Įkraunama...
Įkraunama...

Užsiėmimai ir žaidimai su vaikais

Mes darom tai kas mums labiausiai patinka, dėliojam medines puzles, su paveiksliukais, skaiciais, raidem, o kai norim pailset zaidziam futbola.
Atsakyti
Mes daugiausiai piešiam arba lipdom iš plastelino smile.gif Dukrai labai patinka žiūrėti, kaip aš piešiu. Ji man flomasterius paduoda. Tuo pačiu aš jai pasakau, kokia tai spalva smile.gif
Dar kartu gaminam valgyti biggrin.gif Duodu jai ką nors išmaišyti (pvz. miltus su kepimo milteliais). Arba duodu jai maltus džiuvėsius ir paprašau apibarstyti kepimo formą smile.gif Jai labai patinka. Dar mėgsta svogūnus lupinėt. Tai visada man nulupa tą rudą apvalkalą. Aš tik galiukus nusipjaunu. Taip kad mes labai ūkiškai žaidžiam biggrin.gif
Atsakyti
Maniske irgi megsta piesti ir lipdyti. Kai gaminu - butinai prisistato ir neduok dieve neduosiu pamaisyt ar paminkyt teslos.. Duodu ir paprasta plastikini peiliuka, tai pripjausto nesamoniu visokiu, o jau laimes pilnos kelnes thumbup.gif Taigi mes taip pat labiau ukiskai lavinames. Buitinius kasdienius darbus atliekant labai daug ko vaikas ismoksta, tik reikia deramai prieiti prie kiekvieno darbelio. Juk ir spalvas, ir skaicius, ir formas galima mokyti, o kur dar smulkioji motorika ir kiti dalykai.
Na o darzelyje ir kitaip pasilavina, ten daineles, eilerastukai ir tt.
Atsakyti
Pagrindines lavinamosios priemones pas mus tokios: loto, medines deliones, deliones is dvieju triju daliu (popierines), mokomes geometrines figuras, spalvas, reguliariai perkam zurnala ''Kutis'', kuriame daug uzduoteliu, is korteliu mokomes atpazinti vaisius, darzoves, ivairiausius daiktus ir pan., veriam smulkius karolius (lavinam smulkiaja motorika), piesiam su flomasteriais, piestukais, kreidutem, guasu, akvarele, lipdom su plastelinu, po truputi jau mokomes pazinti skaicius, mokomes savokas zemyn-aukstyn, kaire-desine ir t.t., seku ir leidziu klausytis irasytu pasaku (lavinam girdimaji demesi). Zodziu, sunku viska ir isvardinti smile.gif Mokomes daug, nes sunaus raida siek tiek veluoja.
Atsakyti
ojei kiek visko mokoma ugdoma wub.gif aš net nepagalvojau 2 m vaiko eilėraštukų mokint wub.gif nors ką čia mokinsi, jei jis tik prieš kelis mėnesius normaliai pradėjo kalbėt doh.gif užtai jau pasakas pasakoja, kurias jam skaitydavau n kartų lotuliukas.gif dėlionėmis, konstruktoriais ir kt. pan. daiktais nelabai domisi, arba labai trumpai, nes nėra ratų lotuliukas.gif Piešti tai labai patinka ir jau iš vaikiškų keverzonių pamažu galima suprasti, ką piešia biggrin.gif Kadangi eina į darželį, tai, manau, ten gauna taip pat pakankamai veiklos - veda jos į muzikos pamokėles ir pan (naujiem metams 2-2,5 m pypliai jau rodė su auklėtojom vaidinimą, na sekės ne visiem gerai, bet....)
Namuose taip pat stengiuos, kaip ir kitos mamytės, lavinti per paprastus buities darbus - lipdami laiptais skaičiuojam pakopas, padavinėja bulves, valo kartu grindis ar dulkes, pas mano mamą jam teko laimė paminkyti cepelinų tešlą lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kikile @ 2011 03 29, 13:19)
Maniske irgi megsta piesti ir lipdyti. Kai gaminu - butinai prisistato ir neduok dieve neduosiu pamaisyt ar paminkyt teslos.. Duodu ir paprasta plastikini peiliuka, tai pripjausto nesamoniu visokiu, o jau laimes pilnos kelnes  thumbup.gif Taigi mes taip pat labiau ukiskai lavinames. Buitinius kasdienius darbus atliekant labai daug ko vaikas ismoksta, tik reikia deramai prieiti prie kiekvieno darbelio. Juk ir spalvas, ir skaicius, ir formas galima mokyti, o kur dar smulkioji motorika ir kiti dalykai.
Na o darzelyje ir kitaip pasilavina, ten daineles, eilerastukai ir tt.

