Įkraunama...
Įkraunama...

Silkės patiekalai

QUOTE(mutantė @ 2006 09 20, 17:49)
Parasykit kaip silke marinuojasi, nezinau proporcijų ax.gif


Turiu tokį receptėlį.

Marinuota silkė

2-3 sūdytos silkės su kaulais
1/2 butelio mineralinio vandens
1-2 morkos
1-2 mėlynųjų svogūnų
keli lauro lapeliai ir pipirų grūdeliai
kalendros grūdelių
3-4 šaukštų cukraus
3-4 šauktai acto
truputį smulkintos imbiero šaknies

Silkę nulupti, išimti kaulus, supjaustyti gabalais ir nakčiai pamerkti į mineralinį vandenį perpus atskiestą paprastu vandeniu. Ryte silkę išgriebti, mineralinį vandenį užvirinti, sudėti į jį žiedeliais supjaustytus svogūnus, morkas, lauro lapelius, pipirus, imbierą, kalendrą, cukrų ir supilti actą. Pavirti kelias minutes, atvėsinti ir supilti ant silkės. Laikyti šaltai 2-3 val. Užsukta stiklainiuke gali stovėti šaldytuve apie savaitę.
Atsakyti
wub.gif mano mėgstamiausia: silkė, koncervuoti ananasai, morkos, svogūnai, razinos. pirma tai kelis kart verdančiu vandeniu nuplikau razinas. susipjaustau silkę, morkas sutarkuoju burokine trintuve, svogūnus supjaustau ir pakepu keptuvėju su aliejumi. pakepintas morkas su svogūnais suverčiu i dubenį ant silkės su razinom. tuo metu pjaustau ananasus gabaliukais, man skaniau kai silkutė pabūna truputi po morku ir svogūnu karšta "anklode". kai pravėsta arba wisai atvėsta tai kas jau dubeny, sudedu ananasus. dar įpilu truputuka skysčio nuo ananasų... galima dar ir majonezo truputuka įsidėt...
eina sau, kaip užsimaniau berašydama... doh.gif
Atsakyti
o aš niekad neperku tų plonai išpjaustytų silkių file, perku silkę be galvos, nuvaliusi ją pamirkau vandeny su rūgštele, tada turiu tokį indelį pailgą plastikinį, ant dugno pilu truputuką aliejaus, papjaustau svogūniuko, dedu silkės puselę, kelis lašus aliejuko, pipiriuko truputuką, maltos kalendros, svogūno, ir taip susluoksniuoju visas silkių puseles vis užlašindama aliejaus. Galima virtos morkos įdėti. Ant viršaus užpilu tokį užpilą: vanduo, citrinos rūgštelė, cukrus, aliejaus jau ten buvo užpilta. Ir į šaldytuvą. Tada imi kai reikia ir padarai su kuo nori. Jinai būna labai skani.
Atsakyti
QUOTE(silsta @ 2006 10 20, 11:37)
o aš niekad neperku tų plonai išpjaustytų silkių file, perku silkę be galvos, nuvaliusi ją pamirkau vandeny su rūgštele, tada turiu tokį indelį pailgą plastikinį, ant dugno pilu truputuką aliejaus, papjaustau svogūniuko, dedu silkės puselę, kelis lašus aliejuko, pipiriuko truputuką, maltos kalendros, svogūno, ir taip susluoksniuoju visas silkių puseles vis užlašindama aliejaus. Galima virtos morkos įdėti. Ant viršaus užpilu tokį užpilą: vanduo, citrinos rūgštelė, cukrus, aliejaus jau ten buvo užpilta. Ir į šaldytuvą. Tada imi kai reikia ir padarai su kuo nori. Jinai būna labai skani.

