Įkraunama...
Įkraunama...

Ką valgyti mažyliui,kad gautų daugiau geležies?

Ką gaminti ir duoti 9 mėn. mažyliui,kad maiste būtų daugiau geležies, nes žemokas kraujo Hb. Žinau,kad tokiu atveju reikia duoti veršienos, grikių, burokėlių... Gal ką nors dar įvairesnio žinote? Būčiau labai dėkinga
Atsakyti
zinau, kad daugiausia turi mesa gelezies (versiena, triusiena, kalakutiena, jautiena) ir zaliosios darzoves... spitai daug turi, bet ar galima ju vaikasm tai nezinau
Atsakyti
duok kiaules liezuvio virto, leliukams thumbup.gif ir gelezies daugiau negu jautienos turi. o del zaliu darzoviu gali duot zalia agurka pagrauzt, nelabai ten tos gelezies, nu bet visgi ax.gif
Atsakyti
4u.gif Sveika.Susidūrusi buvau su analogiška situacija.Daug geležies turi baltagūžiai kopūstai(taip pat brokoliai ir kalafiorai),burokėliai,ypač tinka žemuogės.Turint žemą hb reikalinga kuo įvairesnė mityba,o daržovės ir veršiena turi sudaryti pagrindinį meniu.
Aš esu nemažai receptukėų parašiusi temoj,kur diskutuojama apie 11mėn.vaikučių vakarienę.Pradžioje temos yra receptukų sriubyčių, tinkančių ir 9mėn. vaikučiui.Tik buljono ir druskytės bei kokių prieskoniukų nesiūlau dėti.
Labai siūlau virti burokėlių mėsišką sriubytę,vaikams paprastai patinka ir sveika.
Jai virti reikėtų veršienos faršo(galima ir kitokio),nediduko burokėlio,morkytės galiuko,mažytės bulvytės.Druskos nesiūlau,kaip pačiai priimtina,taip ir tinka.
Kaip virti rašiau temoj,kurią pasiūliau,o paprastesnis variantas būtų viską sudėti į puodą ir išvirus pertrinti bei paskaninti sviestuku.Sutinku,kad pertrinta jau gal ir neabai gerai,bet sriubą tinka pertrintą visą gyvenimą valgyti. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(12345 @ 2007 08 22, 23:01)
4u.gif Sveika.Susidūrusi buvau su analogiška situacija.Daug geležies turi baltagūžiai kopūstai(taip pat brokoliai ir kalafiorai),burokėliai,ypač tinka žemuogės.Turint žemą hb reikalinga kuo įvairesnė mityba,o daržovės ir veršiena turi sudaryti pagrindinį meniu.
Aš esu nemažai receptukėų parašiusi temoj,kur diskutuojama apie 11mėn.vaikučių vakarienę.Pradžioje temos yra receptukų sriubyčių, tinkančių ir 9mėn. vaikučiui.Tik buljono ir druskytės bei kokių prieskoniukų nesiūlau dėti.
Labai siūlau virti burokėlių mėsišką sriubytę,vaikams paprastai patinka ir sveika.
Jai virti reikėtų veršienos faršo(galima ir kitokio),nediduko burokėlio,morkytės galiuko,mažytės bulvytės.Druskos nesiūlau,kaip pačiai priimtina,taip ir tinka.
Kaip virti rašiau temoj,kurią pasiūliau,o paprastesnis variantas būtų viską sudėti į puodą ir išvirus pertrinti bei paskaninti sviestuku.Sutinku,kad pertrinta jau gal ir neabai gerai,bet sriubą tinka pertrintą visą gyvenimą valgyti. mirksiukas.gif

aciu uz gerus patarimus...
tik vienas pastebejimas:
man keli pediatrai sake, kad mesa ir darzoves virti atskirai ir po to sutrinti kartu... ax.gif
Atsakyti
LABAI LABAI ACIU...
O spinatu dejau i darzovine(burokelis, morka,bulve, kalakutiena),manau,kad blogiau nebus... unsure.gif
Viskas būtų ok, bet kad tos darzovines nelabai patinka... Kankinames...
Atsakyti
QUOTE(Nerytė @ 2007 08 23, 15:38)
aciu uz gerus patarimus...
tik vienas pastebejimas:
man keli pediatrai sake, kad mesa ir darzoves virti atskirai ir po to sutrinti kartu... ax.gif

Gal taip ir geriau. Bet jei as taip isverdu ir trinu, tai manoji nelabai valgo. O jei isverdu viska kartu, tada mergikei skaniau. Ir niekaip negaliu jos itikinti, kad atskirai virti yra sveikiau smile.gif
Atsakyti
Daug gelezies turi obuoliukai (kuo greichiau prapjovus obuoliuka jis paruduoja, tuo daugiau gelezies turi smile.gif ), be to Hb gerai kelia dziovintu vaisiu kompotas (obuoliai, abrikosai, slyvos)
Atsakyti
Patys sveikiausi ir turintys daugiausia geležies yra antaniniai obuoliai. 4u.gif
Atsakyti
aha, antaniniai turi daugiausia geležies.
Iš daržovių, man regis, tuo atžvilgiu vertingiausi brokoliai.
Atsakyti
Apskritai labai sveika natūralios daržovių sultys,spaustos namuose.
Atsakyti
QUOTE(12345 @ 2007 09 19, 20:52)
Apskritai labai sveika natūralios daržovių sultys,spaustos namuose.

drinks_cheers.gif
beja ne versienoje, o jautienoje yra daugiau gelezies.
Atsakyti