Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetarizmas

QUOTE(ailyn @ 2011 07 30, 08:26)
tai ką veiki temoje VEGETARIZMAS?

Esu atvira kitu zmoniu poziuriams. A vdrug perskaitysiu idomiu ir nenugincijamu faktu ir mano nuomone pasikeis (as rimtai), tik ligi siol dar nieko rimto neperskaiciau. Visi argumentai tera tik "zmogus mesaedis ir mesa reikalinga", "mesa nereikalinga, nevalgau, tai va kaip super jauciuosi".
Atsakyti
Na negalima sakyt, kad vegetarizmas vienareiksmikai blogai ar gerai. Kiekvienas pasirenka kas jam tinka. Cia jau daug kas minejo vegetarystes pliusus, minusus. Taip reikia zmogui gauti visu reikalingu medziagu su maistu tame tarpe ir amino rugsciu kuriu nevisas organizmas gali sintetinti. Todel vegetarui butina teisingai subalansuot savo mityba, maitintis ivairiai, nevienpusiskai,( pvz. kai racione dominuoja miltiniai produktai,rafinuoti salduminai).Paminesiu, kad riesutu baltymai is augaliniu produktu panasiausi i mesos baltymus. Pati 8metus buvau pusiau vegetare. Pieno produktus ir kiausinius vartojau, zuvies ir meso nevartojau. Nemokejau teisingai maitintis, miltiniu daug valgiau,per mazai darzoviu, sumazejo rezultate hemoglobinas. Na nuprendziau gryzt i buvusia mityba, nes 8 metais labai man visur kvepedavo mesa, norejos mesos. Pradejus sportuot dar nevalgiau mesos tai silpna budavo,raumenys nyko,o nesivyste. Bet cia tik mano asmenine patirtis .Pazystu zmoniu kuriem vegetarizmas tik i nauda. Ziurint is sveikatos puses tai tiek vegetarai tiek mesedziai gali but nesveiki jei netvarkingai maitinasi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dziundze: 23 rugpjūčio 2011 - 20:25
https://www.facebook.com/vegetarai.eu/
Atsakyti
QUOTE(orlando @ 2007 10 14, 16:45)
Pastebejau, kad beveik nebevalgau mesos, gal tik vistiena. Todel galvoju, gal atsisakyti ir sios mesos ir tapti vegetare. To noreciau ne del mados. Mano drauge pries pora metu atsisake mesos, tai akivaizdziai pagerejo odos bukle, dingo celiulitas, netgi energijos atsirado daugiau... Kaip zinom zmogus nera plesrunas ir jo organizmas nepritaikytas virskinti mesos. Tai gal tikrai mes tik tersiam savo organizma valgydami mesa. Noreciau padiskutuoti sia tema. Ar verta tapti vegetaru, su kokiais sunkumais susiduria zmogus, atsisakes mesos, galbut ne visi gali tapti vegetarais del sveikatos problemu?

Ir iš kur jūs tai žinot?
Jei kur ir skaitėt, tai tikrai nebuvo moksliniais faktais ir tyrimais pagrįsti tekstai. Va tai tikras faktas. O štai biologai visi pasakys, kad žmogus yra "visaėdis".
Taip pat dar Darvinas sakė, kad daugiausiai galimybių išlikti turi visaėdės rūšys. Siaurą racioną ar monokultūromis mintančios rūšys rizikuoja išnykti daug greičiau.
Ir pagaliau - mitybos grandinės viršūnėje yra plėšrūnai. Žolėdžiai - tik aukos mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(pašnekutė @ 2016 02 19, 21:58)
Ir iš kur jūs tai žinot?
Jei kur ir skaitėt, tai tikrai nebuvo moksliniais faktais ir tyrimais pagrįsti tekstai. Va tai tikras faktas. O štai biologai visi pasakys, kad žmogus yra "visaėdis".
Taip pat dar Darvinas sakė, kad daugiausiai galimybių išlikti turi visaėdės rūšys. Siaurą racioną ar monokultūromis mintančios rūšys rizikuoja išnykti daug greičiau.
Ir pagaliau - mitybos grandinės viršūnėje yra plėšrūnai. Žolėdžiai - tik aukos  mirksiukas.gif


Kiekvienam sava tiesa smile.gif. Beje, auka nesijauciu mirksiukas.gif . Sakyciau esu laisva nuo vaistu virskinanciu mesa, sunkumo pavalgius ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(pupux @ 2016 02 27, 13:54)
Kiekvienam sava tiesa smile.gif. Beje, auka nesijauciu mirksiukas.gif . Sakyciau esu laisva nuo vaistu virskinanciu mesa, sunkumo pavalgius ir t.t.