IR AS TAIP DARAU. TIKRAI GERAS VARIANTAS drinks_cheers.gif thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(vailija @ 2006 08 24, 20:32)
Šaunuolės, kad ati ppuikiai gaminat silkę. Aš irgi mėgstu silkės aptiekalus .O pirktinęės silkės nesu valgiusi skanios. Na, super skanios tai ne. gal merginos kurioms patinka pirktinė niekada savo negaminote. doh.gif

MANAU, KAD PIRKTINĖ TIKRA Š...., NES ten tiek tų koncervantų E prideda, kad net baisu doh.gif schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(Sonatina @ 2006 03 19, 21:10)
Pamėginau pasigaminti užkandinį tortą su silke, tik be duonos pagrindo. Skonis tikrai geras ir įdomus 4u.gif Tik reikia pasirinkti išraiškingesnio skonio silkę... Aš dėjau daugiau marinuotų agurkų ir druskos, nes vis kažko trūko... Ir be reikalo išklojau formeles plėvele, nes užkandėlės gavosi "raukšlėtos" biggrin.gif  Reikės įsigyti silikonines formeles ir tada bus  thumbup.gif

user posted image

kodėl? Išvaizda puiki, vieną akimirką pamaniau, kad tai pelėsinis sūris lotuliukas.gif thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Sonatina @ 2006 05 25, 13:23)
Ir aš labai mėgstu silkę pataluose smile.gif

user posted image

niu be galo skaniai atrodo thumbup.gif Jau kaip uzsimaniau biggrin.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
"Vici" dūmų skonio silkė su tokiu "garnyru": apkepinti pievagrybiai, virtas kiaušinis, riešutai (graikiški arba žemės) ir majonezas thumbup.gif
Paprasta ir skanu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(magnifica @ 2006 10 24, 15:50)
"Vici" dūmų skonio silkė su tokiu "garnyru": apkepinti pievagrybiai, virtas kiaušinis, riešutai (graikiški arba žemės) ir majonezas  thumbup.gif
Paprasta ir skanu  smile.gif

ax.gif galiu pasiūlyti silkutę su žirneliais ,smulkintais graikiškais riešutais,porais ir majonezu. thumbup.gif laaaabai geras skonis gaunasi
Atsakyti
QUOTE(Pasakaite30 @ 2006 09 08, 13:10)
Nežinau ar kas rašėt,bet aš darau silkių blynelius mirksiukas.gif

tai va paimu silkės file kokias 6 puseles jas sumali su mėsmale,kartu sumalu ir 2 svogūnus.O tuo laiku išverdu bulves su lupyna  kokias 7-8 nesvarbu.kai atšala sumalu su ta pačia mėsmale. I berti kokius 3 šaukštus krakmo ar miltų,prieskonių.Viską išminkyti ir formuoti kotletukus. thumbup.gif Silkė gali  būti ir dūmo skonio.Kepu keptuvėje.Skanu su grietine wub.gif

tikrai labai labai skanu thumbup.gif essen.gif
Atsakyti
QUOTE(nerigus @ 2006 10 18, 16:00)
wub.gif mano mėgstamiausia: silkė, koncervuoti ananasai, morkos, svogūnai, razinos. pirma tai kelis kart verdančiu vandeniu nuplikau razinas. susipjaustau silkę, morkas sutarkuoju burokine trintuve, svogūnus supjaustau ir pakepu keptuvėju su aliejumi. pakepintas morkas su svogūnais suverčiu i dubenį ant silkės su razinom. tuo metu pjaustau ananasus gabaliukais, man skaniau kai silkutė pabūna truputi po morku ir svogūnu karšta "anklode". kai pravėsta arba wisai atvėsta tai kas jau dubeny, sudedu ananasus. dar įpilu truputuka skysčio nuo ananasų... galima dar ir majonezo truputuka įsidėt... 
eina sau, kaip užsimaniau berašydama...  doh.gif


