Įkraunama...
Įkraunama...

Sutvirtinimo ir krikšto mama

QUOTE(vaižgantė @ 2007 08 20, 00:14)
90 proc. mano vienuoliktokų vienam teste parašė, kad meilė šiais laikais nebėra vertybė...

Negi nori pasakyti, kad yra bent vienas žmogus, kuris nenori būti mylimas? Nesvarbu, ką rašo ar sako, bet negi manai, kad jie nenori būti mylimi?
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 08 19, 22:17)
Negi nori pasakyti, kad yra bent vienas žmogus, kuris nenori būti mylimas? Nesvarbu, ką rašo ar sako, bet negi manai, kad jie nenori būti mylimi?


Reikia tiesiog priimti tai, kad vertybės keičiasi...Patinka mums tai ar ne...
Dabartiniai paaugliai žiūri TV ir kiekviename filme mato, kaip keičiami sexo partneriai. Ar jie gali suprasti, kad meilė yra vertybė? Dauguma gyvena išsiskyrusiose šeimose. Ar gyvendami tokioje šeimoje jie gali suprasti,kad meilė yra vertybė? Ne. Todėl jie jaučiasi nesaugūs ir storėja...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 08 20, 00:34)
Reikia tiesiog priimti tai, kad vertybės keičiasi...Patinka mums tai ar ne...
Dabartiniai paaugliai žiūri TV ir kiekviename filme mato, kaip keičiami sexo partneriai. Ar jie gali suprasti, kad meilė yra vertybė? Dauguma gyvena išsiskyrusiose šeimose. Ar gyvendami tokioje šeimoje jie gali suprasti,kad meilė yra vertybė? Ne. Todėl jie jaučiasi nesaugūs ir storėja...

Neatsakei į klausimą ar manai, kad bent vienas nenori būti mylimas verysad.gif
Jei kažkas nesupranta, kad meilė yra vertybė argi ji nustoja būti vertybe? Juk jei pajustų meilę tikrai suprastų, kaip gera būti mylimiem, gal paskui išmoktų ir patys mylėti... Kaip paauglys sako, kad nenoriu, tai gali reikšti ir, kad noriu beprotiškai, tik bijau, kad nepasiseks, todėl atstumiu ir esu nelaimingas ir piktas ant,viso pasaulio.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Turiu du krikštasūnius, bet jie gyvena toli, matomės pora kartų per metus- tai apie jų krikščionišką auklėjimą iš mano pusės sunku kalbėti. Stengiuosi būti geras, doras žmogus ir tikiuosi, kad pavyzdžu geriausiai vaikus ruošiam gyvenimui. Žinau, kad vienas jų nelanko tikybos, tai paklausiau kodėl, pasikalbėjome smile.gif
Antras nepriėmė dar sutvirtinimo sakramento - tai taip pat pasidomėjau kodėl, nes jau yra 15 metų. Jei matyčiau ir sužinočiau, kad elgiasi nedorai, krypsta iš doros kelio, tai tikrai netylėčiau - kalbėčiau ir su jais ir jų tėvais, nes manau, kad tai krikšto tėvų pareiga. Bet kol jie auga geri vaikai, turi gerus tėvelius, tai man atrodo mums užtenka tiesiog pasidomėti kaip jie gyvena, aplankyti juos, pasveikinti smile.gif smile.gif
Manau, kad krikšto tėvai turėtų patys gyventi kaip dori žmonės, kad kiti juos gerbtų, tada gerbs ir autoritetu laikys juos ir krikšto vaikai. O tai bus - tylus ir pats vaisingiausias jų auklėjimas. smile.gif
Manau mums verta pasistengti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 08 19, 22:52)
Neatsakei į klausimą ar manai, kad bent vienas nenori būti mylimas verysad.gif
Jei kažkas nesupranta, kad meilė yra vertybė argi ji nustoja būti vertybe? Juk jei pajustų meilę tikrai suprastų, kaip gera būti mylimiem, gal paskui išmoktų ir patys mylėti... Kaip paauglys sako, kad nenoriu, tai gali reikšti ir, kad noriu beprotiškai, tik bijau, kad nepasiseks, todėl atstumiu ir esu nelaimingas ir piktas ant,viso pasaulio.


Neatsakiau į klausimą todėl, kad būtent tokio klausimo jiems tada neuždaviau. Tik man buvo labai liūdna... verysad.gif
Jei tebedirbčiau mokykloje, jiems kalbėčiau apie tai, kad yra dviejų rūšių meilė: dieviškoji ir žmogiškoji...Ir kad žmogaus siekiamybė yra būtent dieviškoji meilė...Tiesa, kalbėjau jiems apie tai, kad į kiekvieną vyrą reikėtų žiūrėti kaip į Dievo Tėvo aspektą, o į kiekvieną moterį- kaip į Dievo Motinos aspektą...Kai taip žiūri į žmogų, supranti, kas yra meilė...Ir ji nekinta keičiantis žmogui...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 08 19, 23:14)
90 proc. mano vienuoliktokų vienam teste parašė, kad meilė šiais laikais nebėra vertybė...

Netikiu, kad tas testas buvo objektyvus... verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(vaižgantė @ 2007 08 19, 23:34)
Reikia tiesiog priimti tai, kad vertybės keičiasi...

