Įkraunama...
Įkraunama...

Lazanija

QUOTE(Belle Du Jour @ 2011 03 27, 14:49)
kol kas skaniausia lazanija kuria teko ragauti rolleyes.gif (tik as surio dedu dar daugiau biggrin.gif )
http://www.youtube.c...h?v=BFrkRFgHLVk

Paziurejau si recepta ir taaaip uzsimaniau lazanijos bigsmile.gif Butinai reikes ismeginti, nes as siek tiek kitaip gamindavau, bet manau cia zymiai skaniau biggrin.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Belle Du Jour @ 2011 03 30, 14:36)
vakar pirma kart ragavau lazanija kavinej(cili picoj) tai ka galiu pasakyt-net nekvepia namie gaminta biggrin.gif fui kokia neskani buvo,ner ka lygint su ta kur idejau receptuka,ta tikrai nereali wub.gif

Kai aš pirmą kartą Čilli picoj ragavau lazanijos, man labai patiko, bet tai buvo prieš gerą dešimtmetį mirksiukas.gif

O šiaip namie dažnai gaminu ir visada improvizuoju 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Belle Du Jour @ 2011 03 27, 14:49)
kol kas skaniausia lazanija kuria teko ragauti rolleyes.gif (tik as surio dedu dar daugiau biggrin.gif )
http://www.youtube.c...h?v=BFrkRFgHLVk
gal galima i lietuviu kalba blush2.gif ( koks ten padazas dedasi ant mesos)
Atsakyti
O gal gali nurodyti kokios firmos makaronai, kuriuos apvirti nereikia mirksiukas.gif

QUOTE(ColdAngel @ 2011 03 17, 17:18)
Praita savaite gaminau lazanija pirma karta, ir viskas taip super gavosi.  thumbup.gif
Pirkau makaronus,kuriu nereikia apvirti.
Pagrindini idara dariau su farsu, svogunais, pievagrybiais, ir paprika, visur parasyta deti morkas, bet as ju nemegstu labai, tai vietoj ju paprika dejau, ir dar cili pipira, nes astriai megstu.
Su baltu padazu irgi viskas gerai gavosi.
Ryt vel darysiu, labai patiko smile.gif

Atsakyti
Mačiau per Lryto tv, kad į bolonese padažą pylę balto vyno. 5nį išbandysiu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Belle Du Jour @ 2011 03 27, 15:49)
kol kas skaniausia lazanija kuria teko ragauti rolleyes.gif (tik as surio dedu dar daugiau biggrin.gif )
http://www.youtube.c...h?v=BFrkRFgHLVk

Labai patiko receptukas. ax.gif Šiandien pamėginsiu jį išbandyti. smile.gif
Atsakyti
sveikos, siandienos vakarienei ruosiama irgi lazanija. Ziuresiu, kuri cia receptuka nukopinti ax.gif
Atsakyti
O kas gali pasakyti kaip padaryti,kad lazanija islaikytu forma ja imant is kepimo formos ir dedant i lekste? Na kad visas tas idaras nenuslystu i sonus g.gif .
Atsakyti
QUOTE(angelute @ 2011 08 18, 15:35)
O kas gali pasakyti kaip padaryti,kad lazanija islaikytu forma ja imant is kepimo formos ir dedant i lekste? Na kad visas tas idaras nenuslystu i sonus g.gif .



