nu ka... tęsiam toliau
PIGMENTINES DEMESBesidžiaugdami saule dažnai pamirštame, kad dėl padidėjusio saulės aktyvumo gali atsirasti pigmentinių dėmių. Todėl būtina žinoti, kaip šiuolaikiškai spręsti pigmentinių odos dėmių problemas.
Didelė problema senatvinės dėmės, o ypač tiems žmonėms, kurie turi paveldėtą polinkį. Tokiais atvejais pigmentinės dėmės gali paryškėti gana ankstyvame amžiuje. Dažnai jos atsiranda viršutinuose plaštakų paviršiuose ir yra labai pastebimos, sunkiai užmaskuojamos.
Pigmentinių dėmių balinimo principai: 1) Šveitimas, 2) balinimas, 3)apsauga.Pradėti reiktų nuo efektyvių reguliariai atliekamų balinamųjų procedūrų kosmetologijos kabinete, taip pat rekomenduojama įsigyti specialių blyškinamųjų produktų vartojimui namuose.
Balinamieji produktai savo sudėtyje paprastai turi medžiagų, slopinančių fermento tirozinazės aktyvumą. Tai hidrochinonas, arbutinas, vitaminas C ir kiti. Šių medžiagų yra daug ir kai kurių augalų (arkliauogės, petražolės, citrinos, saldymedžio ir kt.) ekstraktuose.
taigi, valykit savo demes su citrina, galite pasidaryti arkliauogės arba petražolės nuovyro, ir tepkite pažeistas vietas kas vakarą.
Šveitimas Pylingaina čia jau nelabai tiks kavos tirščiai, geriausia pasirinkti švelnesnius pilingus su įvairiomis rūgštimis: trichloracto, glikolio, AHA, kartais fenolio ir kitomis.
beje pilingus patartina vartoti tik tuo atvėju jei problema yra įsisenėjusi... ir geriau ją patikėti profesionaliam kosmetologui, kadangi tos vietos yra graičiau pažeidžiamos, todėl, žaisti namuose su įvairiomis rūgštimis tikrai nepatarčiau
Norint išvengti pakartotinio pigmentinių dėmių atsiradimo, būtina nuolat naudoti specialius balinančius odos priežiūros produktus, kuriuos kosmetologas būtinai turi parinkti individualiai.Labai gerą poveikį turi procedūros su balinamosiomis plėvelinėmis kaukėmis (pvz., Gatineau balinamoji plėvelinė kaukė). Pavasarį ir vasarą reikia vengti tiesioginių saulės spindulių.
Jei norite, kad oda būtų lygi
Kasdien valgykite saulėgrąžų ar moliūgų sėklų. Jose yra cinko, dėl kurio trūkumo anksčiau susidaro raukšlių. Ryte ir vakare patartina suvalgyti po kivį. Jame labai daug vitamino C, kuris padeda geriau aprūpinti odą krauju.
Vitamino F, kuris saugo odą nuo įvairių ligų (egzemų, opų), yra maistiniuose augaliniuose aliejuose (saulėgrąžų, kukurūzų, riešutų, sojų, medvilnės, alyvų, linų). Kad gautumėte pakankamą šio vitamino kiekį, reikėtų per dieną suvartoti 20-30 g augalinio aliejaus.
Labai vertingi odos išvaizdai graikiniai, žemės ir lazdyno riešutai. Juose yra vitaminų A, B1, B2, C bei kalio, magnio, kalcio, fosforo, sieros. Vitaminas A stiprina ir stangrina odą, B1 ir B2 neleidžia išdžiūti ir luptis epidermiui, o vitaminas C spartina kolageno ir elastino gamybą.
yra gana daug kosmetiniu proceduru,kurios siulomos pigmentinems demems salinti,SVEITIMAS-tai fenolio,trichloro,glikolio rugsties,ir vaisiu rugsciu pilingai.Aktyviausias ir sunkiausias hiper-pigmentaciju atvejais naudojamas fenolio pilingas,-vaisiu rugsciu pilingas-pats svelniausias ir naudojamas profilaktiskai.Tai profesionalu siulomos proceduros,kurios paruosia oda vasarai ir slopina melanino gamyba,nes pilingus namuose deretu naudoti atsargiai,tiksliai vykdant nurodymus,parasytus ant kosmetinio produktop,vasara auksciau minetu proceduru isvis negalima atlikti,nors pigmencija isryskeja butent siuo metu.BALINIMAS-balinamieji preparatai normalizuoja melanino gamyba odoje,menesi panaudojus geriausiu kosmetologijos firmu balinamuosius kremus,pigmencija dazniausiai praeina,taciau daznai ir vel pasikartoja.Odos balinimas rekomenduojamas visa vasara,be to veido oda reikia tepti du kartus per diena-ryte ir vakare.(nebloga balinimo priemone-petrazoles,citrinos,agurko sultys,braskiu tyre,tepant kaukes viena ar du kartus per savaite su siais augalais+pridedant sumaltu aviziniu dribsniu ir atskiedziant pienu,kad pasidarytu tyrele-oda taps svytinti.