Įdomu, kokie čia vaistai virškina mėsą? Pirmą kart girdžiu.
O dėl sunkumo, tai sunkumas turėtų būti žolės prikimšus. Gi tam, kad gauti tą patį maistinių medžiagų kiekį, augalinio maisto reikia suvartoti nepalyginamai daugiau mirksiukas.gif
Beje, negirdėjot: kaip tik mokslo žmonės pasakojo, kad žmonių smegenys vystėsi būtent žarnyno trumpėjimo sąskaita. O žarnynas trumpėjo dėl mėsos vartojimo, nes iš mėsos greičiau, lengviau pasisavinamos maisto medžiagos. Taigi, tapdami žolėdžiais žmonės rizikuoja...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pašnekutė: 01 kovo 2016 - 21:09
eina aštunti metai kaip esu vegetarė. prieš pusmetį teko paragaut vištienos, buvau azijoj ir kažkaip iš to "bado" ir chebros jausmo sukirtau patiekalą su vištieną. visą dieną jaučiausi gan sunkiai, organizmo virškinimą ir jo dorojimą viduje jaučiau. buvau jau pamiršusi tą jausmą. tiesiog kai nevartoji mėsos, aš taip pat ir pieno produktų nenaudoju, jautiesi visai kitaip. ol kas tas jausmas man patinka. aš ne dėl gyvūnėlių ar kažkokių kitų tikslų vedama atsisakiau mėsos. tiesiog pabandžiau ir supratau kad jausmas geresnis, baigėsi skrandžio skausmai ir sunkumas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bazilikas ir čili: 01 kovo 2016 - 22:25
QUOTE(bazilikas ir čili @ 2016 03 01, 22:24)
tiesiog pabandžiau ir supratau kad jausmas geresnis, baigėsi skrandžio skausmai ir sunkumas.


Labai geras tas lengvumo jausmas drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(bazilikas ir čili @ 2016 03 01, 22:24)
eina aštunti metai kaip esu vegetarė. prieš pusmetį teko paragaut vištienos, buvau azijoj ir kažkaip iš to "bado" ir chebros jausmo sukirtau patiekalą su vištieną. visą dieną jaučiausi gan sunkiai, organizmo virškinimą ir jo dorojimą viduje jaučiau. buvau jau pamiršusi tą jausmą. tiesiog kai nevartoji mėsos, aš taip pat ir pieno produktų nenaudoju, jautiesi visai kitaip. ol kas tas jausmas man patinka. aš ne dėl gyvūnėlių ar kažkokių kitų tikslų vedama atsisakiau mėsos. tiesiog pabandžiau ir supratau kad jausmas geresnis, baigėsi skrandžio skausmai ir sunkumas.

valgiau ir valgau mesa, bet kazkodel niekad nejauciau nei kokiu tai skrandzio skausmu, nei sunkumo. Tiesa, gyvenimas buvo privertes pusmeti maitintis vegetariskai irnepasakyciau, kad del to pasijauciau bent truputeli geriau. Visiskai schmoll.gif sakyciau, kad tai tik zmogaus isitikiminas, kaip placebo.
Atsakyti
QUOTE(pašnekutė @ 2016 03 01, 22:05)
Įdomu, kokie čia vaistai virškina mėsą? Pirmą kart girdžiu.
O dėl sunkumo, tai sunkumas turėtų būti žolės prikimšus. Gi tam, kad gauti tą patį maistinių medžiagų kiekį, augalinio maisto reikia suvartoti nepalyginamai daugiau  mirksiukas.gif
Beje, negirdėjot: kaip tik mokslo žmonės pasakojo, kad žmonių smegenys vystėsi būtent žarnyno trumpėjimo sąskaita. O žarnynas trumpėjo dėl mėsos vartojimo, nes iš mėsos greičiau, lengviau pasisavinamos maisto medžiagos. Taigi, tapdami žolėdžiais žmonės rizikuoja...


As rasau is savo patirties ir kaip ten turetu buti apie visus zmones as nezinau Panasu , kad ir jus pati nezinote, kitaip nerasytumete, kaip turetu buti 4u.gif

O jus viskuo tikite, ka sako mokslo vyrai, ar tik tuo, kas atitinka jusu pacios paziuras? mirksiukas.gif

Atsakyti
QUOTE(pupux @ 2016 03 30, 22:21)
As rasau is savo patirties ir kaip ten turetu buti apie visus zmones as nezinau Panasu , kad ir jus pati nezinote, kitaip nerasytumete, kaip turetu buti 4u.gif

O jus viskuo tikite, ka sako mokslo vyrai, ar tik tuo, kas atitinka jusu pacios paziuras? mirksiukas.gif

