Įkraunama...
Įkraunama...

Sutvirtinimo ir krikšto mama

Labai ačiū, Una Li, kaip tik tokios informacijos ieškojau 4u.gif Ir apie sutvirtinimą (kaip kiti jį supranta, palyginti, su tuo, kaip suprantu aš) ir apie kygas.
Dabar dar ruošiuosi išpažinčiai, po jos jau ramiai galėsiu laukti šventės.
Atsakyti
o kaip elgtis man? 4u.gif
mano mylima pusseseres dukra paprase manes buti jos sutvirtinimo motina, bet beda,kad pati nesu priemus sutvirtinimo sakramento (paauglystej buvau nutolus nuo Dievo,o priimt sutvirtinimo sakramenta tik,kad visi ta daro nenorejau) dabar jau geri 5metai kaip grizau, domiuos, tikiu ir dalyvauju katalikiskuose renginiuose ir pan. siais metais norejau pati sutvirtinimo sakramenta priimti (pajutau,kad esu tam pasiruosus), bet pavelavau i kursus. verysad.gif doh.gif
siaip zinau,kad be sutvirtinimo sakramento zmogus negali but sutvirtinimo motina ar tevu.....o gal as klystu?
bet dar zinau,kad sutvirtinimo tevais gali but tiesiog geras,tikintis ir praktikuojantis zmogus.
ka man daryti, ar yra iseitis is padeties? g.gif labai norejau sutvirtinimo sakramenta pagaliau priimt pati,o dabar labai noriu but sutvirtinimo motina, nes zinau,kad galiu duot tai mergaitei tai ka turiu ir ko ji tikis is manes-tikejima Dievu, bet jei buciau sutvirtinimo motina be sutvirtinimo butu nesazininga (nes baznycioj niekas neklausia ar sutvirtinimo tevai turi sakramenta)tai praktiskai imanoma, bet nedora butu g.gif doh.gif
Atsakyti
Labas, mamytės,
Keliu temą į viršų ir noriu paklausti , gal yra kokios tradicijos šiai šventei, gal sutvirtinimo motina dovanoja ką nors mergaitei ? Na, panašiai kaip būna per krikštynas?
Atsakyti
Gal kas yra priėmę Pirmą Komuniją ir Sutvirtinimo sakramentą suaugę? blush2.gif Pati ne dėl santuokos, o savo noru visai tai ketinu padaryti šįmet, lankau paruošimo katechezes. Kvailai vyliausi, kai esu tokio amžiaus (daugiau nei 30), kad nereikės sutvirtinimo globėjo. Žinoma, reikia. Nei nežinau kaip šį iššūkį spręsti, nes neturiu reikiamas sąlygas atitinkančių pažįstamų. O pagal viską, juk tai turi būti ir artimi žmonės. Ir šiaip, turėčiau ta tema dar keletą klausimų. Gal kas galėtumėt atsiliepti. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2015 03 22, 21:05)
Gal kas yra priėmę Pirmą Komuniją ir Sutvirtinimo sakramentą suaugę?  blush2.gif Pati ne dėl santuokos, o savo noru visai tai ketinu padaryti šįmet, lankau paruošimo katechezes. Kvailai vyliausi, kai esu tokio amžiaus (daugiau nei 30), kad nereikės sutvirtinimo globėjo. Žinoma, reikia. Nei nežinau kaip šį iššūkį spręsti, nes neturiu reikiamas sąlygas atitinkančių pažįstamų. O pagal viską, juk tai turi būti ir artimi žmonės. Ir šiaip, turėčiau ta tema dar keletą klausimų. Gal kas galėtumėt atsiliepti.  blush2.gif

Mano dvi brolienės Sutvirtinimą priėmė suaugusios, kartu su dukromis. Tuomet ir Sutvirtinimo motinos tiesiog perėjo nuo vienos sutvirtinamosios prie kitos. Nebūtinai šie žmonės turi būti artimi, jie gali būti nuolat sutinkami krikščionys iš tavo parapijos ar tiesiog pažįstami, kaimynai, kurie gyvena krikščionišką gyvenimą.
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2015 03 28, 12:21)
Mano dvi brolienės Sutvirtinimą priėmė suaugusios, kartu su dukromis. Tuomet ir Sutvirtinimo motinos tiesiog perėjo nuo vienos sutvirtinamosios prie kitos. Nebūtinai šie žmonės turi būti artimi, jie gali būti nuolat sutinkami krikščionys iš tavo parapijos ar tiesiog pažįstami, kaimynai, kurie gyvena krikščionišką gyvenimą.

