Įkraunama...
Įkraunama...

Stebėjimo kameros namuose

QUOTE(MuseZuze @ 2014 11 25, 12:51)
prieš kaltinant kitus nusišnekėjimu , rekomenduoju pradžiai bent įstatymą pasiskaityti  4u.gif

o tu bent žinai, kaip tas įstatymas vadinasi? Spėju, kad ne biggrin.gif tai štai, kai sužinosi, koks tai įstatymas, pasiskaityk jo trečiąjį skirsnį, rekomenduotoja doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 11 25, 17:13)
o tu bent žinai, kaip tas įstatymas vadinasi? Spėju, kad ne  biggrin.gif tai štai, kai sužinosi, koks tai įstatymas, pasiskaityk jo trečiąjį skirsnį, rekomenduotoja doh.gif



tai kažkokį įstatymą vis tik susiradai bigsmile.gif
tai dar paskaityk 1 str. 4 punktą, ir galim tęsti diskusiją rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MuseZuze: 25 lapkričio 2014 - 21:25
QUOTE(MuseZuze @ 2014 11 25, 21:23)
tai kažkokį įstatymą vis tik susiradai  bigsmile.gif
tai dar paskaityk 1 str. 4 punktą, ir galim tęsti diskusiją  rolleyes.gif

kai į tavo namus svetimas žmogus ateina dirbti, tai jau tampa ne tik tavo asmeniniai interesai, o jo darbo vieta, diskutuotoja. Ir nesvarbu dirba jis pagal darbo sutartį ar pagal patentą ar dar pagal kažką.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2014 11 25, 23:17)
kai į tavo namus svetimas žmogus ateina dirbti, tai jau tampa ne tik tavo asmeniniai interesai, o jo darbo vieta, diskutuotoja. Ir nesvarbu dirba jis pagal darbo sutartį ar pagal patentą ar dar pagal kažką.


ojo, kiek čia naujo galima sužinoti lotuliukas.gif
pas mane šiandien buvo DPD kurjeris . Dirbo. Iškrovė prekes ir paėmė parašą. Sumokėjau už darbą - 10lt. Tai tas 2 minutes mano namai buvo jo darbo vieta? biggrin.gif Velnias, einu studijuoti Darbo saugos įstatymus, gal mano namai neatitinka LR darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymų, Darboviečių įrengimo bendrųjų nuostatų, Darbo įrenginių naudojimo bendrųjų nuostatų ir kitos krūvos įstatymų , keliamų darbo vietai doh.gif


Trumpai: Jei turėčiau auklių agentūrą, samdyčiau aukles, tai vaizdo kamerų įrengimui tos agentūros patalpose - galiotų Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas. O mano privačiuose namuose, kur tiesiog vaizdas stebimas apsaugos tikslais - no way.

Nebematau toliau prasmės su tamsta diskutuoti,

o jei taip nutiks ir rasite kažkokį teisinį precedentą, kad kažkas, filmuodamas savo namuose ir nepasikabinęs ant vartų lentelės 'Čia filmuoja, Vardenis pavardenis , asmens kodas xxxxxxxxxxx, filmavimo tikslas - kad žinočiau kas prikakoja į mano rožyną' bus nuteistas - pasidalinkite, nusiimsiu kepurę ir labai atsiprašysiu hi.gif
Atsakyti
Kad namai taptų darbo vieta, tai auklė turėtų būti oficialiai įdarbinama. Dabar gi, nei tėvai, nei auklės mokesčių nemoka, jokie dokumentai nepasirašinėjami ir t.t.
Geriausiu atveju, auklė dirba turėdama verslo liudijimą ir pati susimokėdama mokesčius.
Čia jei taip "pritempinėt", tai auklės ir asmens dokumento negali paprašyt (ją jau kalbėt apie jų kopijas, kurias atsargūs tėvai darosi).
Įsileidai iš gatvės ir džiaukis, net tapatybės nežinodamas ir šiukštu nefilmuodamas.

Geriau baudas sumokėt (kas labai ginčytinas reikalas cool.gif ), nei aklu pasitikėjimu įsileist žmogų į namus ir dar vaikus patikėt.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 11 26, 23:03)
Kad namai taptų darbo vieta, tai auklė turėtų būti oficialiai įdarbinama. Dabar gi, nei tėvai, nei auklės mokesčių nemoka, jokie dokumentai nepasirašinėjami ir t.t.
Geriausiu atveju, auklė dirba turėdama verslo liudijimą ir pati susimokėdama mokesčius.
Čia jei taip "pritempinėt", tai auklės ir asmens dokumento negali paprašyt (ją jau kalbėt apie jų kopijas, kurias atsargūs tėvai darosi).
Įsileidai iš gatvės ir džiaukis, net tapatybės nežinodamas ir šiukštu nefilmuodamas.

Geriau baudas sumokėt (kas labai ginčytinas reikalas cool.gif ), nei aklu pasitikėjimu įsileist žmogų į namus ir dar vaikus patikėt.


