Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetarizmas

Aš negalėčiau būti vegetarė ,niekaip schmoll.gif aš taip mėgstu mėsa biggrin.gif nu praktiškai kasdien blush2.gif vištiena,kiauliena ar jautiena...kartais klakutiena...Visiškai nevalgau tik trušienos,bet čia tik dėl to gal kad man šis gyvunas labai mielas wub.gif
Atsakyti
man butu idomu, kad parasytu tikri vegetarai, kurie jau keleta metu nebevalgo mesos, ir papasakotu, kodel nusprende nebevalgyti mesos, kas pasikeite, ar nebuvo sveikatos problemu.
mane pacia nuo to sulaiko tai, kad pas mane gelezies trukumas organizme, o mesoje gi daug gelezies. tai ir idomu, ar nebuvo zmonems sveikatos sutrikimu ar uzteko ivairiu papildu vietoj mesos.
Atsakyti
QUOTE(orlando @ 2007 10 17, 18:50)
man butu idomu, kad parasytu tikri vegetarai, kurie jau keleta metu nebevalgo mesos, ir papasakotu, kodel nusprende nebevalgyti mesos, kas pasikeite, ar nebuvo sveikatos problemu.
mane pacia nuo to sulaiko tai, kad pas mane gelezies trukumas organizme, o mesoje gi daug gelezies. tai ir idomu, ar nebuvo zmonems sveikatos sutrikimu ar uzteko ivairiu papildu vietoj mesos.


Nevalgiau mesos penkis metus, taip pat zuvies. Nei mesos nei zuvies per daug nemegau tai nebuvo sunku atsisakyti. Motyvacija skamba gal ir juokingai - vasaras leidau pas senelius kaime, kiauliu tokios grazios akys doh.gif Niekad negalejau valgyti gyvunu, kuriuos maciau gyvus, mesos, o paauglystej pazistamu tarpe atsirado vegetaru taip ir prasidejo. Beje, daug kas is draugiu tai mete anksciau nei as.

Kiek tau metu? As pradejau penkiolikos, pasekmes - sustojo augimas, nors tevai yra aukstesni ir dar turejau pasistiebti. Kuri laika labai tai isgyvenau. I mazakraujyste buvau linkusi visada, zinau yra daug kitokio maisto nei mesa kraujui pagerinti, tad didesniu problemu nei turejau neiskilo.

Mano didziausia klaida, kaip ir daugumos vegetaru, buvo ta, kad atsisakius mesos i jos vieta nieko naujo kaip ir neinesiau. Nors daug zmoniu valgo nepilnaverti maista net valgydami mesa, taciau jei tai apgalvotai primtas zingsnis - butiani domekis koks maistas kokiu medziagu, vitaminu gali pasiulyti. As neidealizuoju vitaminu ir niekad gyvenime neimciau maisto papildu, nes tikiu, geriau valgyti tikra maista - papildai ir pan., nors etiketeje turi ir daugiau procentu ko reikia, yra maziau isisavinami nei valgant tikra. Dar svarbu zinoti ka su kuo valgyt, pvz. kai valgai kazka del gelezies, nederint su kalcio turinciais produktais - neisisavinsi, derink su vitamino c turinciais ir t.t. Tai atrodo gan nuobodu, bet maisto ir Lietuvoje yra ivairaus, nors vegetaru buti ir brangu (jei sveikai maitinies). Gyvenau JAV tai galiu pasakyti ivairesniu buvo tik darzoviu, vaisiu, jie pvz. esant Floridoj yra auginami kaip ir vietoj, bet visa kita kaip "mesos pakaitalai" manes niekad nezavejo tad ju ten ir neieskojau. Ten vegetarus tik normaliau priima, lektuve ir tai gali gauti atskira meniu, tas pats ir ekskursijose jei maitina. Bet kazin kokio kitokio maisto nera wink.gif

Kad zmogus nekiles is plesruno, papriestarausiu ir as - baltaodziai visi turim iltinius dantis. Ju neturi azijieciai smile.gif Tai ne pretekstas nebuti vegetaru, bet argumentas kai bandoma mokyti mesos nevalgyti kitus. Geriau to nedaryti, pilna jau esamu vegetaru, jei gaudais angliskai gali susirasti net forumus, net iki skirtu tik veganams.

Jei atsukciau laika atgal, visgi nedaryciau to penkiolikos. Patarimas butu tik vienas - jei nori buti vegetare, daryk tai protingai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(baltic*girl @ 2007 10 17, 22:13)
Nevalgiau mesos penkis metus, taip pat zuvies. Nei mesos nei zuvies per daug nemegau tai nebuvo sunku atsisakyti. Motyvacija skamba gal ir juokingai - vasaras leidau pas senelius kaime, kiauliu tokios grazios akys doh.gif Niekad negalejau valgyti gyvunu, kuriuos maciau gyvus, mesos, o paauglystej pazistamu tarpe atsirado vegetaru taip ir prasidejo. Beje, daug kas is draugiu tai mete anksciau nei as.

Kiek tau metu? As pradejau penkiolikos, pasekmes - sustojo augimas, nors tevai yra aukstesni ir dar turejau pasistiebti. Kuri laika labai tai isgyvenau. I mazakraujyste buvau linkusi visada, zinau yra daug kitokio maisto nei mesa kraujui pagerinti, tad didesniu problemu nei turejau neiskilo.