Nepagaunu minties, juk užpylus ant silkės karštą padažą, ji suminkštėja. Argi ne taip doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Chikipiki @ 2006 03 14, 13:24)
Nusprendziau ir as parasyti savo recepta. (Nekreipkite demesio i klaidas, nes esu ruse).  ax.gif
Receptas laabai paprastas. Prireiks 5 vnt virtu bulviu, 4 virtu buroku (perku jau virtus), 4 morku, 5 kiausiniu, 3 siliu files gabaliuku (galima ir ne file, svarbiausia kad nebutu kuauliuku), 2 svogunu, majonezo (be prieskoniu), ir grietines. (Bet istikruju visko dekit pagal savo noziura nes darzoviu didis yra skirtingas, as tik apitiksliai parasiau wink.gif )
Darzoves smulkiai sutarkoju ir dedu i atskiras lekstes kad butu patogiau dariti sloksnius. Sike supjaustau nedideliais gabaliukais. Majoneza sumaisom su nedideliu kekiu grietines.
Kaip daryti:
Didele lekste padengiu majonezo sloksniu, paskui eina sloksnis buroku, sl. silkes, sl. svogunu (truputi druskos), vel majonezo sloksnis, sl. bulviu, sl. kiausiniu., sl. morku, vel sutepti majonezu, ir vel viskas nuo pradziu ( burokai, silke, ... it t. t. ). Uzbaigti reikia buruoku sluoksniu ir gerai sutepti virsu su majonezu. Padarita patiekala reikia padeti i saldituva ir duoti isigert, nors 4 val.  (As padarau is vakaro, o rite skanaujam).
Forma turi buti panasi ne i torta, o kaip kalniuko, apvali.
Skanaus.  essen.gif


Nujau sitas kaip skaniai skambas!!!!!! Aciu tau...

Atsakyti
QUOTE(Chikipiki @ 2006 03 14, 14:24)
Nusprendziau ir as parasyti savo recepta. (Nekreipkite demesio i klaidas, nes esu ruse).  ax.gif
Receptas laabai paprastas. Prireiks 5 vnt virtu bulviu, 4 virtu buroku (perku jau virtus), 4 morku, 5 kiausiniu, 3 siliu files gabaliuku (galima ir ne file, svarbiausia kad nebutu kuauliuku), 2 svogunu, majonezo (be prieskoniu), ir grietines. (Bet istikruju visko dekit pagal savo noziura nes darzoviu didis yra skirtingas, as tik apitiksliai parasiau wink.gif )
Darzoves smulkiai sutarkoju ir dedu i atskiras lekstes kad butu patogiau dariti sloksnius. Sike supjaustau nedideliais gabaliukais. Majoneza sumaisom su nedideliu kekiu grietines.
Kaip daryti:
Didele lekste padengiu majonezo sloksniu, paskui eina sloksnis buroku, sl. silkes, sl. svogunu (truputi druskos), vel majonezo sloksnis, sl. bulviu, sl. kiausiniu., sl. morku, vel sutepti majonezu, ir vel viskas nuo pradziu ( burokai, silke, ... it t. t. ). Uzbaigti reikia buruoku sluoksniu ir gerai sutepti virsu su majonezu. Padarita patiekala reikia padeti i saldituva ir duoti isigert, nors 4 val.  (As padarau is vakaro, o rite skanaujam).
Forma turi buti panasi ne i torta, o kaip kalniuko, apvali.
Skanaus.  essen.gif




Ir as daug metu gaminu toki patekaliuka,tikrai labai skanus thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Tik produktu eile truputuka kitokia silke,veliau svogunus,kiausiniai,morkos ir burokeliai ir taip kelis sloksnius.Skanumelis!!! doh.gif
Atsakyti
mano silkes receptas

paimi kokia megsti silke , visas cimusas yra svogunu paruosime supjaustyti svogunus, pasidaryti marinata koki megstate (actas, aliejus, sukrus, pipiriukai) tada svogunus ir marinata sudeti i stiklaini, ji uzdaryti ir ji gerai paplakti, svogunai nuo to suminksteja ir gerai persisunkia marinato. na paskui tik silkutes ir truksta mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Sara @ 2004 03 18, 09:58)
DIEVISKA SILKE SU GRAIKISKAIS RIESUTAIS: KEPINI KAIP SAULEGRAZAS IR PO TO SUMAISAI SU KEPINTAIS SVOGUNELIAI, SUMAISAI, DEDI ANT SILKES IR  essen.gif

DAR SILKE SU  DZIOVINTASI GRYBAIS. DZIOVINTUS GRYBUS PAMIRKAI PER NAKTI IR RYTE NUPILI, PAVERDI, TADA SUPJAUSTAI JUOSTELEMIS IR SUMAISAI SU KEPINTAIS SVOGUNAIS- MMMMMMMM KAIP SKANU

[So su kuo maisai ta silke su grybais?majonezu,aliejumi ar kt.uzpilu? IZE=1][COLOR=red]
Atsakyti