Įkraunama...
Įkraunama...

Cepelinai iš virtų bulvių

Tai gi mamos, pagaliau išmislyjau, kaip reikia virti tuos cepelinus biggrin.gif pastoviai būdavo neskanūs - nu ne tokie kaip valgyklose blink.gif ir tie varškėtukai, žemaičių blynai tokie niekalai gaudavosi, kol visai neseniai supratau - dėti kuo daugiau KRAKMOLO, dėti ir negailėti. Oi tada kaip valgom, lygiai tokie pat kaip valgyklose, lipšnūs, minkšti, glitnūs biggrin.gif na dėl skrandžio tai jau jo, nes krakmolą tai sunkiai virškina....
Atsakyti
mazdaug gal galit pasakyt proporcijas ant kokio kiekio virtu bulviu kiek krakmolo sudedat? nes man t.pat nesigauna valgykliniai, o noretusi.
Atsakyti
Na nematavau, gal ant kilogramo bulvių pusė to pakelio krakmolo, nežinau, nepagailėkit tikrai, ten gal 400g būna, latviškas pakelis, maximoje būna pirkti. Išverdu bulves, sugrūdu, atšąla, arba net kitą dieną gaminu. Porą kiaušinių ir krakmolas ir minkom minkom, kai darau cepelinus, tai rankas pakrakmoliju, kad neliptų prie rankų smile.gif Jei košės lieka, dedu ją į šaldytuvą, kitą dieną vėl gaminu iš jos kažką, dar skaniu tada būna biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laurutexxxx: 24 birželio 2015 - 11:46
QUOTE(b.kite @ 2015 06 20, 20:27)
mazdaug gal galit pasakyt proporcijas ant kokio kiekio virtu bulvių kiek krakmolo sudedat? nes man t.pat nesigauna valgykliniai, o noretusi.

Nelabai seniai išmokau ir aš ... Viena patyrusi virėja išdavė paslaptį:
Sumaltas bulves sudėti į dubenį, rankomis lengvai suspaudžiant išlyginti paviršių. Tada padalinti į 4 lygias dalis (apskritimą pusiau ir dar kartą pusiau). Viena dalį iš keturių išimti iš dubens. Į išimtą vietą dėti krakmolą (tiek kiek buvo išimta bulvių). Tada sudėjus kartu ir išimtą dalį bulvių išminkyti ir formuoti cepelinus. Kiti dar kiaušinio deda, aš ne.
Jei darau žemaičius, viskas tas pats, tik vietoje krakmolo - miltai.
Beja, kad pavyktų dar ir bulvių rūšis turi daug reikšmės. Iš vienų niekada neišeina, nors vienodai viską darau.
Gal pabandykite pakeisti bulvių rūšį. blush2.gif

Atsakyti
o kaip idomu reiks ismeginti
Atsakyti
QUOTE(*Aušrė* @ 2015 07 22, 21:52)
Nelabai seniai išmokau ir aš ... Viena patyrusi virėja išdavė paslaptį:
. Į išimtą vietą dėti krakmolą (tiek kiek buvo išimta bulvių).

Čia gramais ta prasme? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Rodnega @ 2015 07 23, 13:00)
Čia gramais ta prasme? unsure.gif

ta prasme ne gramais, o dalim. ta dali viena isimat vietoj jos pripildot krakmolo. senas ir visiem gerai zinomas triukas valgykliniams cepelinams, bet virskinimui sunku buna
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GITALE: 23 liepos 2015 - 11:26