Įkraunama...
Įkraunama...

Lazanija

QUOTE(spyglencija @ 2011 03 16, 08:18)
lakštai atrodo va taip(foto paskolinta)

manau gerai buvai suradusi smile.gif  tik būna lakštų, kuriuos reikia apvirti,o kurių ne,paskaityk dar etiketėje,jei parduotuvėje turi laiko:)


aciu, eisim vel ieskot smile.gif
Atsakyti
Praita savaite gaminau lazanija pirma karta, ir viskas taip super gavosi. thumbup.gif
Pirkau makaronus,kuriu nereikia apvirti.
Pagrindini idara dariau su farsu, svogunais, pievagrybiais, ir paprika, visur parasyta deti morkas, bet as ju nemegstu labai, tai vietoj ju paprika dejau, ir dar cili pipira, nes astriai megstu.
Su baltu padazu irgi viskas gerai gavosi.
Ryt vel darysiu, labai patiko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ColdAngel @ 2011 03 17, 18:18)
Praita savaite gaminau lazanija pirma karta, ir viskas taip super gavosi.  thumbup.gif
Pirkau makaronus,kuriu nereikia apvirti.
Pagrindini idara dariau su farsu, svogunais, pievagrybiais, ir paprika, visur parasyta deti morkas, bet as ju nemegstu labai, tai vietoj ju paprika dejau, ir dar cili pipira, nes astriai megstu.
Su baltu padazu irgi viskas gerai gavosi.
Ryt vel darysiu, labai patiko smile.gif

Dar įdėki pomidorų irgi labai skanu:)
Atsakyti
Pasidalinsiu savo Lazanijos receptuku,kurį prieš kokius 10 metų gavau iš vienos pažįstamos Prancūzijoje, kuris beje l. panašus į visų kitų smile.gif gali būti, kad ir pasikartosiu ax.gif
LAZANIJA
4-6 asmenims:
Makaronų lakštai lazanijai (500 g)(sunaudojama tiek kiek telpa į pasirinktą kepimo indą)
Olandiškas sūris (tarkuojamas ant viršaus) 300-500 g
Baltajam padažui:
1 didelis šaukštas sviesto
2 šaukštai miltų
2-3 stiklinės pieno
Druska
Pipirai
Pusė sultinio kubelio
Mėsos padažas:
Mėsos faršas (aš naudoju kiauliena+jautiena) 400 g
1 svogūnas
5-6 skiltelės česnako
700 g pomidorų padažo arba konservuotų pomidorų (sezono metu galima dėti šviežius gerai sunokusius pomidorus)
Prieskoniai(mėsos prieskoniai, provanso žolės(čiobrelis, rozmarinas ir t.t.)
Makaronų lakštus paverdu 3-5 min., į verdančio vandens puodą su šlakeliu aliejaus dedu ne visus iškarto,po kelis, kad nesuliptų smile.gif
Pasiruošiu baltajį padažą: Nedideliame puode ištirpinu šaukštą sviesto, įdedu 2 šaukštus miltų, gerai išmaišau ir supilu 2 stiklines pieno. Ugnis turi būti maža. Tada visą laiką padažą maišau, kol šis užverda, sudedu prieskonius ir viską išmaišau.Kai užverda reikia išjungti.
Mėsos padažas:pakepinamas faršas, sudedamas supjaustytas svogūnas ir česnakas, prieskoniai. Kai viskas apkepa supilu pomidorų padažą ir kelias minutes pakaitinu ant silpnos ugnies (tiesa keptuvę tada uždengiu dančiu, nes kitaip visur pritykšta padažo biggrin.gif ).
Olandišką sūrį sutarkuoju.
Į kepimo indą,išteptą aliejumi,dedu makaronų lakštus(pas mus telpa 6 lakštai, nes didelė skarda), ant viršaus nestoru sluoksniu dedamas baltasis padažas, ant jo mėsos padažas, tada vėl dedami makarinų lakštai ir vėl abu padažai ir taip iki viršaus. Ant paskutinių makaronų lakštų dedu likutį baltojo padažo ir mėsos padažo ir užberiu tarkuotą sūrį. Orkaitėje kepu apie 25-30 min.
Man lazanija skaniausia būna kitą dieną, kai šiek tiek pastovi ax.gif
Beje pagal mano gautąjį receptą makaronų lakštų nereikia apvirti, ir pamenu, kad kai šį patiekalą gaminau Prancūzijoje viskas gavosi gerai nepavirus, nebuvo per kieta. tačiau kai pabandžiau sugrįžusi į Lietuvą, makaronai gavosi kieti ir lazanija buvo nevykusi. Todėl dabar visada apverdu makaronus ir lazanija gaunasi labai skani, bent jau taip sako mano namiškiai ir man l. patinka thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(undi @ 2011 03 16, 08:56)
aciu, eisim vel ieskot smile.gif

