Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetarizmas

o as vegetare jau beveik metus blush2.gif Labai megau mesa vaikystej, bet kuo toliau, tuo labiau jos valgiau vis maziau ir maziau del vienos priezasties - pavalgius mesos skrandis tiesiog nustodavo dirbti. Isisvaizduokit, pavalgau darbe pietus ir kokia valanda po to susilenkus vos ne po stalu, nes man taip skrandi raizydavo. Tai meciau kepsnius ir pradejau valgyti malta mesyte. Skausmas mazesnis, bet vis tiek jis niekur nedingo. o kur dar miego priepuolis pavalgius doh.gif rolleyes.gif Tai va, nusprendziau pabandyti atsisakyti mesos ir ka jus sau manot - apstulbusi nuo rezultatu thumbup.gif jau metus laiko skrandis neskaudejo, jauciuosi zvali, puikiai miegu thumbup.gif Tiesa, vartoju gelezies ir kalcio papildus (nes pieno produktu nuo vaikystes nemegstu). Taip pat zuvies nevalgau, nes jos irgi siaip nemegstu tongue.gif Kadangi esu visokiu kosiu megeja, tai tikrai atrandu ka valgyti drinks_cheers.gif Rytais butinai viena kivi ir greipfruta suvalgau ir dar keliomis figomis pasisakaninu, o siuose produktuose yra daugybe vitaminu! Veliau avizine kose valgau su raznomis, slyvomis ar kitais dziovintais vaisiais. O kur dar sriubos, kurias labai megstu, ivairios salotos, o dar ir makaronu ivairiai galima pasitaisyti. Zodziu, as labai patenkinta savo pasirinkimu 4u.gif
Atsakyti
Aš jau daugiau nei metai nebevalgau mėsos. Kai atsisakiau mėsos, po kelių mėnesių sekė ir žuvis. Sūnūs linksta į mane, nors vyresnysis pilnai dar neatsisakė mėsos. Sveikata - puiki, kraujo tyrimai - turbūt geresnių ir nesu turėjusi (visad būdavau linkusi į mažakraujystę). Atradau begalę puikių receptų, kad netgi mano mėsaėdis vyras valgo ir ausys linksta smile.gif Kaip ir sakė, kažkuri mama, atsisakę mėsos, klaidą darome nepakeisdami jos kitais produktais... Visada žiemą sirgdavau ir sunkiai, virusai puldavo iš visų pusių - per metus laiko nesirgau nė karto... kas labai keista, nes aplinkui sergančių per šiuos metus tikrai buvo nemažai...
Atsakyti
QUOTE(Tautosaka @ 2011 01 16, 06:55)
Kaip ir sakė, kažkuri mama, atsisakę mėsos, klaidą darome nepakeisdami jos kitais produktais...

Kuo keičiat mėsą?
Atsakyti
O ar gali būti, kad ateina laikas ir pasikeičia skonio receptoriai?
Pakeitus gyvenamąją vietą, šalį ir darbą pasikeitė skonis. Šiaip ankščiau visa mėsytė, lašinukai... niam niam kas per gėris buvo, o dabar - nė už ką neįsiūlysi schmoll.gif buvau grįžus i Lietuvą porai dienų, tai mama palepinimui cepelinų išvirė... vieną suvalgiau ir prasidėjo bėdos doh.gif galvą skaudėjo, vidurių veikla visiškai sutriko... lyg apsinuodijus! ir taip vos ne kiekvieną kartą mėsos pavalgius blink.gif tačiau nelaikau savęs vegetare - vištienos negalėčiau dar atsisakyti... nors ir nuo jos karts nuo karto skrandis paskausta....