Palaukti, kol šiektiek pravės smile.gif
Atsakyti
As gaminu tokia lazanija.Na man ir mano seimai ji paciausia thumbup.gif
Viska darau is akies.Lazanijos lakstai kuriu nereikia apvirti,farso mazdaug 700gr,ivairiu prieskoniu farsui,2-3 saukstai majonezo,1a.saukst.garstyciu (skaniausia su suslaviciaus),ipilu siek tiek pieno arba grietineles farsas gaunasi toks tepamas,druskos.Padazui imu kokius3-4 nemazus prinokusius pomidorus,2-3 galvutes svoguno,2-3 v.saukst.sviesto,1-2 v.saukst. grietines arba grietineles slakelis,2-3 v.saukst. keciupo.Pomidorus nulupu,sumalu,svogunus irgi (turiu toki aparaciuka,o kas neturi tada labai smulkiai supjaustyti).Pilu keptuven,sudedu likusius produktus uzvirinu.Siek tiek padazo pilu i kepimo forma(mano nesvylanti),tada dedu lazanijos lakstus,uzpilu siek tiek padaziuko,uztepu farsa,uztarkuojufermentinio surio siek tiek,tada vel lakstai,padazas farsas suris.Pabaigiu lakstais ir supiliu likusi padaza,stengiuos kad jo butu daugiau nei naudojau pertepimams.Kisu i orkaite mazdaug 200 laipsniu,kepu apie 30min.Tada istraukiu uzpilu tarkuotu fermentiniu suriu (kuo daugiau ,tuo skaniau) ir dar pakepu kokias 15 min.Ji gaunasi tokia sultinga ir tikrai skani.Galima valgyt su darzovem.Man skaniausia be nieko blush2.gif 4u.gif
Atsakyti
[quote=jankabara,2011 03 22, 16:59]
Pasidalinsiu savo Lazanijos receptuku,kurį prieš kokius 10 metų gavau iš vienos pažįstamos Prancūzijoje, kuris beje l. panašus į visų kitų smile.gif gali būti, kad ir pasikartosiu ax.gif
LAZANIJA
4-6 asmenims:
Makaronų lakštai lazanijai (500 g)(sunaudojama tiek kiek telpa į pasirinktą kepimo indą)
Olandiškas sūris (tarkuojamas ant viršaus) 300-500 g
Baltajam padažui:
1 didelis šaukštas sviesto
2 šaukštai miltų
2-3 stiklinės pieno
Druska
Pipirai
Pusė sultinio kubelio
Mėsos padažas:
Mėsos faršas (aš naudoju kiauliena+jautiena) 400 g
1 svogūnas
5-6 skiltelės česnako
700 g pomidorų padažo arba konservuotų pomidorų (sezono metu galima dėti šviežius gerai sunokusius pomidorus)
Prieskoniai(mėsos prieskoniai, provanso žolės(čiobrelis, rozmarinas ir t.t.)
Makaronų lakštus paverdu 3-5 min., į verdančio vandens puodą su šlakeliu aliejaus dedu ne visus iškarto,po kelis, kad nesuliptų smile.gif
Pasiruošiu baltajį padažą: Nedideliame puode ištirpinu šaukštą sviesto, įdedu 2 šaukštus miltų, gerai išmaišau ir supilu 2 stiklines pieno. Ugnis turi būti maža. Tada visą laiką padažą maišau, kol šis užverda, sudedu prieskonius ir viską išmaišau.Kai užverda reikia išjungti.
Mėsos padažas:pakepinamas faršas, sudedamas supjaustytas svogūnas ir česnakas, prieskoniai. Kai viskas apkepa supilu pomidorų padažą ir kelias minutes pakaitinu ant silpnos ugnies (tiesa keptuvę tada uždengiu dančiu, nes kitaip visur pritykšta padažo biggrin.gif ).
Olandišką sūrį sutarkuoju.
Į kepimo indą,išteptą aliejumi,dedu makaronų lakštus(pas mus telpa 6 lakštai, nes didelė skarda), ant viršaus nestoru sluoksniu dedamas baltasis padažas, ant jo mėsos padažas, tada vėl dedami makarinų lakštai ir vėl abu padažai ir taip iki viršaus. Ant paskutinių makaronų lakštų dedu likutį baltojo padažo ir mėsos padažo ir užberiu tarkuotą sūrį. Orkaitėje kepu apie 25-30 min.
Man lazanija skaniausia būna kitą dieną, kai šiek tiek pastovi ax.gif
Beje pagal mano gautąjį receptą makaronų lakštų nereikia apvirti, ir pamenu, kad kai šį patiekalą gaminau Prancūzijoje viskas gavosi gerai nepavirus, nebuvo per kieta. tačiau kai pabandžiau sugrįžusi į Lietuvą, makaronai gavosi kieti ir lazanija buvo nevykusi. Todėl dabar visada apverdu makaronus ir lazanija gaunasi labai skani, bent jau taip sako mano namiškiai ir man l. patinka thumbup.gif
Aš ir panašiai kepu lazaniją.. Mano šeimynėlė ją labai mėgsta. thumbup.gif
Atsakyti
Busimos anytos lazanijos receptas:

Lazanija:

Reikia:
Lazanijos lakstu;
Koncervuotu pomidoru;
Poridoru tyres/pastos (pas mus ji buna pastos tubeleje);
1 pomidoro;
1 svoguno;
1 taures raudono vyno;
Farso (kiauliena + jautina / 50:50);
2/3 stikliniu pieno;
Miltu;
Sviesto;
300 g. surio;
Pipiru;
Druskos;
Garstyciu.

Eiga:
Pirma paruosiame farsa.

Susmulkimane ir pakepiname svogunus iki kol tampa graziai pageltonave, tada sudedame farsa, koncervuotus pomidorus, susmulkinta sviezia pomidora, pora saukstu pomidoru tyres/pastos. Druska + pipirai. Pakepiname kelias minutes tada supilame raudona vyna. Kepame tol kol farsas graziai paruduoja.

Paruosiame surio padaza.

I puoda sudedame 1:1 miltus ir sviesta (kiekis priklauso nuo to kiek surio padazo norite, is patirties sakau kuo daugiau tuo skaniau smile.gif), maisome tol kol sviestas istirpsta ir pasidaro vientisa mase su miltais, tada pilame pieno (po truputi), kol mase pasidaro skysta (kaip skysta grietine), idedame sauksteli garstyciu. Sutarkuojame suri ir po truputi dedame i mase, kol suris issilydo. Nepamirstame visa laika maisyti mases, kad nesusidarytu gumuliuku!!!

I stiklini inda sudedame lazanijos lakstus, uzpilame surio padaza, dedame farso ruopsini ir kartojame kiek norime kartu! Kuo daugaiu sluoksniu - tuo skaniau!!! smile.gif

Ant virsaus negailedami uztarkuojame surio!

Dedame i orkaite apie 200-180oC. Kepame tol kol ismeigus peili lakstai yra juntamai minksti!

Skanaus!
Atsakyti