Įkraunama...
Įkraunama...

Lazanija

Lazaniją pradėjau kepti perskaičiusi Supermamos receptus>Iki tol nebuvau bandžiusi .Vaikai labai giria,kad išeina skani. O man juokinga,kad kiekvieną kartą ji gaunasi vis kitokia. Vieną kartą pasinaudoju vienos receptu,kitą-kitos,o dar pati pafantazuoju. Žodžiu,kas nebandė,tai labai geras neatsibostantis patiekalas.Iškepu du didžiausius gabalus ir paskui kelias dienas pasišildydami valgome.
Atsakyti
QUOTE(Smauglius @ 2008 10 12, 13:08)
Turiu klausimą dėl Bolognese padažo - ar visiškai negerai būtų pilti raudono vyno, o ne balto?  g.gif Gal kas bandėt?


As katik baigiau gamint lazanija su raudonuoju vynu (velai pradejau blush2.gif nes jos man reikia ryt ryte, kad MB i darba pietums nestis galetu). Taigi, skonis super thumbup.gif Tiesa sakant, tai ir skonis ir vaizdas thumbup.gif Tikiuos is rinkiminio maratono grizes MB irgi taip pat ivertins ax.gif
Papildyta:
Beje, gaminau pagal si recepta 4u.gif
QUOTE(lapute33 @ 2008 05 13, 13:53)
Bolognese (boloneze) padažui:

1 šaukštas sviesto,
1 didelė svogūno galvutė (smulkiai pjaustyta) ,
1 vidutinio dydžio morka (smulkiai pjaustyta) ,
1 saliero šakelė (smulkiai pjaustyta) ,
1 skiltelė česnako (perspauskite spaudikliu) ,
125 g pievagrybių (pjaustytų) ,
450 g jautienos faršo,
po 300 ml raudonojo vyno ir mėsos sultinio,
400 g konservuotų pomidorų (supjaustykite) ,
1 šaukštas pomidorų pastos,
1 arbatinis šaukštas džiovintos kalendros,
2 šaukštai smulkintų petražolių.

Bešamelio padažui:
600 ml pieno,
1 svogūno galvutė,
6 žirneliai juodųjų pipirų,
1 lauro lapelis,
25 g sviesto,
25 g miltų,
žiupsnelis malto muskato riešuto,
225 g paruoštų lazanijos lakštų (kurių nereikia apvirti) ,
50 g parmezano sūrio.

Mažos gudrybės:
Jeigu Bolognese (boloneze) padažui naudosite jautienos ir kiaulienos faršą, patiekalas taps dar skanesnis, aromatingesnis ir sotesnis.
Bolognese (boloneze) padažą geriau ruošti iš anksto ant lėtos ugnies, palaipsniui pilant sultinį.
Prisiminkite, kad bolognese (boloneze) turi būti gaminamas ant labai lėtos ugnies ir jokiu būdu neužverdamas, o turi tik lengvai, vos pastebimai suburbuliuoti.

Gaminimas:
1. Bolognese (boloneze) padažo gaminimui keptuvėje ištirpinkite sviestą, apkepinkite svogūną, morkas, salierus ir česnakus ir kepkite 7-8 minutes. Sudėkite pievagrybius ir kepkite dar apie minutę. Sudėkite faršą ir apkepkite, kol įgaus rusvą spalvą.
2. Nuolatos maišykite, įpilkite sultinį ir vyną, sudėkite pomidorus, pomidorų pastą, kalendrą ir prieskonius. Pakaitinkite iki virimo, uždenkite dangtį, sumažinkite ugnį ir kaitinkite apie valandą, kol faršas suminkštės, o padažas išvirs.
3. Bešamelio padažui mažame puode pakaitinkite pieną su svogūnu, pipirais ir lauro lapeliu. Nukelkite nuo ugnies ir leiskite nusistovėti 10 min., po to nukoškite. Puode ištirpinkite sviestą, sumaišykite su miltais. Kaitinkite 2 min nuolat maišant (masė turi perkaisti). Nuimkite nuo ugnies, supilkite pieną. Pavirkite padažą iki sutirštėjimo, įberkite maltų muskato riešutų.
4. Trečdalį boloneze padažo išpilkite į sviestu išteptą formą, kurioje kepsite. Padėkite lakštą lazanijos ir užpilkite sluoksnį bešamelio padažo. Dėkite dar du sluoksnius boloneze, lazanijos ir vėl bešamelio. Pabarstykite tarkuotu parmezano sūriu. Kepkite orkaitėje 45 min., kol lazanija įgaus rusvą spalvą, o padažas pradės burbuliuoti.