Rimi yra šviežių lakštų, jie dvigubai platesni nei džiovinti, kaina ta pati, sutrumpėja kepimo laikas.
Aš darau taip:
Lazanija su kiaulienos faršu ir daržovėmis (fotografuota šalta, tai ne taip simpatiškai atrodo lotuliukas.gif )
user posted image
Pakepinu faršą keptuvėje su prieskoniais ir pomidorų padažu, atskirai pakepinu daržoves su prieskoniais ir grietine, tada sumaišau su mėsa (išbandžiau sluoksniuoti atskirai, bet tiek sumaišius tiek atskirai sluoksniavus skonis lygiai toks pats, tai daugiau nevargstu). Išverdu bešamelio padažą ir sluoksniuoju, padažas, lakštai mėsa su daržovėm, sūris, lakštai ir t.t. paskutinis sluoksnis padažas, tada pašaunu į įkaitintą orkaitę, pakepu kokia 20-25 min (galima dengti folija), apibarstau sūriu ir dar 5-10 min. Ištraukiu ir valgom, nors reiktų, kad pastovėtų kokia 20 min, bet taip neišeina ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AkvileZ: 22 kovo 2011 - 16:02
Gal kas zino, kur Vilniuje galima skanios lazanijos paragauti? blush2.gif (da Antonio nedomina)
Atsakyti
kol kas skaniausia lazanija kuria teko ragauti rolleyes.gif (tik as surio dedu dar daugiau biggrin.gif )
http://www.youtube.c...h?v=BFrkRFgHLVk
Atsakyti
QUOTE(Belle Du Jour @ 2011 03 27, 14:49)
kol kas skaniausia lazanija kuria teko ragauti rolleyes.gif (tik as surio dedu dar daugiau biggrin.gif )
http://www.youtube.c...h?v=BFrkRFgHLVk

Dėkoju už nuorodąsmile.gif
tik sakyki, ten deda kiaušinį ir tada masę kaip grietinę, tai ten sūris kažkoks?
Atsakyti
QUOTE(spyglencija @ 2011 03 28, 07:27)
Dėkoju už nuorodąsmile.gif
tik sakyki, ten deda kiaušinį ir tada masę kaip grietinę, tai ten sūris kažkoks?

ten ricottos suris,bet as buna dedu lydyta sureli(Mildute) tiesiog (be kiausinio) ir plius parmezano ar siaip surio fermentinio gero ax.gif plius dar mozarellos smile.gif skonis buna tikrai dieviskas!
Atsakyti
QUOTE(Belle Du Jour @ 2011 03 28, 15:33)
ten ricottos suris,bet as buna dedu lydyta sureli(Mildute) tiesiog (be kiausinio) ir plius parmezano ar siaip surio fermentinio gero ax.gif plius dar mozarellos smile.gif skonis buna tikrai dieviskas!

taip ir pagalvojau kad ricottos. aš irgi sūrių mėgėja, tai visad daug daug sūrio pridedu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(spyglencija @ 2011 03 29, 10:55)
taip ir pagalvojau kad ricottos. aš irgi sūrių mėgėja, tai visad daug daug sūrio pridedu thumbup.gif

vakar pirma kart ragavau lazanija kavinej(cili picoj) tai ka galiu pasakyt-net nekvepia namie gaminta biggrin.gif fui kokia neskani buvo,ner ka lygint su ta kur idejau receptuka,ta tikrai nereali wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Belle Du Jour @ 2011 03 30, 15:36)
vakar pirma kart ragavau lazanija kavinej(cili picoj) tai ka galiu pasakyt-net nekvepia namie gaminta biggrin.gif fui kokia neskani buvo,ner ka lygint su ta kur idejau receptuka,ta tikrai nereali wub.gif

Namuose gamintas maistas niekad neprilys kavinių maistui ax.gif čia bent mano tokia nuomonėsmile.gif
Atsakyti