Tokių visai neturiu. verysad.gif Pažįstami mano netikintys arba neatitinka kitų kriterijų, kaip, pvz., ne katalikai, patys nepriėmę šio Sakramento ir pan. Visai neturiu minčių. verysad.gif Be to, kadangi lankau paruošiamąsias katechezes, ten žiūri į tai labai rimtai. Jau turėjo būti tų globėjų arba Sutvirtinimo tėvų toks kaip susirinkimas, taip pat jie turės dalyvauti repeticijose bei dar vieną pusdienį kartu susitikime, čia viskas prieš Sutvirtinimą. unsure.gif Kvaila, bet man lengva panika nuo to.
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2015 03 28, 20:15)
Tokių visai neturiu.  verysad.gif Pažįstami mano netikintys arba neatitinka kitų kriterijų, kaip, pvz., ne katalikai, patys nepriėmę šio Sakramento ir pan. Visai neturiu minčių.  verysad.gif Be to, kadangi lankau paruošiamąsias katechezes, ten žiūri į tai labai rimtai. Jau turėjo būti tų globėjų arba Sutvirtinimo tėvų toks kaip susirinkimas, taip pat jie turės dalyvauti repeticijose bei dar vieną pusdienį kartu susitikime, čia viskas prieš Sutvirtinimą.  unsure.gif Kvaila, bet man lengva panika nuo to.

Na, nė kiek ne kvaila, kai yra problema ir nežinai kaip išspręsti mastau.gif . Gal bandyk katechetės prašyti, kad pabūtų (jei tai moteris)? Kokiame mieste esi, gal reikia prašyti krikščionių temoj, kad kuri tau pagelbėtų g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2015 03 29, 00:39)
Na, nė kiek ne kvaila, kai yra problema ir nežinai kaip išspręsti mastau.gif . Gal bandyk katechetės prašyti, kad pabūtų (jei tai moteris)? Kokiame mieste esi, gal reikia prašyti krikščionių temoj, kad kuri tau pagelbėtų g.gif ?

Galvoju, jei jau neišsispręs niekaip, pasakysiu katechetui. Jis vyras, bet gal ką patars. Ne aš viena, dar viena jauna mergaitė dėl to panikuoja.
Vilniuje aš. Parašyti krikščionims mintis. Ačiū. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2015 03 29, 11:11)
Galvoju, jei jau neišsispręs niekaip, pasakysiu katechetui. Jis vyras, bet gal ką patars. Ne aš viena, dar viena jauna mergaitė dėl to panikuoja.
Vilniuje aš. Parašyti krikščionims mintis. Ačiū.  blush2.gif


yra dar vienuolės. Gal pažįstate kokią?
Aš manau, kad tikrai surasite, juk ne tyruose 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2015 03 29, 16:19)
yra dar vienuolės. Gal pažįstate kokią?
Aš manau, kad tikrai surasite, juk ne tyruose 4u.gif

Gaila, bet nepažįstu. Draugė patarė pasiskambinti į vienuolyną. Bet man labai nedrąsu. Na, man irgi atrodo, kad ne tyruose, tikiuosi, kad atsiras kažkas. Katechetas šiandien sakė melstis už tai. Krikščionių tema nutilusi, dar neparašiau ten.
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2015 03 29, 19:26)
Katechetas šiandien sakė melstis už tai. Krikščionių tema nutilusi, dar neparašiau ten.

Tikėjausi, kad katechetas, gerai pažinodamas parapiją, pasiūlys ką nors iš parapijos narių. Melstis visada gerai, nepakenks biggrin.gif . Pabandyk rašyti į Bendraminčiuose esančią temą, toji šiek tiek gyvesnė mirksiukas.gif .
Atsakyti
Gal ir ne idealiausias atvejis, bet kai kur tai sprendžiama taip - sutvirtinimo globėju gali tapti ir akimirką už jus anksčiau priėmęs sutvirtinimo sakramentą žmogus. T.y. kažkas, kas dabar kartu ruošiasi grupėje. Girdėjau tokį variantą (nes juk teoriškai yra tikimybė, kad vos priėmę sutvirtinimą atitinkamo amžiaus (nuo 16m.) žmonės jau atitinka krikštatėviams/sutv. palydėtojams keliamus minimalius reikalavimus), ar praktikoje tokį sprendimą laiko tinkamu variantu tie, kurie jus ruošia galit pasidomėti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 29 kovo 2015 - 23:59