Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos – tegul nusprendžia pats…

QUOTE(Alexandra.R. @ 2005 01 17, 21:19)
O jei vaikas visai to nenores? Jei vaikas nores pasirinkti kitokia religija?

jei pasirinks kita tikejima, visada gales persikrikstyt mirksiukas.gif . Tokios galimybes is jo niekas neatims.
Atsakyti
QUOTE(Karbyne @ 2005 03 14, 02:57)
Negalvoji, kad paauges vienas kitam pavydet gali, kad stai vienu pasirupino, o kitu ne...Imanomas gi ir toks variantas...Na nors abu vienodai butu mirksiukas.gif


pavydet del kriksto???? hah.gif
ne, toks variantas is principo neimanomas smile.gif kazkokiu pasirupinimu arba ne cia net nekvepia, nemanau kad taip pakrikstyt ir pasirupint galima deti lygybes zekla, o krikstyt vien del to kad abu vienodai butu, nesamone pripazinkim, ir nesamone buvo krikstyt pirmaja dukra, bet pasidavem uosviu ir aplinkiniu spaudimui. Jeigu jau antra dukra labai nores visada geles pasikrikstyt.
Atsakyti
QUOTE(Iva @ 2005 03 14, 19:57)
pavydet del kriksto???? hah.gif
ne, toks variantas is principo neimanomas smile.gif  kazkokiu pasirupinimu arba ne cia net nekvepia, nemanau kad taip pakrikstyt ir pasirupint galima deti lygybes zekla, o krikstyt vien del to kad abu vienodai butu, nesamone pripazinkim, ir nesamone buvo krikstyt pirmaja dukra, bet pasidavem uosviu ir aplinkiniu spaudimui.  Jeigu jau antra dukra labai nores visada geles pasikrikstyt.

Smalsumas - o jus baznycioje tuoketes? Nes siaip vienas is svarbiausiu baznytines santuokos dalyku yra pazadas krikscioniskai aukleti savo vaikus... hah.gif
Na aisku jei jum viskas kas su baznycia susije is esmes nepriimtina, tai paskubejot tikrai su pirmuoju - nieko gero jei eini pries savo isitikinimus. O jei atsirenki tuos dalykus, kurie tinka (pvz.sliubas) ir kurie netinka (pvz.krikstas) tai jau ne schmoll.gif cia jau biski subtilus sukciavimas umn.gif ...Arba priimi krikscionybe arba ne - taip jau yra, bet dalimis ji neisparduodama nail.gif
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2005 01 17, 20:19)
Noreciau paklausti, ar yra mamu, kurios nekrikstija savo vaiku, kad tie, paauge, galetu patys nuspresti ar tai jiems reikalinga ir kokia religija jie pasirinks?
Nezinau, kodel niekas apie tai nekalba - juk tai gan svarbus klausimas. Krikstijant maziuka vaika is jo atimama pasirinkimo laisve. O jei vaikas visai to nenores? Jei vaikas nores pasirinkti kitokia religija?
O gal jauciat visuomenes (tevu, giminiu) spaudima? Kodel manot, kad vaikas negali nuspresti pats?

Na visu pirma apie tai kalbama ir labai daug...(reikia zinoti tik kur tongue.gif) nuo pat tu laiku kai buvo ivestas kudikiu krikstas (nes pradzioje is tiesu buvo krikstijami tik suauge)...
O del nenorejimo - na mano dukra istisai nenori valgyti, bet negi jai leisti suaugti ir tada pasirinkineti valgyti ar ne...Na juk ir musu mitybos iprociai vaikui permetami ir nieko cia nepadarysi. Žinoma tik del tradicijos ar artimuju spaudimo to daryti turbut nereiketu... Tada leisti paciam suaugti ir apsispresti gal ir tinkamas variantas. Nors is kitos puses nepripazistanciu religiniu dalyku teveliu vaikai gana daznai paveldi teveliu poziuri ir tai tam tikra prasme irgi yra sioks toks savo nuomones apie religija vaikams primetimas.
Mane pakrikstijo maza, vyras suauges nusprende pats...Na as kadangi dideles savo laisves suvarzymo nepajutau, tai pakrikstijome abu savo vaikucius, nes mums tai turi prasme ... tikiuosi, kad tures ir vaikams... bis.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbyne: 14 kovo 2005 - 21:35
QUOTE(Karbyne @ 2005 03 14, 12:15)
Smalsumas - o jus baznycioje tuoketes?


taip tuokemes, vel gi del uosviu. Nors aplamai vestuves man nieko nereiskia, na kita pavarde gauni, jeigu nori mirksiukas.gif bet jeigu jau reik padaryti giminei baliu, tegu. Nors jeigu labai reikia daug paprasciau nueiti tiesiog antspauduko pasiimt, kai kas is pazystamu taip ir dare, o pinigus kurios vestuvems butu isleide poilsiui grazioje vietoje paskyre, bet cia jau kita tema visai

Tas pats buvo su vaiko krikstu, is tikruju Lietuvoje labai jauciau visuomenes, na ir uosviu zinoma spaudima del situ dalyku. Darzelyje vos ne prievarta religija kiso vaikui, reikejo eit aiskintis, mokykloje butu tas pats, bet neteko eit ir tai gerai. Sitie dalykai mane siutina. Kazkaip uzsienyje zmones labiau tolerantiski, nieks cia religijos nesureiksmina, ir tas man patinka. Religija turetu buti kiekvieno asmeninis reikalas.

