Įkraunama...
Įkraunama...

Velykos

Epika, maiseliai nuostabus ir dar lininiai, tikrai pasiseks tam kas gaus tokiu dovanu wink.gif smile.gif As tai nelabai kazkaip gabi siuvimams ar siuvinejimams verysad.gif
O Vilma27 ka reiskia sitas veidukas tavo uzdetas blush2.gif , juk pritars ir man merginos,kad stala pasipuosiai labai graziai!!! thumbup.gif ir ta medeli pati darei? smile.gif labai fainas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zibuokle: 20 kovo 2008 - 13:49
[quote=ligicė,2008 03 20, 16:57]
[quote=AUSRELINA,2008 03 20, 10:11]
nu ir prisimarginus vašku kiaušinių, merkiu juos į šaltus dažus, bet naudoju dažus medvilnei..... aš pamerkiu tik 10-20 minučių ir nuplaunu.

Tai kiaušinius tik palaikai šaltuose dažuose ir nė kiek nešildai? O kaip vašką nuimi nuo kiaušinių? blush2.gif
[/quote]
nieko nekaitinu tik šaltuose dažuose palaikau ir nuplaunu po tekančiu vandeniu, tada uždegu ugnį ant viryklės ir prie ugnies prikišu kiaušinį, vaškas sušyla ir aš nuvalau jį šluoste, ir taip visą kiaušinį, tik atsargiai reikia nenudegti nagų, bet kai įpranti viskas labai greitai vyksta.
Atsakyti
dar girdejau kad vaska nuo kiausiniu galima nuimti idedant i silta orkaite ant ranksluostuko ir paskui nuvalyti.
Atsakyti
Aš irgi jau primargianu margučių, bet dažiau medžiagai skirtais dažais, jų labai mažai reikai ir labai gerai nudažo ryškiomis spalvomis, o dažų dar liksliems metams.
Atsakyti
SU VELYKOMuser posted image
Atsakyti
o čia mūsų velykinis stalas ir margučiai ax.gif
user posted image
user posted image

visas sveikinu su šv. Velykom!!!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_inga: 24 kovo 2008 - 12:18
user posted image

Čia šiūmetiniai mūsų margučiai- visi tikri, išpūsti kiaušiniai, tik tie vienodi salotiniai, kur su kaspinėliais, yra dirbtiniai. Margučius marginau tais spec. ryškiais lakais, plius nagų lakais, ir merkiau į tradicinius margučių dažus- galima ne tik taškuoti , bet ir teptuku bet ką tapyti, ir lakuotos vietos neužsidažo skystaisiais dažais. Tik jei naudoji nagų laką, reikia dėti ne į ką tik užplikytus dažus, o leisti jiems pravėsti, kad liktų tokio karštumo, kaip būna maksimaliai karštas vanduo iš čiaupo. Bet aš taškavau, kadangi gražiai piešti ar tapyti nemoku, tai man kažkaip iš tų taškiukų, kaip nemokančiai, solidsnis įspūdis gaunasi smile.gif Man taip patogiau nei vašku, nes nerikia merkti į šimtą fonų, nutirpinti vaško.. Spalvos, aišku, kičinės tų lakų, bet man taip vis tiek patogiau.. Nors su vašku irgi darysiu kada- reik autentiškas tradicijas puoselės mirksiukas.gif O kad nebūtų kičinės spalvos, ypač ta rožinė, tai galima ant rudų kiaušinių paišyti, tada ta rožinė daugiau kaip raudona atrodo, o ir dažai lygiau padengia rudus, bet aš rudų neturėjau, kai marginau..

Sorry už foto dydį- jei sumažini foto , raštų visai nesimato, o dar fotoaparatą neseniai įsigijau, tai nemoku nei dorai fotografuoti... O ir nuotraukos pirmosios čia dėtos, tai dar nemoku padaryt taip, kad viskas matytųsi gerai, ir kad nuotrauka tuo pačiu būtų vidutinio dydžio..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 24 kovo 2008 - 14:47
Čia pernai metų ta pačia technika:
user posted image

Čia šiemet su svogūnų lukštais dar leletą pasimarginau :

user posted image

user posted image

Nu bet va nemoku vidutinio dydžio įdėti nuotraukų- arba didelės, arba mažos gaunasi..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 24 kovo 2008 - 15:08
Su tuo medžiu tai čia gyvas anekdotas man buvo.. Galvojau naujiems metams papuošti kambariua, apipurškus sniegu ir žaisliukais apkabinus, nuėjau į Kalvarijų turgų Vilniuje, ir nusipirkau šluotą (skirtą kiemui šluoti)- truputį papuošiau, ir apipurškiau sniegeliu...

Dabar gi galvojau nusipirkti kadugio arba kačiukų verbą, ir ant jos kabinti, bet grynai nespėjau velykoms pasiruošti, visko tiek priplanavus gaminti buvau, kad tieiog dekoracijų pradėtų ir nebaigtų kalnas buvo, ir lakstyt po turgus nebuvo kada, o ką nusiunčiau, jau nieko iš tokių šakelių nerado pirkti- nei kadagio, nei kačiukų, arba viskas labai brangu ir nususę liko- margučiai mano į dažus merkti buvo tik velykų rytą, nes nespėjau aksčiau, ir jau nebuvo kada galvoti kaip ir kur juos sudėti, kadangi yra išpūsti, tai buvo gaila darbo (išpūsti marudnas darbas, liaudiškai kalbant), todėl nenorėjau dėti į lėkštutę, kaip paprastus valgymui skirtus, o ir ant stalo vos telpa viskas, tai paėmiau tą šluotą, dar likusią apipurkštą sniegeliu (net nuplauti nebuvo kada), ir ant jos sumoviau margučius, tiesiai ant šakų... Gal kvailai, kad apsnigta lotuliukas.gif - bet savoj šeimoj mes nekreipiam dėmesio, ir buvo gerai lotuliukas.gif Dar norėjau žibučių prikabinėti į šakas su kapsulytėm (pamerktų į jas), bet jau nebuvo kada... Ir tai vėlai sėdome prie velykų stalo...

