Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriozai per vestuves

Nieko sau blink.gif . Na, prisipažįstu- namuose su vaiku trejus metus jau. Neseku tų pasų metamorfozių labai įdėmiai, nes šiaip jau, aš ne tos srities juristė. ax.gif Bet ar tikrai naujieji pasai tinka tik kelionėms? Mes neseniai butą pardavėm būtent su naujais pasais, o ne su kortelėm. Ir visa šeima ne tik keliaujam, bet ir tikrai visus juridinius veiksmus darom su pasais. Tik dėl registracijos išėmėm pažymas atskiras.

Matroskinai, tu tikras, kad pasai tik kelionėms?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo norge: 25 sausio 2005 - 10:09
Labutis. Mano nuomone sitie pasai tinkami Lietuvoje daryti bet ka.
Atsakyti
Linksmos jusu vestuves biggrin.gif Manosios buvo lyg ir be kuriozu, nors menesiui iki vestuviu likus atsake restoranas, sekancia diena pamaciau, kad baznycia pastoliais apstatyta, o po vestuviu dvi savaites fotografo ieskojom, nes telefona pakeite, su visais pinigais ir nuotraukom dingo, bet radom smile.gif O del paso, tai man ir banke tiko, sake tas pats ar kortele, ar pasas.
Atsakyti
Vat, vaikai, baikit kiškius juokinti. Pasitikrinau įstatymuose- naujieji pasai tinkami bet kokiems juridiniams veiksmams atlikti. smile.gif Taigi, lieku prie savo- yra dokumentas- yra žmogus, nėra dokumento- nėra žmogaus. biggrin.gif Čia juokas buvo, jei ką. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(norge @ 2005 01 25, 10:09)
Nieko sau  blink.gif . Na, prisipažįstu- namuose su vaiku trejus metus jau. Neseku tų pasų metamorfozių labai įdėmiai, nes šiaip jau, aš ne tos srities juristė.  ax.gif Bet ar tikrai naujieji pasai tinka tik kelionėms? Mes neseniai butą pardavėm būtent su naujais pasais, o ne su kortelėm. Ir visa šeima ne tik keliaujam, bet ir tikrai visus juridinius veiksmus darom su pasais. Tik dėl registracijos išėmėm pažymas atskiras.

Matroskinai, tu tikras, kad pasai tik kelionėms?


Na turbut nukrypom nuo temos, bet visgi idomu kodel pas tave naujas pasas? Kiek zinau keicia pasa kai 25 m. sueina, o paskui turetu keist kai 40 (ar ne?) Tiesa pastaruosius metus i uzsieni nevaziavau, tai nezinau ar su dabartiniu mano pasu praleistu, ar reiketu naujo kelioninio paso.
Atsakyti
Lietuvoje naujas pasas ir kortele yra ekvivalentai.
tik kad kortele lengviau neshiotis. smile.gif
su kortele tipo galima i ES vaziuoti, bet... matyt tikriau su pasu. ax.gif
o pasas tai daugiau kelionems.
vis tiek ten nei registracijos.
tik vizos.
Atsakyti
QUOTE(Vasara @ 2005 01 25, 10:30)
Na turbut nukrypom nuo temos, bet visgi idomu kodel pas tave naujas pasas? Kiek zinau keicia pasa kai 25 m. sueina, o paskui turetu keist kai 40 (ar ne?)  Tiesa pastaruosius metus i uzsieni nevaziavau, tai nezinau ar su dabartiniu mano pasu praleistu, ar reiketu naujo kelioninio paso.


na matai man keist reikejo, nes pavarde del santuokos keitesi.
keist reikia kada nurodyta pase.
i nauja keist neprivaloma. terminu dar nera. zinau, nes domejausi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vasara @ 2005 01 25, 10:30)
Na turbut nukrypom nuo temos, bet visgi idomu kodel pas tave naujas pasas? Kiek zinau keicia pasa kai 25 m. sueina, o paskui turetu keist kai 40 (ar ne?)  Tiesa pastaruosius metus i uzsieni nevaziavau, tai nezinau ar su dabartiniu mano pasu praleistu, ar reiketu naujo kelioninio paso.


