Įkraunama...
Įkraunama...

Spurgos

Jeigu čia apie mano įdėtą receptą, tai ir cukraus pudrą, ir aliejų, nurodytus recepte, reikia dėti į tešlą. Apibarstyti galima kokiu šaukštu pudros, jeigu norisi, o kepimui aliejaus tai reikia tikrai daugiau nei 7 v. š... Reikia pilti į puodą per kelis pirštus... smile.gif
Atsakyti
Aha, aš ir galvoju, 7 šaukštai aliejaus kepimui per mažai g.gif O tešlai galvojau per daug g.gif Bet matyt taip reikia... O su pudra irgi galvoju, jei čia apibarstymui, tai tešla bus nesaldi biggrin.gif Dabar aišku, viską kišt į tešlą ar ne? bigsmile.gif
Atsakyti
Tik ką prikepiau birthday.gif essen.gif
Atsakyti
Na ir kaip? Ar skanu? g.gif
Atsakyti
Aha, patiko, o atrodo, kaip parduotuvej:) Tik šiandien kietesnės truputį jau, bet labai skanios ir sočios thumbup.gif Kepiau dvigubą porciją, tai daug gavosi, dar liko ir šiandien:) Eisiu valgyt, nes vakar jau per vėlu buvo essen.gif
Atsakyti
Beje, aš pamiršau, kad riekia cukraus pudrą, ir subėriau cukrų lotuliukas.gif bet vistiek skanu thumbup.gif
Atsakyti
Visos temos neskaičiau,bet noriu pasidalinti savo kepamų spurgų receptu,jos tikrai skanios ir mano šeimynos mėgiamos ax.gif

taigi mums reikės-

400g varškės,2 kiaušinių, 4 šaukštų cukraus, 4 šaukštų grietinės,nubraukto šaukštelio kepimo miltelių ar sodos,12 šaukštų miltų.


Kiaušinius išplakti su cukrumi,sodą ar miltelius sumaišyti su grietine,maišyti viską su varške,berti miltus ir išmaišius drėgnomis rankomis formuoti spurgas,virti aliejuje.

Skanaus,
aš paprastai kepu iš dvigubos porcijos,nes vis pritrūksta hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(bea @ 2004 01 08, 20:32)
Mano mamos varskines spurgytes (ji viska ish akies daro.. taigi ir receptas toks)

1 pakelis varshkes
2 kiaushiniai
cukrus pagal skoni
miltai
kepimo milteliai
vaniline esencija

tesla suminkom tokia, kad neliptu prie ranku. tada pavoliojam tokias deshreles, ju galus sulipdom (na kad gautusi tokios apskritos su skyle viduj). Verdam ikaitintame aliejuje. Ishvirus pabarstom cukraus pudra.


labai ačiū, bea, už recepčiuką 4u.gif Vietoje kepimo miltelių dėjau sodos šaukštuką, gavosi thumbup.gif skanios spurgytės. Per 10 min. pilna lėkštė thumbup.gif
Atsakyti
jau taip užsimaniau spurgyčių, eisiu kurią dieną kept, niam niam wub.gif essen.gif
Atsakyti
Gal kuri zinot kaip mielines teslos spurgas pasigaminti kur viduje su dzemu? Mano seimyna jas taip megsta, o as nemoku tokiu iskept. Visos temos neperskaiciau, bet kiek skaiciau neradau nieko apie tai g.gif
Atsakyti
Įdarytos spurgos

500 g miltų
250 ml vandens (arba pieno)
35 g sviesto arba margarino
50 g šviežių mielių (arba 3,5 g sausų)
75 g cukraus
5 g druskos
1 kiaušinis

Tirštas džemas ar uogienė

Aliejus spurgoms virti

Paruošti mielinę tešlą: ištirpinti mieles nedideliame kiekyje šilto pieno su šaukštu cukraus. Persijoti miltus, dėti cukrų, druską. Ištirpintą sviestą sumaišyti su likusiu šiltu pienu, įplakti kiaušinį.
Supilti mielių masę ir kiaušinių masę į miltus ir užmaišyti tešlą. Gerai išminkyti (~10 min.).
Pastatyti uždengtą tešlą šiltai ir leisti pakilti dvigubai.
Iškočioti 0,5 cm storio tešlos lakštą ir reljefiniu ratuku išpjauti 3 cm pločio ir 15 cm ilgio juosteles. Ant pusės jų šaukšteliu ar konditeriniu maišeliu užspausti ploną džemo juostelę. Ant viršaus uždėti kitą tešlos juostelę, užspausti pirštais visus kraštus ir dar kartą apipjauti reljefiniu ratuku po 2 – 3 mm iš kiekvienos pusės.
Galima kepti ir tokias lazdeles, galima jas sujungti į ratuką gerai suspaudus galus. Išdėlioti paruoštas spurgas ant kepimo popieriaus ir dar pakildinti 15 – 20 min.
Kepti gerai įkaitintame aliejuje.
Nusausinti ir pabarstyti cukraus pudra smile.gif
Atsakyti
Na ką.. vakar susiruošiau kepti spurgytes, pagal Sonatinos receptuką.. bigsmile.gif Tai kadangi manęs abžoros būta, susisvaigau pasidaryti iškart dvigubą porciją.. lotuliukas.gif

Žodžiu gavosi 48 spurgos su skylute ir tiek pat mažų spurgyčių iš tų viduriukų.. rolleyes.gif Jau skanumėėėėėlis tai neišpasakytas.. essen.gif clap_1.gif

user posted image



Ačiū, Sonatina.. notworthy.gif
Atsakyti