Taigi, čia yra ne mano skinta, ir ne nuo šviežių medžių, o sena, sudžiūvusi šluota kiemui šluoti, pirkta tuguje po tris litus lotuliukas.gif lotuliukas.gif

O pati aš irgi privengiu laužyti šakas, saviškiams neleidžiu net pataisų pirkti, nes įrašyti į raud. knygą, ir bobos juos skina ir turgun neša nelegaliai- bet vis tiek nuperka jie kartais, manęs nepaklauso...

Šiaip jei reikia man kokių eglučių ar kačiukų, aš dažniausiai neskinu nuo gyvo medžio, o ieškau išvirtusių , nukritusių šakų - ir dažniausiai randu ax.gif mirksiukas.gif

Čia pirmas bandymas paskutinėti :

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 24 kovo 2008 - 16:30
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 03 24, 17:12)
Su tuo medžiu tai čia gyvas anekdotas man buvo..  Galvojau naujiems metams papuošti kambariua, apipurškus sniegu ir žaisliukais apkabinus, nuėjau į Kalvarijų turgų Vilniuje, ir nusipirkau šluotą (skirtą kiemui šluoti)- truputį papuošiau, ir apipurškiau sniegeliu...
[...]

Pajuokausiu ax.gif Kaip ragana, užsislėpusi, kad kiti nesuprastų, ėmei ir šluotą papuošei. Šiaip tai gerą mintį davei. Tik čia šluotos labai jau mandros hihihi.gif Yra iš šakelių, bet jau taip apdorotos, kad medelis toks niekaip nesigaus.
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 03 24, 17:12)
Šiaip jei reikia man kokių eglučių ar kačiukų, aš dažniausiai neskinu nuo gyvo medžio, o ieškau išvirtusių , nukritusių šakų - ir dažniausiai randu ax.gif  mirksiukas.gif


Aš irgi nuo gyvo medžio neskinu, bet vis tiek kažkokie nemalon0s žvilsniai buvo. Dar galvoju, kai čia daug miškų ir jie tokie žmogaus kojų nepaliesti, tai reiks parsivežti kitu sykiu iš toliau. Jei ką, sakysiu sodo ir dažo parduotuvėje pirkau. Yra čia visokių šakelių pirkti, bet va norisi dar pigiau prasisukti ax.gif blush2.gif
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 03 24, 17:12)
Čia pirmas bandymas paskutinėti :

user posted image

Wow, gražu. O kas bus, kai bus jau ne pirmas ir ne antras? bigsmile.gif
Kaip pirmi įspūdžiai, kokie pastebėjimai, kokie patarimai pradedančioms ar nedrįstančioms pradėti? ax.gif
Atsakyti
Pradedantiems- pirmi įspūdžiai tokie, kad jokiu būdu neverta pradėti skutinėti paprastais po ranka papuolusiais naminiais įrankiais- peiliais, skutimosi peiliukais, adatomis ir pan. Reik nusipirkti tą medžio raižymo komplektėlį, lt tai senukuose ra po kokia dešimt litų maždaug... Šiaip ilgai užtrunka, vienam margučiui kokia pusantros ar dvi valandas reikia skirti, pradžioje. Ir geriausiai pradžioje nusiraižyti tuo pat peiliuku eskiziuką neryškų, kad vienodžiau, lygiau gautųsi, ir jį vis ryškinti iki norimo baltumo. Dar- skutinėjant nusičiupinėja, nusitrina rankomis dažai, todėl reikia nudažyti gerais dažais- aš dažiau čia rudą kiaušinį tekstiliniais dažais...

Be to skutinėjant reikia ne kaip su pieštuku vientisas linijas piešti, o taip brūžinant pirmyn atgal per tą pačią liniją po truputį važiuoti į priekį- taip gaunasi ryškesnės linijos (tik braukant pirmyn-atgal smulkiais judesiais, reikia pataikyti tiksliai ant tos pačios linijos, nes kitaip ji būna nelygi ir neryški, tokia išvešėjusi, kaip plaukuota ar spygliuota )...

Šiaip daug darbo, tai nežinau ar užteks kantrybės kasmet taip, ir nemažą kiekį- bet mokėti smagu ax.gif

Mano sodas yra prie beržyno, ir ten visad prikrenta šakų, kurias mes turime sugrėbti, kad žoliapjovės nesugadintų, tai kitąkart galvoju jų prisirinkti ir puošti gėlytėmis, jei velykoms...

O tavo kaimynai matyt vis tiek šnairuotų, nes manytų, jog skinti- kitaip ko jiems šnairuoti g.gif

Nu šluota, gal irgi skinta buvo lotuliukas.gif Bet gal ir pririnkta iš krituolių, kaip sode pas mus, nes tada nereikia skinti, gatava:)
Atsakyti
Va aš irgi seniai kažkada pamėginau skutinėti po ranka papuolusiais daiktais, tai susipjausčiau rankas, buvo baisiai sunku, ir gavosi negražiai, tai po pirmo martgučio mečiau, o va su tuo komplektėliu- labai gerai, nes peiliukai smulkūs ir su rankenėlėm thumbup.gif Sėkmės ir kantrybės mirksiukas.gif
Atsakyti