Pasą į naują gali pasikeisti tada, kai užsimanysi. smile.gif Su dabartiniu pasu gali važiuoti drąsiai- jei jo galiojimas nepasibaigęs ir jis be skylučių biggrin.gif biggrin.gif . Tiesa, vėliau bus įvedami ES pasai, tada teks tikrai pasą keisti. ES pasai ES šalyse narėse pradėti įvedinėti jau seniai (1985), bet jie nėra privalomi valstybėms narėms- tai šalių narių vidaus reikalas, kada įvesti tuos pasus. Bet dabar- tikrai nebūtina keisti paso į naujo pavyzdžio pasą. Praktiškai, gali pralaukti kelerius metelius ir iškart pasikeisti į ES pasą vėliau- su senuoju kol kas gali jaustis ramiai. Kodėl žmonės keičia? Dėl pavardės pasikeitimo, dėl gražesnės nuotraukos (kas nespalvotas mėgsta biggrin.gif ), dėl vietos vizoms trūkumo senajame pase, dar kažko...

Naujasis pasas NĖRA tik "kelioninis". Kad daugiau šioje temoje nebūtų spekuliacijų dėl terminų, štai pirmasis Lietuvos Respublikos paso įstatymo straipsnis: Pasas yra Lietuvos Respublikos piliečio (toliau – pilietis) asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę ir skirtas vykti į užsienio valstybes.

Taigi, tai visų pirma- piliečio asmens dokumentas. Tai lygiai tokios pat juridinės reikšmės dokumentas šiek tiek kitu pavadinimu, kas absoliučiai negroja. Santuokai sudaryti jis tikrai tinka.

Eos, o kodėl tu šio paso nepateikei, jei jį turėjai?

Užsiciklinau. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo norge: 25 sausio 2005 - 10:58
Na ir tema uzvedet yess.gif Prisijuokiau viena besededama ax.gif
Kai mes tuokemes, nenorejom dideliu vestuviu, bet kur tevai iskes... Juk reikia pakviesti ta ir ta, o jei ta kvieti, tai jei ano nepakviesi, tai isizeis, o ir ka anie pasakys...Vienzo doh.gif Tai va taip gavosi apie 60 zm.
Pulka , kaip tais laikais tongue.gif , darem nedideli - mes, 2 poros normalios, 1 maziuku sesemeciu ir pirsliai. Trys sav. iki vestuviu nuvaziavom su vyru uzsisakyti masinu. Uzsisakeme 4 baltus mersus, vyras kiso avansa, o firmos atstove schmoll.gif , kai paslauga suteiksim tada. Na , mes pasitikim, firma atrodo patikima, palyginti garsu varda turinti (beje, dabar irgi).
Tuokemes birzelio men. pabaigoj. Visa geguze ir birzeli kasdien lijo, salta buvo nerealiai. O vestuviu ryta nuotaika iskart pasitaise - saule per visa dangu biggrin.gif Bet pasitaise laikinai... Sedziu kaip tortas, jaunikio laukiu, o jo nera unsure.gif Pasirodo jaunikio namuose klaikus sujudimas - masinos veluoja, o firmos tel. neatsako- sestadienis, iseigines! Siaip ne taip prisiskambina kazkam i namus. Atsiprasom labai, pamirsom jus doh.gif O laikas eina, jau veluojam gerokai. Balius ruosiamas uzmiesty, masinu klaikus trukumas ir taip... Na, bet vaziuot vistiek reikia, tai pabroliai su sventiniais kostiumais nuplove melyna masina ryskiai raudonu buferiu jauniesiems doh.gif , pulkui suejo krovininis Tranzitas, o pirsliams firma atsiunte nuciulpta audine su issigandusiu vairuotoju unsure.gif
Na bet vestuves buvo labai smagios thumbup.gif , bent taip sveciai prisimena. O idomiausia, kad po savaites isgirdom toki pletka - kad savaitgali Kacerginej vestuves kele mafijozas is Kauno blink.gif ir jau kokios vestuves sustros buvo, pulkas su 4 baltais mersais vaziavo blink.gif blink.gif blink.gif
Svarbiausia, kas tadien Kacerginej kitu vestuviu tikrai niekur nebuvo laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
QUOTE(linuciukas @ 2005 01 25, 10:33)
Lietuvoje naujas pasas ir kortele yra ekvivalentai.
tik kad kortele lengviau neshiotis.  smile.gif
su kortele tipo galima i ES vaziuoti, bet... matyt tikriau su pasu. ax.gif



