdžiusiai moteriai (motinos, pateikusios darbdaviui sveikatos priežiūros įstaigos pažymą apie gimdymą ir auginančios vaiką, kol jam sukaks vieneri metai, toliau Kodekse – neseniai pagimdžiusios moterys), krūtimi maitinančiai moteriai (motinos, pateikusios darbdaviui sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad augina ir maitina krūtimi savo vaiką, toliau Kodekse – krūtimi maitinanti moteris), darbuotojui, auginančiam vaiką iki trejų metų, bei darbuotojui, vienam auginančiam vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų;
(...)
2. Jeigu kitaip nenustatyta sveikatos priežiūros įstaigos išvadoje, susitarus ne visas darbo laikas gali būti nustatomas sumažinant savaitės darbo dienų skaičių arba sutrumpinant darbo dieną (pamainą), arba darant ir viena, ir kita. Ne visas darbo laikas darbo dieną gali būti suskaidomas dalimis. Kitas su ne viso darbo laiko nustatymo tvarka susijusias sąlygas nustato Vyriausybė. Vyriausybės nustatytos sąlygos gali būti netaikomos, kai dėl to susitariama kolektyvinėje sutartyje.
3. Darbas ne viso darbo laiko sąlygomis nesukelia jokių apribojimų nustatant kasmetinių atostogų trukmę, apskaičiuojant darbo stažą, skiriant į aukštesnes pareigas, keliant kvalifikaciją, neapriboja kitų darbuotojo darbo teisių. Darbas apmokamas proporcingai dirbtam laikui arba atliktam darbui.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AsJa: 19 birželio 2006 - 17:35
ir man iskilo vienas klausimelis 4u.gif jei dirbu 0,5 etato, tai kiek man atostogu priklauso? 28 ar 14 dienu? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cheery: 20 birželio 2006 - 10:18
QUOTE(cheery @ 2006 06 20, 11:17)
ir man iskilo vienas klausimelis  4u.gif jei dirbu 0,5 etato, tai kiek man atostogu priklauso? 28 ar 14 dienu?  blush2.gif


28 d.
DK teigia
166 straipsnis. Kasmetinės minimaliosios atostogos
1. Kasmetinių minimaliųjų atostogų trukmė - dvidešimt aštuonios kalendorinės dienos.2. Kasmetinės minimaliosios trisdešimt penkių kalendorinių dienų atostogos suteikiamos:
1) darbuotojams iki aštuoniolikos metų;
2) darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų;
3) neįgaliesiems;
4) kitiems įstatymų nustatytiems asmenims.
3. Dirbantiems ne visą darbo laiką kasmetinės atostogos netrumpinamos.


Atsakyti
AsJa, labai labai ačiū smile.gif
Atsakyti
Man atrodo, kad negerai darbe apskaičiavo priklausančias atostogas. Pagal darbo kodeksą į darbo stažą kasmetinėms atostogoms gauti įeina ir laikotarpis kai buvau išėjusi nėštumo ir gimdymo atostogoms. Darbe man aiškina, kad tas laikotarpis neįskaičiuojamas. Į VDI prisiskambinti neįmanoma - pastoviai užimta. Gal kas nors žino, kaip yra iš tikrųjų.
Atsakyti
Už nėštumo ir gimdymo laikotarpį kasmetinės atostogos pirklauso.

Šio klausimu yra į VDI paaiškinimas:

Paaiškiname, kad LR Darbo kodekso (toliau- DK) 170 str. 1 d. 3 p. nustatyta, kad į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, įskaitoma laikas, per kurį pagal įstatymus darbuotojui išsaugoma darbo vieta (pareigos) ir mokama stipendija arba kitos išmokos, išskyrus laiką, kai darbuotojas yra išėjęs vaiko priežiūros atostogų, kol vaikui sueis treji metai.
DK 180 str. 1 d. nustatyta, kad pagal šeimos pasirinkimą motinai (įmotei), tėvui (įtėviui), senelei, seneliui arba kitiems giminaičiams, faktiškai auginantiems vaiką, taip pat darbuotojui, paskirtam vaiko globėju, suteikiamos atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai. Atostogas galima imti visas iš karto arba dalimis. Analizuojant DK 178 str. 1 ir 2 p., 179, 180 str., darytina išvada, kad vaiko priežiūros atostogos suteikiamos nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sueis treji metai. Dėl šių priežasčių pagal DK 170 str. 1 d. 3 p. darbuotojo vaiko priežiūros atostogų iki vaikui sueis treji metai laikas neįskaitomas į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos.
DK 170 str. 1 d. 4 p. nustatyta, kad į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, įskaitoma laikas, kurį darbuotojas gavo ligos arba motinystės pašalpą.
Vadovaujantis LR Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 5 str. 3 d. motinystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos skiriamos turintiems teisę jas gauti apdraustiesiems asmenims šiais atvejais:
1. Motinystės – moterims nėštumo ir gimdymo atostogų metu.
2. Motinystės (tėvystės)- apdraustajam asmeniui vaiko priežiūros atostogų, iki vaikui sukaks vieneri metai, laiku.
Atkreipiame dėmesį į tai, kad sąvokos ???motinystės“ ir ???motinystės (tėvystės)“ pašalpos nėra tapačios. Jos žymi atskiras pašalpų rūšis. Dėl šių sąvokų neaiškumo ankstesnės LR Valstybinės darbo inspekcijos specialistų pateiktos konsultacijos nebuvo nuoseklios.
Pabrėžiame, kad koordinacinės darbo grupės specialistų nuomone, DK 170 str. 1 d. 4 p. minimos ligos arba motinystės pašalpos yra atitinkamai LR Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 5 str. 2 d. nurodyta ligos pašalpa ir 5 str. 3 d. nurodyta motinystės pašalpa nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiu. Todėl pagal DK 170 str. 1 d. 4 p. į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, įskaitoma laikas, kai darbuotojas yra laikinai nedarbingas (gauna ligos pašalpą) ir laikas, kai darbuotojas yra nėštumo ir gimdymo atostogose (gauna motinystės pašalpą). Vadovaujantis išdėstytu, koordinacinės darbo grupės specialistų nuomone, pagal DK 170 str. 1 d. 4 p. vaiko priežiūros atostogų laikas iki vaikui sueis treji metai nėra įskaitomas į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos. Į darbo metus už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos taip pat neįeina vaiko priežiūros atostogų dalis iki vaikui sueis vieneri metai, kai darbuotojas šiuo laikotarpiu gauna motinystės (tėvystės) pašalpą.
Atsakyti
QUOTE(ąžuoliukė @ 2006 07 03, 10:47)
Man atrodo, kad negerai darbe apskaičiavo priklausančias atostogas. Pagal darbo kodeksą į darbo stažą kasmetinėms atostogoms gauti įeina ir laikotarpis kai buvau išėjusi nėštumo ir gimdymo atostogoms. Darbe man aiškina, kad tas laikotarpis neįskaičiuojamas. Į VDI prisiskambinti neįmanoma - pastoviai užimta. Gal kas nors žino, kaip yra iš tikrųjų.


Kalbant paprastai nėštumo ir gimdymo atostogos (tuo metu turi Sodros nedarbingumo pažymėjimą) įskaičiuojamos į kasmetinių atostogų stažą, o vaiko priežiūros atostogos – ne.
Atsakyti
QUOTE(Ryna @ 2006 07 07, 22:57)
Kalbant paprastai nėštumo ir gimdymo atostogos (tuo metu turi Sodros nedarbingumo pažymėjimą) įskaičiuojamos į kasmetinių atostogų stažą, o vaiko priežiūros atostogos – ne.

...vaiko priežiūros atostogos iki vienerių metų taip pat neįskaičiuojamos?? Jei po jų pradedu dirbti nuo 09.01, tai atostogos už 2006m priklausys už išdirbtą laiką nuo rugsėjo iki gruodžio 31d.??
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rages: 29 liepos 2006 - 16:49
QUOTE(Rages @ 2006 07 29, 17:48)
...vaiko priežiūros atostogos iki vienerių metų taip pat neįskaičiuojamos?? Jei po jų pradedu dirbti nuo 09.01, tai atostogos už 2006m priklausys už išdirbtą laiką nuo rugsėjo iki gruodžio 31d.??


Taip, neįskaičiuojamos, įskaičiuojamas tik tas laikas, kai buvai nėštumo ir gimdymo atostogose, t. y. turėjai biuliotenį. Tau pasikeičia atostogų periodas ir tampa nuo 2006-09-01 iki 2007-08-31.
Atostogų periodas skaičiuojamas ne pagal kalendorinius metus, o pagal darbo pradžią, tavo atveju pagal grįžimo iš vaiko atostogų datą. Iki išėjimo į vaiko priežiūros atostogas tu (čia galimi variantai):
- visas tau priklausančias atostogas už tuos metus jau gavai;
- jei yra likutis, tai jį gali pasiimti grįžus iš vaiko priežiūros atostogų;
- jei yra likutis, tai jį tau tiesiog prijungs prie kitų metų atostogų.

Jeigu kas neaišku, rašyk su visais terminais, kada pradėjai dirbti, kada išėjai į dekretą, kiek atostogų dienų priklauso, kiek išnaudojai, kada gimė vaikas, tada paskaičiuosim, kaip čia tau išeina...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ryna: 30 liepos 2006 - 10:09