Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo 2007 09 01 KT Lietuvoje - tik su receptu!

QUOTE(devintas dangus @ 2010 09 09, 15:45)
Aš būčiau tik UŽ receptus jei tie ginekologai atliktų įvairius tyrimus, pasidomėtų moters sveikata, galbūt paveldimom kažkokiom ligom, ar nepriklauso kokiai rizikos grupei.Tačiau šito nėra schmoll.gif Nuėjau prieš 4 metus pasikeisti kontraceptikų, tai ką tuo metu ant stalo turėjo, tą pažėrė.Nieko manęs neklausė absoliučiai...Pametė tris bukletėlius, turėjau pati išsirinkti.Tai šitą aš galiu ir internete pasiskaičius gauti doh.gif
Esant tokiai situacijai aš esu PRIEŠ receptus rolleyes.gif


kas baisiausia, kad jie siulo ne geriausias KT, o tik tas tabletes, kuriu firma materialiai ir visaip kitaip remia ta konkretu gydytoja. Farmacija siais laikais geras biznis, i kuri iveliami, deja, nekalti pacientai schmoll.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(spilgiukee @ 2010 09 15, 17:14)
kas baisiausia, kad jie siulo ne geriausias KT, o tik tas tabletes, kuriu firma materialiai ir visaip kitaip remia ta konkretu gydytoja. Farmacija siais laikais geras biznis, i kuri iveliami, deja, nekalti pacientai schmoll.gif  verysad.gif

Dabar pasikeitusi tvarka neberasoma KT tableciu pavadinimas recepte, o rasoma tableciu veiklioji sudetis. Tai atejus i vaistine galima issirinkti is keliu KT gamintoju smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tresor @ 2010 09 15, 18:19)
Dabar pasikeitusi tvarka neberasoma KT tableciu pavadinimas recepte, o rasoma tableciu veiklioji sudetis. Tai atejus i vaistine galima issirinkti is keliu KT gamintoju smile.gif


o man ant recepto buvo parasytas pavadinimas blink.gif bet gal cia nuo gydytojos dar priklauso arba gal cia visai nesenai viskas pasikeite g.gif
Atsakyti
aš ir šiaip būčiau už receptus, tik tiek, kad labai jau lengva ranka juos rašo, nuėjau, paprašiau - gavau smile.gif
beje, vis dar ir be recepto parduoda, pati europoj prieš savaitę nusipirkau smile.gif
Atsakyti
Sutinku. Aš pati būčiau už receptus, jei juos rašytų, kaip čia kažkas minėjo, atsižvelgę į moters sveikatos būklę, darytų kažkokius tyrimus ir pan. Na ir dėl to, kad kartais labai jaunos merginos, dar net lytiškai nesubrendusios, o jau turinčios lytinių santykių KT perka lengva ranka, kaip patikimiausią apsisaugojimo priemonę nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau nesusimąstydamos, jog apskritai lytinį gyvenimą joms galbūt dar gerokai per anksti pradėti.
Tačiau atsižvelgiant į pirmąjį variantą, aš kategoriškai prieš receptus. Kadangi KT išrašomi gydytojo pasirinkimu net nepaklausinėjus nuodugniau apie sveikatos būklę, dažnas reiškinys, kad siūlo tuos, su kurias sutartis sudarę ir tik daro biznį, o trečias, kad receptas vis vien galioja ribotai ir per trumpai, o kaskart lakstyti pas ginekologę vien tam, kad ji tiesiog imtų ir parašytų iš naujo - laiko gaišimas. blink.gif
O kad kai kur juos parduoda be receptų - tai taip, yra tokių vaistinių ir prisipažinsiu - džiaugiuosi smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Palu @ 2010 07 12, 17:00)
man labai patiko ideja vyra siusti i vaistine pirkti 'stebuklinguju tabletyciu"  biggrin.gif  vis bandau isivaizduot MB tai darant, nerealiai reiktu ikalbinet... doh.gif

o is savo patirties noreciau pasakyt - kad pirma kart ir negimdziusiom tikrai reikia pas seimos daktare pasikolsultuot, o kas jau vartoja ilgesni laika tai recepto butinumas tik formalumas ir laiko gaisimas...
o ginekologe man kaip parinko - ant stalo pazere bukletu ir sako rinkis... tai kas cia per parinkimas? ta pati ir vaistininke gali...



