Įkraunama...
Įkraunama...

Dvimečio kalba

Apklausa: Kaip kalba musu dvimeciai vaikuciai? (860 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
QUOTE(Elentari @ 2012 02 21, 01:48)
Vytaute, tiktai taip nerimaujant, reikalaukite siuntimo į raidos tarnybas. Jei neduos pediatrė, paprašykite siuntimo pas neurologą, ir jis taip pat gali siųsti į raidos tarnybas. Galiausiai pasiskambinkite į Vaiko raidos centrą ir pasiteiraukite, ką daryti, kur kreiptis, kad būtumėt nukreipti raidos įvertinimui. Sėkmės  4u.gif

ačiū,tikrai prašysiu. smile.gif
Atsakyti
1,10 tai jau daug zodziu zino- gyvunai is knygeliu, aplinkiniai daiktai, spalvos (skiria ne visas), formos (pagrindines), kuno dalys, po truputi surezga sakinukus is keliu zodziu, dazniausiai bendratimis biggrin.gif
Atsakyti
mano sūnelis 2 metukų mokėjo gal tik kokius 5 žodelius: mama, tete, sese, ate, bubu.. visa kita savo kalbele čiauškėjo. Ėjom pas logopedę- pasakė, jog sulėtėjęs kalbos vystymąsis. Liepė lavinti smulkiąją motoriką (verti karoliukus ir pan.), bendrauti, kalbėti su vaiku. Po pusės metų jei nekalbės bent 2 žodelių sakinukais (pvz.duok man)- ateiti. 2,5m jau pasakydavo "dink sese" doh.gif biggrin.gif , "cia bubu" (čia skauda), "mano cia" ir pan. Dar po poros mėnesiukų išgirdau "kur tetis dingo" (tai jau 3ž.). Dabar jam 2,9, nekalba tobulai, bet tikrai žodynėlis plečiasi vos ne kasdien thumbup.gif daug žodžių ne visai taisyklingų "moka"-morka, "maka"-mašina, "vava"-labas, "pikis"-kiškis, "myu myu"-myliu myliu... biggrin.gif Beje, kai neserga (o serga dažnai doh.gif )-eina į darželį. Ir logopedė patarė vesti į darželį.
Atsakyti
na sakyciau mes irgi neblogai kalbam... uz poros men bus 2 metukai .
"kas cia?"samoningai ar nesamoningai mokejo manoji pasakyt nuo desimties men.
siuo metu pakartoja visus zodzius,kuriuos pasakom..
smagiausia,kad jau sugeba suderinti prasmingai zodzius ar net sakinukais pakalba.
tarkim, pasako : "tetis yra darbelyje, gris" arba "tetis mokosi" ir dar daug kitu....
Atsakyti
vytautesi ar pavyko gauti siuntimą? idomi situacija.. tikiuos nieko rimto.. mano brolis iki 3 metų nešnekėjo visai.. nuo tryjų kai dėjo šnekėt.. 4u.gif