QUOTE
nepripazistanciu religiniu dalyku teveliu vaikai gana daznai paveldi teveliu poziuri ir tai tam tikra prasme irgi yra sioks toks savo nuomones apie religija vaikams primetimas.


visiskai sutinku del poziurio peremimo, bet tas pats buna relinguose seimuose, tai irgi galima traktuoti kaip savo nuomones primetima mirksiukas.gif


QUOTE
O del nenorejimo - na mano dukra istisai nenori valgyti, bet negi jai leisti suaugti ir tada pasirinkineti valgyti ar ne...

nors cia irgi visai kita tema su krikstu nesusijusi, bet as butent taip ir darau smile.gif badu vaikas nenumirs tai tikrai jeigu yra maisto, o jeigu nenori tai reikia gerbt o ne kist per prievarta.
Atsakyti
QUOTE(Iva @ 2005 03 14, 22:26)
taip tuokemes, vel gi del uosviu. 

hah.gif taigis jusu santuoka net negalioja, jei jau per prievarta, del uosviu...Rimtai...dabar gi pildomi popieriai pries santuoka baznycioje, kad niekieno neverciami, man atrodo ir tuokiantis to dar paklausia... Galit kreiptis del santuokos anuliacijos...jei uzteks irodymu, tai busit islaisvinti nuo to nemalonaus reiskinio...busit nesusituoke baznycioje tease.gif
bis.gif
Atsakyti
QUOTE(Iva @ 2005 03 14, 22:26)
nors cia irgi visai kita tema su krikstu nesusijusi, bet as butent taip ir darau smile.gif badu vaikas nenumirs tai tikrai jeigu yra maisto, o jeigu nenori tai reikia gerbt o ne kist per prievarta.

Numirt nenumirs, bet va maniske anemijos vos neprisisauke...o cia jau rimta...beje ir vaistu vaikas nenori, bet reikia ir duodi... Ir nosies valytis nenori, bet valyt tenka, nors visas namas aidi nuo riksmu... Kartais tenka daryti tai ka reikia, o ne tai ko nori ar nenori (na siuo atveju nekalbu apie kriksta)
bis.gif
Atsakyti
QUOTE(Karbyne @ 2005 03 14, 13:57)
...jei uzteks irodymu, tai busit islaisvinti nuo to nemalonaus reiskinio...busit nesusituoke baznycioje  tease.gif
bis.gif


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif o ko cia dar vargintis ir kazka irodinet? man tas "reiskinys" nieko nereiskia, tai kodel as dar turiu vargintis del to.

bet kokiu atveju as nesuprantu ko mes cia gincyjames, be to kas man patinka ten kur dabar gyvenu, kad del tokiu dalyku nereikia nieko irodinet ir aiskint. Uztat Lietuvoje teko ir ne karta ir tas uzknisa mirksiukas.gif

griztant nuo mano gyvenimo aptarimo prie temos , tai temos autores klausimas buvo ar yra tokiu mamu - taip yra, ir as pilnai pritariu jos nuomonei del to kad krikstas (arba ne) turetu buti pacio vaiko samoningo apsisprendimo reikalas. Man atrodo daug geriau krikstytis zinant ka darai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Iva @ 2005 03 15, 02:44)
biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  o ko cia dar vargintis ir kazka irodinet? man tas "reiskinys" nieko nereiskia, tai kodel as dar turiu vargintis del to.
griztant nuo mano gyvenimo aptarimo prie temos , tai  temos autores klausimas buvo ar yra tokiu mamu - taip yra, ir as pilnai pritariu jos nuomonei del to kad krikstas (arba ne) turetu buti pacio vaiko samoningo apsisprendimo reikalas. Man atrodo daug geriau krikstytis zinant ka darai smile.gif