DREKINIMAS-drekinti oda butina nepriklausomai nuo jos tipo,geriausia naudoti kremus su antioksidantais-vitaminas c stiprus antioksidantas,neutralizuojantis laisvuosius radikalus,todel renkantis kosmetika atkreipti demesi ar joje yra sio vitamino.Jeigu nesate alergiskos citrusianiams vaisiams(greipfrutams,citrinoms,apelsinams,mandarinams ir kt)valgykite ju pakankamai ir patenkinsite vitamino C poreiki bei tikrai pagrazinsite oda.
sekmės
Papildyta:LŪPŲ PRIEŽIŪRAGražias lūpas gali turėti kiekviena, tik reikia tinkamai jas priežiūrėti ir žinoti keletą makiažo gudrybių...
Kitaip nei odos, lūpų raginis sluoksnis yra labai plonas, jose nėra prakaito liaukų ir tik pavienės riebalinės liaukos. Taigi jos neturi jokios apsauginės plėvelės, o riebalų gauna iš išorės. Neprižiūrimos lūpos pradeda skeldėti, trūkinėti, šerpetoti. Į žaizdeles gali patekti bakterijų ir prasidėti uždegimas.
Jautrias šalčiui lūpas jau rudenį reikėtų parengti žiemai: kasdien masažuoti minkštu dantų šepetėliu ar frotinio rankšluosčio skiaute. Prieš tai jas galima suvilgyti šviežiomis citrinos, česnako ar svogūno sultimis. Toks masažas puikiai atgaivina lūpų spalvą, pagerina jų kraujotaką, ir jos geriau įsisavina priežiūros produktus. Todėl po šios procedūros patartina lūpas patepti parafino arba daigintų kviečių aliejais, kakavos riebalais. Praėjus 10 minučių, likučius nuspauskite kosmetine servetėle.
Kaip dar galima padėti suskeldėjusioms lūpoms? Šiurkščias ir uždegimo pažeistas lūpas gerai gydo medus: užtepkite ant lūpų natūralaus medaus ir palaikykite 15 min. Po to nuplaukite lūpas drungnu vandeniu, gerai nusausinkite kosmetine servetėle ir patepkite jas maitinančiuoju kremu ar lūpų balzamu. Uždegimą mažina ir įskilimus padeda užgydyti ramunėlių ar dirvinio asiūklio kompresai.
Kad lūpos nesudirgtų ir būtų švelnios, labai svarbu kas vakarą jas kruopščiai nuvalyti. Lūpų dažų likučius nuvalysite tuo pačiu valikliu, kurį naudojate ir akių makiažo pašalinimui. Jeigu norite gerai nuvalyti ilgai išliekančius lūpų dažus, rinkitės aliejų turintį valiklį.
Tepkite lūpas specialiais balzamais lūpoms, vazelinu, tinkančiais ir moterims, ir vyrams. Juose yra reikalingų medžiagų, kurios apsaugo lūpas nuo persausimo. Kuo dažniau jais tepsitės, tuo bus sveikesnės lūpos. Pasitepkite balzamu arba vazelinu dar prieš išeidami į lauką. Taip pat perdžiūvusioms lūpoms yra naudingi drėkinantys kremai.
Moterims, naudojančioms lūpų dažus, patartina nusipirkti dvigubo poveikio lūpų dažą kuris suteikia spalvą ir saugo lūpas nuo perdžiūvimo. Patartina nesinaudoti pigiais lūpų dažais, kurių sudėtyje esančios nekokybiškos dažomosios medžiagos suerzina ir taip jautrią lūpų odą. Beje, ryškios spalvos lūpų dažai tik dar labiau išryškins lūpų įskilimus.