Jo jo. Darželyje ir žaidžia daugiau. Pas mane irgi sumuštinius sutepa ir desra uzdeda biggrin.gif Tik ne peili duodu, o sauksta. Parodau, kas su rankena gali tepliot
Atsakyti
mes deliojam delione(na pvz yra nupiestas kiskis ir turi surast kita dali,kur jis pasislepes ir sudedi i kruva),turim toki medini,kur ant jo sumauti trikampiai,kvadratai,staciakampiai ir apskritimai,tai nuimi ir deliojam.mokomes atpazint figuras ir taisyklingai atgal suvert.pripilu pvz pupeliu su zirniais ir prasau atrinkt.deliojam ir medine delione,vartom knygutes,mokomes gyvuliukus.jau zino kaip vokieciu aviganis atrodo ir ciau ciau veisles sunys.lipdom is namie pasigaminto plastelino,sprendziam uzduoteles is zurnaliuko kutis.mokam keleta eilerastuku,tik nevisi supranta dar jo kalba.ir viena daina.kur joji,jonai ismokes biggrin.gif nuo danonki like raideliu ant saldytuvo,tai po truputi mokomes.praeidama vis paklausiu,kur u,a,e tai tas jau beveik atpazysta.
o buityje tai beveik viska kartu darom:ir kiausini plakam,mesa malam,mokinames is butelio i puoduka isipilt gert.butelis jei buna nestipriai uzsuktas pats atsisuka ir pats uzsuka.tik jau reikia paziuret,kai pila i puoduka,nes dar daznai padaugina mirksiukas.gif mokinu siuksles rusiuot,tai kai nueina mest siuksles,klausia tas cia?batus pats uzsiauna.jei ispila kur netycia ka nors eina ieskot skurlio ir valo mirksiukas.gif
Atsakyti
Matau kad panasaus amziaus vaikai yra labai panasus, nes paskaiciu tai mes su dukra darom bevei viska ta pati ka ir jus.Tai ramiau pasidare, nes vis kazkaip galvojau, kad mazai uzsiimu su vaiku blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(alinute5 @ 2011 03 29, 15:49)
aš net nepagalvojau 2 m vaiko eilėraštukų mokint  wub.gif nors ką čia mokinsi, jei jis tik prieš kelis mėnesius normaliai pradėjo kalbėt  doh.gif užtai jau pasakas pasakoja, kurias jam skaitydavau n kartų  lotuliukas.gif