O kam elgtis neatsakingai?
Ateina auklė su verslo liudinimu (reiškia mokesčius moka!). Jūs ją samdote darbui elgdamąsi atsakingai: ir CV galite prašyti, ir rekomendacijų, ir asmens dokumento, ir "popierius" pasirašykit (nurodydama auklės pareigas, darbo laiką...), dar informuokit, kad bus filmuojama ir ramu cool.gif . Kam tas baudas, kaip rašote, "geriau mokėti" g.gif ir juolab, jokiu būdu aklu pasitikėjimu žmogaus į namus neįleidinėt schmoll.gif
Atsakyti
Nežinau kaip kitiems tėvams, bet man būtų nereikalinga auklė, kuriai svarbu žinoti filmuojama ji ar ne, ir pagal tai atitinkamai koreguojanti savo elgesį. Kad nenatūraliai elgtųsi? Tvardytųsi dantis sukandus, nes jei vaiką kratys, dar tėvai pamatys?
Negali numatyt iš anksto, koks tas žmogus bus. Ir kaip kitų skaudi patirtis rodo, būna siaubingo elgesio atvejų (kai daužomas vaikas, mušamas ir terorizuojamas). Ir nuo to neapsaugos nei CV, nei rekomendacijos, nei darbo legalumas.

Aš kamerų nestačiau, užtenka namie įjungto kompo, kad žinotum kas dedasi. Ir visiškai neprivalau auklėms aiškinti kodėl kas ir kaip. Aš savo namuose turiu savo taisykles tiek namiškiams, tiek svečiams, tiek auklėms.
Galiu priimti ir galiu be paaiškinimo pasakyt "nebeateikit". Ačiū Dievui, dar neteko.
Mano samdomos auklės ir lauke negali atsipalaiduot, aš paklausinėju ir "suoliukų informatores" (o jos uoliai ir veltui stebi viską biggrin.gif ).
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 11 26, 23:03)

turedama verslo liudijima ji ir dirba oficialiai ir net mokescius sumoka.

Ir kas kur jum aiskina, kad dokumento negali paprasyt paziuret?????
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2014 11 27, 10:04)
turedama verslo liudijima ji ir dirba oficialiai ir net mokescius sumoka.

Ir kas kur jum aiskina, kad dokumento negali paprasyt paziuret?????

Bet jei nėra tėvų-auklės sutarties, tai verslo liudijimas yra ne visagalis. Jį gali turėt ir nedirbt. Oficialumui trūksta dokumento, kad šeima - darbdavys. Kad ta auklė yra tos šeimos samdoma. Ji dirba pagal verslo liudijimą, kad turėtų min.soc.garantijas, tėvams nei šilta, nei šalta nuo to.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 11 27, 11:50)
Bet jei nėra tėvų-auklės sutarties, tai verslo liudijimas yra ne visagalis. Jį gali turėt ir nedirbt. Oficialumui trūksta dokumento, kad šeima - darbdavys. Kad ta auklė yra tos šeimos samdoma. Ji dirba pagal verslo liudijimą, kad turėtų min.soc.garantijas, tėvams nei šilta, nei šalta nuo to.

tikrai nesu girdejus, kad butina sudaryti sutarti su aukle schmoll.gif Aukle dirbdama oficialiai tai tikrai neprivalo sudaryt sutarties su ja samdanciais asmenims, kaip ir valytoja. Vat idomu kaip tie samdantys asmenys, ar privalo sudaryt sutarti su samdomu darbuotoju g.gif manyciau, kad ne. O is kur jus istrauket, kad toks dalykas reikalingas? Ne del tevu ar aukles garantiju uztikrinimo. Del oficialumo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leksa: 27 lapkričio 2014 - 16:56
O jūs sakot, kad verslo liudijimo įsigijimas automatiškai reiškia darbą?
Aš dabar registravus VMI veiklą, bet nė velnio nedirbu. Ar irgi galiu sugalvoti, kad nuėjus pas draugę pasaugoti vaiko (kol ji manikiūrui nulėks), atėjau dirbti, nes ji man visada atsilygina? g.gif

Neperrašinėsiu, bet taip yra, tik trumpai pacituoju:

"Su aukle gali būti sudaroma patarnavimo sutartis. Tai darbo sutartis, kuria darbuotojas (šiuo atveju – auklė) įsipareigoja teikti darbdaviui asmenines namų ūkio paslaugas, o darbdavys (juo gali būti tik fizinis asmuo) – mokėti darbuotojui darbo užmokestį, užtikrinti saugias ir sveikas darbo sąlygas, vykdyti kitus sutartyje nustatytus įsipareigojimus."

"Mūsų teisės aktai taip pat leidžia samdyti asmenį, turintį verslo liudijimą. <...> Šiuo atveju tarp darbuotojo ir darbdavio sudaroma ne darbo, bet civilinė sutartis (atlygintinų paslaugų teikimas ar kt.). Ji reikalinga tam, kad galėtumėte surašyti tiek savo, tiek ir auklės teises ir pareigas. Antraip įrodyti, kad kažkuri šalis nesilaikė susitarimo, gali būti sunku."
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasma: 27 lapkričio 2014 - 17:23
Gerai paraset "GALI BUTI sudaroma.........", gali buti - tai nereiskia, jog privaloma. Gali buti ir nesudaroma.
Atsakyti