Daugiau gerkite skysčių. Šerpetodamos lūpos praranda drėgmę, o papildomos pora stiklinių sulčių per dieną padės atstatyti lūpoms reikiamą drėgmės kiekį.
Lūpoms yra naudingas jogurtas ir kiti pieniški produktai. Pieno produktuose esančios medžiagos neutralizuoja seilėse esančius fermentus, skatinančius tolesnį jau esančių lūpos įtrūkimų skilimą.
Kaip išsirinkti tinkamus lūpų dažus? Lūpų dažai tai riebus kremas, sudarytas iš aliejų (pavyzdžiui, avokado), lanolino, bičių vaško, pigmentų, vitaminų, į daugelį dedami ir UV filtrai. Geri lūpų dažai turi būti malonaus kvapo ir skonio, vientisi, patvarūs, tolygiai padengti lūpas, ilgai išsaugoti ryškius kontūrus. Atlikdami gražinimo funkciją, jie saugo lūpas ir nuo nepalankių oro sąlygų, bakterijų, cheminių veiksnių.
Lūpų dažų spalvą reikėtų derinti prie aprangos, veido makiažo, nagų lako. Derėtų atsižvelgti ir į metų, paros laiką, apšvietimą ir progą (kviestiniai pietūs, didelis pokylis ir pan.). Atminkite ir šią svarbią taisyklę: šaltame apšvietime (melsva neoninė šviesa, žiemos dangus) venkite šaltų, melsvų tonų, o šiltame apšvietime (žvakių, kaitrinių lempų šviesoje) būkite atsargios rinkdamosios šiltus, oranžinius atspalvius.
Nemažai reikšmės turi ir lūpų forma: putlias, storas lūpas vizualiai sumažina tamsūs lūpų dažai, o plonas padidina šviesios, blizgios spalvos. Jeigu dantys yra gelsvo atspalvio, jį dar labiau paryškina rusvi arba gelsvai raudoni tonai. Tokiu atveju geriau rinktis šaltų tonų raudonus lūpų dažus.
Daugiausia dėmesio renkantis lūpų dažų spalvą reikėtų skirti plaukų ir akių spalvai, odos tonui. Pagal šiuos požymius yra skiriami keturi pagrindiniai spalviniai moterų tipai: pavasaris, vasara, ruduo, žiema. Žinodamos savo tipą, galėsite lengviau išsirinkti tinkamus lūpų dažų atspalvius.
Kaip teisingai dažyti lūpas?1.Patepkite lūpas maitinamuoju balzamu, kuris jas suminkštins, sumažins šerpetojimą.
Kosmetine kempinėle užtepkite kreminę pudrą lūpų dažai lengviau pasiskirstys ir ilgiau laikysis;
2.Kontūriniu lūpų pieštuku apibrėžkite jų formą. Pieštukas turėtų būti tokios pat spalvos kaip ir lūpų dažai arba šiek tiek tamsesnis. Pirmiausia pradėkite dažyti viršutinės lūpos vidurį, braukdamos link kampučių. Apatinės lūpos kontūrą brėžkite neatitraukdamos rankos, nuo vieno kampučio iki kito.
3.Kad kontūras neatrodytų nenatūraliai, sušvelninkite jį teptuku lūpų makiažui, lengvai braukdamos nuo lūpų krašto vidurio link.
4.Lūpas geriau dažyti ne lūpų dažų pieštuku, bet teptuku. Juo lūpas padengsite tiksliau ir tolygiau. Teptuku dažyti pradėkite nuo lūpų vidurio, o užbaikite kruopščiai padengdamos jų kampučius.
5.Kad lūpų dažai neteptų dantų, nuspauskite lūpas popierine servetėle. Jeigu dažų sluoksnis atrodys per skaidrus, jas galima padažyti dar kartą, tuomet spalva bus intensyvesnė, o lūpų dažai ilgiau išliks. Arba pabandykite taip: nudažiusi lūpas, įkiškite į burną pirštą, lūpas sučiaupkite ir tada pirštą ištraukite.
Jeigu nė viena iš anksčiau išvardintų priemonių jums nepadeda, o lūpų įtrūkimai tampa vis gilesni, sukeldami ne tik nemalonų pojūtį, bet ir skausmą, susimąstykite apie vizitą pas gydytoją. Gali būti, kad tai per lūpos žaizdeles jums įsiveisė grybelis arba pateko infekcija. Blogiausiu atveju tai gali būti cukrinio diabeto simptomas.