Pabandžiau ir aš įsivaizduoti, kas būtų, jei MB būtų įpareigotas atlikti tokį žygdarbį.. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(spilgiukee @ 2010 09 21, 22:31)
o man ant recepto buvo parasytas pavadinimas blink.gif  bet gal cia nuo gydytojos dar priklauso arba gal cia visai nesenai viskas pasikeite g.gif

Nauja reforma dabar su visais vaistais, tai visai neseniai pasikeite, gal pries ta reforma pasiemet recepta g.gif
Atsakyti
Tikrai reikia vyrus siusti pirkti KT, is ju niekada vaistininkes nepraso receptu thumbup.gif
Atsakyti
O tai dabar kiekvienai kontracepcijai recepto reik? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Site @ 2010 11 01, 21:40)
O tai dabar kiekvienai kontracepcijai recepto reik?  doh.gif

Taip doh.gif
Man tai grynai visa tai yra nepatogumas, nes per puse vilniaus turiu grustis kazkokio lapelio. schmoll.gif
Atsakyti
Sveikos!
Jus cia rasete, kad labai lengva ranka raso receptus.. Nuejai as pas savo ginekologe, paprasiau kontraceptiku, tai ji manes paklause ar as tikrai noriu ir zinau ju salutini poveiki... Atnese daug informacijos ir liepe skaityt. Ir siaip pasake, kad norint, kad israsytu juos, reikes labai nuodugnu tyrima daryti, del visokiausiu veziniu dalyku ir t.t.
Siaip dar papasakojo is gyvenimo apie ju poveiki...
Tai kazkaip persigalvojau...

Siaip pasiule kita apsisaugojimo priemone ne kontraceptine... Reikes isbandyti wink.gif

Is tikro labai dziaugiuosi, kad ji man taip lengvai neisrase..
Atsakyti
Labas, merginos!

As pati vartojau kontraceptines tabletes apie 6 metus. Anksciau nereikejo repepto, tad vartojau tas, kurias vaistininke pasiule. Bet kai nebepardavinejo be recepto, nuejau pas ginekologe ir israse Yasminelle.
Karta prireike isvaziuoti i uzsieni 4 menesiams, tad nuejusi pas vaistininke, paprasiau 3 pakeliu tableciu. Vaistininke isputusi akis man sako: "O kiek laiko jus vartojate kontraceptines?". As net pasimeciau. Sakau: "Net neskaiciuoju, 5 metus gal, o kas yra?"
Tada ji man ir sako: "Ar zinote koki poveiki turi kontraceptiniu vartojimas?! Tai kaip narkotikas. Organizmas pripranta kiekviena diena gauti doze tiek metu is eiles. Dabar jeigu jus nutrauksite vartojima, menesines bus nereguliarios ir tai irodymas kaip organizmas yra priprates gauti doze. Del hormonu, kurie yra kontraceptinese, kelis metus organizme bus kontraceptiniu likuciu (deka tiek metu vartojimo), todel jei pastosite, vaikas gali gimti nesveikas." As bandziau save teisinti: "Jei pati gydytoja man patare jas vartoti, tai kodel ji nepasake, kad kontraceptines taip kenkia?" "Viskas yra komercija, ginekologai israso, kad jos butu perkamos ir kompanijoms eitu dideli pinigai..."
Po to susiradau informacijos internete, galite pacios paskaityti:

http://satva.lt/inde...e...i&Itemid=27

Po to pokalbio su vaistininke nebevartojau kontraceptiniu. Daugiau nei puse metu menesines buvo labai nereguliarios, labai velavo, pirmos dienos skausmingos. Bet dziaugiuosi, kad suzinojau ta informacija, tikiuosi isies is organizmo tie vaistai ir pastojusi nenumarinsiu vaikucio hormonais mirksiukas.gif Dar iki siol turiu tuos 3 pakelius, gaila ismesti, nes po 50 lt. kainavo! smile.gif Dabar naudojames prezervatyvais, pasirodo, ju ivairiausiu rusiu yra! drinks_cheers.gif wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Indre.horn: 15 lapkričio 2010 - 16:54
QUOTE(Zydriuke @ 2010 11 11, 16:48)
Sveikos!
Jus cia rasete, kad labai lengva ranka raso receptus.. Nuejai as pas savo ginekologe, paprasiau kontraceptiku, tai ji manes paklause ar as tikrai noriu ir zinau ju salutini poveiki... Atnese daug informacijos ir liepe skaityt. Ir siaip pasake, kad norint, kad israsytu juos, reikes labai nuodugnu tyrima daryti, del visokiausiu veziniu dalyku ir t.t.
Siaip dar papasakojo is gyvenimo apie ju poveiki...
Tai kazkaip persigalvojau...

Siaip pasiule kita apsisaugojimo priemone ne kontraceptine... Reikes isbandyti wink.gif

Is tikro labai dziaugiuosi, kad ji man taip lengvai neisrase..


As jau apie metus laiko vartoju KT.. kai nuejau pas gydytoja, tai israse populiariausu, patikrino karta ir po to nuejau dar karta kazkokiu tyrimu pasidaryti. man niekas nepasakojo apie salutini poveiki, ar kokias pasekmes jos gali sukelti.. schmoll.gif
aciu mergaitems uz informacija 4u.gif zadejau greitu metu jas nustoti vartoti, bet matyt teks paankstinti ju nutraukima g.gif
Atsakyti