Aš saviškį prieš Kalėdas mokinau "Eglutę skarotą", išmoko greit (tada buvo 2m4mėn). Dar pats išmoko iš TV reklamos "Tapu tapu, eina meškinas be batų" ir mano mama išmokino ketureilį. Šiaip labai įsidėmi reklamų tekstus, daineles (pvz mėgstamiausia "Varna Albertina"). Labiausiai mėgsta, kai jam skaitome knygeles su eiliuotu tekstu, šiandien išpyškino 10 eilučių tekstą be suklydimų ir dar kelis ketureilius. Likau be žado. Mokau raidžių: aš ant lapo nupiešiu dienos raidelę, sūnus ten dar visko pripaišo ir pakabiname ant šaldytuvo su magnetu. Per dieną vis paklausiu, kokia čia raidė, jei neprisimena, primenu. Skaičius vardina iki 20, o kai reikia skaičiuot daiktus, tai iki 5 išeina, jei daugiau, spėlioja. Spalvas skiria seniai, dabar mokau atspalvių. Žurnaliukas KUTIS, plastilinas, įvairios piešimo priemonės, dėlionės (nesunkiai įveikia 20 dalių), lego ir medinės kaladėlės, duodu skylamušį, neaštrias žirklutes, aišku, "pagalba" namų ruošoje. Labai mėgsta knygą "Pasaulio atlasas su langais", iš jos išmoko daug gyvūnų, statinių, augalų, tt. Išmoko pele naudotis čia: www.instantsfun.es.
Atsakyti
QUOTE(GiedrėM @ 2011 03 30, 17:03)
Aš saviškį prieš Kalėdas mokinau "Eglutę skarotą", išmoko greit (tada buvo 2m4mėn). Dar pats išmoko iš TV reklamos "Tapu tapu, eina meškinas be batų" ir mano mama išmokino ketureilį. Šiaip labai įsidėmi reklamų tekstus, daineles (pvz mėgstamiausia "Varna Albertina"). Labiausiai mėgsta, kai jam skaitome knygeles su eiliuotu tekstu, šiandien išpyškino 10 eilučių tekstą be suklydimų ir dar kelis ketureilius. Likau be žado. Mokau raidžių: aš ant lapo nupiešiu dienos raidelę, sūnus ten dar visko pripaišo ir pakabiname ant šaldytuvo su magnetu. Per dieną vis paklausiu, kokia čia raidė, jei neprisimena, primenu. Skaičius vardina iki 20, o kai reikia skaičiuot daiktus, tai iki 5 išeina, jei daugiau, spėlioja. Spalvas skiria seniai, dabar mokau atspalvių. Žurnaliukas KUTIS, plastilinas, įvairios piešimo priemonės, dėlionės (nesunkiai įveikia 20 dalių), lego ir medinės kaladėlės, duodu skylamušį, neaštrias žirklutes, aišku, "pagalba" namų ruošoje. Labai mėgsta knygą "Pasaulio atlasas su langais", iš jos išmoko daug gyvūnų, statinių, augalų, tt. Išmoko pele naudotis čia: www.instantsfun.es.



Ohooo, , na jūsiškis keliais mėn vyresnis už manąjį. Na ir pati pastebėjau, kad atimintis tai labai gera pas mažių ir ax.gif Mano ir sakydavo "Tapu tapu ėjo meškinas be batų", tik "meškinas" dar nesakė, tai sakydavo "Tapu tapu ėjo puh puh be batų" lotuliukas.gif Daržely nemažai išmoksta (žiema žiema bėk iš kiema"), dabar namuose skraido kaip drugelis (tai plasnoja, tai mojuoja, tai sustoja, tai sparneliai sulūžta lotuliukas.gif ). Spėju, gal ir darželyje jie ką nors taip žaidžia, nes mes patys nerodėm jam ax.gif
Atsakyti
Kadangi kaip neisnesiotukes aiskiau pradejom kalbet tik po 2 metuku(db 2.7m.), tai eilerastuku dar ne lb mokomes, bet daineles jau noriai bando dainuot biggrin.gif o siaip demesi sukoncentruoja i kazkokia veikla lb trumpam, bet stengiames mokyt zaist su lego, statyt kazka, bandom kazka piest, bet mama ta daro daugiau lotuliukas.gif taip pat skaitom knygutes, mokomes skaiciuoti, dedam medines deliones...
Atsakyti
Mes jau išmokom beveik visas raideles, skaičiuot iki 15 kažkur. Tik neaiškiai taria daug žodžių, tai stengiuosi daugiau su juo kalbėt. Moka ir kelis trumpus eilėraštukus, bet sako tik tada, kai pats nori. Mėgėjas piešti, ypač sukeisti vietomis flomasterių dangtelius ir paskui ieškoti tinkamo pagal spalvą.
O šiaip daugiausia jam patinka kaladėlės, dabar einamiausios vaflinės, kur yra ir gyvūnėlių, ir žmonės, tai stato namą, fermą,mašiną....
Labai mėgsta žaisti žaidimą "Kas čia?". Aš jo klausinėju, jis atsakinėja, Jei nežino -paaiškinu.
Ir buityje daug man padeda, pasakoju kodėl dulkes reikia valyti, kaip siurblys visokias "kakas" surenka, klausosi išsižiojęs. Ir svogūnus, ir česnakus lupa, ir bulves padavinėja, ir išplautus stalo įrankius sudėlioja. Buvo metas,kai plovė indus thumbup.gif .. 4u.gif
Atsakyti