Be abejo, niekas negali absoliučiai visko žinoti. O klausytis stengiuosi profesionalų nuomonių, pagrįstų tyrimais. Ir, žinoma, naudojuosi savo sveika nuovoka, paremta per gyvenimą iš įvairių autoritetų sukauptomis žiniomis. Ir kuo mažiau klausyti pasakų per TV, internetą, pagrįstų tik: "agentūra VBS (viena boba sakė)" teiginiais ir apsimetėlių daktarų, mokslus baigusių neregistruotose mokslo įstaigose, versijomis. Net ir mokslininkai suklysta. O ką jau kalbėti apie visokius "guru", kurių išmintis pagrįsta tik tikėjimu... Kai paklausi, kodėl taip? Atsakymas būna panašiai: todėl, kad aš taip tikiu. Žinoma, ne taip tiesmukiškai, jie moka itin puikiai tai pateikti. Bet esmė ta. Daug kas kuo tiki - kas šventom karvėm, kas - žiurkes garbina, kas dar ką. Mums tai atrodo mažų mažiausiai keista. Bet pasakyk tam, nuoširdžiai besimeldžiančiam žiurkei, kad tai - bjaurus parazitas! Būsi apšauktas neišmanėliu. Ir tai tik geriausiu atveju. Taip ir čia - tikėjimo reikalas. Kažkas kažkur perskaitė, kad vegetarizmas - geriau. Ir įtikėjo. Aš perskaičiau, girdėjau mokykloj ir kt. moksliniuose šaltiniuose užtikau, kad žmogus ir į jį panašūs - visaėdžiai. Ir taip pat tuo patikėjau. (Elementaru: žolėdžių virškinimo traktas visiškai kitoks, nei mūsų. Tereikia atsiverst per google, ir viskas akivaizdu) Tai kada kažkas bando išradinėti dviratį, kažką daryti prieš savo fiziologiją, man atrodo keista. Ir panašu, kad pas žmogų kažkokios psichologinės problemos: savivertės stoka, noras būt "aukščiau kitų", nes aš, tipo, geresnis, nežudau ir pan. Na, ir dar krūva visko. Žinoma, tai gali būti ir labai rimtų fiziologinių ligų požymis. Nenoriu gąsdinti pavadinimais, bet jei atsirado bjaurėjimasis mėsa, būtinai ir kuo skubiau apsilankykit pas gastroenterologą. Nejuokauju.
Atsakyti
QUOTE(pašnekutė @ 2016 03 30, 21:54)
Ir panašu, kad pas žmogų kažkokios psichologinės problemos: savivertės stoka, noras būt "aukščiau kitų", nes aš, tipo, geresnis, nežudau ir pan. Na, ir dar krūva visko. Žinoma, tai gali būti ir labai rimtų fiziologinių ligų požymis. Nenoriu gąsdinti pavadinimais, bet jei atsirado bjaurėjimasis mėsa, būtinai ir kuo skubiau apsilankykit pas gastroenterologą. Nejuokauju.

g.gif Pasnekute kazkaip labai jau ketegoriskai pakomentavote...
Nesu vegetare,galiu grilinta kiauliena ir balandelius su kiaule valgyt kasdien...
Nu bet pagal tamstos parasyma esu arba pasikelus,arba ligone,arba siaip psichologiniu problemu turiu... g.gif. Gan daznai ir ilgam tenka vaziuot i komandiruotes ,ten kiaulienos niekas nevalgo,tad naturaliai tenka apsieiti be jos,kad ir kaip jos noretusi. kai po 11 menesiu gryzau i Lietuva ,pirmas maistas kuri gaminau buvo namines desreles su raugintais kopustais. Pirkom pas ukininka sprandine ir zarnas ,patys malem ir gaminom desreles. Nu zinokit ,nors kvapas toks kaip visada verdant, bet matomai nuo jo buvau atpratusi, veuuuuu sleikstuli kele,apie valgyma net minciu nebuvo.Po keliu dienu uosviene pavaisino cepelinais , nu prapjoviau ir amen....smirda ta kaiuliena, neina valgyt net per prievarta.O vat ant lauzo ar griliaus kepta galiu valgyt be problemu, nezinau, gal tas dumas panaikina ta specifini kiaulienos kvapa...MB pasisveciavo pas mane komandiruoteje 7 menesius, jam lygiai tas pats, jau virs dvieju metu kaip kiaulienos i burna neima, netgi ant lauzo keptos, smirda jam ir viskas.
Tikrai nesam pasikele,negalvojam apie visokius "as nezudau", medicininiu problemu lyg ir neturim (tfu,tfu,tfu), lyg ir psichiskai stabilus....
Musu patirtis tokia,kad jei ilgesni laika nevalgai kiaulienos (nepriklausomai nuo aplinkybiu),skonio ir uosles receptoriai ganetinai neigiamai reaguoja i kiauliana.Bet pridejus daug prieskoniu ir marinato ,kurie "uzmusa" ta specifini mesos kvapa ir toliau godziai valgau saslykus blush2.gif .Gaila , kad MB tie prieskoniai ir marinatai nepadeda,anas geriausiu atveju vista arba kalakuta valgo (nors anie man labiau smirda). 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gurmans: 03 balandžio 2016 - 15:41