Migracijos departamento puslapyje yra sąrašas šalių, į kurias galima vykti su kortele. Išbandyta- praleidžia be paso, bet kortelę pavarto pavarto biggrin.gif .
Atsakyti
man tai vestuviu ruoshimas labai nesiseke. blink.gif
pirshliais but niekas nesutiko(tevai patys pageidavo ju, patys rezultate ir prispyre savo draugus),
vietos paieshkos(kadangi nebuvo aishkus zmoniu skaicius, tai didziaja laiko dali krausciausi ish proto ir riejausi su tevais),
kunigas keitesi,
pati rashiau pirshliams scenariju...
priesh savaite buvo sugalvota kad bus trys poros...
kadangi geles buvo ruoshiamos ne vilniuje, tai gelininke man pasiule pas ja atvaziuot i Alytu ar kur ten.... blink.gif
kirpeja mano pries savaite ishejo atostogu...
koroc priesh savaite iki vestuviu jau buvau isterishkos bukles blink.gif blink.gif blink.gif
galiausiai man mergos suorganizavo mergvakari, apie kuri ash nieeeko nezinojau, o ivertinus mano nervine bukle, nusigeriau juodai doh.gif

uztat vestuviu diena viskas kaip ir normaliai buvo...
ishskyrus tai kad visa nakti plempe kaip is kibiro... o shvest mes susiruoshe buvo sodyboj doh.gif tai visa ryta prasedejau kompe ieshkodama prognozes dienai ax.gif
bet visai nieko ishsipagadijo...
tik kad nakti per vestuves buvo klaiiiikiai shalta...rugpjucio gale nakti 6 laipsniai shilumos blink.gif blink.gif blink.gif
Atsakyti
Paskaitinėjau jūsų linksmas istorijas ir savo norėčiau parašyti.
Su kunigėliu susitarėm prieš pusmetį, sako, pas mus labai graži ir išskirtinė jungtuvių ceremonija ir vargonais groja. Klausiam, ar dar ateiti prieš jungtuves patikslinti. Kunigėlis užtikrina, kad nereikia, viskas užrašyta ir ateiti tik vestuvių dieną sutartą valandą. Taip mes ir padarėm, o atvaževę radom užrakintą bažnyčią ir kunigėlio nei kvapo. Prisibeldę i kleboniją klausiam, kur kunigas? Atsako, kad išvažiavo į laidotuves ir tuoj grįš. Po pusvalandžio laukimo, pasirodo kunigas, bet pasirodo ne mūsų, o jo draugas, kuris tik atvažiavo į svečius. Po valandos laukimo, kai svečių tarpe jau buvo įsitvyrojusi įtampa ir jaunikio tėvas apsiašarojęs ir visiškai supanikavęs, kad Dievas turbūt nenori, kad mes susituoktume (visa šita sužinojau tik po ceremonijos, nes visa laimė, laukėm lauke) pasirodė kunigėlis. Mus pamatęs labai nustebo, nes apie jokias vestuves jis nežino ir iš viso tik pirma savaite kunigauja vienas, nes klebonas atostogauja (tas su kuriuo tarėmės) smile.gif Bet sutuokti mus neatsisakė. Mes klausiam į kurią pusę kam stoti, o jis sako, nežinau, kaip norite taip stokite. Gerai, kad buvo draugas kunigas, kuris jam padėjo.
Laimingi, kad pagaliau viskas baigsis gerai, nubėgom prie centrinio iėjimo, atsidaro durys, kunigas išlenda ir apšlaksto iš širdies (kaip per laidotuves). Man tai kas, bet jaunikio dievobaimingiems tėvams, tai jau antras smūgis. Toliau jau viskas lyg ir nieko, bet aš nuleidusi akis pamatau kunigėlio basas kojas su įsispiriamom šlepkėm ir iš juoko vos tvardausi smile.gif Bet viskas tuo dar nesibaigė. Kunigėlis sako, sakykit priesaiką, o mes kokią priesaiką, mes nieko nemokam, tai jis tada "Žiūrėkit vienas kitam į akis ir skaitykit" (t.y. iš jo knygos). O jūs bandėte kada, žiūrėti į jaunikio akis, o skaityti iš kunigėlio knygos biggrin.gif Vaizdajuostei šis momentas labai juokingai atrodo smile.gif
Po ceremonijos, kunigėlis, atsiprašė, jei buvo kas ne taip ir prisipažino, kad tai buvo jo pirmos jungtuvės. Ir liepė ateiti po savaitės, nes nežino kur yra santuokos liūdijimo dokumentai. Po savaitės nuėjom ir padovanojom nuotrauką, jis pasidalino savo įspūdžiais ir sakė, kad to niekad neužmirš, nes jam tai buvo didelis šokas smile.gif)) Mes šito irgi nepamiršime smile.gif Vėliau, kiek teko dar jį pamatyti bažnyčioje, tai jau iš tolo sveikindavosi ir klausdavo "Kaip sekasi?"
Atsakyti