Vertybės nesikeičia (bent jau taip drastiškai). Tiesiog gal žiūrint bendrai į žmonijos istoriją tam tikrais laikotarpiais nuo jų nutolstama, bet kitais - vėl priartėjama.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Smalsutė_: 20 rugpjūčio 2007 - 14:35
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2007 08 20, 14:34)
Netikiu, kad tas testas buvo objektyvus... verysad.gif
Papildyta:

Vertybės nesikeičia (bent jau taip drastiškai). Tiesiog gal žiūrint bendrai į žmonijos istoriją tam tikrais laikotarpiais nuo jų nutolstama, bet kitais - vėl priartėjama.


Testas buvo apie ištrauką iš Šv. Rašto "Himnas meilei", o paskutinė užduotis buvo- interpretuokit,ką reiškia meilė šiais laikais. Tai vienuoliktokai ir rašė, kaip šiais laikais suprantama meilė. Dvi klasės rašė ir taip vienodai, kad mane skaitant depresinės nuotaikos apėmė...Gerai, kad nebedirbu mokykloje...Rami galva...Kai nematai,kaip degraduoja visuomenė, tai ir neskauda...Mano darbas dabar- pasirūpinti savais vaikais ir krikštavaikiais...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 08 20, 17:38)
Testas buvo apie ištrauką iš Šv. Rašto "Himnas meilei", o paskutinė užduotis buvo- interpretuokit,ką reiškia meilė šiais laikais. Tai vienuoliktokai ir rašė, kaip šiais laikais suprantama meilė. Dvi klasės rašė ir taip vienodai, kad mane skaitant depresinės nuotaikos apėmė...Gerai, kad nebedirbu mokykloje...Rami galva...Kai nematai,kaip degraduoja visuomenė, tai ir neskauda...Mano darbas dabar- pasirūpinti savais vaikais ir krikštavaikiais...

Na manau tikrai nereikėtų daryti apibendrinimų apie degraduojančią visuomenę pagal paauglių "pesimizmo himnus". Pati mokykloje esu rašiusi rašinį apie visiškai juodą pasaulį vien norėdama pažiūrėti kaip mokytoja reaguos, iš to rašinio pati nepritariau nei vienai minčiai... Be to kaip suprantu vaikai rašė, kaip šiais laikais suprantama meilė, bet nerašė, kad man asmeniškai meilė nereikalinga, o net jei taip sakytų ar rašytų tikrai nepatikėčiau, tokiam amžiuje labai įvairiai kalbama vien tam, kad bandyti aplinkinių reakcijas ir tyrinėti žmonių jausmus. Daug daugiau sako tokių vaikų elgsena, pabandai su didžiausiu baisiuku bendrauti, kaip su žmogum, jį gerbti ir mylėti ir net patikėti negali, kad keikūnas, tinginys... atsako nuoširdumu, kad ir padėdamas panešti, knygas auklėtojai į kabinetą, o paklausk "ar myli?" - "fu klyfa..."

Bet vis dar knieti apie sutvirtinimo mamos pareigas, gal kas ką naujo patartų? Dar norėjau, paklausti, ką tokia proga galėčiau padovanoti atminimui ( planavau bibliją, bet ją jau turi)?
Atsakyti
Siūlau nueiti į religinių prekių parduotuvę. Ten yra gražių paveikslėlių visokių. Mano draugė sūnui 18-am gimtadieniui nupirko labai gražų. Likau sužavėta...
Atsakyti
Mmmm... pas mus miestelis mažas ir tokios parduotuvės nėra. O gal kokią knygą galėčiau rasti knygyne?
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 08 20, 19:55)
Mmmm... pas mus miestelis mažas ir tokios parduotuvės nėra. O gal kokią knygą galėčiau rasti knygyne?


Yra tų knygų...
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 08 20, 20:20)
Bet vis dar knieti apie sutvirtinimo mamos pareigas, gal kas ką naujo patartų? Dar norėjau, paklausti, ką tokia proga galėčiau padovanoti atminimui ( planavau bibliją, bet ją jau turi)?

Kaip suprantu, Sutvirtinimas yra įkrikščioninimo užbaigimas - jaunuolis sustiprinamas tikėjime ir įgalinamas jį skelbti. Suaugęs bendruomenės narys jį palydi ir paliudija jo tikėjimo brandumą - tokia tos dvasinės tėvystės prasmė, kaip aš ją suprantu. Jei nusipaisčiau, tegu teologės mane pataiso biggrin.gif . Jei krikšto metu krikštatėviai prisiima dalį atsakomybės už krikščionišką vaiko auklėjimą, tai sutvirtinimu lyg ir atbaigiamas krikštas, todėl patariama, kad krikšto ir sutvirtinimo globėjas būtų tas pats asmuo (tai neprivaloma). Sutvirtinimu tarsi patvirtinama, kad krikščionis jau suaugo, taigi kažkokių ypatingų pareigų neturėtų būti (be maldos, kuri yra svarbi parama dvasiniam vaikui).
Man irgi labai patinka dovanoti knygas, bet provincijos knygynuose religijos skyriuose visiškas jovalas. Kuriam Lietuvos krašte gyveni, gal netoli Kretingos? Ten Špitolėj yra puikus religinis knygynas. Šiaip gali paieškot ką nors iš Bruno Ferrero knygelių serijos Trumpi pasakojimai sielai, labai stipri mažytė Motinos Teresės knygelė Meditacijos iš paprastojo kelio (tik senokai išleista - 2001m), gera knyga Philip Yancey Jėzus kokio niekada nepažinojau (2002m). Aš pirmiausia ieškau pažįstamų autorių ar aktualaus pavadinimo, o paskui paskaitinėju ir matau - "kabina" ar ne (nors tai labai subjektyvu). Sėkmės tau dalyvaujant Šventosios Dvasios puotoje 4u.gif .
Atsakyti