Įkraunama...
Įkraunama...

Vynuogės

QUOTE
Bijuna Paskelbta Šiandien, 17:10
  As turbut susigundysiu vynuogiu auginimu


O aš jau susigundžiau ir jau pasisodinau 5 vynuogių rūšis.Apie vynuogių auginimą skaitinėjausi ilgais žiemos vakarais,na man sudėtingiausias pasirodė jų genejimas,šiaip galų gale įkirtau kaip tai daroma ,žiūrėsim ar išeis praktiškai g.gif

Vynuoges reikia sodinti pietinėjė puseje .Galima auginti ne tik prie pastato bet ir atviroje vietoje ant ištemptų vielų. Vienoje eilėje gali augti įvairios rušys.Na o uogyčių teks palaukti kokius 3 ar 4 metus. mirksiukas.gif

Atsakyti
[quote=veronika1,2008 04 10, 16:34]
O aš jau susigundžiau ir jau pasisodinau 5 vynuogių rūšis.Apie vynuogių auginimą skaitinėjausi ilgais žiemos vakarais,na man sudėtingiausias pasirodė jų genejimas,šiaip galų gale įkirtau kaip tai daroma ,žiūrėsim ar išeis praktiškai g.gif

Va genėjimas tai man čia mįslė biggrin.gif . Kaip supratau, jos labai smarkiai iškarpomos, paliekant tik pagrindinį stiebą ir kelias šonines aptrumpintas šakeles? g.gif
Atsakyti
QUOTE(karina @ 2008 04 10, 20:16)
Va genėjimas tai man čia mįslė biggrin.gif . Kaip supratau, jos labai smarkiai iškarpomos, paliekant tik pagrindinį stiebą ir kelias šonines aptrumpintas šakeles? g.gif

aš gerokai apgeniu: ant pagrindinių stiebų palieku iki 5 pumpurėlių, o ant gražesnių šoninių šakelių iki 3 pumpurėlių. Visas kitas mažavertes, plonas šakeles nugeniu visiškai nieko nepalikdama ax.gif Juk paskui kai deda iš tų pumpurėlių šakos doh.gif užtenka tų vynuogių - daug priauga bigsmile.gif mat visas jėgas tam skirt augalas gali....
Tik genėt reiktų geriau rudenį, kai žemę gruodas sutraukia. Na, galima ir pavasarį, bet tada tas apgenėjimas šiek tiek suvėlina pumpurų sprogimą (tą žinant kartais galima specialiai pavasarį genėt, kad išvengt vėlyvų pavasarinių šalnų - žodžiu, galima pagal orų prognozes truputuką pumpurų sprogimą pareguliuot mirksiukas.gif )
Atsakyti
Gavau aš penkis vynuogių daigelius,bet dabar jie stovi pas anyta balkone.Niekada aš jų neauginau ir nesidomėjau,bet kaip gavau daigelius sakau reikia sode kur nors jas priglausti.Gal kokių adresiukų gerų žinot,o gal ir čia galit aprašyti jų auginimą ir sodinimą.

Pradžiai tai kada jau galėčiau jas sodinti sode?
Ar reikia žemę paruošti prieš sodinant?
Ar atramas iškarto reikia paruošti?
Kaip dėl laistymo?
Kur geriau sodinti ,na ar saulės reikia ,ar pavėsio ir t.t?

Labai lauksiu jūsų pagalbos ir patarimų,kaip su jomis elgitis pirmus metus blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(dėja @ 2008 04 12, 21:34)
Gavau aš penkis vynuogių daigelius,bet dabar jie stovi pas anyta balkone.Niekada aš jų neauginau ir nesidomėjau,bet kaip gavau daigelius sakau reikia sode kur nors jas priglausti.Gal kokių adresiukų gerų žinot,o gal ir čia galit aprašyti jų auginimą ir sodinimą.

Pradžiai tai kada jau galėčiau jas sodinti sode?
Ar reikia žemę paruošti prieš sodinant?
Ar atramas iškarto reikia paruošti?
Kaip dėl laistymo?
Kur geriau sodinti ,na ar saulės reikia ,ar pavėsio ir t.t?

