Įkraunama...
Įkraunama...

Ožiukai

Rasma, aisku, kad neverta kovoti su tokiais niekingais oziukais smile.gif . Bet jei tavo ugtelejusi panele gris is lauko namo ir prades savo barbes ir zuikucius rusiskai pravardziuoti blink.gif , tai ta mikstura nuo piktumo ligos gal ir nepamaisys wink.gif .
Atsakyti
rasma o ka darysi jei parduotuvei kris? man tai labai geda kaip parduotuvei pradeda verk kad kazko nori.buvo taip viena karta bet geda tai labai, tai tetukas tada labai uzpyko ir bande nekalbet visa diena ir sake kad daugiau niekur kartu neeis atrodo padejo kai einam su teciu taip jau nebuna smile.gif o su manim kartais dar norus pareiskai bet jau netaip garsiai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo goda: 02 sausio 2004 - 19:36
QUOTE (goda @ 2004 01 02, 17:34)
rasma o ka darysi jei parduotuvei kris? man tai labai geda kaip parduotuvei pradeda verk kad kazko nori.buvo taip viena karta bet geda tai labai, tai tetukas tada labai uzpyko ir bande nekalbet visa diena ir sake kad daugiau niekur kartu neeis atrodo padejo kai einam su teciu taip jau nebuna smile.gif o su manim kartais dar norus pareiskai bet jau netaip garsiai

Man buvo taip su dukra. Krito Rygos Mols parduotuviu centre tiesiai ant praejimo- kepures neneorejo detis biggrin.gif . Na, atsistojau atokiai, palaukiau keliolika minuciu, kol mergina atsistojo ir atejo kepures uzsideti. Daugiau tai nesikartojo biggrin.gif . kitiems zmonems tai atrakcija biggrin.gif . Visi puole vesti savo vaiku parodyti tos mergaites, kuri tokia negera, atseit- tik jus, vaikuciai, taip nesielkit blink.gif . Bet nelabai mane tie zmones jaudino. Mikstura mes isvirem veliau, kai mergina nuo ryto atsikelus eme mus su vyru be priezasties gainioti, piktai kalbeti, susiraukus zaislus svaidyti...Nezinojm, kaip susitvarkyti.

Aisku, yra ir paprastesniu poveikio priemoniu. Pvz.: jei kuri savaitgalio ryta dukra islipa is lovos ne ta koja ir zyzia, tai mes pasakom: Siandien grazi diena, visi pailseje, linksmi, patenkinti, nuveiksim ka kartu smagaus. Negi nori tai sugadinti? Aisku, vaiko kaskart "nugesinet" nereikia. Bet po truputeli stengiames mokyti valdyti savo emocijas. Tai svarbu bendraujant su seima, su kitais zmonemis, susirandant draugu, savoje seimoje...Kartais pazyzaliot- bala nemate. Bet grubaus elgesio netoleruotume.
Atsakyti
kolkas su saviske tokiu bedu neturiu, maza dar. bet va pusesere esu auklejusi vasara. tada maziuke ji buvo, treju metuku. irgi griudavo jei ko nori. tai tik ji griuna ir pradeda dauzytis ir as griunu kartu ir rekiu laugh.gif (aisku ne parduotuveje ar kitoje viesoje vietoje) ir paskui pasakau kad nedraugausiu su tokia reksne. o griunu ir rekiu tam, kad ji pamatytu, kaip bjauriai tokie oziai is sono atrodo blink.gif
paveike laugh.gif beje, ji mane labai mylejo, nors ir griezta pusesere jai buvau rolleyes.gif kai isvaziavau i amerike vaikas lipo i medi, kad pamatytu mane unsure.gif
Atsakyti
na matot vieni oziais vadina vienus dalykus, kiti kitus. As irgi su savuoju po viesnages pas mociute negaliu susitvarkyti + dar sventes, daug dovanu saldumynu, zmoniu ir jokio rezimo.
Vyras labiausiai pyksta,jei sunus kai pradeda oziuoti mane bando musti, kad ir ore ranka mosteli - tada jau dirzas garantuotas.