Mano didziausia klaida, kaip ir daugumos vegetaru, buvo ta, kad atsisakius mesos i jos vieta nieko naujo kaip ir neinesiau. Nors daug zmoniu valgo nepilnaverti maista net valgydami mesa, taciau jei tai apgalvotai primtas zingsnis - butiani domekis koks maistas kokiu medziagu, vitaminu gali pasiulyti. As neidealizuoju vitaminu ir niekad gyvenime neimciau maisto papildu, nes tikiu, geriau valgyti tikra maista - papildai ir pan., nors etiketeje turi ir daugiau procentu ko reikia, yra maziau isisavinami nei valgant tikra. Dar svarbu zinoti ka su kuo valgyt, pvz. kai valgai kazka del gelezies, nederint su kalcio turinciais produktais - neisisavinsi, derink su vitamino c turinciais ir t.t. Tai atrodo gan nuobodu, bet maisto ir Lietuvoje yra ivairaus, nors vegetaru buti ir brangu (jei sveikai maitinies). Gyvenau JAV tai galiu pasakyti ivairesniu buvo tik darzoviu, vaisiu, jie pvz. esant Floridoj yra auginami kaip ir vietoj, bet visa kita kaip "mesos pakaitalai" manes niekad nezavejo tad ju ten ir neieskojau. Ten vegetarus tik normaliau priima, lektuve ir tai gali gauti atskira meniu, tas pats ir ekskursijose jei maitina. Bet kazin kokio kitokio maisto nera wink.gif

Kad zmogus nekiles is plesruno, papriestarausiu ir as - baltaodziai visi turim iltinius dantis. Ju neturi azijieciai smile.gif Tai ne pretekstas nebuti vegetaru, bet argumentas kai bandoma mokyti mesos nevalgyti kitus. Geriau to nedaryti, pilna jau esamu vegetaru, jei gaudais angliskai gali susirasti net forumus, net iki skirtu tik veganams.

Jei atsukciau laika atgal, visgi nedaryciau to penkiolikos. Patarimas butu tik vienas - jei nori buti vegetare, daryk tai protingai mirksiukas.gif



aciu tau uz issamu pasakojima. man 30 metu, taigi turbut sau labai nepakenksiu. gal dar galetumei imesti kokia internetine nuoroda apie vegetarizma, kokius maisto produktus galima derinti, kuriuos ne, kaip kad cia rasei. is tikruju nesu visiskai apsisprendus, tik noreciau pameginti ir paziureti, kas gausis,nes kaip minejau, drauge tai labai patenkinta, kad mete mesa. as turiu problemu su oda, tai galvoju, gal padetu.
Atsakyti
Galesiu paieskoti ir veliau atsiusiu per AZ, nes pati juose nesilankiau ir kazkokio isskirti negaliu 4u.gif Turejau drauge vegane tai zinau ji per foruma susirado nemazai panasiu i ja. Jos pavyzdzio pasakoti negaliu, nes manau ji turejo daugiau mitybos sutrikimu, teko kazkiek kartu gyventi tai nemaciau jos valgant visiskai schmoll.gif:
As ir manau kad nepakenksi sau, bet as asmeniskai pirmus metus metusi valgyti mesa kaip tik priaugau svorio ir dar nesiojuos guziuka - organizmo reakcija i kai kuriu produktu negavima ir kaupima. Issityriau, kad nepiktybinis, lygtais cholesterolio atsargos. Jei vien del odos problemu, itariu ne vegetarizme atsakymas, o produktu derinime ir kai kuriu, pvz. sokolado, atsisakymas.
Atsakyti
pagalvojus kiek toj mėsoj būna privaryta hormonų, anabolikų ar kitokių brudų, tai tikrai norisi būti vegetare. tik ar kiti produktai geresni -- visur dabar konservantai, chemikalai, nitratai.
manau kad sveikai maitintis yra šiais laikais didelė prabanga verysad.gif
Atsakyti
Niekaip negaleciau buti vegetare schmoll.gif Be mesos - ne dienos lotuliukas.gif
Atsakyti
as irgi negaleciau gyventi be mesos mirksiukas.gif na tisa sakant mesos gal ir galeciau atsisakyti, bet gyvenu su suzadetiniu, kuris tiesiog dievina mesa ir negali nei dienos istverti be mesos. tai tenka gaminti mesiskus patiekalus smile.gif savo mylimajam, o sau atskirai gaminti tingiu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(lauryte007 @ 2007 10 28, 18:42)
savo mylimajam, o sau atskirai gaminti tingiu mirksiukas.gif


Turbut ir tu megsti mesa biggrin.gif Nes as tame nematau problemu - neiko atskirai gaminti juk nereikia, tiesiog isidedi bulviu ir garnyra be mesos, stai ir vegetare bigsmile.gif
Atsakyti
neįsivaizduoju kaip reiktų suderinti tą vegeterišką maistą, kad tau nieko netrūktų g.gif nesu pamišusi dėl mėsos, bet man jos reikia rolleyes.gif
Atsakyti
Neisivaizduoju gyvenimo be mesos smile.gif

nu kokia diena dvi gal ir galeciau iskest bet paskui jau turbut silpna butu blush2.gif

ir kam save varzyt juk valgymas vienas didziausiu gyvenimo malonumu lotuliukas.gif
Atsakyti
Man juokingi visi kraštutinumai g.gif jei tai dėl sveikatos, tai kas kita, jei dėl įsitikinimų......... schmoll.gif
Atsakyti