na o mano mažiukas pradėjo šnekėt gal likus mėnesiui iki antrojo gimtadienio.. dabar 2,3mėn sako viską, kartais kaikurie žodeliai neitin aiškūs, bet smagu jau pasikalbėti su juo.. pasakoja ką darželyje veikė, su kuo žaidė ką valgė ir t.t... dainuoja daineles ir sako eilėraštukus.. kūno dalis seniai žino, spalvų va niekaip nepavyksta išmokint.. galvoju jau gal deltonikas.. tfu tfu tfu.. figūras 7žino, skaičiuoja taio 1, 2 , 6.. biggrin.gif nuo pusantrų metukų sako kad jam 3metai.. biggrin.gif dabar sakau ne tau ne trys, sako 6??? biggrin.gifD Nu žodžiu jau prijuokina.. smile.gif
Atsakyti
Mano abu vaikuciai lb skirtingi. Vyriausias, kuriam 6 metai, pradejo kalbeti tik nuo 3 metuku ir db dar reikalinga logopedo pagalba. O mazoji pradejo kalbeti nuo pusantru metuku ir db dar neturi 2 metu, o jau eilerascius deklamuoja. Aisku, zodeliai nera dar labai aiskiai tariami, bet tai,kad sneka sakinukais ir prisimena kokius 3 ketureilius, manau, yra lb neblogai kalbos vystymesi wink.gif
Atsakyti
Pirmasis pradejo kalbeti 1.5 metu, pasakydavo kur budavo su aukle, ka veikdavo. 2.4 metu jau deklamavo visus eilerascius, mano batai buvo du, tupi zvirblis kamine, eglute skarota ir dar daug kitu, dar mociute ismokino rusiska lopsine spiat ustalyje igruski biggrin.gif Kalbejo pakankamai aiskiai, nes visi viska suprasdavo. O mazasis dabar 2.2 metai kalba jau daug, sakiniais, bet yra zodeliu sunkiau suprantamu, telefonu su dedukais kalba daug, pasakoja, labai atkartoja zodzius ir moka du gaideliai dainele. Skaiciuoja iki 10, praleidzia kokius 2-3 skaicius. Na bet kai pirmas kalbejo taip, tai skirtuma jauciu, bet tai nebeda, manau, kad ir taip daug kalbame, net aukletoja lopselyje sake, kad jis daug kalba, susisneka!
Atsakyti
Dar geri trys mėnesiai iki dviejų metukų, bet kalba sakiniais, labai daug žodžių jau žodyne.
Atsakyti
mums 1,8men tai jau bandom sakyti po kelis zodzius bet daugiausiai savo kalba dar bet pasako kelis
Atsakyti
Iš perliukų serijos: Vakar MB atneša dokumentų kalną ir paprašo susegti, tada mano sūnulis (2,2 m) ir sako "Mama, prašau dirbt" doh.gif lotuliukas.gif
iš "eilėraščių" tai moka tik šitą " Myliu myliu spust, prie širdelės glust" wub.gif
Kitus irgi atsimena, nes jei lėtai deklamuoju ir sustoju, tai pasako reikiamą žodį (ar kažką panašaus į tai)
Atsakyti
4u.gif mums 2,5 jau kalba vis rišliau pirmi žodžiai kaip mama, tetis , sese, teta sakyt pradėjo 1,8 na o dabar jau sako "noju kavos"-kakavos, sese noji mėsa" biggrin.gif tetis gryš duos edų-ledų , noju apapa-miego, noju amam-valgyti, aš eisiu į kiemą, suptis, čia yra kuma, atvaziavo jeimis-tai Laimis dėdė, , gryš tetis ateis tetis, mymi-myli, Aurėja tai geriausiai sako čia mažoji sesytė -ula bigsmile.gif sakom naują vardą sesytei davė lotuliukas.gif na va tokia ta kalbelė čia visko neišvardinsiu bet jau jau džiaugiamės matom kad tuoj kalbės daug geriau ax.gif
Atsakyti
maniskei 2m. mes namuose rusiskai, mat vyras ne is lt, tai kazkaip gavos kad as su vaiku rusiskai kalbu... tai jau seniai labai sako mama, papa, baba, deda ir pan. bet kadangi ji yra Eli, tai sako MAMI, PAPI, BABI... turiu teta kurios vardas Galia.sakiau kazkada kad atvaziuos baba Galia, nuo tada visos mociutes ir vyresnio amziaus moterys tapo GALIA.kad jau as pati savo mama pradejau vadint Galia biggrin.gif as kartais bunu NIANIA.
labai patiko tarti KA, viskas kas baigiasi K arba KA pvz samoliotik tai vadina KA.
katinas - KOTIKA arba KISIA
labai graziai sako VSIO
sako DAI, arba MAMA DAI
daneles, pesni vadina PESI
multikai turi savo pavadinimus, pvz shaun the sheep yra KO KO KO (izangineje daineleje gaidys gieda), teletabiai (megsta tik izangine dainele) tai be abejo A-OU na ir pan...
vyriskius pradejo vadinti DIADIA
na ir daugely gyvunu vadina ju garsais, pvz suo - a-a (tipo loja), zasys - ga ga ga, kiaules tai labai graziai kriuksi biggrin.gif karves muukia, avys mekia, kupranugaris spjaudosi... ir pan smile.gif

o paskutinis zodis, drugelis babocka gaunasi - babaka (ta k labai keistai idomiai taria minkstai)
nt puodi prasosis SISI ir KAKI

Atsakyti