O apie nekreipima demesio i ozius ir lepinima as turejau labai gera pvz kai dukterecia augo. Brolienes mama labai ja lepino, viska leisdavo, visus norus pildydavo ir kazkaip viena karta parduotuveje atsisake nupirkti jogurto, nes jau buvo varskes sureli paeme. O rezultatas buvo toks, kad vaziavo ta mociute pas gydytoja kirstines zaizdos kaktoje siutis - cia dukterecia su tuo jogurto indeliu taip perskelti sugebejo.
Atsakyti
Mūsų mažylė irgi turi tokius ožius kaip Rasmos rolleyes.gif Amžius panašus, tai ir ožiai turbūt tie patys ateina biggrin.gif . Bet su tokiais ožiais tai viskas aišku, tiesiog vaikas mažas, norai dideli ir t.t. Paliekam išsirėkt ir mikliai pati ateina taikytis smile.gif .
Bet mane labai erzina vyresnėlio ožiukai. Dėl visiškų smulkmenų, dėl niekų, ir pastoviai non stop. Pvz., šįryt ne tokį šaukštelį prie pusrytinės košės padėjau. Ir vietoj to, kad paprastai pasakytų: "Duok man mėlyną", pradeda iškart ašarot, zyzt mad.gif Ir taip visą dieną mad.gif Lepint vaiko nelepinam, ožiuotis išvedam į kitą kambarį, bet jau jaučiam su vyru, kad mums nuo to pastovaus garsinio verkšlenimo fono patiems stogas važiuoja mad.gif . Gal čia jam kokia trijų metų krizė prasidėjo?
Tiesa, pasitaiko ir gerų dienų, kai per visą dieną joks ožys neateina, bet man jų per mažai sad.gif

Bandysim Norges piktąjį viraliuką. Gal toks padės smile.gif ? Sąmoningumo vaikinas jau turi pakankamai ir žino, kad vaistus reikia gerti nuo ligų smile.gif
Atsakyti
O ka daryti, kai mano karalaitei dar ne motais jokios mano kalbos, pasakojimai ar arbateliu virimai sad.gif ?

Bet receptukai tai neblogi, ateiciai pasilaikysiu thumbup.gif
Atsakyti
thumbup.gif Viskas einu bandyti, nes pasmus jau nuo ryto svečias namuose... cool.gif
Atsakyti
Mes su vyru stengiames nekreipti demesio.
Kazkur skaiciau, kad vaikai tiesiog pradeda bandyti tevu reakcija i savo reikalavimus. Ir kaip tiktai apie 2,5-3 m. Kai musu zuikis pasisveciuoja ilgeliau pas senelius irgi visko buna. Bet musiske grizus jau per pora dienu persitvarko. Kazkaip susivokia, kad cia ne seneliai ir zyzimai bei saukimai nepades. As kartais tiesiog iseinu is kambario ir ja palieku. Dazniausiai lygiai po 2 min prisistato mamytes pamyuluot ir atsiprasyt. Nors paskutiniu metu truputi tuo piktnaudziauja ir bando is tevelio, is anksto atsiprasius, visokiu nieku issireikalaut.
Manau, nera vaiku be oziu. Ir, be to, visiems zinoma, kokia gumine mamu kantrybe tongue.gif
O jau tie patarimai su pavyzdeliais thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Gal kada ir mums prisireiks
Atsakyti
As jau kazkada kazkur rasiau - mano drauge labai gerai saviskius pametinukus (metu skirtumas) isgyde nuo oziu.
Scenarijus toks - vaikas oziuojasi/griuva/ isterikuoja - mamyte apanka ir apkursta. Sako, oi, o kur dingo mano Martynas? Nebesimato ir nebesigirdi, keista (o Martynas spiegia taip, kad visas penkiaaukstis aidi smile.gif ) Na, nera Martyno, tai nera, geri vaikuciai lovytese guli, norejau pasaka skaityt, bet jeigu Martyno nera, tai skaitysiu vienam Sarunui... Arba i lauka eit. Visi oziai laabai greit praeina...smile.gif
Atsakyti
mama2t,

persikelimas gyventi i kita vieta yra labai didelis stresas vaikui (nemazas stresas ir suaugusiam). Gal todel padidejo vaiko noras kontroliuoti aplinka, vaikas sunkiau valdo savo emocijas.
Atsakyti
Mano mažajai 1 metukai ir 3 mėn., tai oziukai pasirodo tik prie manęs su vyru. Kai maže nuvežam pas senelius - problemų kaip ir nebūna, bet vos tik pamato tėvus - prasideda terorizavimas sad.gif visko reikia visko nori, jei negauna prasideda pykčiai mad.gif . Seneliui užtenka pasakyti viena žodi ir kaprizai baigiasi, o mes........... ir gražiuoju ir balsą pakeliu - reakcijos praktiškai jokios. Tada stengiames visai būdai nukreipti dėmesį nuo norimo (bet negalimo) daikto. unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLITUKAS: 31 sausio 2004 - 22:11