Labai lauksiu jūsų pagalbos ir patarimų,kaip su jomis elgitis pirmus metus blush2.gif


Sodint į žemę jau ir gali - juk kaži ar šalnų, t.y. stiprių iki įšalo benusimato mirksiukas.gif Dėl žemės tai jei ji yra gera, t.y. puri įdirbta, tai nieko gal ir nereikia, bet vienas kitas šmotelis kokio komposto gal ir nepakenktų - kiekvienas augaliukas mėgsta į geresnę žemę šakneles leist tongue.gif Sodinant paliet žemę reiktų tiek, kad išstumtų orą nuo šaknelių (ypač, jei žemės nuo šaknų buvo nusipurčiusios) ir kad apliptų žemėm - nu, čia beveik nieko nauja, nes visada taip sodint reikia ax.gif
O vat dėl vietaos, kuri labiau tinka: ar saulėta, ar pavėsis, tai vienareikšmiškai TIK SAULĖTA vieta. Tada ir vynuogės (uogos) būna saldesnės, ir derlius gausesnis mirksiukas.gif
Beje, pirmaisiais metais tikėtis didelio derliaus nereikėtų - reikia šakneles sustiprint. O jau antraisiais, trečiaisiais metais galima tikėtis vynuogių, jeigu vynuogienojui patiks priežiūra ir vieta smile.gif
Atsakyti
Tai zynoves smile.gif , kokias geriausiai veisles vynuogiu sodinti, kad tikrai uogu tureti, tame puslapyje vynuoges.lt tai tokios grazios ir dideles vynuoges, kad nesinori tiketi, jog tokios uzauga lietuvoje.
Atsakyti
Aš rinkausi lietuviškas ir latviškas vynuogių veisles(Supaga,Zilga,Juodupė,Varduva,Swenson red) .Jos gana atsparios mūsų klimato sąlygomis ,bet kas gyvena arčiau pajūrio gali pabandyti ir lepesnes vyn.rūšis.
Saulašarė, o kokias tu augini?

QUOTE
,kaip su jomis elgitis pirmus metus


Pirmaisiais metais gali užaugti 1-4 ugliai.Jei krumas turi 1 uglį ,formavimą atidėti sekančiams metams.Jei 2-3ugliai,palikti pačius stipriausius 2 uglius ir juos patrumpinti iki 3-4 pumpurų.Čia toks būtų genejimas rudenį na o vasarą laistyti ,neleisti augti piktžolems .Tokia ir būtų pirmų metų priežiūra. Gal kas mane dar papildys.....
Atsakyti
Ar auginat kuri nors vynuoges be kauliuku? As auginu dvi: melyna uzpraeitais metais pirkau Maximoje, o pernai jau uzugo pora kekiu paskanauti, o zalia(kurios net nezinau pavadinimo) auga atejusi dar is mano tevu sodo.Labai butu idomu uzsiauginti be kauliuku rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(muna @ 2008 05 13, 01:16)
Ar auginat kuri nors vynuoges be kauliuku? As auginu dvi: melyna uzpraeitais metais pirkau Maximoje, o pernai jau uzugo pora kekiu paskanauti, o zalia(kurios net nezinau pavadinimo) auga atejusi dar is mano tevu sodo.Labai butu idomu uzsiauginti be kauliuku rolleyes.gif

sveiki,
norėjau paklausti ar jūs tręšiate vynuoges? Jei taip, tai kuom? ir apie genėjimą nelabai suprantu ax.gif .
Atsakyti
g.gif 4u.gif
Atsakyti
Mes tik šiemet nusipirirkom sode. Auga didžiulė vynuogė, jau net antram aukšte į balkoną lipa. Apaugus visa tokia pavėsinė. Nei žinau kokia rūšis, nei kaip su ja elgtis, nei kaip genėt. Kekių tai labai daug, viena prie kitos. Bus matyt vėliau kokios jos ten bus.
Atsakyti
[QUOTE]sveiki,
norėjau paklausti ar jūs tręšiate vynuoges? Jei taip, tai kuom? ir apie genėjimą nelabai suprantu ax.gif . [QUOTE]

Aš prieš sodindama gerai įdirbau dirvą ,dejau organinių medžiagų,truputį superfosfato,kalio druskos.Ir praėjus 2 menesiams po sodinimo patrešiau silpnu "Kemira" trašų tirpalu.Bet viską dariau su saiku.Nuo liepos vidurio nebegalima tręšti vynuogių,nes užsitęs ūglių augimas ir stiebai nespės iki žiemos sumedėti, tokie ūgliai neperžiemos.Kai kurie augintojai vyresnes vynuoges pavasarį aplink augalą apdeda mėšlu(perdegusiu)arba kompostu.Kai kurie trešia mineralinėmis trąšomis.
O dėl genėjimo,siūličiau pirmiausia išnagrineti suaugusio krūmo sandarą.Isidemėti kaip jų dalys vadinasi,o poto skaityti ,skaityti,skaityti.
Atsakyti