Įkraunama...
Įkraunama...

Implantai ir dantų protezavimas

O kaip su ligom?ar prie visu ligu galima deti?
Atsakyti
QUOTE(išprotėjus @ 2008 06 08, 21:35)
O kaip su ligom?ar prie visu ligu galima deti?


Įdedu informaciją iš vienos odontologijos klinikos puslapio.
Vietinis tyrimas
Pirmojo vizito metu nustatoma alveolinės ataugos aukštis, plotis, gleivinės paslankumas, kraujotaka, storis, įvertinami kaimyniniai ir antagonistiniai dantys, sąkandis. Atliekami rentgenologiniai tyrimai – ortopantomograma, danties rentgenograma – įvertinantys kaulo kokybinę ir kiekybinę būklę, kitų anatominių darinių (nervų – kraujagyslių pluošto, sinuso ar nosies ertmių) lokalizaciją. Siekiant patikslinti minėtų anatominių darinių lokalizaciją, gali būti atliekama kompiuterinė tomografija.
Atliekant kompiuterinę tomografiją naudojama SimPlant programa, kuri leidžia sukurti erdvinį žandikaulių vaizdą, virtualiai suplanuoti būsimą implanto padėtį, jo kryptį kaule bei tiksliai įsodinti implantą į numatytą vietą
Bendrinis tyrimas
Prieš implantaciją tiriama pacientų bendra būklė – ar neserga ligomis, įtakojančiomis kaulo būklę (cukrinis diabetas, reumatas, išsėtinė sklerozė, navikai ir kt.), imuninės sistemos sutrikimais, širdies – kraujagyslių sistemos ligomis (stenokardija, aritmija, hipertoninė liga), psichikos ligomis, ar nėra alerginių reakcijų ir kt.
Kontraindikacijos
Nerekomenduojama implantuoti, jei nuolat pasikartoja burnos gleivinės susirgimai ir pastebima prasta burnos higiena, jei buvo taikytas galvos ir kaklo spindulinis gydymas dėl piktybinio auglio, jei nepakankamos anatominės sąlygos ar ryški tam tikra patologija burnoje. Kiekvieną atvejį individualiai įvertina gydytojas – odontologas.

Nors atviral kalbant, manęs niekas apie ligas neklausė. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2008 06 08, 21:40)
Nors atviral kalbant, manęs niekas apie ligas neklausė. 4u.gif

Paprastai prieš pradedant lankytis kokioje nors klinikoje reikia užpildyti anketą, kurioje pažymi visas ligas ir pan.
Atsakyti
Florestina aciu uz išsamia info 4u.gif
Mano mama serga hipertonine liga verysad.gif spaudimas buna virs 200 verysad.gif
Tai kazin ar gerai jai bus unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(išprotėjus @ 2008 06 08, 22:15)
Florestina aciu uz išsamia info  4u.gif
Mano mama serga hipertonine liga  verysad.gif spaudimas buna virs 200  verysad.gif
Tai kazin ar gerai  jai bus unsure.gif

Kiek žinau, hipertoninė liga - viena iš kontraindikacijų.
Atsakyti
mano dantistas nededa implantu rukaliams del pasikeitusios burnos gleivines.. didesne atmetimo rizika g.gif
Atsakyti
QUOTE(agmor @ 2008 06 09, 00:51)
mano dantistas nededa implantu rukaliams del pasikeitusios burnos gleivines.. didesne atmetimo rizika g.gif


Tai va va, mano kolegė rūko kaip garvežys,- tai pusę Vilniaus išmaišė, kol implantologą rado. g.gif Bet problemų krūvą turėjo, sunkiai gijo, keli neprigijo, suko iš naujo ir t. t. blink.gif
O aš po implantacijos mečiau rūkyti. Na, aš nerūkiau baisiai (per dieną 2-3 cigaretes surūkydavau), bet gydytojas patrė po operacijos bent keletą dienų nerūkyti, o kadangi buvo atostogos- tai nebuvo kolegių su kuriom rūkydavau- tai vat ir atpratau. thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Sophi @ 2008 06 08, 22:05)
Paprastai prieš pradedant lankytis kokioje nors klinikoje reikia užpildyti anketą, kurioje pažymi visas ligas ir pan.


Tai aš pildžiau anketą, bet apie širdies ligas ten klausimų nebuvo. Ten daugiausia buvo klausimai apie persirgtas infekcines ligas, alergijas, cukrinį diabetą ir pan. g.gif
Atsakyti

Nors atviral kalbant, manęs niekas apie ligas neklausė. 4u.gif
[/quote]

Manes irgi apie nieka neklause g.gif Nu cia tai idomu kodel g.gif
Atsakyti
Sakykit, ką dar galima be implanto padaryti? T.y. aš turiu širdies ydą, gydytoja sako, kad protezuoti nebeįmanoma, siūlo implantą, o aš jo nenoriu. Dantis viršuj 6-as, kaip ir negerai be jo gyventi g.gif
Atsakyti
QUOTE(eda9 @ 2008 06 13, 11:18)
Sakykit, ką dar galima be implanto padaryti? T.y. aš turiu širdies ydą, gydytoja sako, kad protezuoti nebeįmanoma, siūlo implantą, o aš jo nenoriu. Dantis viršuj 6-as, kaip ir negerai be jo gyventi  g.gif

Tiltą galima dar daryti, bet gadint gretimus dantis reikės unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2008 06 13, 10:31)
Tiltą galima dar daryti, bet gadint gretimus dantis reikės unsure.gif


Bet tai labiau apsimoka tada, nes 7-as bus protezuotas taip pat unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(eda9 @ 2008 06 13, 13:01)
Bet tai labiau apsimoka tada, nes 7-as bus protezuotas taip pat  unsure.gif

Tada gadint tik vieną reikėtų ax.gif
Atsakyti