QUOTE(dainutė# @ 2007 10 20, 10:11)
taigi, taigi.....
o
Manau, kad yra kitas budas istirti auglius, kai prileidžia į veną radijoaktyvios medžiagos, ir įkiša į kažkokį aparatą.. tada mato kokios rūšies yra darinys
s d:

o
Manau, kad yra kitas budas istirti auglius, kai prileidžia į veną radijoaktyvios medžiagos, ir įkiša į kažkokį aparatą.. tada mato kokios rūšies yra darinys
s d:
man dare tai, ka tu cia mazdaug aprasei. Ne LT. Vadinasi kazkaip panasiai i scintigrafija, atsiprasau, tingiu ieskoti popieriu. Bet rezultatas gaunasi toks: jie spalvotoje a la nuotraukoje mato vadinamuosius saltus ir siltus mazgus ir tada sprendzia, ar reikia biosijos. Kito budo issiaikinti nera - biopsija ir operacija.
Va, radau internete siek tiek teorijos:
Tiriant endokrininių liaukų funkciją, kraujyje ar šlapime galima nustatyti šių liaukų gaminamų hormonų bei kitų medžiagų (natrio, kalio, kalcio, fosforo, fosfatų) koncentraciją. Dažniausiai tiriami pasmegeninės liaukos, skydliaukės, kasos ir antinksčių hormonai (pvz.: skydliaukės funkciją atspindi laisvas trijodtironinas (LT3), laisvas tiroksinas (LT4), skydliaukę stimuliuojantis hormonas (TSH)). Sergant cukriniu diabetu, tiriamas gliukozės kiekis kraujyje ir šlapime.
Skydliaukės padėties, formos, dydžio pokyčius, santykį su kaimyniniais organais galima įvertinti echoskopu. Kartais atliekama skydliaukės scintigrafija: specialiu prietaisu grafiškai registruojama, kaip tam tikros radioaktyviosios medžiagos susikaupia ir pasiskirsto skydliaukėje. Tyrimas leidžia nustatyti skydliaukės padėties, formos, dydžio pokyčius, taip pat vadinamuosius šaltus, šiltus ir karštus mazgus. Šiuos mazgus galima punktuoti plona adata ir paimti biopsiją.