Atsakyti
QUOTE(Dasha @ 2008 10 09, 18:54)
na, kai skaitau tai viskas labai paprastai atrodo.. reiks pabandyt kai susikaupsiu. Aciu

tikrai paprasta, saka, man is pirmo karto labai gera isejo, visiems patiko...kiek gaminau niekad nebuvo kad nepavyktu thumbup.gif
Atsakyti
Savaitgalį kepiau ir aš. Namiškiai laaaaabai patiko.
Kepiau pagal šį receptą:
http://www.manovirtu...i/lazanija.html
user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Cinside @ 2008 10 14, 20:09)
Savaitgalį kepiau ir aš. Namiškiai laaaaabai patiko.
Kepiau pagal šį receptą:
http://www.manovirtu...i/lazanija.html


gražiai ir skaniai atrodo thumbup.gif ir pati lakštus vireisi ar pirktinius naudojai g.gif
Atsakyti
Ačiū už gausybę receptų - šiandien vakarienei lazanija mirksiukas.gif
Atsakyti
Mielosios, patarkit man prasau, nes jau nebeismanau, ka daryt... blink.gif Sumaniau ir as issiprofinti darant si nuostabu patiekala... Vis butu liuks, bet kiek kartu darau, vis man tas virsus lazanijos negardus, kietas kazkoks gaunas... Skubu uzbegt uz akiu ir pasakyt,kad padazo pilu gausiai-tikrai dregmes netruksta, bet va tas virsus visvien kieteja. Zinoma, tada ir vaizdas jos ne toks, koks turi buti... Bandziau naudoti abieju tipu lazanijos lakstus-ir tuos, kur reikia apvirti, ir tuos, kur dedi zalius. Gal, saka, as i ta besamel padaza per mazai miltu ivarvolinu, gal butent miltai neleistu sukietet virsutiniam sluoksniui? g.gif Patarkit, nes jau kai nervai nelaiko, tai nelaiko... drinks_cheers.gif
Atsakyti
Chloja gal dėl to kad tu ją neuždengtą kepi?
Atsakyti
QUOTE(vredna @ 2008 11 20, 17:22)
Chloja  gal dėl to kad tu ją neuždengtą kepi?


O, sakes.... as visiskai suglumus... tai, ka ja reikia uzdengta kepti??? unsure.gif Nesuprantu tik, kodel receptu knygose apie tai net neuzsimenama... O tai sakykit, kuo ta skarda man reiktu pridengti (na, as kepu tokioje staciakampeje formoje)? Dieve, gyveni, zmogus, ir mokaisi.... ir taip visa gyvenima mirksiukas.gif Aciu supermamoms, kad esate lotuliukas.gif
Atsakyti
Šiaip dengt nebūtina, bet jei pas tave tokie dalykai darosi tai pabandyk gal padės. Aš kažkada dengiau folija, ant pačio galo nuėmiau kad apskrustų ir viskas.
Aš dar galvoju kad tu ant viršutinio lakšto per mažai masės uždedi, todėl tau ir sudžiūna viršus 4u.gif Nu bet čia tik mano pamąstymai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(lapute33 @ 2008 05 13, 15:53)
As gaminu pagal toki recepta  4u.gif
Lazanija

Bolognese (boloneze) padažui:

1 šaukštas sviesto,
1 didelė svogūno galvutė (smulkiai pjaustyta) ,
1 vidutinio dydžio morka (smulkiai pjaustyta) ,
1 saliero šakelė (smulkiai pjaustyta) ,
1 skiltelė česnako (perspauskite spaudikliu) ,
125 g pievagrybių (pjaustytų) ,
450 g jautienos faršo,
po 300 ml raudonojo vyno ir mėsos sultinio,
400 g konservuotų pomidorų (supjaustykite) ,
1 šaukštas pomidorų pastos,
1 arbatinis šaukštas džiovintos kalendros,
2 šaukštai smulkintų petražolių.