Atsakyti
Susiduriau su tokia problema. Gal kuriai irgi taip buvo?
As vis laiks nuo laiko bandau atsisakyti mesos ir visokiu nesveiku maistu (pvz.: picos darbe per pietus ar pan.). Pieno produktu, kiausiniu neatsisakau. Valgau kruopu, darzoviu patiekalus, jogurta (!) su vaisiais, riesutais, varske, surius, piena, naudoju ghi sviesta.
Ir kiekviena syki po keliu dienu tokio maitinimosi man ima streikuoti viduriai - uzkieteja. Ima kankinti meteorizmas (kazkaip taip vadinasi, kai vaikstai kaip balionas?.. biggrin.gif ) Pasikankinu kokias dvi savaites "is sveiko gyvenimo idejos" ir vel pereinu prie "sunkesnes" mitybos - viduriai susitvarko, po kasdienio rytinio ritualo akyse prasvieseja.... biggrin.gif
Zodziu, kaip ir noreciau maitintis sveikiau, bet streikuoja organizmas (juk nesitustinant dar labiau tersiasi). Ar cia gali buti maisto itaka, o gal tai rodo kokia nors organizmo liga ar nepakankamuma?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mamce: 07 balandžio 2011 - 16:04
Mamce, manau, kad problemos kyla staigiai labai padidinus natūralių, nevirškinamų skaidulų kiekį dietoje (iš daržovių, vaisių, grūdų, pupelių). Organizmas tiesiog "nebespėja" susitvarkyti, sudirgsta skrandis.
Skaidulų kiekį maiste reikia didinti palaipsniui (iki rekomenduojamo minimumo 25g per dieną), kad organizmas spėtų prisitaikyti ir būtina padidinti išgeriamo vandens kiekį, kitaip skaiduloms užbrinkus užkietėja viduriai.

Man kaip tik atvirkščiai yra- tik mažiau visagrūdžio maisto, daržovių, vaisių pavalgau, taip ir sutrinka virškinimas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mamce @ 2011 04 07, 16:58)
Susiduriau su tokia problema. Gal kuriai irgi taip buvo?
As vis laiks nuo laiko bandau atsisakyti mesos ir visokiu nesveiku maistu (pvz.: picos darbe  per pietus ar pan.). Pieno produktu, kiausiniu neatsisakau. Valgau kruopu, darzoviu patiekalus, jogurta (!) su vaisiais, riesutais, varske, surius, piena, naudoju ghi  sviesta.
Ir kiekviena syki po keliu dienu tokio maitinimosi man ima streikuoti viduriai - uzkieteja. Ima kankinti meteorizmas (kazkaip taip vadinasi, kai vaikstai kaip balionas?..  biggrin.gif ) Pasikankinu kokias dvi savaites "is sveiko gyvenimo idejos" ir vel pereinu prie "sunkesnes" mitybos - viduriai susitvarko, po kasdienio rytinio ritualo akyse prasvieseja....  biggrin.gif
Zodziu, kaip ir noreciau maitintis sveikiau, bet streikuoja organizmas (juk nesitustinant dar labiau tersiasi). Ar cia gali buti maisto itaka, o gal tai rodo kokia nors organizmo liga ar nepakankamuma?


jeigu derintum maista ir darytum tarp valgomu vaisiu pertraukas, jastumeisi tikrai gerai 4u.gif
Atsakyti
manau neverta, nes kiek kartu yra sakyta, kad visos darzoves bei vaisiai yra labai negeri pas mus ir vegetarai maitinasi ne taip sveikai kai isivaizduoja. na nebent visi vaisiai darzoves uzaugintin paciu tada gal ir nieko, priesingu atveju, nepatarciau tokiu eksperimentu. zmones jau nuo seno yra mesaedziai, vadinasi mesa yra mums reikalinga.
Atsakyti
QUOTE(antanina22 @ 2011 06 13, 15:14)
zmones jau nuo seno yra mesaedziai, vadinasi mesa yra mums reikalinga.

Čia tik jūsų nuomonė ir nepagrįstas teiginys ax.gif Yra daugybė mokslinių straipsnių ta tema, nepatingėkit paskaityt, nuomonė susvyruos, ir net labai biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Idole: 14 birželio 2011 - 20:04
10 metų kaip nevalgau mėsos ir kiaušinių.. sveika gyva esu smile.gif ir su sveikata jokių problemų neturiu.
Atsakyti
QUOTE(ailyn @ 2011 07 29, 02:16)
10 metų kaip nevalgau mėsos ir kiaušinių.. sveika gyva esu smile.gif ir su sveikata jokių problemų neturiu.

daugiau nei 30 metu valgau mesa ir kiausinius... sveika ir gyva esu:) ir su sveikata jokiu problemu neturiu.
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2011 07 29, 20:55)
daugiau nei 30 metu valgau mesa ir kiausinius... sveika ir gyva esu:) ir su sveikata jokiu problemu neturiu.


tai ką veiki temoje VEGETARIZMAS?
Atsakyti