Na as tik pastebejau, kad tavo santuoka sia prasme net negalioti turetu bis.gif
Niekas cia nesigincija, siaip svelniai dantineju cia biggrin.gif
O dėl antros (svarbiausios) dalies tai as ne tokia kategoriška - matau rimtų argumentų ir už ir prieš. Jei šeima nėra tikinti, ko gero iš tikrųjų garbingiau palikti vaiko laisvam apsisprendimui nei daryti kažkokį karnavalą ar balių dėl kitų. Tam tikra prasme tokie tevai ir is ju nepripazistamos religijos neleidžia daryti jiems nieko nereiskiančio spektaklio. T.y. "sutvarko" vaiką ir tuo viskas baigiasi...
Tačiau jei patys tėvai yra praktikuojantys (ar kažkaip panašiai biggrin.gif ) katalikai, tai tikėjimas kaip ir įpareigoja... Žiūrint paprasčiau, juk išrenkame vaikui jo neatsiklausę jam vardą, iš tėvų paveldi pavardę... Vienetai pasikeičia tą vardą suaugę ar daro iš to tragedijas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbyne: 15 kovo 2005 - 11:12
man ir labai įdomu šitas klausimas. kažkaip manau, kad norėčiau nekrikštyti vaiko dar jaunam amžiuj, galbūt ne tiek dėl to, kad suteikčiau jam galimybę apsispręsti, bet kad tas apsisprendimas būtų sąmoningas. Man labai įdomu, kokie argumetai yra už mažų vaikų krikštijimą (Karbyne, gal galėtum apšviest 4u.gif ). Taigis pirmieji krikščionys buvo krikštijami suaugę, tai reiškė jiems sąmoningą krikščionybės priėmimą, kažkaip ir apeigos rimtesnės buvo - žmogus visas panirdavo į vandenį.. Galbūt ankstyvas krikštijimas paplito dėl didelio kūdikių mirtingumo, bijant, kad nemirtų nekrikštai, bet dabar tai kaip ir nelabai aktualu. Ai, žodžiu, nesuprantu aš čia truputį doh.gif

Buvau keliose krikštynose, kur krikštijosi mano draugai ( gal 18 metų). Visai kitaip ir šventė atrodė, ir tikrai, buvo jausmas, kad visa tai tikra, svarbu, o ne šiaip tuščios apeigos, kaip kartais gali atrodyt..
Atsakyti
QUOTE(Yara @ 2005 03 16, 20:48)
Man labai įdomu, kokie argumetai yra už mažų vaikų krikštijimą (Karbyne, gal galėtum apšviest 4u.gif ). Taigis pirmieji krikščionys buvo krikštijami suaugę, tai reiškė jiems sąmoningą krikščionybės priėmimą, kažkaip ir apeigos rimtesnės buvo - žmogus visas panirdavo į vandenį..

Na man mano vaiku krikstynos neatrode tuscias reikalas. O del kudikiu kriksto atsiradimo - logiska, kad plintant krikscionybei tai perejo ir vaikams...na logiska vaika priimti i ta bendruomene, kurioje esi pats. O del samoningumo - jo reikia bet kuriuo atveju. Ir suauges veliau gali persigalvoti. Paziurekit i skyrybu statistika.
Va ka dar radau: "Kudikiu krikstijimas yra labai sena Baznycios tradicija. Ji gerai zinoma nuo 2 amziaus. Taciau labai galimas dalykas, kad jau apastalams pradejus skelbti tikejimą, kai kriksta priimdavo istisi namai, budavo krikstijami ir kudikiai. [..] Nuo seniausiu laiku Krikstas yra teikiamas ir kudikiams, nes jis yra Dievo malone ir dovana be jokiu zmogaus nuopelnu; kudikiai yra krikstijami remiantis Baznycios tikejimu. Izengimas i krikscioniskaji gyvenima atidaro kelia i tikraja laisve"Na dar oficialu Baznycios mokyma pacitavo Bella...Galiu pridurti pabaiga "Krikscionys tevai turetu suprasti, kad si praktika taip pat atitinka ju vaidmeni puoseleti jiems Dievo pavestuju gyvybe"Tai cia oficialus mokymas tokis ax.gif
Del kriksto ir vaiku mirtingumo g.gif ...na istorijoje visokiu "fintu" pasitaike, bet siaip jei nera dvasininko ar jis nepasiekiamas, kai iskyla pavojus vaiko gyvybei, krikstyti gali kiekvienas (nepriklausomai nuo to ar jis dvasininkas ar ne) -aisku, jei svarbu, kad zmogutis neiseitu nekrikstytas.. Na ir ne tik vaiku atveju.. Jei mirstantis suauges pageidauja kriksto - lygiai tas pats.
Na o pas staciatikius tai isvis krikstijamas kudikis priima visus tris sakramentus : t.y. kriksta, eucharistija/komunija ir sutvirtinima. Del viso panardinimo - yra ir dabar kai kuriose salyse taip su suaugusiuju krikstu - pvz.kai kuriose Italijos kataliku parapijose.
bis.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbyne: 17 kovo 2005 - 01:48
Mes su vyru katalikai ,vaikas evangelikas.O suauges pats nuspres ar jam kataliku,evangeliku ar musulmonu buti.
Atsakyti