Bešamelio padažui:
600 ml pieno,
1 svogūno galvutė,
6 žirneliai juodųjų pipirų,
1 lauro lapelis,
25 g sviesto,
25 g miltų,
žiupsnelis malto muskato riešuto,
225 g paruoštų lazanijos lakštų (kurių nereikia apvirti) ,
50 g parmezano sūrio.

Mažos gudrybės:
Jeigu Bolognese (boloneze) padažui naudosite jautienos ir kiaulienos faršą, patiekalas taps dar skanesnis, aromatingesnis ir sotesnis.
Bolognese (boloneze) padažą geriau ruošti iš anksto ant lėtos ugnies, palaipsniui pilant sultinį.
Prisiminkite, kad bolognese (boloneze) turi būti gaminamas ant labai lėtos ugnies ir jokiu būdu neužverdamas, o turi tik lengvai, vos pastebimai suburbuliuoti.

Gaminimas:
1. Bolognese (boloneze) padažo gaminimui keptuvėje ištirpinkite sviestą, apkepinkite svogūną, morkas, salierus ir česnakus ir kepkite 7-8 minutes. Sudėkite pievagrybius ir kepkite dar apie minutę. Sudėkite faršą ir apkepkite, kol įgaus rusvą spalvą.
2. Nuolatos maišykite, įpilkite sultinį ir vyną, sudėkite pomidorus, pomidorų pastą, kalendrą ir prieskonius. Pakaitinkite iki virimo, uždenkite dangtį, sumažinkite ugnį ir kaitinkite apie valandą, kol faršas suminkštės, o padažas išvirs.
3. Bešamelio padažui mažame puode pakaitinkite pieną su svogūnu, pipirais ir lauro lapeliu. Nukelkite nuo ugnies ir leiskite nusistovėti 10 min., po to nukoškite. Puode ištirpinkite sviestą, sumaišykite su miltais. Kaitinkite 2 min nuolat maišant (masė turi perkaisti). Nuimkite nuo ugnies, supilkite pieną. Pavirkite padažą iki sutirštėjimo, įberkite maltų muskato riešutų.
4. Trečdalį boloneze padažo išpilkite į sviestu išteptą formą, kurioje kepsite. Padėkite lakštą lazanijos ir užpilkite sluoksnį bešamelio padažo. Dėkite dar du sluoksnius boloneze, lazanijos ir vėl bešamelio. Pabarstykite tarkuotu parmezano sūriu. Kepkite orkaitėje 45 min., kol lazanija įgaus rusvą spalvą, o padažas pradės burbuliuoti.

isbandziau ir as si recepta, labai skaniai gavos,aciu thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(vredna @ 2008 11 20, 21:45)
Šiaip dengt nebūtina, bet jei pas tave tokie dalykai darosi tai pabandyk gal padės. Aš kažkada dengiau folija, ant pačio galo nuėmiau kad apskrustų ir viskas.
Aš dar galvoju kad tu ant viršutinio lakšto per mažai masės uždedi, todėl tau ir sudžiūna viršus  4u.gif  Nu bet čia tik mano pamąstymai  biggrin.gif


Aciu 4u.gif pabandysiu dengti... O del mases ant paskutinio laksto, tai as jokios mases nededu, tik aplieju viska graziai besamel padazu (nu nezinau, pas mane visa lazanja jame skesta g.gif ). O kaip del tu lakstu, ar butina juos apvirti pries kepant? Ir apskritai-formuojant lazanija reikia, kad visos porcijos butu isvien (tai yra lakstus sujungti, pertepimus sujungti)? taip iseina, kad gaunasi viena didele lazanija, kuria paskui jau dalini? blush2.gif Pasidalinkit, nes, ka as zinau... faktas tas, kad kaip patarete butinai dengsiu folija, nes jau nusibodo tuos paskrudimus ismest... beje, kepu 175 temperaturoj (juk ne per daug tai, ar ne?)smile.gif
Atsakyti